Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#5301 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 03 wrzesień 2010 - 16:18

W sprawie PROW no wlasnie, popieram kolege @farmermf, rodzice byli w ARiMR i jedna pani pytala sie tam o to czy bedzie w tym roku nabor na MGR, to pani z ARiMR powiedziala wskazujac na liste PROW, ze teraz wazniejsze sa renty i MR i dla nich trzeba najpierw przeznaczyc pieniadze i powiedziala, ze sklamala by jakby powiedziala, ze nabor napewno na MGR odbedzie sie w tym roku. najprawdopodobniej bedzie on na poczatku przyszlego roku, moze w lutym a moze nawet w kwietniu. wiec nie szalejcie tak z tymi ofertami bo jeszcze nic nie wiadomo, przeciez oglosza nabor gdzies 2 tygodnie przed wiec raczej bedzie czas, wstepnie to wiadomo ze mozna pozbirac jakies ceny ale nie zeby od razu szalec. mi zalezy zeby w ogole ten nabor sie odbyl, nie obchodzi mnie czy bedzie on w pazdzierniku, listopadzie czy kwietniu, wazne zeby sie odbyl...
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 12:32
  •  

#5302 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 03 wrzesień 2010 - 17:57

W sprawie PROW ja i tak celuje w kombajn więc oferty zbieram jak nie MGR to kredyt MR albo w ostateczności leasing.
Tak czy siak trzeba być gotowym

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#5303 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 03 wrzesień 2010 - 18:20

W sprawie PROW Yacenty a na ile ha udokumentowanych chcesz ten kombajn dostać?Kiedyś słyszałem że na Kredyt MR to też dużo ha trzeba wykazać na kombajn.Też będę celował w kombajn ale jestem pewien że na następny sezon to i tak się nie kupi.Nawet jak złożymy wnioski na początku roku to rozpatrywanie potrwa pół roku a na kombajn trzeba czekać kilka miesięcy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5304 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 03 wrzesień 2010 - 18:25

W sprawie PROW mysle ze koło 50ha
ja bede liczył na fart i bede szedł dwutorowo

na kredyt dla MR sa takie same wytyczne co do maszyn jak i na PROW - tak ojcu powiedzieli goście z ODR

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#5305 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 03 wrzesień 2010 - 18:45

W sprawie PROW To mamy podobne hektary przy najmniej na papierze i ten sam problem. B) Najlepszym wyjściem było by kupienie w grupie np. z teściem B) lub szwagrem tak by tylko ha użyczyli a kombajn mieć na wyłączność.Po ostatnich żniwach pewnie każdy by chciał kosić jak tylko pogoda a na usługodawców trzeba czekać.

#5306 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 05 wrzesień 2010 - 12:11

W sprawie PROW panowie ajak myslicie jak bezie z przyznawaniem pieniedzy z mgr patrzac pod katem esu?? ja mam na siebie ponad 30ha pola bez hodowli i zadnego ciagniki z mojego pola wychodzi mi 6 esu co jest nawet ponizej sredniego poziomu i bez sensu gdyby mi nic nie przyznali a przyznali komus kto ma np 10ha i 300swin... ja mam swinki ale na rodzicow 40loch w cyklu zamknietym ale ze wzgledu na urzad skarbowy i pozniejsze rozliczanie hodowla pozostanie na mojego tate.moim zdaniem ten podzial na esu nie do konca jest w porzadku i napewno nie jest to sprawiedliwe......
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#5307 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 14:58

W sprawie PROW moze to ESU nie bedzie uwzgledniane przy MGR.

#5308 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 05 wrzesień 2010 - 20:42

W sprawie PROW chodzi wlasnie o to ze mowia ze bedzie uwzgledniane:( miejmy nadzieje ze beda podchodzic do tego bardziej rozsadnie...
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#5309 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 18:42

W sprawie PROW mi to tam nie zalezy bo sie mieszcze spokojnie w tym przedziale...

#5310 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 19:46

W sprawie PROW

mysle ze koło 50ha

powinien bez problemu przejśc kombajn 90 kW i heder 4 m

moze to ESU nie bedzie uwzgledniane przy MGR.

Będzie uwzględniane.

4 ESU – 5 pkt.
16 ESU - 9 pkt.
28 ESU – 10 pkt.
40 ESU - 9 pkt.
70 ESU - 5 pkt.
powyżej 70 ESU - 5 pkt.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5311 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 21:56

W sprawie PROW a jaka firma robi kombajny 90km?
ile musze miec ha na kombajn tc 5050 - 170km i heder 3.9m?
co jesli mam kawałki po 1ha, wydajność w pszenicy to około 7.5-8 ton, kombajn będzie z sieczkarnią oraz pola są mocno pofałdowane - pagórkowate? co jesli pogoda w ostatnich latach nie pozwalała mi zebrac zboża dobrej jakości - zawsze zbierałem paszówkę bo późno było koszone?

#5312 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 06:05

W sprawie PROW Parę dni temu mówili, że Sawicki podpisał jakiś papierek no i powodzianie będą mieli do 300 tyś zł. na odnowienie produkcji itp... Modernizacja pewnie się opóźni, no bo agencja pewnie nie obrobi tych dwóch programów na raz, poza tym kasa... Nie jestem pewien z jakich działań przesuną fundusze na powodzian. Zobaczymy co z tego wyniknie...

Pozdrawiam!

#5313 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 wrzesień 2010 - 14:23

W sprawie PROW

Będzie uwzględniane.

4 ESU – 5 pkt.
16 ESU - 9 pkt.
28 ESU – 10 pkt.
40 ESU - 9 pkt.
70 ESU - 5 pkt.
powyżej 70 ESU - 5 pkt.

A nie wiesz czy jest zapis czy to ESU będzie sprawdzane rokrocznie?
Mam teoretycznie 200swinek w chwili podpisywania umowy, miesiąc później wszystko wysprzedaje.
Na 1 miesiąc (lub kiedy tam przypadnie jakiś papier im wysłać) przed zakończeniem umowy (5lat) zakupuje 200 swinek.
Załóżmy że mam 30-40ha.
Ładne wyjdzie mi ESU mimo że przez te 5 lat nie miałem takiego (bo świnek de facto nie miałem) :)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5314 Share Slavo

Slavo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 15 wrzesień 2010 - 09:59

W sprawie PROW @yacenty tc 5050 170KM i heder 4,5m z szarpaczem słomy powinieneś mieć ok 66ha rocznie do koszenia w RPT 7/8 2010 jest artykuł na ten temat

#5315 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 15 wrzesień 2010 - 12:46

W sprawie PROW a jak rozumieć sytuację kiedy heder jest oczko mniejszy czyli poniżej 4m? a moc silnika większa?

#5316 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 19:33

W sprawie PROW

Parę dni temu mówili, że Sawicki podpisał jakiś papierek no i powodzianie będą mieli do 300 tyś zł. na odnowienie produkcji itp... Modernizacja pewnie się opóźni, no bo agencja pewnie nie obrobi tych dwóch programów na raz, poza tym kasa... Nie jestem pewien z jakich działań przesuną fundusze na powodzian. Zobaczymy co z tego wyniknie...

Pozdrawiam!

"Papierek" został podpisany 13 września i mówi, że nie tak łatwo będzie dostac te 3 stówki. Będzie system punktowy zależny od kwoty wnioskowanej pomocy i wysokości strat w gospodarstwie. Podstawowymi warunkami formalnymi będą: przynajmiej 30% strat średniej rocznej produkcji i przynajmniej 10 tys. zł strat w budynkach, maszynach, plantacjach wieloletnich lub zwierzętach. Kwota dofinansowania wynosi 90% kosztów kwalifikowalnych i wynosci do 130% wartości strat w gospodarstwie, nie więcej, niż 300 tys. zł.

A nie wiesz czy jest zapis czy to ESU będzie sprawdzane rokrocznie?
Mam teoretycznie 200swinek w chwili podpisywania umowy, miesiąc później wszystko wysprzedaje.
Na 1 miesiąc (lub kiedy tam przypadnie jakiś papier im wysłać) przed zakończeniem umowy (5lat) zakupuje 200 swinek.
Załóżmy że mam 30-40ha.
Ładne wyjdzie mi ESU mimo że przez te 5 lat nie miałem takiego (bo świnek de facto nie miałem) :P

Jak się wyrobią w tym roku to najprawdopodobniej ważny będzie stan na dzień 1 stycznia 2010 r. Jak się nie wyrobią i nabór będzie w 2011, to będzie to stan na dzień 31.12.2010 r.

a jak rozumieć sytuację kiedy heder jest oczko mniejszy czyli poniżej 4m? a moc silnika większa?

To zależy od oddziału ARiMR, ale zasada jest taka, że heder jest ważniejszy, niż moc. Jeśli heder Ci się zmiejszy, a moc silnika nieco zwiększy, to nic nie powinno się stac. Jak jest odwrotnie to może byc kłopot.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#5317 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 20:43

W sprawie PROW to ile ha musze miec dla kombajnu o mocy: 129/175 (kw/km) i hederku 3.9?
a ile w przypadku 136km i 158km przy hederze 3.6 i 3.9?

#5318 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 16 wrzesień 2010 - 21:31

W sprawie PROW

kolego bylo by dobrze jakbys dostal ten 100 konny bo na ten drugi nie masz co liczyc, masz za malo ha. zeby zakuoic obydwa ciagniki musialbys miec ok. 50 ha... rozrzutnik raczej powinienes dostac tak jak i paszowoz...

Bylem niedawno w ODR-że i powiedzeli mi ,że bez problemu powinno przejść (100km i pomocniczy 80km) przy odpowiednio napisanym wniosku. Nie wspomniałem ,że nie mam na siebie żadnego ciągnika.

#5319 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 14:47

W sprawie PROW

to ile ha musze miec dla kombajnu o mocy: 129/175 (kw/km) i hederku 3.9?
a ile w przypadku 136km i 158km przy hederze 3.6 i 3.9?

Jaki teren, czy dużo działek, z szarpaczem czy bez?

Bylem niedawno w ODR-że i powiedzeli mi ,że bez problemu powinno przejść (100km i pomocniczy 80km) przy odpowiednio napisanym wniosku. Nie wspomniałem ,że nie mam na siebie żadnego ciągnika.

Ja to bym się nie zakładał czy tak bez problemu przejdzie, a w ODR'ach to czasem takie głupoty gadają, że ręce opadają i zadają takie pytania, że człowiek zastanawia się czy żartują.

Poprostu musisz iśc do jakiegoś dobrego cwaniaka, który zna wewnętrzne procedury i wytyczne ARiMR i będzie wiedział jak zrobic wniosek, żeby w przypadku odrzucenia jednego ciągnika nic nie stracic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5320 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 15:21

W sprawie PROW

to w takim razie ile ja bym dostal tez 2 ciagniki, pierwszy 130 KM drugi 100 KM bo mam 45 ha swojego z dzierzawami udokumentowanymi :P jak wspomial kolega wyzej nieraz w ODRach opowiadaja bajki... raczej dostaniesz tylko ten jeden ciagnik. jesli chcialbys te 2 ciagniki to wychodziloby ze mialbys 6 KM/ha wiec juz troche przesada...