Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#5221 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 19:09

W sprawie PROW

Jaki jest limit kasy na zróżnicowanie? Jak sie spłaca to?

50% kosztów kwalifikowanych netto, nie więcej niż 100000 zł a
ARiMR nic nie spłacasz, tylko agencja Tobie wypłaca jak już wszystko kupisz i się rozliczysz.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 20:30
  •  

#5222 Share dew

dew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 11:46

W sprawie PROW http://www.racingfor...40

Czy to w ogóle możliwe co pisze ten Dzejkob ? Jak dla mnie taka sytuacja jest niemożliwa, czytajcie od strony trzeciej dyskusję.

#5223 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 20:18

W sprawie PROW

witam! nabór wniosków na różnicowanie za tydzień a w poznańskim oddziale arimr dzisiaj utworzył sie komitet kolejkowy, ponieważ nie dla wszystkich ma wystarczyć kasy a decyduje kolejność składania wniosków. ciekawi mnie czy w innych oddziałach też tak jest? dlaczego nie zrobiono losowania?! teraz wszyscy po kolei będą na zmiany dyżurować przed agencją żeby nie było jakiś przekrętów i żeby nie utworzyła się jakaś inna kolejka. to wszystko jest jakieś chore!!!

W Toruniu komitet kolejkowy utworzony wczoraj. W chwili obecnej jest prawie 300 osób, a kasy starczy na ok. 400 wniosków, więc trzeba się streszczac. Tyle z lini frontu.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5224 Share pepino

pepino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 20:43

W sprawie PROW Drodzy Użytkownicy mam pytanie. Jak uzasadnialiście(pomyślnie) zakup pługa, agregatu uprawowo-siewnego, przedsąsacza karuzelowego oraz wozu asenizacyjnego ze względu na wądpliwości co do celowości i konieczności uzasadnienia techniczno-ekonomicznego zakupu wymienionych maszyn do mojego gospodarstwa ?

#5225 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 21:02

W sprawie PROW u nas jeden chcial kupic woz asenizacyjny Joskina o pojemnosci cos ok. 10 tys litrow, napisal we wniosku, ze ma daleko pola i musi jezdzic ulica, to agencja przyznala mu tylko 6 tys litrow i kazala ta beczke ubezpieczyc i zarejestrowac :)
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#5226 Share Pawel250

Pawel250

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 sierpień 2010 - 08:35

W sprawie PROW Dzisiaj w programie Tydzień minister rolnictwa Marek Sawicki powiedział że będzie nabór na modernizacje gospodarstw rolnych troche póżniej ponieważ Ci co składają na Młodego Rolnika mogli również złożyć na modernizacje gospodarstw rolnych .

#5227 Share kubus1988s

kubus1988s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 10:48

W sprawie PROW dlaczego oni prędzej o tym nie pomyśleli ja składałem młodego rolnika w 2008 sierpień w 2009 zrobili nabór w kwietniu na mgr i jeszcze nie mogłem składać bo nr gospodarstwa nie miałem bo młody rolnik się ciągnął teraz czekam na nabór i chyba się nie doczekam ciągle go przekładają i w końcu kasy braknie i wcale nie będzie

#5228 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 11:34

W sprawie PROW

Drodzy Użytkownicy mam pytanie. Jak uzasadnialiście(pomyślnie) zakup pługa, agregatu uprawowo-siewnego, przedsąsacza karuzelowego oraz wozu asenizacyjnego ze względu na wądpliwości co do celowości i konieczności uzasadnienia techniczno-ekonomicznego zakupu wymienionych maszyn do mojego gospodarstwa ?

I chcesz, żeby Ci na forum ktoś w kilku zdaniach odpisał? Każde uzasadnienie jest inne i zależy od sytuacji w gospodarstwie, areału , liczby zwierząt i sposobu chowu, odległości pomiędzy działkami, innymi posiadanymi maszynami, zwięzłości gleb, technologi produkcji, rodzaju i wielkości poszczególnych upraw, warunków klimatycznych, itd. Jak nie wiesz jak napisac to zapłac komuś stówkę, dwie i będziesz miał problem z głowy. Zresztą jak już dostajesz pismo P-3 na ocenie techniczno - ekonomicznej, to znaczy że mają co do tych maszyn wątpliwości i czasem tak jest, że nawet najlepsze uzasadnienie nie wystarczy i należy spodziewac się pisma P-4 redukującego ich wielkośc.

#5229 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 sierpień 2010 - 12:19

W sprawie PROW

dlaczego oni prędzej o tym nie pomyśleli ja składałem młodego rolnika w 2008 sierpień w 2009 zrobili nabór w kwietniu na mgr i jeszcze nie mogłem składać bo nr gospodarstwa nie miałem bo młody rolnik się ciągnął teraz czekam na nabór i chyba się nie doczekam ciągle go przekładają i w końcu kasy braknie i wcale nie będzie

też mnie to zastanowiło ale żeby Młody Rolnik wziął pierwsze dopłaty/złożył o nie wniosek to trochę czasu minie i czy nie oznacza to że MGR będzie przesunięte do przyszłorocznych wakacji?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5230 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 22 sierpień 2010 - 12:23

W sprawie PROW nie musi wziasc dopłat :) w takiej sytuacji wystrczy akt włąsnosci nabytej ziemi i umowy dzierzaw na które składał dopłaty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5231 Share dew

dew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 15:27

W sprawie PROW

Dzisiaj w programie Tydzień minister rolnictwa Marek Sawicki powiedział że będzie nabór na modernizacje gospodarstw rolnych troche póżniej ponieważ Ci co składają na Młodego Rolnika mogli również złożyć na modernizacje gospodarstw rolnych .

Nie oglądałem, ale potwierdzam - taka informacja pojawiła się dziś na stronie ARiMR.

#5232 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 15:38

W sprawie PROW "Marek Sawicki zapowiedział również uruchomienie nie później niż w listopadzie br. naboru wniosków o wsparcie na "Modernizację gospodarstw rolnych". Ujawnił, że był proszony o maksymalne odłożenie tego naboru przez beneficjentów działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom", którzy chcą też skorzystać z działania "Modernizacja Gospodarstw"."

Wreszcie coś konkretnego!!! Też jest fragment o tym, że będzie się starał o przesunięcie kasy z mniej popularnych programów (nie wiem o które dokładnie chodzi) na modernizację gospodarstw rolnych oraz na różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej. Ogólnie jest szansa!
:-D

#5233 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 17:55

W sprawie PROW

nie musi wziasc dopłat :) w takiej sytuacji wystrczy akt włąsnosci nabytej ziemi i umowy dzierzaw na które składał dopłaty.

I wypis z rejestru gruntów.

#5234 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 18:26

W sprawie PROW wypis nie potrzebny przynajmnij ja nie musiałem dołaczac.

#5235 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 20:25

W sprawie PROW

wypis nie potrzebny przynajmnij ja nie musiałem dołaczac.

Jak nie było jeszcze składanego wniosku o dopłaty obszarowe to jest potrzebny do sprawdzenia ile jest użytków rolnych (kol. 10 tabeli III.A wniosku o przyznanie pomocy w ramach moderniacji). No ale co oddział ARiMR to obyczaj.

#5236 Share Vaflos

Vaflos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 14:39

W sprawie PROW Mam pytanie. Czy w województwie wielkopolskim osoby, które dostaną premię "młody rolnik", będą mogli skorzystać z modernizacji...? Kiedyś było, że niby środki w Wielkopolsce na modernizację się już skończyły.

#5237 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 16:05

W sprawie PROW

Mam pytanie. Czy w województwie wielkopolskim osoby, które dostaną premię "młody rolnik", będą mogli skorzystać z modernizacji...? Kiedyś było, że niby środki w Wielkopolsce na modernizację się już skończyły.

Będą mogły (a nawet powinny), bo kasa na modernizację jeszcze jest.

#5238 Share Hati

Hati

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 18:55

W sprawie PROW witam orientuje się ktoś który numer podpisał umowę na modernizację w wielkopolsce

#5239 Share grzesiekkk

grzesiekkk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 19:16

W sprawie PROW Witam. Moze ktos sie orientuje, czy przy skladaniu wniosku na modernizacje, pola dzierzawione, dzierzawa musi byc zawarta w formie aktu notarialnego, czy wystarczy umowa napisana miedzy soba tj. dzierzawiacym i wydzierzawiajacym, a tylko podpisy zlozone przed notariuszem.Wlasnie ostatnio notariusz tak mi mowil , ze wystarcza tylko podpisy zlozone w jego obecnosci, ze cos sie pozmienialo w prawie, ale dobrze by bylo jakby to ktos jeszcze potwierdzil. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5240 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 19:25

W sprawie PROW nie musi byc przy tym notariusza. robisz zwykłą pisemna umowe i tylko podpis twój i wydzierzawiajacego. nikt wiecej nie jest potrzebny. wazny jest tylko czas umowy czyli minimum 5 lat od wypłaty kasy.