Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#5341 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 wrzesień 2010 - 16:41

W sprawie PROW jedno pytanie - ankieta monitorująca.
http://www.arimr.gov.../Ankieta121.xls

Pytanie do tych co już kasę rozliczyli - wypełnialiście to?
Z MR przypominam sobie że ARiMR sama przysłała mi jakąś ankietę a ankiety z linka nie przypominam sobie abym ją im wysyłał.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 07:03
  •  

#5342 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 17:48

W sprawie PROW @Nikita_Bennet - ankieta monitorująca.

W modernizacji obowiązek wypełnienia ankiety jest za pierwszy pełny rok kalendarzowy po wypłacie pomocy do 31 stycznia następnego roku (drugi rok kalendarzowy - patrz par. 5 pkt. 5 umowy). Więc raczej na pewno jeszcze takiego obowiązku u ciebie nie było. Oczywiście Agencja ma obowiązek wysłać aktualny formularz, najczęściej jest to gdzieś pod koniec roku.

#5343 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 wrzesień 2010 - 17:57

W sprawie PROW fragment z umowy też przeczytałem tylko się zastanawiam czy przyślą mi (i nie będę musiał o tym pamiętać) czy też będę musiał to pamiętać ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5344 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 21:44

W sprawie PROW

Hehe wiesz co kolego może i jest troche racji w tym co mówisz. Ale powiedz co ma dla ciebie znaczenie , skoro doświadczenie osoby z wieloletnim starzem nie ma dal ciebie wogóle. Czyżbyś był takim eskpertem, może sam napisałem wiecej wnioksów?? , a może pracujesz w ARIMR jednak musze przyznać ,że osoby tam pracujące orłami też nie są.

Fakt. Doświadczenie nie ma dla mnie znaczenia, bo dla mnie liczy się co kto ma w głowie, a nie ile wniosków zrobił. Jak mechanik naprawia samochody od 20 lat to znaczy, że robi to dobrze? Często popada się w rutynę i działa schematycznie. Zresztą sam powiedz czy ONW (poza górskimi) i potencjalne nabycie działek może miec wpływ na wielkość maszyn? Liczy się to, co jest w rzeczywistości, a nie potencjelnie. Wtedy analiza techniczno - ekonomiczna nie miałaby żadnego znaczenia, bo każdy by sobie pisał, że za jakiś czas dokupi działki. Więc jak doradca mówi, że w uzasadnieniu trzeba będzie napisać, że się dokupi działki i gospodarstwo jest na ONW, to jest słaby.

A w ARiMR są zarówno nieuki, jak i niezłe mózgi. Jak wszędzie.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#5345 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 21 wrzesień 2010 - 09:34

W sprawie PROW

Fakt. Doświadczenie nie ma dla mnie znaczenia, bo dla mnie liczy się co kto ma w głowie, a nie ile wniosków zrobił. Jak mechanik naprawia samochody od 20 lat to znaczy, że robi to dobrze? Często popada się w rutynę i działa schematycznie. Zresztą sam powiedz czy ONW (poza górskimi) i potencjalne nabycie działek może miec wpływ na wielkość maszyn? Liczy się to, co jest w rzeczywistości, a nie potencjelnie. Wtedy analiza techniczno - ekonomiczna nie miałaby żadnego znaczenia, bo każdy by sobie pisał, że za jakiś czas dokupi działki. Więc jak doradca mówi, że w uzasadnieniu trzeba będzie napisać, że się dokupi działki i gospodarstwo jest na ONW, to jest słaby.

A w ARiMR są zarówno nieuki, jak i niezłe mózgi. Jak wszędzie.

Przyznaje Ci rację ,bo nie głupio mówisz :D
Ale nigdzie nie napisałem ,że o powiększeniu godpodarstwa i ONW powiedział mi doradca. Poprostu czytając wcześniejsze posty innych osób to wywnioskowałem .

#5346 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 19:32

W sprawie PROW

Przyznaje Ci rację ,bo nie głupio mówisz :D
Ale nigdzie nie napisałem ,że o powiększeniu godpodarstwa i ONW powiedział mi doradca. Poprostu czytając wcześniejsze posty innych osób to wywnioskowałem .

Maszynę musisz uzasadniac pod kątem warunków w gospodarstwie, posiadanych maszyn, zwierząt, sposobu hodowli, upraw, itd. Poprostu musisz pracownika weryfikującego przekonac, że właśnie ta maszyna będzie idealna dla Ciebie - ale na podstawie stanu rzeczywistego.

fragment z umowy też przeczytałem tylko się zastanawiam czy przyślą mi (i nie będę musiał o tym pamiętać) czy też będę musiał to pamiętać :D

Powinieneś o tym pamiętac, ale jak zapomnisz to ARiMR Ci głowy nie urwie i powinna przesłac ankietę za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#5347 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 07:09

W sprawie PROW Przecież to, że gospodaruję na terenach ONW oznacza również, że mam trudniejsze warunki uprawy aniżeli rolnicy mieszkający poza tymi obszarami. Potrzebuję więc np. ciągnika o większej mocy (a co najmniej mam argument dla ARIMR, że "przysługuje mi" ciągnik o większej mocy).

#5348 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 10:29

W sprawie PROW A właśnie takie pytanko : jeśli np mam 50 ha w dwóch działkach po 25 ha to jaki ciągnik by mi przysługiwała a jaki jakbym miał też 50 ha ale teren pagórkowaty (nie ONW) i działki od 0,5 ha do 3ha średnio 1,5ha w którym przypadku dostałbym więkrzy ciągnik?? I te całe wytyczne to się tyczą nie wiem takich wiekszych działek czy mniejszych? (wiecie o co mi chodzi ) np Jakbym miał 300ha powiedzmy w 10 kawałkach to myśle że ciągnikiem 240 konnym można by legalnie wszytko obrobić(produkcja roślinna) ale jeśli ten sam areał miałbym obrobić ale nie w 10 kawałkach ale powiedzmy w 200 to już by był problem i to nie lichy :D Jak agencja tą sprawe widzi?
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#5349 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 17:03

W sprawie PROW znajomy przymierza sie juz do pisania wniosku bo podobno mowili ze nabor jest w listopadzie... ile w tym prawdy to nie wiem...

moze mi ktos powiedziec jaki ciagnik w koncu mogl bym wziac?? bo moj tata jezdzil dzis MFem 5455 znajomego i znajomy mowil, ze takiego ciagnika bysmy nie dostali :D mamy ok. 40 ha swojego i troche dzierzaw na papierze, zadnego ciagnika mlodszego niz 20 lat a chcielibysmy ciagnik ok. 110 KM, dalo by sie??
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#5350 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 17:44

W sprawie PROW Ztego co się oriętuje i cztania na tym forum to byś dostał na 40 ha ciągnik 160 km :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5351 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 17:52

W sprawie PROW no taki duzy az mi nie potrzebny. w planach sa 2 warianty, albo 85 KM (do prasy, wozenia obornika, transportu, agregatu, uprawy pozniwnej itp.) lub 110-120 KM (do pluga, duzych bron, agregatu uprawowo-siewnego, no i tez do transportu). ale mysle ze taki 90 KM bylby uniwersalny bo moglby i plug pociagnac i prase...
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#5352 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 18:32

W sprawie PROW a jakom Henius91 masz hodowle i ile ? a liczy sie 2km na hektar + X jakl jest jakas hodowla

#5353 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 18:54

W sprawie PROW liczy się 5km na hektar i więcej jeżeli jest produkcja zwierzęca może nawet 10 oczywiście wiąże sie to z uzasadnieniami

#5354 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 19:35

W sprawie PROW Czyli jeśli mam produkcję i 50 ha to mógłbym sobie kupić nawet 500konny ciągnik :D albo jeden 360 a drugi do pomocy 140?? Chyba coś Ci się kolego pomyliło nawet te 5km na hektar to troche dużo mi się wydaje.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#5355 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 19:41

W sprawie PROW

liczy się 5km na hektar i więcej jeżeli jest produkcja zwierzęca może nawet 10 oczywiście wiąże sie to z uzasadnieniami

Nie liczy się 5KM/ha, bo by to było zupełnie bez sensu. 5 ha - 25 KM, 200 ha - 1000KM ? Im mniejsze gospodarstwo, tym wskaźnik jest wyższy dochodzący nawet do 20 KM/ha dla bardzo małych gospodarstw (nawet bez zwierząt). Bierze się pod uwagę wszystkie czynniki, tj. jakie uprawy, jakie gleby, ile zwierząt, jakie i ile maszyn, komplemetarnośc technologiczną.

#5356 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 19:46

W sprawie PROW W Pomorskim trzymają się ściśle zaleceń i bratu z wielkim bólem przyznali 126 KM na 56 ha z tym że on nie ma żadnej hodowli

#5357 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 19:50

W sprawie PROW Jak ja składałem to przypadały mi 4KM na ha w papierkach mam 30ha wiec złożyłem na ciągnik 120KM.

#5358 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 19:57

W sprawie PROW

W Pomorskim trzymają się ściśle zaleceń i bratu z wielkim bólem przyznali 126 KM na 56 ha z tym że on nie ma żadnej hodowli

Ale do ciągników nie ma ścisłych zaleceń, bo to maszyny uniwersalne używane praktycznie do wszystkich prac w gospodarstwie. A co do Twojego brata, to może miał mało innych maszyn, jeszcze jakieś ciągniki, a może miał maszyny wymagające niskich mocy. Po to właśnie się wypełnia "Plan rozwoju gospodarstwa", żeby można było kompleksowo ocenic przydatnośc danej maszyny.

#5359 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 20:30

W sprawie PROW Maszyn było podane aż nadto a i tak powiedzieli że te 126 KM to jest naciągane po prostu w tym naborze u nas w województwie trzymali się ściśle wytycznych w pierwszy PROW na ten areał dali by nawet 160 KM ale jeżeli kolega ma hodowle to pewnie 120 kucyków przejdzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5360 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 07:27

W sprawie PROW

Maszyn było podane aż nadto a i tak powiedzieli że te 126 KM to jest naciągane po prostu w tym naborze u nas w województwie trzymali się ściśle wytycznych w pierwszy PROW na ten areał dali by nawet 160 KM ale jeżeli kolega ma hodowle to pewnie 120 kucyków przejdzie

Znam wszystkie zasady doboru maszyn (nawet te nieoficjalne) i nie można powiedzieć, że są jakieś ścisłe wytyczne doboru ciągnika. W przypadku Twojego brata przelicznik wynosi 2,25 KM/ha, co powoduje, że podchodzę do tego ciągnika z lekkim niedowierzaniem, bo to i tak mało. Zresztą tak jak pisałem - nie jestem w stanie się wypowiedzień bez wglądu do wniosku i to całe pisanie to tylko gdybanie.