Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#5141 Share Piotrekkk

Piotrekkk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 21:55

W sprawie PROW marekgizio Ma rację.. W agrobiznesie było tak jak mówi.. Więć miejmy nadzieje ze będzie nabór dla inwidualnych rolników i że pieniędzy troche zostało a my na nie sie załapiemy. Pewnie będzie po tych wszystkich działaniach co teraz ogłosili więc chyba cos koło Października.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 09:49
  •  

#5142 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 07:24

W sprawie PROW ja tak samo jak xsc :D ale nie wiem czy ta sztuka sie uda , hmmm tylko że pewna osoba znająca sie na tych programach wylała na mnie kubeł zimnej wody hahha chyba wszystkie plany szlak jasny tarfi .... no cóż takie życie :) . Podobno tych dwóch programów nie da się łaczyć chodzi o to że jesli jest młody rolnik to gospodarstwa nie ma dłużej niż 12 miesięcy a z modernizacji może skorzystać rolnik który posiada gospodarstwo minimum 12 miesięcy :D :D I jeszcze jedno podobno :D (bo nie wiem na pewno) kaska będzie tylko że przesunięta na biedniejsze regiony tj. świetokrzyskie małopolskie itd.
To wszytko to jest na zasadzie chyba* a jak mawiał mój profesor od historii "Jak Ci chyba to se przywiąż"
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#5143 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 07:59

W sprawie PROW A znajdźcie zapis, że młodzi rolnicy którzy posiadają gosp krócej niż rok nie mogą ubiegać się o mgr... Sami w agencji mówią że można jak najbardziej łączyć i nawet chcą wydać tym którzy będą starać się o mgr decyzje mr jak najszybciej, poza tym wystarczy złożyć pierwszego dnia naboru wniosek na mr i od razu przepisywać gospodarstwo i składać na mgr - chyba że kilku pracowników agencji z warszawy jest niedouczonych.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5144 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 08:01

W sprawie PROW Powiedz coś więcej o tym kuble zimnej wody. Sam jestem ciekaw jakie są "realne" ograniczenia itp :D

#5145 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 10:01

W sprawie PROW czyli takie przecietne gospodarstwo jak np. nasza nie ma szans na przyznanie pieniedzy?? jeszcze tak nie dawno gadali, ze wieksze szanse beda mieli ci co jeszcze nie korzystali z MGR... no nie pozostanie nic innego jak zlozyc wniosek i liczyc na to, ze sie uda...
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#5146 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 13:09

W sprawie PROW No z tym że MR i MGR nie da się łączyć ponieważ tylko osoba posiadająca gospodarstwo minimum 12 miesięcy może się starać o przyznanie środków jest tym bardziej dziwna że jeszcze nie tak dawno właśnie MR-wi była dodawana premia 5% zwrotu (zamiast 50% dostawał55%) to troche dziwnie by zrobili jakby teraz Młody Rolnik nie mógł wogule skorzystać z funduszy na modernizacje . No ale nie zdziwił bym sie gdyby rzeczywiście sie nie dało >> wiadomo biurokracja z logicznymi rozwiązaniami nie ma nic wspólnego. No obym się mylił i rzeczywiście młody rolnik mógł składać wniosek na MGR, mam taką nadzieje. I jeszcze ten durny zapis że trzeba osobiście składać wniosek w moim przypadku w Krakowie w agencji na MR jest co najmniej dziwny.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#5147 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 lipiec 2010 - 15:44

W sprawie PROW

Oto jak rodzi się plotka, jeden coś słabo usłyszy i resztę zmysli, a inni to powtarzaja. ...

Mam nadzieje że to nie do mnie?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5148 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 17:27

W sprawie PROW @Nikita to bylo do kolegi @PRZEMEK321 bo mowi ze naborow nie bedzie.

W tych wiadomościach nie było słowa o tym że nie będzie naboru dla gospodarstw indywidualnych, a jedynie ze to działanie bedzie wzbogacone o możliwość łaczenia gospodarstw w zespoły żeby mogły spełnić warunek wiekszego esu (16-40) bo takie gospodarstwa bedą pierwsze w kolejce.
A ten nabór nazywa się uzupełniający bo nie bedzie go w całym kraju tylko w tych województwach które nie wykorzyswały pieniedzy, dlatego tzw uzupełniający.

a gdzie mozna zobaczyc w jakich wojewodztwach sa jeszcze pieniadze?? bo jesli chodzi o te ESU to nasze gospodarstwo spokojnie miesci sie w tym przedziale.

#5149 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 19:21

W sprawie PROW Mam pytanie, czy z MGR można wybudować jakiś magazyn płaski na zboże bądź dobudować chlewni? I czy np premię MR można przeznaczyć na budowę czegoś co pisałem wcześniej?

#5150 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 05:32

W sprawie PROW Dobra Panowie byłem u pewnej Pani która jest bardzo dobrze poinformowana i tak MR z MGR oczywiście da się łączyć i jest to nawet wskazane dwa to całe esu od 16-40 to bujda na kołach czegoś takiego nie ma trzy nabór na MGR będzie tylko że później . Z tym MR i MGR jest tak jak myslałem w świetle obowiązujących przepisów MR może a nawet i powinien skorzystać ze środków na MGR ale osoba która posiada gospodarstwo krócej niż 12 miesięcy ale nie jest MR nie może skorzystać z tych funduszy (czyli diler tak dokońca sie nie mylił ale poplątał strasznie i nie ciekawie ta jego wersja brzmiała)
Edit: ja jestem z małopolskiego i małopolskie wykorzystało do tej pory 30% środków przyznanych na to województwo czyli u nas nabór będzie na pewno a jak w województwach które wykorzystały 100% środków albo i więcej nie wiem i ta Pani też mówiła że tam może być cieniutko z MGR.
I jeszcze do SENATOR tak raczej się da tylko że tak samo jak mi powiedziała ta Pani w budowy to lepiej sie nie pchać lepiej jest zrobić za swoją kase a środki przeznaczyć na kupno maszyn, postawisz chlewnie weźmiesz środki albo i nie i później przyjedzie ci kontrol i zażyczą sobie żebyś im pokazał atest na gwoździe albo farbe o atestownaym betonie pustakach nie wspominam i tym że qwszystko musi być zrobione według planu ( budynek stawiany na środki z uni jest sporo droższy, materiały atestowane raz a dwa całe wykonanie oświetlenie tam gdzie ma być według planu a nie tam gdzie tobie sie podoba i instalacja nie tak jaka by wystarczyła tylko pożądna jak do silnika nie wiadomo jakiego z 10kw a to ma być jedynie żarówka 100W , mój znajomy chlewnie stawia na te środki i nieziemskie ma z tym zamieszanie, ja będe też budował ale właśnie mniejszym kosztem po swojemu tak jak mi sie będzie podobało i bez póxniejszych kontroli>> kup sobie maszyne Vat sobie odliczysz i już ci kaska wpadnie jakaś :D)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5151 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 07:11

W sprawie PROW @Andrzej24871 - dzięki za odpowiedź, też myślałem że będą z tym jakieś cyrki, ale zawsze lepiej się upewnić :D

#5152 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 20:11

W sprawie PROW Andrzej co do esu to nie wiem czy to bujda bo mi o tym mowil notariusz ktory robi nam wszystkie dokumenty zwiazane z ARiMR, a na dodatek nie jednej osobie pisal wniosek o MGR wiec mysle, ze cos w tym jest. a co do tego ze nabor bedzie pozniej to znaczy kiedy?? jeszcze w tym roku czy w nastepnym bo ja wiem ze mial byc w pazdzierniku...

#5153 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 30 lipiec 2010 - 22:31

W sprawie PROW co z tego ze bedzie nabor w tym roku jak rozpatrzą w nastepnym albo jeszcze pozniej.

nie rozumiem tez gdybania, jesli oglosza to w 2 tygodnie sie wszystko zalatwi, a kasy tak czy inaczej dla wszystkich nie starczy, nie ma szans.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#5154 Share Piotrekkk

Piotrekkk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 09:46

W sprawie PROW W pierwszej kolejności powinni dostać pieniądze osoby które jeszcze nie korzystały z Prow.! A pieniędzy dla wszystkich nie starczy a głupio by było gdyby komuś odrzucono wniosek która nie korzystała nigdy z Prow a drugiej pozytywnie rozpatrzono która juz prawie 300 tyś zwrotu wykorzystała.

#5155 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 11:41

W sprawie PROW @Piotrekkk tak podobno ma byc.

@statek jesli nabor bedzie w tym roku to wiadomo, ze wnioski beda rozpatrywac dopiero w przyszlym. mi nie zalezy zeby byl w tym roku nabor, tylko na tym zeby w ogole byl i zebym sie zalapal...

#5156 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 12:29

W sprawie PROW

W pierwszej kolejności powinni dostać pieniądze osoby które jeszcze nie korzystały z Prow.! A pieniędzy dla wszystkich nie starczy a głupio by było gdyby komuś odrzucono wniosek która nie korzystała nigdy z Prow a drugiej pozytywnie rozpatrzono która juz prawie 300 tyś zwrotu wykorzystała.

Wtedy byłoby chociaż trochę sprawiedliwości ;)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#5157 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 19:21

W sprawie PROW Z tym esu to ta pani powiedziała tak że to jest raczej nie możliwe żeby było takie ograniczenie jeżeli już to wskazanie bo poprostu bardzo wiele gospodarstw np. z małopolskiego by sie na takie coś nie załapało i puki co czegoś takiego nie ma , jeżeli już to jest taka przymiarka. Ale należy też wziąść pod uwage taką możliwość że się jednak myliła i jeszcze dochodzi coś takiego że nawet w arimir nie wiedzą tego co powinni wiedzieć , wszystko sie zmienia przepisy sie zmieniają i jest to bardzo poplątane , moim skromnym zdaniem nie ma sie co domyślać i gdybać tylko trzeba czekać na ogłoszenie naboru i będzie wszystko jasne.

#5158 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 31 lipiec 2010 - 20:25

W sprawie PROW danielhaker
Sprawiedliwości nigdy nie było i nie będzie. ;)

#5159 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 31 lipiec 2010 - 20:38

W sprawie PROW

W pierwszej kolejności powinni dostać pieniądze osoby które jeszcze nie korzystały z Prow.!

Bzdura!
Jest limit 300 koła na gospodarstwo i już i to jest ograniczeniem.
Wpędzacie się przez zazdrość w głupotę.

Zobaczcie, napisać jeden wniosek na MGR i dostać powiedzmy 70 tys zwrotu w 2010. Złożyć kolejny wniosek w następnym naborze i dostać 70 tys PLN lub 150 zależnie od sytuacji gospodarstwa (powiedzmy w 2012).
Wy jednak chcecie aby dostali pieniądze Ci którzy nie korzystali z PROWU (bo się bali przeważnie) i ich narażacie że wpędzą się w zakupy które przekroczą ich możliwości finansowe (i gospodarstwa dłuuugo będa spłacać kredyty).
Sorki ale jeżeli ktoś nie brał udziału we wcześniejszych naborach (a takich osób znam sporo bo marudzili że papierki i że może coś pójść nie tak itp) to niech teraz nie płaczą żeby tylko do ich grona ograniczać nowy nabór. Powtarzam limitem jest zwrot do 300tys netto i to wystarczy.
Organiczą nabory do tych co nie korzystali z PROWu i okaże się że nie ma chętnych ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5160 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 21:20

W sprawie PROW podpisuje się pod tą treścią w 100 %.Moje poglądy są takie same.