cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Grandzik    89

A to trzeba wpierw kupić maszynę i później składać czy najpierw złożyć a później kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

najpierw złozyć i czekać aż odpowiedzą potem podpisac umowę i kupować wtedy pewne jest bo jak najpierw kupisz to potem możesz być rozczarowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Witam

 

Wszyscy wiemy o konieczności wyliczenia esu. Moje pytanie w związku z tym brzmi:

 

Posiadając XX ha zbóż i "przerabiając" wszystkie zboże na tuczniki to taka osoba uwzględnia w tabeli zarówno uprawy zbóż i tuczniki czy tylko i wyłącznie tuczniki? Proszę o opowiedz i jakieś info na priv także.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Z tego co wiem to tylko wliczasz tuczniki tzn. nie wliczasz rzeczy które idą na paszę... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej tylko tuczniki,chyba ze masz faktury na sprzedane zboze ,ja policzylem kiedys laki i pastwiska przy posiadanym bydle i nie chcieli tego uznac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Czy ktoś z Was wykonywał przebudowę budynków w związku z MGR? Bo ODRowiec jakoś nie chce się podjąc napisania wniosku na taki cel. Mianowicie jakie dokumenty trzeba zgromadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Mam takie pytanie. Czy dałoby rade wsiąść na leasing nowy ciągnik i maszyny a ARiMR zwróciłaby mi część kosztów związanych z leasingiem? Chodzi mi o to czy jak się bierze w leasing np. ciągnik za 200tys a koszty związane z leasing wynosiłby np. 10tyś to czy dostane fakturę zakupu ciągnika za 210tyś? Ktoś może już tak robił a może podobnie? Podzielcie się swoja wiedzą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Z tego co mi wiadomo, to tylko 200 tys. Prowizje dla firm leasingowych nie są kosztem kwalifikowalnym. Dlatego leasing jest mniej opłacalny i w związku z tym niewiele osób się decyduje na takie finansowanie. Lepiej rozbic inwestycję na dwa etapy w odpowiednich proporcjach i ma się z głowy.

 

raczej tylko tuczniki,chyba ze masz faktury na sprzedane zboze ,ja policzylem kiedys laki i pastwiska przy posiadanym bydle i nie chcieli tego uznac

Dlatego w PRG jest miejsce na rośliny pastewne i właśnie tak neleży je ując przy wyliczeniu ESU. Z doświadczenia wiem, że w celu zbliżenia się do 28 ESU (więcej punktów) możesz ując to jako produkcja na sprzedaż - najwyżej potem zmienisz na pastewne (jak w ARiMR będą chcieli dowodu zbycia produkcji). A co do łąk i pastwisk to przy zwierzętach na 100% się przyczepią, przy zbożu nie zawsze.

 

Czy ktoś z Was wykonywał przebudowę budynków w związku z MGR? Bo ODRowiec jakoś nie chce się podjąc napisania wniosku na taki cel. Mianowicie jakie dokumenty trzeba zgromadzić?

Nie dziwię się. Z budowlanką zawsze jest strasznie dużo kłopotu i niektórym wogóle odechciewa się pomocy z ARiMR. Najlepiej idź do jakiegoś sprawdzonego doradcy, który nie odwala masowej akcji wnioskowej, albo jak znasz to najlepiej do pracownika ARiMR. W przeciwnym wypadku polecam z ARiMR kupic maszyny, a modernizację budynku z własnej kasy.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5231

ja zaświadczenie dostałem w listopadzie, Pani która mi to wystawiła powiedziała abym przyszedł w styczniu to mi zmieni date i wydrukuje nowe zaświadczenie :(


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Czy ktoś z Was wykonywał przebudowę budynków w związku z MGR?

 

Daj sobie spokój z tą przebudową. Suma summarum taniej cię wyniesie zrobienie tego na własną rękę. Osobiście tego nie robiłem, ale znajomi to tu to tam. Jak w to weszli to się wycofali, lub nie bardzo byli zadowoleni z tej formy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

temat się rozrósł do 310 stron, zamykam go.

Proszę kontynuować tutaj: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/32677-prow-2007-13-modernizacja-gospodarstwa-rolnych-2011/


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj