Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#5401 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 03 październik 2010 - 10:02

W sprawie PROW nie przejdzie ci to bo musisz miec 4ESU w chwili skłądania wniosku.

Wniosku o aneks nie ma :) Piszesz podanie "Do dyrektora biura wsparcia inwestycyjnego" i tam opisujesz co chcesz zmienic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 14:29
  •  

#5402 Share Pawelz89

Pawelz89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 październik 2010 - 11:53

W sprawie PROW Ale jeśli miałbym produkcje zwierzęcą i byłoby co najmniej 4ESU, to byłaby szansa??

#5403 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 03 październik 2010 - 17:06

W sprawie PROW Tak. Jak masz przynajmniej 1 ha i zwierzęta, a to tego 4 ESU, to spełniasz kryteria na MGR. Tylko za to ESU będziesz miał mało punktów.

nie przejdzie ci to bo musisz miec 4ESU w chwili skłądania wniosku.

Wniosku o aneks nie ma :D Piszesz podanie "Do dyrektora biura wsparcia inwestycyjnego" i tam opisujesz co chcesz zmienic.

Jeśli już, to do Dyrektora Oddziału Regionalnego lub ewentualnie Kierownika Biura Wsparcia Inwestycyjnego. Zresztą nie ma konieczności pisania do konkretnej osoby jako adresata - wystarczy napisac "......... Oddział Regionalny ARiMR w ......."
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5404 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 03 październik 2010 - 18:04

W sprawie PROW ok, to tylko w podaniu opisać dlaczego chcę zmienić coś w umowie i gitara, dobra dzięki :] !!
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#5405 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 03 październik 2010 - 18:05

W sprawie PROW mi gosc prowadzacy powiedział jak to ma wygladac. Przyznaje rzacje pokreciłęm miało byc "Kierownika..." :D

#5406 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 04 październik 2010 - 08:01

W sprawie PROW Ja napisze do Biura Wsparcia Inwestycyjnego, podam numer Umowy w nagłówku i datę zawarcia umowy i powinni mi to uznać, po prostu przerobiłem jakiś Aneks z programu RYBY xD

A co do umowy z ARiMR, jest tam zapisane że można niby przesunąć część pieniądzy z 1 etapu na następny, nie iwem czy dbrze to interpretuję, dlatego chciałbym sie upewnić co do tego tutaj na forum, jutro poszukam tej frazy w umowie, bo teraz już zmęczony jestem... :D

#5407 Share rembik

rembik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 październik 2010 - 09:49

W sprawie PROW Witam. Cz ktoś ma taką wiedzę informacje kiedy mniej więcej ruszy PROW modernizacje gosp.rolnych ?

#5408 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 październik 2010 - 13:00

W sprawie PROW Witam jak to berdzie z tym leasingiem. Czy jak ktoś użytkuje np ciągnik wzięty w leasing (ciągnik np z 2010 roku) to będzie mógł go wrzucić na PROW ? Jest taka możliwość bo w poprzednim naborze tak można było zrobić. Bedzie to możliwe i w tym?

#5409 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 05 październik 2010 - 19:52

W sprawie PROW

ok, to tylko w podaniu opisać dlaczego chcę zmienić coś w umowie i gitara, dobra dzięki :] !!

Jeszcze musisz dostarczy poprawione strony wniosku, "Planu rozwoju gospodarstwa" oraz aktualne załączniki.

Ja napisze do Biura Wsparcia Inwestycyjnego, podam numer Umowy w nagłówku i datę zawarcia umowy i powinni mi to uznać, po prostu przerobiłem jakiś Aneks z programu RYBY xD

A co do umowy z ARiMR, jest tam zapisane że można niby przesunąć część pieniądzy z 1 etapu na następny, nie iwem czy dbrze to interpretuję, dlatego chciałbym sie upewnić co do tego tutaj na forum, jutro poszukam tej frazy w umowie, bo teraz już zmęczony jestem... :D

Ty nie składasz aneksu, tylko wniosek o aneks. Samo uzasadnienie nie jest takie ważne (chyba, że zwiększasz wydajnośc maszyny) ,ale musisz dostarczyc komplet aktualnych dokumentów. Przesunięcie środków z pierwszego na drugi etap odbywa się w formie aneksu, więc musisz dostarczy wszystkie wymagane do danego anesku dokumenty.

Witam jak to berdzie z tym leasingiem. Czy jak ktoś użytkuje np ciągnik wzięty w leasing (ciągnik np z 2010 roku) to będzie mógł go wrzucić na PROW ? Jest taka możliwość bo w poprzednim naborze tak można było zrobić. Bedzie to możliwe i w tym?

Kilka postów wyżej była debata. Jak się cofniesz, to się zorientujesz, że jest to ryzykowne.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#5410 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 06 październik 2010 - 18:49

W sprawie PROW To znaczy, wiem ze trzeba poprawione strony dostarczyć... Zestawienie RF, Opis zdań, te uzasadnienie jeśli wymagają w ARiMR no i trzeba jeszcze jedną strone z PRG dać im.

A co do przenoszenia tych pieniędzy, miał ktoś z tym problemy?? czy są przychylni jeśli Beneficjent chce tego dokonać...

Bo jeśli uda mi sie coś taniej kupić to dlaczego miałbym nie dostać szansy przeniesienia pieniędzy dalej...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5411 Share misiek01

misiek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 06 październik 2010 - 19:52

W sprawie PROW witam słyszałem że ma byc nabór pózna jesienia na modernizacje gospodarstw tylko niewiem czy we wszystkich wojewodztwach , moze ktos wie czy w wielkopolsce jeszcze beda przyjmowac wnioski, bo podobno kasa sie skończyla?
zetor 52-11 i ursus c-330

#5412 Share mario509

mario509

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 07 październik 2010 - 18:24

W sprawie PROW mam takie pytanie. posiadam 2 ciągniki i chce zlozyc wniosek na jeszcze jeden jezeli beda przyjmowac . tylko ciekawe czy mi wyda czy za malo hektarow nie mam ale mam jeden ciagnik ktorego wlascicielem jest bank a ja urzytkownikiem i nie byl brany na prow i niewiem czy wpisywac w spisie maszyn ze go mam. jak wy myslicie??

#5413 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 07 październik 2010 - 19:39

W sprawie PROW dobrze by bylo jakbys napisal ile masz swojej ziemi, co to za ciagniki, z ktorego roku i jaki chcesz kupic??
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#5414 Share misiek15mat

misiek15mat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 10 październik 2010 - 16:41

W sprawie PROW Witam. Ja mam taki problem. Mam 15 ha i Ursusa 3512. Czy mógłbym się ubiegać o Zetora Proximę 85 lub DF Agrofarma 85? Chciałbym również wziąć ten ciągnik
z turem.Dodam, że wniosek składałbym na mamę, która ma 47 lat. Jak myślicie da radę?

#5415 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 10 październik 2010 - 18:23

W sprawie PROW pewnie że przejdzie bez żadnego problemu

#5416 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 11 październik 2010 - 22:01

W sprawie PROW Koledzy, może macie jakieś nowe wieści nt. modernizacji? Może mówili coś w Agrobiznesie (na oglądanie kórego ostatnio nie mam czasu :/) czy szanowny minister lub ARiMR ma jakieś konkretniejsze plany...

Pozdrawiam!

#5417 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 12 październik 2010 - 13:43

W sprawie PROW Tak, mają plany wyborcze, więc całkiem prawdopodobne, że jeszcze w listopadzie będzie nabór.

#5418 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 12 październik 2010 - 16:25

W sprawie PROW Zapewniali, ze kazdy MR bedzie mogl zlozyc wniosek. Narazie widac, ze rozpatrywanie MR zajmie im duzo czas, a ile wiecej renty? Miejmy nadzieje, ze nabor bedzie w przyszlym roku!
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#5419 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 12 październik 2010 - 16:46

W sprawie PROW

Tak, mają plany wyborcze, więc całkiem prawdopodobne, że jeszcze w listopadzie będzie nabór.

Ale jeszcze dokładnej daty nie ma :lol:
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5420 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 12 październik 2010 - 17:55

W sprawie PROW dokladna date raczej ok. 2 tygodni przed naborem oglosza
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy