Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#5521 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 26 październik 2010 - 18:23

W sprawie PROW

Dobrze zrozumiales

ale to zwrot ceny netto prawda?:>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 12:12
  •  

#5522 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 26 październik 2010 - 18:26

W sprawie PROW netto,
VAT nie jest kosztem

#5523 Share rembik

rembik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 październik 2010 - 10:20

W sprawie PROW Witam . Mam pytanie w sprawie dopasowania mocy ciągnika do ilości gruntów ? Jaki jest przelicznik, jak się liczy ponieważ posiadam jeden nowy ciągnik i chciałbym postarać się o najbliższe dofinansowanie i nie wiem do jakiej mocy mogę się starać a chciał bym jak największej mocy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5524 Share misiek18lo

misiek18lo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 27 październik 2010 - 16:13

W sprawie PROW A czy premie z młodego rolnika można łączyć z prow przy zakupie np.ciągnika ?

#5525 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 27 październik 2010 - 16:51

W sprawie PROW

A czy premie z młodego rolnika można łączyć z prow przy zakupie np.ciągnika ?

Tak można, była o tym mowa wcześniej trochę poszukać trzeba. Premia jako wkład własny w MGR tak to sie nazywa:)

#5526 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 27 październik 2010 - 20:58

W sprawie PROW Witam. nie wiem czy to odp.dział ale mam takie pytanie w zwiazku z możliwym nowym naborem na mgr.-
znajomy ma na sprzedaz kilka ciekawych maszyn,kupionych przez niego za gotówke,bez pomocy unijnej,sa z 2009r ale musi je sprzedać a ja chciałbym je kupic.Co w takiej sytuacji trzeba zrobić bo do agencji potrzebne sa faktury vat a on jest zwykłym rolnikiem i nie wystawia faktur.Z obiegowych opini dowiedziałem sie że tzreba te maszyny"przepuścić" przez komis i moje pytanie-jakie sa tego koszty,bo słyszałem że trzeba bedzie do maszyn doliczyć 22%vat+7% wzbogacenia koszty te ponoc ponosi komisant i chce aby mu je zwrócić.
Pomózcie,podpowiedzcie ile w tym przawdy i jak by to rozwiazać.

#5527 Share marcinzt323

marcinzt323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 październik 2010 - 15:13

W sprawie PROW a jaki jest przelicznik koni na ha

#5528 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 28 październik 2010 - 15:42

W sprawie PROW Dziadek mial kiedys 3 konie na 6 hektarów wiec przelicznik 0.5 konia na 1 ha :D

Niby sa 4 km/ha ale jakichs scisłych granic nie ma.
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#5529 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 28 październik 2010 - 17:32

W sprawie PROW To fest małe te konie miał... chyba ze macie dobrą ziemie... bo Moj miał 2 Konie zawsze na 15ha... xDD
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#5530 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 28 październik 2010 - 21:51

W sprawie PROW Czy na MGR można wziąć komputer do modernizacji starego opryskiwacza? Czy tylko kompletne maszyny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5531 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 29 październik 2010 - 08:06

W sprawie PROW powiedzcie lepiej jak napisać i uzasadnić budowę stodoły i budynku inwentarskiego wielofunkcyjnego. chodzi o krowy (są 2- ma być 10), świnbie (jest 6- ma być 10), kury (jest 50 - ma być 50), wszystko pod jednym dachem.
Czy część inwentarską opisać jako koszt niekwalifikowany? Projekt jest oznaczony jako Magazynowo-składowy. :D
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

#5532 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 29 październik 2010 - 19:03

W sprawie PROW Witam Tez mam zamiar wziasc ciągnik na modernizacje ale mam tylko 25 hektarów swojej ziemi i dzierżawię 30ha na które jest spisana dokładna umowa sąsiedzka z wyznaczeniem działek. Czy mogę wsiąść ja pod uwagę w składaniu wniosku??
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#5533 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 30 październik 2010 - 14:00

W sprawie PROW

a jaki jest przelicznik koni na ha

Nie ma ścisłego przlicznika. Wszystko zależy od posiadanych już maszyn, pogłowia zwierząt, rodzaju produkcji roślinnej, terenu, gleby, itd. Jak by to było takie proste, to w sieci by było tylko jedno uzasadnienie, z którego wszyscy by korzystali.

powiedzcie lepiej jak napisać i uzasadnić budowę stodoły i budynku inwentarskiego wielofunkcyjnego. chodzi o krowy (są 2- ma być 10), świnbie (jest 6- ma być 10), kury (jest 50 - ma być 50), wszystko pod jednym dachem.
Czy część inwentarską opisać jako koszt niekwalifikowany? Projekt jest oznaczony jako Magazynowo-składowy. :blink:

Jak masz w projekcie budynek magazynowo-składowy to może byc problem już na etapie weryfikacji technicznej, bo powienien byc inwentarski jak chcesz tam trzymac zwierzęta.
Uzasadnienie jest ściśle zależne od sytuacji w gospodarstwie: czy przenosisz produkcję, gdzie trzymałeś zwierzęta do tej pory, od posiadanej kwoty mlecznej, itd. Nie da się napisac uniwersalnego uzasadnienia.

Witam Tez mam zamiar wziasc ciągnik na modernizacje ale mam tylko 25 hektarów swojej ziemi i dzierżawię 30ha na które jest spisana dokładna umowa sąsiedzka z wyznaczeniem działek. Czy mogę wsiąść ja pod uwagę w składaniu wniosku??

Można jak masz umowę pisemną długoterminową, w mowym naborze najprawdopodobniej będzie to 5 lat od podpisania umowy, a nie jak było dotej pory od ostatecznej płatności w ramach danego projektu.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#5534 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 30 październik 2010 - 14:46

W sprawie PROW Projekt jest to dokładnie budynek gospodarczy z tym że jego nazwa została zmieniona podczas adaptacji ( w oryginale był to: BUDYNEK INWENTARSKO-SKŁADOWY O OBSADZIE MIESZANEJ), obecnie nie posiadam żadnych budynków inwentarskich. Zwierzęta mieszkają w budynkach pierwotnie zaplanowanych jako drewniany garaż. Kwoty mlecznej też nie posiadam bo obecnie mam 2 krowy na własny użytek ale chcę zwiększyć obsadę do 10 sztuk, z tym, że jeszcze nie zdecydowałem czy też opasy a może jednak mięsne.

#5535 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 30 październik 2010 - 15:12

W sprawie PROW 1. Bez kwoty mlecznej ciężko ci będzie uzasadnic zwiększenie pogłowia bydła mlecznego do 10 szt., ale to nie powinno stanowic jakiejś większej przeszkody.

2. Chodzi o to co jest w najaktualniejszym dokumencie. Najprawdopodobniej będą Ci kazali zmienic nazwę. Jeśli chodzi o przeniesienie produkcji zwierzęcej to z tym nie ma problemy. Tylko musisz pilnowac dokumentów budowlanych (bo z nimi jest zawsze kłopot) i nie spaprac celu inwestycji.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#5536 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 30 październik 2010 - 16:17

W sprawie PROW dzieki dc231 Moze to być taka umowa miedzy soba nie musi być spisana u notariusza i gdzieś potwierdzona?? Jeśli chodzi o okres tej umowy jest już 10 lat i została przedłożona w tym roku na kolejne 10.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#5537 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 30 październik 2010 - 19:04

W sprawie PROW :blink:

1. Bez kwoty mlecznej ciężko ci będzie uzasadnic zwiększenie pogłowia bydła mlecznego do 10 szt., ale to nie powinno stanowic jakiejś większej przeszkody.

2. Chodzi o to co jest w najaktualniejszym dokumencie. Najprawdopodobniej będą Ci kazali zmienic nazwę. Jeśli chodzi o przeniesienie produkcji zwierzęcej to z tym nie ma problemy. Tylko musisz pilnowac dokumentów budowlanych (bo z nimi jest zawsze kłopot) i nie spaprac celu inwestycji.

:P
a jak to zrobić żeby pogłowie bydła nie stanowiło większego problemu, pisać na opasy, albo mięsne czy może jeszcze inaczej?

Jeśli chodzi o dokumenty to jasna sprawa, tylko co oznacza "spaprać celu inwestycji"

#5538 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 30 październik 2010 - 22:27

W sprawie PROW Mam kilka pytań:
1. Zamierzam kupić kilka maszyn rolniczych za kwotę ok 500 000 zł. Z racji faktu, iż pola jest nie za dużo (40 ha) wątpie aby te maszyny zostały zakwalifikowane na zwrot kosztów w ramach Modernizacji Gospodarstw Rolnych (raczej będą za duże)- ale spróbuje złożyć wniosek. I w tym momencie mam kolejne 2 pytanka:

a) Jak wygląda sprawa "Różnicowanie...". Czy dobrze zrozumiałem, iż kupując maszyny za taką kwotę dostałbym tylko 100 000 zł zwrotu ??? Czy przyjmują jeszcze wnioski ??? Chciałbym złożyć na to działanie wniosek jako swego rodzaju zabezpieczenie w przypadku niepowodzenia w MGR.
:blink: Myślę również nad założeniem swego rodzaju grupy producenckiej z kuzynem (słyszałem, że takowe grupy mają większe szanse na uzyskanie dofinansowania). Czy członkowie tej grupy muszą być z jednej miejscowości ???

2. Posiadając obecnie 40 ha na które oczywiście otrzymuje dopłaty, moje szanse otrzymania dofinansowania są nikłe jak wspomniałem. Jednakże po żniwach dostałem w dzierżawę aż i tylko 30 ha (na te grunty rzecz jasna nie otrzymam dopłaty, gdyż właściciel (jak i my wszyscy) złożyliśmy wniosek o dopłaty w maju. Podobno grunty na które nie otrzymuję dopłaty nie są brane pod uwagę. Jak rozwiązać ten problem. Co się dzieje z takim gospodarzem który posiadając przykładowo 1 ha, zakupi/wydzierżawi po złożeniu wniosków o dopłaty np 100 ha ??? Czy jest on od razu dyskwalifikowany z powodu małego areału ???

Proszę o poradę
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#5539 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 30 październik 2010 - 23:02

W sprawie PROW Każdy ma równe szanse, tylko punkty różnie można zbierać. Podobno za składanie wniosków współniw z np. sąsiadem można dostać dodatkowe punkty.
Pula na jedno gospodarswo to 300 tys co oznacza, że musisz wydać około 600 tys netto (przedział zwrotu to 40-60%)
Różnicowanie to pula 100 tys i jest to 50% max kosztów kwalifikowanich.

Ale co do Twojego posta, to piszesz jak napalony małolat, chciał byś ale nie wiesz co. Wejdź na stronę arimr.gov.pl, przeczytaj to co chcesz realizować a potem zapytaj o niezrozumiałe sprawy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5540 Share misiek01

misiek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 31 październik 2010 - 11:39

W sprawie PROW witam ja mam takie pytanie czy istnieje możliwosć przyspieszenia złozenia wniosku o płatnosc,w umowie mam wrzesień 2011 a najprawdopodobniej wyrobie sie wczesniej z kupnem ciagnika , złozyc napewno moge wczesniej ale rozpatrzą mi go dopiero we wrzesniu, czy mozna jakies podanie zlożyc o przyspieszenie ?
zetor 52-11 i ursus c-330