Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#4721 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 15:18

W sprawie PROW Ja mam takie pytanie, czy orientuje sie ktos jak wyglada sprawa zakupu np.: ciagnika rolniczego za granica, przykladowo u dealera w niemaczech. Wiem ze mozna kupic za granica, ale jak to wyglada z bliska?
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 04:57
  •  

#4722 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 16:37

W sprawie PROW

Witam
Koledzy mam pytanie czy istnieje mozliwosc zakupu koparko ladowarki z PROW i ewentualnie jak to wyglada.
Pozdrawiam

Jasne ze wezmiesz na PROW koparko ladowarke - z programu "Różnicowanie w kierunku działalnosci nierolniczej"

#4723 Share HUBERT22

HUBERT22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:myślistwo rolnictwo komputery sport motoryzacja

Napisany 25 marzec 2010 - 20:30

W sprawie PROW

Ja mam takie pytanie, czy orientuje sie ktos jak wyglada sprawa zakupu np.: ciagnika rolniczego za granica, przykladowo u dealera w niemaczech. Wiem ze mozna kupic za granica, ale jak to wyglada z bliska?

nie wiem jak to wygląda ale moim zdaniem to proste bierzesz kredyt w euro chyba że masz swoją kasę to kredyt ci nie jest potrzebny. jedziesz do Niemczech kupujesz bierzesz wszystkie potrzebne papiery faktury itd. sprowadzasz go idziesz do tłumacza on tłumaczy papiery potem opłacić cło rejestracja itd na końcu bierzesz przetłumaczone papiery i składasz je w agencji.ale moim zdaniem to nie warto transport kosztuje cło tłumaczeni papierów to kosztuje i to nie mało a zanim załatwisz te wszystkie rzeczy to procent kredytu nabije ci nie małą sumę więc lepiej poszukać dilera u nas w Polsce i kupić maszyny w euro lub frankach al jest zawsze ryzyko że kursy walut pójdą w górę mam nadzieje że pomogłem pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4724 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 21:31

W sprawie PROW W jakim kraju chcesz kupić, bo raczej nie w europie zachodniej. Wejdź na giełdę używanych to zobaczysz że nawet popokazowe i bez gwarancji są sporo droższe niż u nas fabrycznie nowe. Acha jeszcze dochodzi homologacja, jeśli za granicą kupisz nowy, nie dotyczy to używanych.

#4725 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 23:27

W sprawie PROW U nas jeden kupił JD 150KM nowego... za 104tys Euro i mówił ze w niemczech takiego samego za 64 tys dostaniesz... (nie wiem czy to do końca prawda ale ma tam rodzinę to pewnie sprawdzał, ale nie wiem dlaczego tam nie kupił jak już wiedział że jest taka różńica)

Dealerzy w polsce wiedzą że unia daje nam 50% więc zawyżają ceny i czerpią na nas zyski, a nam procent w banku rośnie... :/ dlatego zastanawiam się nad zakupem ciągnika za granicą, chyba najprawdopodobniej w niemczech, zobaczę co tam dealer powie, bo to jest najprawdopodobniejsze.

#4726 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 07:47

W sprawie PROW mocno przesadzona jest ta różnica w cenie...

co do PROW to poprawki do wniosku o płatność złożone i pieniądze mają być na koniec kwietnia, bo przelewy robią na koniec miesiąca, podobno do kontroli nie zostałem wylosowany.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#4727 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 13:38

W sprawie PROW Też mnie zdziwiła ta cena i dlatego też poruszyłem ten temat, i zapytałem co myślicie... pzdr

#4728 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 26 marzec 2010 - 20:19

W sprawie PROW U mnie dzis była kontrola ;) Poszło pomyslnie w sumie byli tez wczoraj ale prasa nie dojechała i dzis przyjechali jeszcze raz bo prasa dotarła o 22 wczoraj ;[ Ogólnie ta kontrola to pic na wode :( ale dopatrzyli sie jednego szczegóło o którym nie wiedziłęm ( oporyskiwacz i agregat był fakturowany w lutym 2010 a produkowane 2009 i na fgakturze sie pomyli i wpisali produkcje 2010. musze note korygujaca wystawic i bedzie git. powiedzieli ze 2 tygodnie i bedzie kasa na koncie.

Fajnie mierzyli plac manewrowy :)

#4729 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 20:36

W sprawie PROW czy ktoś może wie coś nowego co ślychać w wielkopolsce chodzi mi głównie czy starczy kasy dla wszystkich?z góry dziękuje za odpowiedz.

#4730 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 21:06

W sprawie PROW kolega skasował treści które mogły wpłynąć źle na nas samych więc i ja modyfikuję ten post żeby ukryć problem skutecznie;)
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4731 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 21:14

W sprawie PROW w łódzkim nie wiecie jak będzie się przedstawiać sytuacja...? ile procent w tamtym roku wykorzystano?

#4732 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 21:20

W sprawie PROW Powiem ci że w naszym województwie kontrola jest bardzo drobiazgowa, u mnie do pomiaru musiałem odsnieżyć kawał palcu. Pomiar odbywał się dalmierzem laserowym, mogłeś tego nie zauważyć.
Tak więc pracownicy ARiMR podchodzą do kontroli poważnie i fachowo, nieraz na nasze nieszczęście.

#4733 Share kubus

kubus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 21:23

W sprawie PROW Hej mam pytanie. Ile mniej więcej trzeba czekać od złożenia wniosku o zwrot do dostania kasy?? Jak to u was wyglądało?? ;)
Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

#4734 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 26 marzec 2010 - 21:24

W sprawie PROW u mnie to wygladało całkim inaczej ;) juz nie bede wypisywał jak ;[

#4735 Share oledo

oledo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 21:38

W sprawie PROW Też w tym tygodniu zawiozłem poprawki do wniosku o płatność a wniosek składałem w połowie marca pieniądze maja być podobno do końca kwietnia,bo nie zostałem wytypowany do kontroli ;)

#4736 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 marzec 2010 - 21:49

W sprawie PROW

U mnie dzis była kontrola ;[ Poszło pomyslnie w sumie byli tez wczoraj ale prasa nie dojechała i dzis przyjechali jeszcze raz bo prasa dotarła o 22 wczoraj :( Ogólnie ta kontrola to pic na wode :) ale dopatrzyli sie jednego szczegóło o którym nie wiedziłęm ( oporyskiwacz i agregat był fakturowany w lutym 2010 a produkowane 2009 i na fgakturze sie pomyli i wpisali produkcje 2010. musze note korygujaca wystawic i bedzie git. powiedzieli ze 2 tygodnie i bedzie kasa na koncie.

Skąd ja to znam ;)
Ja miałem to szczęście że zauważyłem i dostałem nową fakturę zanim złożyłem dokumenty do ARiMR;)
Kobitka z ARiMR mnie pocieszyła bo jak dosłałem w tym tygodniu ostatnią rzecz to powiedziała że wniosek poszedł do realizacji i kasę dostanę w ciągu miesiąca. Oby miała racje.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#4737 Share waldus11

waldus11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 23:49

W sprawie PROW Witam
Mam problem takiego typu, że udokumentowane na wniosku mam 43ha i chcę kupić kombajn o mocy 180KM, i dzisiaj bylem zanieść do agencji poprawki i pani powiedziała, że według ich wytycznych żeby dostać taki kombajn potrzebujemy jeszcze 30ha.
A u nas nie ma możliwości wykombinowania tych 30ha...
Pytanie polega na tym, czy jest jakaś furtka aby obejść te ich śmieszne wytyczne i mimo tego co pani mówiła dostać dofinansowanie na taki kombajn??

#4738 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 27 marzec 2010 - 02:12

W sprawie PROW z tym może być problem, musisz jakieś pisemka wysyłać, uzasadnienie dlaczego o takiej mocy kombajn a nie inny, a najlepiej jest pogadać z dyrektorem oddziału zawsze lepiej się idzie dogadać niż z tą osobą która ci rozpatruje wniosek, a obejść chyba tego nie obejdziesz, no ale musisz próbować wszystkiego.. Pozdro... ;)

#4739 Share SKORPION0

SKORPION0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 09:19

W sprawie PROW W Łódzkim po niedzieli jadę na podpisanie umowy MGR nr11xx ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4740 Share HUBERT22

HUBERT22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:myślistwo rolnictwo komputery sport motoryzacja

Napisany 27 marzec 2010 - 12:46

W sprawie PROW

Witam
Mam problem takiego typu, że udokumentowane na wniosku mam 43ha i chcę kupić kombajn o mocy 180KM, i dzisiaj bylem zanieść do agencji poprawki i pani powiedziała, że według ich wytycznych żeby dostać taki kombajn potrzebujemy jeszcze 30ha.
A u nas nie ma możliwości wykombinowania tych 30ha...
Pytanie polega na tym, czy jest jakaś furtka aby obejść te ich śmieszne wytyczne i mimo tego co pani mówiła dostać dofinansowanie na taki kombajn??

jest furtka możesz podpisać umowy z sąsiadami że będziesz im robić usługi i tak ci dojdą ich hektary ale było by dobrze jak byś zapytał się w agencji