Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#5021 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 24 maj 2010 - 18:56

W sprawie PROW obecnie nie ma żadnych wymagań, gdyż nabór nie został jeszcze ogłoszony, przed ogłoszeniem naboru zostaną opracowane podstawy prawne regulujące warunki uzyskania pomocy (szczegółowe informacje na temat prowadzonych prac legislacyjnych znajdują się na stronie minrol.gov.pl - projekty rozporządzeń o ile już jakieś powstały)

mam małą prośbę do beneficjentów działania Modernizacja gospodarstw rolnych z województwa kujawsko-pomorskiego, czy pracownicy prowadzący Wasze sprawy w OR ARiMR w Toruniu, poza korespondencją kontaktowali się również telefonicznie przybliżając charakter błędów/braków we wniosku oraz wskazując w jaki sposób można je usunąć? bardzo proszę o pilne odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 03:01
  •  

#5022 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 24 maj 2010 - 21:48

W sprawie PROW o to co masz poprawić we wniosku dzwonisz sam, masz podaną osobę w wezwaniu , kto prowadzi, rozpatruje twój wniosek.Dzwonią tylko gdy masz już podpisać umowę, choć zdarzają się niekiedy bardziej wyrozumiali urzędnicy i dzwonią sami. Ale nie zakładaj ze tak będzie i sam dzwon o co kaman. Pozdrawiam

#5023 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 25 maj 2010 - 06:51

W sprawie PROW Co do poprawek to zależy na kogo trafisz. Ja w lubuskim trafiłem na super osoby, zadzwoniły jak coś było do wyjaśnienia, część poprawek naniosły ołówkiem a Ja tylko w to miejsce wpisałem osobiście to samo długopisem i podpisałem. Umówiona wizyta telefonicznie, osoba prowadząca wniosek wyszła z całą dokumentacją zrobiliśmy poprawki, sprawdziła czy jest Ok. i do domu. Podobnie było z wnioskiem o płatność mimo że robiła go już inna osoba. Nie rozumiem dlaczego nie może tak być wszędzie. Teraz czekam już tylko na kasę i zapominam o większej modernizacji do nowego PROW. Cała kasa wykorzystana zarówno moja pula 300k jak i pula na województwo.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5024 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 25 maj 2010 - 07:11

W sprawie PROW dziękuję bardzo za odpowiedzi, ale mi rozchodzi się o przypadki (Z naboru 2009) z województwa kujawsko-pomorskiego, stąd jeśli ktoś posiada taką wiedzę to bardzo proszę o wypowiedź bądź PW

#5025 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 25 maj 2010 - 19:58

W sprawie PROW który nr idzie teraz w wlkp? Czy wszyscy dostaną w wlkp dofinansowanie (ci co dostali pisma odmowne) ?

#5026 Share wojtekosse

wojtekosse

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 26 maj 2010 - 18:35

W sprawie PROW Dzisiaj podpisałem umowę o dofinansowanie (wreszcie)... ;)
Miałem numer 21xx na Podlasiu.

#5027 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 26 maj 2010 - 18:54

W sprawie PROW W wielkopolsce ja mam nr 24xx i około tydzień temu podpisałem umowe po 3 poprawkach,a znajomy ma nr powyżej 3000 i ze 3 tygodnie wcześniej odemnie już podpisał,ale pewnie miał mniej poprawek...

#5028 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 26 maj 2010 - 19:15

W sprawie PROW ale ja pytam o te wnioski w wlkp co dostały pisma odmowne (powyżej 4500) co z nimi?

#5029 Share QuasiFarmer

QuasiFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 maj 2010 - 08:09

W sprawie PROW Koledzy, mam pytanie. Czy ktos z was zmieniał może zestawienie rzeczowo-finanswe? Jestem przed podpisaniem umowy, ale oczywiście juz teraz wiem,że zmieni sie zakres inwestycji. Mam zamiar zrezygnowac z kilku pozycji i zakupić inny sprzęt. czyw ramach aneksowania takie rzeczy przechodzą? Ktoś z was już tak postąpił?

#5030 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 27 maj 2010 - 17:04

W sprawie PROW A nie lepiej przed podpisaniem umowy zmienić to? Chyba wystarczą tylko nowe oferty...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5031 Share QuasiFarmer

QuasiFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 maj 2010 - 17:21

W sprawie PROW No właśnie chyba nie bo przecież wniosku nie można zmienac w zakresie R-F. przynajmniej przed podpisaniem. A u mnie nie chodzi o np zwiekszenie mocy ciagnika tylko o zmiane np. pługa na beczkowóz

#5032 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 27 maj 2010 - 18:22

W sprawie PROW Tak spokojnie. Musisz podpisac umowe tak jak masz a pózniej aneks i po problemie. Ja tak robiłem. Wczesniej uzgodnij swoje plany z prowadzacym.

#5033 Share romano

romano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 maj 2010 - 18:39

W sprawie PROW Witam użytkowników mam pytanie bo słyszałem o kredycie firmowym Deutz Fahra w PARIBAS-ie i wiem ze prowizja to 1 % do tego oprocentowanie to 6 % a w BS-ie prawie 8 czy to dobry bank i czy może są jakieś kruczki o których nie wiem ??? Może ktoś brał kredyt na PROW właśnie z tego banku ???

#5034 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 27 maj 2010 - 19:07

W sprawie PROW czy wie ktoś czy będo rospatrywane wszystkie wnioski w poznaniu?chodzi mi otych co dostali decyzje odmowną

#5035 Share QuasiFarmer

QuasiFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 maj 2010 - 19:11

W sprawie PROW Dzięki za odpowiedź @biały2005. Mam nadzieje ze takie postępowanie jest regułą. W taki razie rozumiem, ze osoba która teraz rozpatruje mój wniosek będzie sie nim zajmowała do czasu rozliczenia? Bo boje się ze teraz cos uzgodnie a potem okaze sie że ktoś inny będzie sie nim zajmował i nici z uzgodnien

#5036 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 27 maj 2010 - 19:33

W sprawie PROW bedzie zajmowałsie do momentu aneksowania. Wniosek o płatnosc juz ktos inny dostanie. Takie postepowanie jest czyms normalnym. Bardzo duzo jest tego typu spraw.

#5037 Share Robben

Robben

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 28 maj 2010 - 19:32

W sprawie PROW Czy mając gospodarstwo rolne o powierzchni 25 ha,hodując Bydło Mleczne i posiadając 3 ciągniki-lata produkcji:1986,1990 i 1990(jednak ten ostatni rejestrowany w Polsce w 2001 roku) można się ubiegać w programie Modernizacja Gospodarstw Rolnych o np: 2 ciągniki jeden o mocy 61 KM a drugi 95 KM.Czy jest realna szansa aby Agencja przyznała takie ciągniki w tych przedziałach mocy?

#5038 Share timons

timons

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 16:08

W sprawie PROW ja mam 29## nr i zlozylem poprawki na poczatku lutego i nadal czekam za podpisaniem umowy, dzwownilem kilka razy i nadal nic. niektorzy maja juz podpisane umowy z numerem ponad 3tys ;/ jestem ciekawy kiedy sie doczekam i na jakiej zasadzie to dziala

#5039 Share romano

romano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 00:35

W sprawie PROW Czy ktoś z was brał w cenie ciągnika np pierwszy przegląd bo zawsze to 40% mniej . Czy wogole mozna tak zrobić. Jaka pewnośc bede miec ze dealer mnie nie wykiwa ????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5040 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 01:47

W sprawie PROW ja tak robiłem. :D w umowie powinienes miec zapisane jako gratis.