Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#5361 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 19:33

W sprawie PROW do tych ha mam jeszcze 85 sztuk bydla, uprawiamy 15 ha kukurydzy, 25 ha zboz no i ok. 20 trawy oczywiscie czesc tych upraw jest na dzierzawach. ziemie mam rozne bo od piasku (VI klasa) do ciezkiej gliny (IV klasa)...
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 19:34
  •  

#5362 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 19:07

W sprawie PROW już gdzieś pisałem że Gdynia na MGR z bólem przyznała mi ciągnik mocy 120-130 (aneks z 80-100 moze dlatego) a liczyła mi się tylko 16stka na 98 hektarów udokumentowanych z czego wtedy na 56 hektarach były siane poplony czyli podwójna obróbka plus trzoda 300 sztuk :) także jak czytam te posty o 120 koniach na 40 hektarów to mi sie wierzyć nie chce ;]

#5363 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 05:17

W sprawie PROW Ja na 55ha mając 180km i 130km dostałem 80-100 bez bólu a motywacja (mówili że mi 60 starczy) była w formie 2 zdań i poszło.Podlaskie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5364 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 05:21

W sprawie PROW farmermf
Ale masz pewnie jakąś hodowlę, tak ???
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#5365 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 29 wrzesień 2010 - 08:20

W sprawie PROW 140km na udukumentowane 34ha z czego 10 dołozyłem dzierzaw ze bede od tego roku brał dopłaty bo podczas rozpatrywania sie troche burzyli :). Nie miałem na siebie żadnego sprzetu, ONW MR wziety w 2008r jako wkład w MGR. Produkcja tylko roslinna.

#5366 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 08:44

W sprawie PROW

farmermf
Ale masz pewnie jakąś hodowlę, tak ???

Tylko produkcja roślinna.

#5367 Share farmtractractorseurope

farmtractractorseurope

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 13:07

W sprawie PROW kiedy bezdzie ostatni nabor wnioskow na modernizacje rolnictwa??

#5368 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 17:55

W sprawie PROW ale wy głupoty piszecie 120km można spokojnie mieć na około 20hektarów wujowi na 22hektary przyznali fortere 122km produkcja zwierzęca

#5369 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 18:01

W sprawie PROW mi na 30 ha przyznali 117km nh t 6030 . tylko ważne jest tez jakie ciągniki masz w trakcie składania papierów miałem c 330 i c 360 i było bez problemu... Wie możne już ktoś coś na temat nowego naboru?

#5370 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 30 wrzesień 2010 - 06:18

W sprawie PROW Witam moze ktos mi odpowie na moje pytanie. chcialbym skorzystac z mgr. z tego co sie orientuje to dostalbym zwrot kasy dopiero po zakupie maszyn i okazaniu faktur? czyli musialbym najpierw sam wylozyc cala kase czy tak to wyglada?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5371 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 06:29

W sprawie PROW Tak. Najpierw kupujesz maszyny za własne pieniążki, a następnie po okazaniu faktur dostajesz zwrot (przynajmniej 2 miesiące).
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#5372 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 06:33

W sprawie PROW czyli jestem skazany na kredyt. w takim razie chcac kupic cos za ok 80 tys. majac np 20tys wkladu moge liczyc na 60 tys kredytu np z arimr bo tam chyba udzielaja jakies niskooprocentowane kredyty. majac te ok 11ha ziemi

#5373 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 07:46

W sprawie PROW No w sumie to.. nie , nie da się łączyć tych funduszy albo bierzesz kredyt niskooprocetowany albo korzystasz z tego zwrotu co zwracają 50% wartości netto z tego i tego na jedną maszyne skorzystać się nie da, mósisz wziąść zwykły kredyt w banku albo jakieś finansowanie fabryczne jeśli takowe istnieje > kupić tą mszyne i dopiero przedstawić fakturke i liczyć na zwrot heh ( nie jest to takie kolorowe ja z pczątku też tak myślałęm)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#5374 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 08:07

W sprawie PROW a jeszcze jedno pytanko. czy dostalbym zwrot tych kosztow zakupu np tylko ciagnika i pluga do niego czy moga mi powiedziec ze ta jedna maszyna do tego ciagnika to za malo? a mam wiekszosc maszyn ale do swojego mniejszego ciagnika. i czy w tekiej sytuacji lepiej odrazu pisac ciagnik, plug, agregat naprzyklad

#5375 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 09:51

W sprawie PROW powiedzieć to Ci mogą że chcesz np za duży ciągnik za dużo/e maszyn itd ale w tą drugą strone to raczej nia ma szans, tak mi sie wydaje
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#5376 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 14:41

W sprawie PROW Potrzebuje opinii czy jesli teraz kupie kombajn w leasing 4 letni to czy bede mogł go wrzucic w MGR przy najblizszym naborze??

#5377 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 14:45

W sprawie PROW

powiedzieć to Ci mogą że chcesz np za duży ciągnik za dużo/e maszyn itd ale w tą drugą strone to raczej nia ma szans, tak mi sie wydaje

Dobrz Ci sie wydaje, bo nie ma takiej możliwości.

Potrzebuje opinii czy jesli teraz kupie kombajn w leasing 4 letni to czy bede mogł go wrzucic w MGR przy najblizszym naborze??

Nie. Coprawda jeszcze nie ma zatwierdzonego nowego rozporządzenia ale w poprzednich naborach to było niemożliwe, a nie sądzę, żeby to się zmieniło.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#5378 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 30 wrzesień 2010 - 14:51

W sprawie PROW a to niby czemu?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#5379 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 14:51

W sprawie PROW A w jaki sposob mozna kupic zeby mozna było napisac na niego wniosek przy najblizszym naborze?? I kiedy jest nastepny nabór jak ktos wie to nich zdradzi. Tez mi sie wydaje ze mozna ale lepiej sie upewnic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5380 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 30 wrzesień 2010 - 14:54

W sprawie PROW jak rozmawiałem o zakupie kombajnu to jest mowa o jesieni tego roku, lub przełomie roku

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com