Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#5321 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 18:29

W sprawie PROW Z tego co sie orientuje to w rozporzadzeniu jest mowa o KW a nie o KM, ale nie mam pewnosci.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 11:50
  •  

#5322 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 19:06

W sprawie PROW Co się dzieje w przypadku gdy we wniosku mam napisany ciągnik o mocy 160 KM, lecz po weryfikacji ARiMR dochodzi do wniosku, iż taki ciągnik jest dla beneficjenta za duży ??? Odrzucają cały wniosek ??? Czekają na sensowne uzasadnienie czy proszą o zamianę na mniejszy ???
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#5323 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 17 wrzesień 2010 - 19:08

W sprawie PROW

Jaki teren, czy dużo działek, z szarpaczem czy bez?

są górki i pagórki ale nie jesteśmy położeni powyżej 500m npm
jeśli chodzi o działki to mam 11ha, 7.32, 5.38, 2.6, 1.15, 0.92ar oraz kilka dzierżaw - one są małe bo większosc oscyluje w okolicy 1-2ha.
oczywiście kombajn z szarpaczem.
czy ma to znaczenie ze na polu - 7.32 ostatnio głównie siejemy 2 różne rzeczy? np rzepak i pszenice, pszenice i jęczmień, albo czasem 2 różne odmiany czy to rzepaku czy pszenicy?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5324 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 17 wrzesień 2010 - 19:43

W sprawie PROW

to w takim razie ile ja bym dostal tez 2 ciagniki, pierwszy 130 KM drugi 100 KM bo mam 45 ha swojego z dzierzawami udokumentowanymi :D jak wspomial kolega wyzej nieraz w ODRach opowiadaja bajki... raczej dostaniesz tylko ten jeden ciagnik. jesli chcialbys te 2 ciagniki to wychodziloby ze mialbys 6 KM/ha wiec juz troche przesada...

Ta osoba z którą rozmawiałem przygotowała grubo ponad 60 wsniosków , także chyba wie co mówi. To jeśli nie posiadam na siebie żadnego ciągnika to jak niby jednym miałbym np.: umieszać wóz paszowy o który też bede się starć , wywozić obornik (posiadam obore na głebokiej ściółce na 50 DPJ) o innych pracach nie wspomne. Przy tej oborze dostane rozrzutnik 8t gdzie do współpracy potrzebny jest ciagnik 100km , także koło sie zamyka. Poprostu trzeba dobrze przedstawic wykorzystanie maszyny. Pozatym moje gospodarstwo znajduje sie na terenach ONW. A co ilości hektarów to można napisać że w niedługim czasie planuje powiekszenie gospodarstwo , co akurat jest w miom przypadku prawdą.

#5325 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 19:55

W sprawie PROW

Co się dzieje w przypadku gdy we wniosku mam napisany ciągnik o mocy 160 KM, lecz po weryfikacji ARiMR dochodzi do wniosku, iż taki ciągnik jest dla beneficjenta za duży ??? Odrzucają cały wniosek ??? Czekają na sensowne uzasadnienie czy proszą o zamianę na mniejszy ???

Właśnie, jak to w praktyce wygląda? Te poprawki to tylko pod względem formalnym, czy jednak można jeszcze zmienić przedmiot wniosku?

#5326 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 18 wrzesień 2010 - 08:52

W sprawie PROW

Właśnie, jak to w praktyce wygląda? Te poprawki to tylko pod względem formalnym, czy jednak można jeszcze zmienić przedmiot wniosku?

Najpierw dostajesz pismo P-3 z prośbą o uzasadnienie wielkości maszyny (14 dni). Jeśli uzasadnienie jest dla pracownika AriMR niewystarczające, to dostajesz pismo P-4 z prośbą o zamanę szerokości/mocy/objętości (21 dni) z sugestią, co możesz kupic. Jak sobie sam przytniesz to wszystko jest ok, jak olejesz, to wywalają maszynę z projektu. Teoretycznie w rozporządzeniu jest mowa, że do podpisania umowy nic nie można zmieniac w zestawieniu rzeczowo-finansowym (tylko na polecenie ARiRM), ale są kruczki pozwalające na ominięcie tego. Ale to wszystko wychodzi podczas weryfikacji wniosku, więc nie da się napisac, co zrobic w takiej, a takiej sytuacji.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#5327 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 18 wrzesień 2010 - 14:14

W sprawie PROW dc231
Hehe, a jeśli wszystko ok dostajemy pismo P-6 i podpisujemy umowę. Widzę, że kolega z tej branży ... :D
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#5328 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 18 wrzesień 2010 - 14:16

W sprawie PROW czy jest szansa by na 10 ornych i 2 łąki (0 zwierząt) dostac ciągnik 70-75KM?
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#5329 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 18 wrzesień 2010 - 19:41

W sprawie PROW ja na 10 ha dostałem 100koni produkcja zwierzęca około 1000szt świń i 40 byków

#5330 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 18 wrzesień 2010 - 19:49

W sprawie PROW lukas84 (i inni :D) jak myślisz, u mnie z hodowlą 25 szt byków, 20 haktarów traw na gruntach ornych i 3 ha zboża nie będzie problemu ze 100 konnym ciągnikiem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5331 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 18 wrzesień 2010 - 20:59

W sprawie PROW Jak dobrze uzasadnisz to spoko, bo bez tego to się nie obejdzie i zależy też od Twojego szczęścia, bo jeden da Ci te 100km, a drugi bedzie miał problem do 80 konnego, niestety... Pracują, tam ludzie i ........
Wiem z własnego doświadczenia

#5332 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 12:36

W sprawie PROW a czy morze wiadomo coś na temat nowego naboru wnioskow na modernizacje, na poczatku pażdziernika mialo coś ruszyć

#5333 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 12:41

W sprawie PROW ponawiam-jakie mam szanse dostać 70-75 KM na 10 ornych(1ha ziemniaków reszta zboża) i 2 łąki ? wszystkie ciągniki starsze niż 20 lat.

#5334 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 19 wrzesień 2010 - 12:47

W sprawie PROW Jeżeli bez żadnej hodowli, to będzie ciężko... Lepiej wziąć na różnicowanie, to byłoby bez problemu

#5335 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 12:53

W sprawie PROW a do kiedy mają byc przyjmowane wnioski na różnicowanie?

#5336 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 13:12

W sprawie PROW ja przyłączam się do pytania @denzela kiedy będzie nabór na MGR
jestem z łódzkiego tak że u nas nie powinno być problemu z pulą cashu

#5337 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 15:52

W sprawie PROW nabor mial byc w pazdzierniku-listopadzie, ale zapewne przesunie sie na grudzien moze styczen ze wzgledu na MR...
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#5338 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 19 wrzesień 2010 - 15:56

W sprawie PROW Czekam MGR jak zbawienia biore teraz na maxymalną pule jak mnie przepchną.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#5339 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 18:36

W sprawie PROW

Ta osoba z którą rozmawiałem przygotowała grubo ponad 60 wsniosków , także chyba wie co mówi. To jeśli nie posiadam na siebie żadnego ciągnika to jak niby jednym miałbym np.: umieszać wóz paszowy o który też bede się starć , wywozić obornik (posiadam obore na głebokiej ściółce na 50 DPJ) o innych pracach nie wspomne. Przy tej oborze dostane rozrzutnik 8t gdzie do współpracy potrzebny jest ciagnik 100km , także koło sie zamyka. Poprostu trzeba dobrze przedstawic wykorzystanie maszyny. Pozatym moje gospodarstwo znajduje sie na terenach ONW. A co ilości hektarów to można napisać że w niedługim czasie planuje powiekszenie gospodarstwo , co akurat jest w miom przypadku prawdą.

To, czy gospodarstwo jest na ONW akurat nie ma najmniejszego znaczenia - chyba, że jest teren górski. A co do planowanego powiększenia? No cóż. Każdy może sobie powiedziec lub napisac, że za pół roku będzie miał dodatkowo 100 ha. Jak nie ma papieru potwierdzającego, to nie ma areału. Proste. Tylko nie pisz, że ktoś zrobił ponad 60 wniosków, bo to dla mnie żaden argument. Po pierwsze każdy doradca gada jaki to on jest doświadczony i jakie ma kontakty, a po drugie - faktycznie znam partaczy, którzy po 50 wniosku nadal nie wiedzą, jak powienien wyglądac poprawny.

ponawiam-jakie mam szanse dostać 70-75 KM na 10 ornych(1ha ziemniaków reszta zboża) i 2 łąki ? wszystkie ciągniki starsze niż 20 lat.

Jeśli jest tak jak piszesz, to powienieneś dostac bez problemu. Bo jeden ciągnik to i tak mało, a moc jest również niezbyt duża.

a do kiedy mają byc przyjmowane wnioski na różnicowanie?

No gratuluję szybkiej pobudki. Do wyczerpania puli 120% środków w Twoim województwie + jeden dzień, więc dzwoń do oddziału i się pytaj, ile kasy jest już zarezerwowane.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5340 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 20 wrzesień 2010 - 12:26

W sprawie PROW Hehe wiesz co kolego może i jest troche racji w tym co mówisz. Ale powiedz co ma dla ciebie znaczenie , skoro doświadczenie osoby z wieloletnim starzem nie ma dal ciebie wogóle. Czyżbyś był takim eskpertem, może sam napisałem wiecej wnioksów?? , a może pracujesz w ARIMR jednak musze przyznać ,że osoby tam pracujące orłami też nie są.