Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#5121 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 06:46

W sprawie PROW 30 wrzesień - rusza nabór na modernizację.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 19:56
  •  

#5122 Share zorczyk

zorczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 12:20

W sprawie PROW @karolu
skąd masz te informacje bo na stronie ARiMR nic nie pisze

#5123 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 16:07

W sprawie PROW To nieooficjalne informacje arimr.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5124 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 16:52

W sprawie PROW a mi sie wydaje, ze w tym roku nie bedzie naboru na MGR. Na stronie ARiMR czytamy:

" Harmonogram naborów wniosków na kolejne działania z PROW 2007-13 przewidziany do końca 2010 roku został ogłoszony 19 lipca br. na wspólnej konferencji prasowej Ministra Rolnictwa Marka Sawickiego i Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji rolnictwa Tomasza Kołodzieja. Minister Rolnictwa przedstawił też na tej konferencji korzystne zmiany i ułatwienia w dostępie do skorzystania z możliwości wsparcia z PROW 2007-2013 zawarte w znowelizowanych rozporządzeniach.

Przedstawiony na tej konferencji harmonogram naborów wniosków z PROW przedstawia się następująco:

* "Ułatwianie startu młodym rolnikom" : od 17 sierpnia 2010 r.,
* "Renty strukturalne": w dniach 1-10 września 2010 r.,
* "Korzystanie z usług doradczych" : od 16 sierpnia 2010 r.,
* "Zwiększenie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej": od 12 sierpnia 2010 r.,
* "Odtwarzanie potencjału produkcji leśnej zniszczonego przez katastrofy oraz wprowadzenie instrumentów zapobiegawczych": od 5 października 2010 r.,
* "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej": od 24 sierpnia 2010 r.,
* "Zalesianie gruntów rolnych i innych niż rolne" - wnioski od rolników, którzy chcą po raz pierwszy skorzystać z takiej pomocy są przyjmowane w biurach powiatowych ARiMR od 1 czerwca do 31 sierpnia br.
* Ponadto trwają "ciągłe nabory wniosków" na działania: "Uczestnictwo rolników w systemach jakości żywności": od 15 kwietnia 2009 roku i "Grupy producentów rolnych": od 16 lipca 2007 roku. "

jak widac nie ma tu mowy o MGR.
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#5125 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 15:32

W sprawie PROW http://www.agror.pl/...am_prow_na_2010

Tu piszą, że nabór na wrzesień-październik, ale nie jest to oficjalny komunikat ARIMR ani Ministerstwa Rolnictwa.

Gdzie indziej czytałem (ale niestety linka zgubiłem) że informacja o naborze na MGR będzie ogłoszona później, no bo obecnie są przygotowywane zmiany legislacyjne, nawał pracy, ble ble ble... Trzeba mieć nadzieję, że coś z tego będzie.

@karolu, skąd masz tak dokładne informacje?? Podziel się źródłem;)
Pozdrawiam!

#5126 Share maly1248

maly1248

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 18:21

W sprawie PROW Niepokoi mnie pewna wypowiedz Ministra Rolnictwa Marka Sawickiego

http://www.arimr.gov...ny-w-zasad.html

Minister mówił także o podjętej przez niego nowej inicjatywie polegającej na stworzeniu możliwości przyznania specjalnego wsparcia na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych, które zostały zniszczone przez różnego rodzaju katastrofy. Chodzi o to, aby np. gospodarstwa, które w wyniku powodzi poniosły znaczne starty, mogły otrzymać pomoc do 300 tys. zł. na wznowienie produkcji. Zgodnie z założeniami resortu rolnictwa wkład własny rolnika wynosiłby jedynie 10%, pozostałe 90% pochodziłoby z funduszy unijnych. Minister podkreślił, że wprowadzenie takiego wsparcia wymaga zgody komisji europejskiej i trwają w tej sprawie negocjacje.

Według mnie to jest pewnego rodzaju zapowiedz przesunięcia KASKI z MGR 2010 na pomoc powodzianom. Jestem jak najbardziej za pomocą dla gospodarstw które ucierpiały w wyniku powodzi, ale funduszy powinno się szukać gdzie indziej, po co ryzykować niezadowolenie różnych grup rolniczych.

#5127 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 18:34

W sprawie PROW Niech zakombinują kasę skąd inąd, niech zrezygnują ze swoich wynagrodzeń (politycy :-) ) i pomagają, no bo pomóc za cudze to najprościej. Poza tym to nie fair w stosunku do rolników, którzy mimo to, że nie ponieśli klęski żadnej, mają niskie plony, stary, zużyty sprzęt a chcą się zmodernizować...

#5128 Share endzit

endzit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 17:19

W sprawie PROW Niestety też się obawiam, a nawet dochodzą do mnie takie informacje że nie będzie już naboru na MGR a przesunięcie na pomoc powodzianom..
Też jeszcze nie ugryzłem nic z Prow-u i szkoda by było, aby po raz kolejny potwierdziła sie wiadomość o tym że w tym kraju nigdy nie było sprawiadliwości, a założenia to tylko mżonki. Jak tu się rozwijać i planować skoro notable robią wszystko by rzucać kłody pod nogi. :)

#5129 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 27 lipiec 2010 - 15:52

W sprawie PROW dziś w agrobiznesie mowili ze juz raczej nie bedzie naboru na modernizacie dla gospodarstw indiwidalnych tylko bedzie nabór uzupełniający dla gospodarstw które bedą chciały kupić jakąś maszyne razem-dobre co nie-tak wiec wszystkie plany poszły.

#5130 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 lipiec 2010 - 18:24

W sprawie PROW Właśnie oglądam ten agrobiznes i pożyjemy zobaczymy co będzie w przyszłości z modernizacjami.
Zresztą tutaj potrzeba wiele systemowych zmian a nie tylko modernizacji gospodarstw.
Jedno jest pewne - ten rolnik z agrobiznesu ma racje - kto łapie pierwszy dobrze wychodzi na tym. Skorzystałem z MR w SPO (śmiali sie ze mnie co będzie jak się nie uda i będe musiał oddawac kasę a dziś odebrałem weksel), załapałem się w drugim naborze MGR (sprzęt już pracuje, pierwszy nabór mnie ominął bo nie miałem jak), czas chyba na pieniążki w kierunku działalności nierolniczej załatwiać :D
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5131 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 18:35

W sprawie PROW

dziś w agrobiznesie mowili ze juz raczej nie bedzie naboru na modernizacie dla gospodarstw indiwidalnych tylko bedzie nabór uzupełniający dla gospodarstw które bedą chciały kupić jakąś maszyne razem-dobre co nie-tak wiec wszystkie plany poszły.

To wale nie będzie PROWU? Czy tylko w tym roku?

#5132 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 19:27

W sprawie PROW PROW to nie tylko MGR.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5133 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 10:53

W sprawie PROW Kuuuuuurdeeee.... Też oglądałem wczorajszy agrobiznes i słyszałem o naborach uzupełniających. No i plany szlag jasny trafił :/

#5134 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 12:21

W sprawie PROW a ja mam jedna nadzieje, ze nabor bedzie bardzo pozno. Planuje polaczyc MR z MGR
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#5135 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 12:40

W sprawie PROW Ja mam nadzieję, że w ogóle będzie dla indywidualnych...

#5136 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 18:42

W sprawie PROW

dziś w agrobiznesie mowili ze juz raczej nie bedzie naboru na modernizacie dla gospodarstw indiwidalnych tylko bedzie nabór uzupełniający dla gospodarstw które bedą chciały kupić jakąś maszyne razem

Oto jak rodzi się plotka, jeden coś słabo usłyszy i resztę zmysli, a inni to powtarzaja.

W tych wiadomościach nie było słowa o tym że nie będzie naboru dla gospodarstw indywidualnych, a jedynie ze to działanie bedzie wzbogacone o możliwość łaczenia gospodarstw w zespoły żeby mogły spełnić warunek wiekszego esu (16-40) bo takie gospodarstwa bedą pierwsze w kolejce.
A ten nabór nazywa się uzupełniający bo nie bedzie go w całym kraju tylko w tych województwach które nie wykorzyswały pieniedzy, dlatego tzw uzupełniający.

#5137 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 28 lipiec 2010 - 18:53

W sprawie PROW no to sobie posłuchaj tego odcinka w necie tylko dokładnie to sie przekonasz czy to plotka.

#5138 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 19:28

W sprawie PROW Słuchałem dokładnie bo mam nagrany na dekoderze. Więc to raczej ty dokładnie obejżyj ten odcinek bo nam niema ani słowa ze że niebedzie naboru dla gospodarstw indywidualnych

,,chcemy jeszcze uzupełnić to działanie o tą możliwość którą zapowiadałem że dla polski południowo wschodniej gospodarstwa bedą mogli tworzyć zespoły''

,,Może to być jedyna szansza na skorzystanie z dofinansowania bo zgodnie z nowymi przepisami na pierwszym miejscu w kolejce o dotację mogą liczyć rolnicy których gospodarstwa osiagają dochody w przedziale od 16-40esu.''

#5139 Share Pawel250

Pawel250

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 19:50

W sprawie PROW Orientujecie sie kiedy mniejwięcej bedą przyjmować wnioski na modernizacje gospodarstw?Czy wogóle bedą przyjmować wnioski na MGR?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5140 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 19:59

W sprawie PROW A skąd ja to mogę wiedzieć kiedy będzie nabór skoro w agencji jeszcze tego niewiedzą.