Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#5001 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 17 maj 2010 - 17:05

W sprawie PROW panowie witam wiecie możne kiedy rusza nabór wniosków na modernizacje w tym roku??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 11:12
  •  

#5002 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 maj 2010 - 17:25

W sprawie PROW podobno we wrzesniu...
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#5003 Share QuasiFarmer

QuasiFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 17 maj 2010 - 18:34

W sprawie PROW @sthil007 - wielkopolska może??? wiem coś o tym. Mam podobna sytuację.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5004 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 17 maj 2010 - 19:20

W sprawie PROW

Panowie czy miał ktoś przypadek że osoba sprawdzająca wniosek wytypowana do kontaktu jest wyraznie nieprzychylnie nastawiona nie chce przyjac wyjasnien i poprawek osobiscie kaze zostawic wszystko w biurze podawczym a to juz drugie poprawki. Co mozna zrobic w takiej sytuacji? Dodam że przy poprzednich wnioskach nie spotkalem sie z takim negatywnym nastawieniem...

ostro poprzewracało się im w głowach, wskaż proszę województwo, bo nie wierzę, że to Wielkopolska, przede wszystkim zacznij od zacytowania Art, 7, 8 i 9 KPA http://lex.pl/serwis/du/2000/1071.htm ,
chyba ARiMR często o tym zapomina, następnie możesz wykonać telefon do kierownika (na wezwaniu masz dane), a w razie odmowy przyznania pomocy masz podstawę do odwołania, kolega miał identyczny problem sprawa trafi w najbliższym czasie do WSA, gdyż centrala wykazuje równie przychylne wnioskodawcy postawy

ale, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem wypowiedź, osoba prowadząca sprawę nie przyjmie dokumentów, gdyż trzeba je złożyć w kancelarii (gdzie otrzymasz potwierdzenie złożenia dokumentów) lecz powinna przynajmniej sprawdzić kompletność i poprawność dokumentów

#5005 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 18 maj 2010 - 07:32

W sprawie PROW Wniosek jest obsługiwany w Wielkopolsce pani mówi że nie zejdzie bo nie ma czasu B) na wszystko chce uzasadnienia ekonomiczne...

@sthil007 - wielkopolska może??? wiem coś o tym. Mam podobna sytuację.
@ QuasiFarmer moze twoj wniosek obsluguje pani C. Oni chyba zapomnieli że to ARIMR jest dla rolników a nie odwrotnie. Mysle o napisaniu skargi i zarzadaniu zmiany prowadzacego wniosek.

#5006 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 18 maj 2010 - 09:08

W sprawie PROW w takim wypadku proponuję od razu zadzwonić do kierownika i poprosić o umówienie spotkania, jestem przekonany, iż czas znajdzie się z automatu, akurat OR w Poznania słynie z otwartości do wnioskodawcy, przynajmniej od strony kierownictwa, stąd takie przypadki muszą być zgłaszane z automatu, w razie problemów można nakreślić numery artykułów z KPA, które wskazałem

#5007 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 18 maj 2010 - 17:01

W sprawie PROW Witam, byłem dziś w Gdyni w powiatowym biurze arimr w sprawie poprawek do mgr i mam informacje co dla niektórych. Kiedyś w tym dziale pisałem o dzierżawach na czas nie określony i użytkownik @biały napisał,że umowy te nie liczą się co jest nie prawdą. Pani prowadząca wniosek powiedziała, że sie liczą, na moje pytanie co jeśli umowa zostanie wypowiedziana w okresie tych 5 lat odpowiedziała, że jest to zdarzenie losowe i nic sie nie dzieje. To tak dla jasności i wyjaśnienia ;] mam nadzieje, ze jasno napisałem o co chodzi B)

#5008 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 18 maj 2010 - 17:59

W sprawie PROW Panowie mam pytanko mam do zrealizowania 2 etap PROWU i w umowie mam silosy i suszarnie ale chce z tego zrezygnować i wziasc ciągnik czy ktos już to przerabiał chodzi mi o to czy przejdzie to w agencji

Małorolny jestem. (106ha)

#5009 Share QuasiFarmer

QuasiFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 18 maj 2010 - 20:54

W sprawie PROW @sthil007 - akurat prowadzący jest inny, ale również słyszę teksty typu "nie schodzę do wnioskodawców", "nie mam czasu na rozmowy". Zobaczę jak sie sprawy potoczą,moze też podejmę jakieś środki....

#5010 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 18 maj 2010 - 21:12

W sprawie PROW Dzisiaj byłem złożyć te poprawki jak gościu zobaczył ile tego jest spytał kto obsługuje wniosek jak powiedziałem ,że Pani C. to powiedział "tak myślałem" ja na to "żle trafiłem?" On "no niestety" także dużo zależy od tego na kogo się trafi...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5011 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 18 maj 2010 - 22:49

W sprawie PROW sprawdziła Ci wszystkie dokumenty?

#5012 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 19 maj 2010 - 09:33

W sprawie PROW Nie musiałem złożyć w kancelarii bo nie chciała zejść.

#5013 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 19 maj 2010 - 14:14

W sprawie PROW to tarfiłes na jekiegos ku..szona :rolleyes: Tylko współczuć bo z taka proweadzaca to niec nie ząłtwisz jak chcesz ty tylko jak ona karze :D

#5014 Share hans334

hans334

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 19 maj 2010 - 20:49

W sprawie PROW pracownik nie ma obowiazku schodzic do rolnikow...........ale dawniej bylo to w dobrym zwyczaju
mysle ze trafila kosa na kamien - i cwaniakom pokazuja miejsce w szeregu .A sprawy zalatwia sie dobrym slowem i zrobieniem z siebie glupka od czasu do czasu ..........

#5015 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 19 maj 2010 - 21:21

W sprawie PROW Ty zrobiłeś z siebie głupka w tej wypowiedzi jeśli dobrze Cię zrozumiałem.

#5016 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 19 maj 2010 - 22:28

W sprawie PROW Hmm jeśli ja również dobrze zrozumiałem @hans334, to w jego przekonaniu ARiMR ma w d.pie rolników, nie ma obowiązku się nim interesować. Bardzo ciekawe. Myślałem że agencja istnieje dla rolników i tylko dzięki nim. Może kiedyś zniosą stety i niestety te dopłaty i kłopot się rozwiąże. Znikną wówczas wreszcie Agencje, zniknie biurokracja, zniknie klientelizm i korupcja.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#5017 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 20 maj 2010 - 22:25

W sprawie PROW problem ma całkowicie inny charakter, jeśli jest przestrzegane i egzekwowane prawo to nie ma problemu, ale ostatnio coraz częściej dostrzegam naruszenia KPA oraz co gorsza zróżnicowanie pod względem podejścia do wnioskodawcy, szanse bezstresowego poprawienia/uzupełnienia wniosku zależą od tego, na którą trafi się postać w OR (mimo konstytucyjnej równości wobec prawa)

#5018 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 maj 2010 - 10:33

W sprawie PROW jak widzisz naruszenia KPA pisz odwolania i skargi - pomagaja.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5019 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 maj 2010 - 18:13

W sprawie PROW jakież to wydaje się proste, w sprawie kolegi dotyczącej odmowy przyznania pomocy centrala na wniosek dotyczący usunięcia naruszenia popełniła jeszcze więcej błędów niż OR (pomijając błędy pisarskie i brak zapoznania się z dokumentacją), także niestety pozostaję przy zdaniu, iż wszystko zależy od osoby rozpatrującej konkretną kwestię oraz stopnia zależności tejże osoby i wnioskodawcy, ale wszystko wyjaśni się w najbliższym czasie mam nadzieję, że już w WSA, znacie może jakiegoś prawnika specjalizującego się w bojach z ARiMR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5020 Share ferdek255

ferdek255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 23 maj 2010 - 19:05

W sprawie PROW A może ktoś wie jakie są wymagania na prow w tym roku??
Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112