Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#461 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 10:00

W sprawie PROW my mamy nieduze gospodarstwo 30 ha, ziemie w 70% dosc cieżkie , produkcja w całosci trzody chlewnej ok 40 ton rocznie, Wniosek został złozony o ruska 952.3, gruber i agregat uprawowy lub siewny sam nie wiem teraz, czyli całosc nie drogo w sumie i jak na ten rok to niewiele wykorzystamy tych srodków. ale to juz rok czekam na rozpatrzenie tego wniosku, a jak narazie to musze meczyc naszą ziemie c360 i MF255 ale one nie wytrzymują tego i stale cos sie psuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 01:10
  •  

#462 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 11:04

W sprawie PROW A prawda jest taka że ta akredytacja to tylko wymysł polskich urzędasów. Bo z tego co wiem to pieniądze to oni z Uni już dostali w zeszłym roku tylko Tusk z Pawlakiem te pieniądze rozdali tym co naobiecywali podwyrzki a teraz cały czas zwądzą rolników aż nazbierają dość kasy aby moc realizować Prow. No ale cóż tylko w Polsce możliwe takie przekręty ;)

#463 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 13:32

W sprawie PROW ja tylko zwracam uwage że podpisanie umowy gwarantuje że dostaniemy pieniądze pod pewnymi warunkami
trzeba kupić sprzęt zgodny z umową, i złożyć wniosek o płatność. Czyli w dobrym tępie jka wszystko gra bez poprawek to od umowy do kasy 4 miesiące

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 14:21

W sprawie PROW jezeli ktos podpisze umowe to tak jakby pieniązki były juz zwrócone, bo wiadomo ze nikt nie kupi sprzetu innego niz w umowie. Grunt zeby podpisac wreżcie tą umowe!

#465 Share cichywielbiciel

cichywielbiciel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 15:59

W sprawie PROW Złożone w listopadzie oferty nie są wiążące tzn. można kupić inny model ciągnika ale musi mieć tą samą moc.
Zwrot jednak zostanie taki jak we wniosku.
Ja złożyłem ofertę na Farmtraca i gdyby wnioski rozpatrzyli w marcu to już by miał 300mth.
Opinie na naszym forum i wizyty u dilerów skłoniły mne do zmiany marki.
Kupię MCCormicka.
Facet który zajmuje się moim wnioskiem sam jeszcze nie wie czy podpiszemy umowę na farmtaca a potem aneks zmieniający typ ciągnika,czy też może zmienimy model jeszcze przed podpisaniem umowy.
Na razie u mnie okazało się że brakuje jeszcze jednego wypisu z ksiąg wieczystych.
W czwartek byłem w sądzie i ................. po odbiór za miesiąc.

#466 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 20:59

W sprawie PROW

@OPTIMUSpRIME a ktory masz numer wniosku? i co chcesz kupic??

414 . ciagnik itd

#467 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 21:02

W sprawie PROW

Złożone w listopadzie oferty nie są wiążące tzn. można kupić inny model ciągnika ale musi mieć tą samą moc.
Zwrot jednak zostanie taki jak we wniosku.
Ja złożyłem ofertę na Farmtraca i gdyby wnioski rozpatrzyli w marcu to już by miał 300mth.
Opinie na naszym forum i wizyty u dilerów skłoniły mne do zmiany marki.
Kupię MCCormicka.
Facet który zajmuje się moim wnioskiem sam jeszcze nie wie czy podpiszemy umowę na farmtaca a potem aneks zmieniający typ ciągnika,czy też może zmienimy model jeszcze przed podpisaniem umowy.
Na razie u mnie okazało się że brakuje jeszcze jednego wypisu z ksiąg wieczystych.
W czwartek byłem w sądzie i ................. po odbiór za miesiąc.

to juz Tobie rozpatruja WNIOSEK?

#468 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 01 wrzesień 2008 - 23:42

W sprawie PROW

jezeli ktos podpisze umowe to tak jakby pieniązki były juz zwrócone, bo wiadomo ze nikt nie kupi sprzetu innego niz w umowie. Grunt zeby podpisac wreżcie tą umowe!

gratuluje myślenia też tak myślałem do czasu poprawek wniosku o płatność a zakres rzeczowy był ten sam uwaga na zaliczki na sprzęt. Były straszne problemy miałem wpłacone dużą zaliczke kombajn przed podpisaniem umowy i wyszło na to że tamta zaliczka nie mogła byc wykorzystana do rozliczenia faktury więc szybki zwrot zaliczki i tu problem firma nie bardzo chciała zaufać i fakturowanie od nowa dokładne osobne przelewy na konkretną maszyne brrr to nie było takie proste

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#469 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 02 wrzesień 2008 - 14:46

W sprawie PROW Panowie od 3 wrzesnia rozpatrywanie wniosków rusza:] na stronie arimr tak pisze.wreszcie czas na zakupyyy;] euro w dol żeby szlo i dolar było by gites ;d

#470 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 02 wrzesień 2008 - 14:59

W sprawie PROW Kurde ubiegłeś mnie dosłownie 5 min temu też byłem na stronie ARiMR ;)

Czyli teraz będą sprawdzać wnioski pod względem racjonalności zakupu sprzętu i podpisywać umowy z rolnikami.

Na moje to mogliby wyrzucić tę ekspertyzę do kosza bo tylko do tego się nadaje ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Informatyka<br />rolnictwo<br />turystyka

Napisany 02 wrzesień 2008 - 16:12

W sprawie PROW w koncu !!!!
Tylko żeby nie było żadnych jajec, wiadomo co im w tej głowie świta?!. żeby tylko nie robili problemów.

#472 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 03 wrzesień 2008 - 17:51

W sprawie PROW Dzisiaj tata rozmawiał z dyrektorem Agencji z Olsztyna. powiedział on że rozpatrywnie wniosków moze potrwac nawet dwa miesiące kolejnośc rozpatrywania taka sama jak kolejnośc zlożonego wniosku, my mamy numer 10 a u osoby która będzie nam sprawdzać mamy numer 2 ale i tak mówil ze około miesiąca to napewno potrwa a pieniądze mówił ze zaczną wypłacać nie predzej jak w przyszłym roku aż rozpatrza wszystkie wnioski.

#473 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 14:58

W sprawie PROW kiedy można dołączyć zmianę oferty np dotycząca zamiany marki ciągnika i sprzedawcy?? jak zostaniemy wezwani czy wcześniej można podrzucić do agencji?? zmieniła mi się maszyna,tzn niejedna i teraz nie wiem jak to załatwić

#474 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 16:34

W sprawie PROW ważne jest to co miałeś w zestawieniu finansowo rzeczowym, jeśli były podawane tylko typy maszyn z jakimś parametrem to nie ma problemu ze zmiana modelu, byle parametry były zachowane

#475 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 05 wrzesień 2008 - 17:40

W sprawie PROW pier**lone euro idzie do góry.jak k**wa wnioski rozpatrywać zaczęli .to jest manipulacja i korupcja . wkk....bana

#476 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 05 wrzesień 2008 - 19:57

W sprawie PROW dokładnie h... i nic więcej kombinują jak tylko mogą żeby chłopa ud***ć a to wszystko po to żeby nas wykończyć

#477 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 05 wrzesień 2008 - 20:00

W sprawie PROW panowie mieskiem to sobie rzucac w swojej piaskownicy. tu ma być porządek rozumiemy się?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#478 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 06 wrzesień 2008 - 09:15

W sprawie PROW robia k**wa wszystko tylko zeby chlop wiecej zaplacil tak wam serio powiem wielu rolników moze sie juz pozegnac z nowym sprzetem np.ja

#479 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 06 wrzesień 2008 - 21:49

W sprawie PROW [quote name='valtran111' date='Sep 6 2008, 10:15 ' post='227059']
POPIERAM- mleczko w dół ,ceny w górę .Rok temu były dobre chęci a teraz dylemat.Pierwsze to wyp....lić tych z PSL- to miała być prorolnicza partia, a ten sawicki tylko pierd..i o EU .Czy sluchacie rano 1pr radia?-gościu nie ma o czym gadać!
Wsłuchiwałem się jak nie bylo akredytacji, ale nic nie wspomniał,że rolnicy czekają i tracą pieniądze i czas ,tylko pierd...ł o olimpiadzie i innym hu...stwie nie związanym z rolnictwem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Informatyka<br />rolnictwo<br />turystyka

Napisany 06 wrzesień 2008 - 22:26

W sprawie PROW dokładnie k...wa !!
sk..syny teraz tylko będą robić problemy!!!!
A że My czekamy juz prawie rok to nic, sprawy nie było !!
Paranoja
Wsadzić to PSL do sracza !!!

END