Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#4921 Share tomek198402

tomek198402

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 02 maj 2010 - 11:32

W sprawie PROW Ja to mam pecha podlug innych bo każdy kasę dostaje szybko a ja wniosek złożyłem o płatnośc 25 stycznia a pare dni temu dostałem mała poprawke,do której nie wiem jak się zabrać bo chodzi im o Sprawzozdanie z realicacji operacji , jak to się wypełnia i gdzie to sprawzozadnie sie znajduje
bo ja mam takie coś znalazłem Załącznik nr 5 do wniosku o płatność pomocy technicznej (W-2.5/173)i czy to jest to , ja ktos cos wie na ten temat to niech pomoże

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 01:03
  •  

#4922 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 02 maj 2010 - 11:46

W sprawie PROW za gapowe sie płaci. przeciez sprawozdanie to obowiazkowy załacznik. Jest do scignieca koło innych załczników do wniosku o płatnosc.

#4923 Share rex

rex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 02 maj 2010 - 20:11

W sprawie PROW u mnie w okolicy chodzą plotki że w tym naborze który będzie na modernizacje przy składaniu wniosku na PROW pieniądze ze zwrotu otrzyma się po podpisaniu umowy ale przed zapłaceniem? czy ktoś o tym wie więcej?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4924 Share polek1919

polek1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 02 maj 2010 - 20:21

W sprawie PROW @rex myślę że chodzi o zaliczki które mają być w tym roku wypłacane po podpisaniu umowy (ale tylko tak słyszałem)

#4925 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 02 maj 2010 - 20:23

W sprawie PROW @rex
Właśnie wprowadzono zaliczki (ustawa wejdzie w życie 9 maja). Oczywiście nic szczegółowo nie wiadomo, ale raczej nie będzie to proste. Najważniejszy wymóg to gwarancja bankowa lub równoważna, co może sporo kosztować. W nowych wnioskach będą pola do wypełnienia w razie ubiegania się o zaliczkę. Ma to być w wysokości 50 % kwoty pomocy. W przypadku umów nierozliczonych będzie 30 dni od wejścia w życie ustawy na złożenie specjalnego wniosku.

#4926 Share rex

rex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 02 maj 2010 - 20:26

W sprawie PROW aha, dzięki czyli za tydzień wszystko się wyjaśni

#4927 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 02 maj 2010 - 21:18

W sprawie PROW a ja się podepne.mam takie pytanie,tylko prosze się nie śmiać bo pytam z czystej ciekawości :rolleyes: -
no więc "słyszałem",że mozna na zwrot w PROW wziąć nissana navare to czy dało by sie jakos wziać quada?np do zaganiania bydla?sory że tak niepowaznie ale bardzo mnie to interesuje

#4928 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 02 maj 2010 - 21:59

W sprawie PROW danielek24
Hmm a lasso już masz ??? :rolleyes:- żartuje
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#4929 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 03 maj 2010 - 08:51

W sprawie PROW nie no nie bierzcie tego serio :rolleyes: ale poprostu taka moja ciekawość a zapytac nic nie kosztuje.Bo jak mozna navare to moze... no z tym zaganianiem to moze przesadziłem ale pojechac przeczepić,albo od tak podjechać na łąke czy pole zawsze lepiej niż rowerem czy samochód tłuc

#4930 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 03 maj 2010 - 10:25

W sprawie PROW no jasne że można tylko trzeb aby go zarejestrować jako ciągnik rolniczy, a to czy ci to dadzą to już mniej realna sprawa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4931 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 maj 2010 - 15:47

W sprawie PROW primo - quady u mnie w robocie są rejestrowane jako ciągniki.
secundo - u kumpla jak byłem w UK na farmie gdzie robił to często quadem jeździł jak mieli spore stado owiec i quad właśnie służył do tych celów.
Tylko czy nasza ARiMR potrafi to pojąć oto jest pytanie bo na zachodzie to quada kupuje się często właśnie stricte do potrzeb rolniczych.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#4932 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 03 maj 2010 - 17:47

W sprawie PROW Podlaskie, wniosek o płatnośc złożony 4 marca a 28 kwietnia popraweczki przyszły a ja myślałem że może kaska już :)

#4933 Share cezary1232

cezary1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 04 maj 2010 - 15:10

W sprawie PROW Mam pytanie, czy brał ktoś na MGR wóz asenizacyjny z Chojny? Chodzi mi o to czy trzeba ją rejestrować bo ma homologację jako przyczepa rolnicza a nie chce jej rejestrować tylko nie wiem czy w ARiMR to przejdzie.

#4934 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 04 maj 2010 - 19:38

W sprawie PROW Tak kupowałem kiedyś wóz asenizacyjny z homologacją na naczepę, ale wówczas nikt nie żądał jej rejestracji w ARiMR.
Kasę otrzymałem szybko i bez wyjaśnień. Jak jest teraz ? Nie wiem.
kto sieje ten zbiera....

#4935 Share EmilPlayP

EmilPlayP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 maj 2010 - 21:16

W sprawie PROW Witam,
Posiadamy hodowle bydła mlecznego jak i miesnego,nigdy jeszcze nie korzystalismy z prow ani z mgr, a w tym roku ma nadejsc przelom.Jestem z woj. mazowieckiego i chciałbym się dowiedzieć na jakiej zasadzie działa prow ? Czy najpierw zakup, czy wniosek w wyznaczonym terminie.Tak na marginesie to czy przykladowo piszac wniosek o zakupie maszyn na 100 tys. czy dokladnie trzeba pokryc pozostala czesc ktora zostatnie odjeta poprzez prow czy musimy kredyt wziasc ? Na czym to dokladniej polega?
z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam

#4936 Share polek1919

polek1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 maj 2010 - 21:28

W sprawie PROW Witam @EmilPlayP chyba nie oczekujesz że ktoś na AF będzie Ci tłumaczył całą istotę PROW wystarczy przeczytać kilka stron do tyłu i się wszystkiego dowiesz. Z tym PROW-em to jest tak że najpierw musisz w określonym terminie wniosek złożyć potem czekać na rozpatrzenie potem własną kasę wyłożyć na kupno maszyny bądź z kredytu ale to twoja sprawa. A potem czekasz na zwrot części kasy z ARiMR.
Myślę że trochę rozjaśniłem.

#4937 Share EmilPlayP

EmilPlayP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 maj 2010 - 21:43

W sprawie PROW dzieki wielkie, tyle tu stron że po przeczytaniu 20 prawie to samo w kółko bylo :) a tak na uboczu, to rozmawialem z ojcem i on jest jakos sceptycznie do tego nastawiony: mówi że prow jest dla bogatych ludzi co mają gotówke w duzej ilosci bo bawiac sie w kredyt to nie oplaca sie poniewaz musielibysmy wziasc kredyt pomostowy 10-12% ? Czy to prawda ? Chcialbym jakos ojca do tego namowic.
dzieki

#4938 Share polek1919

polek1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 maj 2010 - 21:54

W sprawie PROW PROW jest nie tylko dla ludzi mających pieniądze a szczególnie dla tych którzy pieniędzy nie mają. Powiem Ci że naprawdę się opłaca nawet wziąć ten kredyt na te 10% bo naprawdę można kupić maszyny o wiele taniej. Myślę że większość ludzi którzy biorą dofinansowania do maszyn kupują je na kredyt bo kto dzisiaj dysponuje taką gotówką. Przelicz sobie to i zobaczysz że się naprawdę opłaca.

#4939 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 04 maj 2010 - 22:05

W sprawie PROW CEZARY1232 ja kupowałem taki wóz z pomotu. Musiałem go zarejestrować bo mam pola nie które kawałek od domu. Albo możesz tak zrobić, że napiszesz oświadczenie, że nie będziesz wyjeżdżał nim na drogi publiczne tylko w obrębie swojego podwórka będziesz go używał i wtedy nie musisz rejestrować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4940 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 05 maj 2010 - 08:40

W sprawie PROW znacie może prawników specjalizujących się w działaniu Modernizacja gospodarstw rolnych? czy ktoś poza mecenasem Leśnym zajmuję się PROWem?