cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Henius91    1543

Do areału gospodarstwa. ESU będzie decydować o kolejności rozpatrywania wniosków

 

EDIT

Mam jeszcze takie pytanie. Jeżeli złoże wniosek, to czy mogę zakupić maszynę jeśli nie mam jeszcze podpisanej umowy z agencją. Jeśli tak to na jakich zasadach odbywa się zakup?

 

o ile dobrze pamietam (opisywal to kolega @bialy2005) to wystarczy zeby data na fakturze (umowie) zakupu maszyn zgadzadzala sie z data we wniosku. trzeba tu porozmawiac z dilerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

faktura musi byc pod dacie ogłosznia kolejnoscoi rozpatrywania wniosków.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinzt323    1

Mam kilka pytań odnośnie wspólnego zakupu maszyn

1) czy na 60 ha dostaniemy 2 ciągniki 120 i 80 km

2) wniosek składa jedna osoba i kupuje wszystkie maszyny czy każdy kupują odrębną dla siebie

3) limit 300 tys. w takim przypadku obejmuję tą osobę która składa wniosek czy jest dla każdej z osób tworzących grupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Czy ktos na tym forum jest jasnowidzem? Kolego o takie rzeczy to trzeba by pytac w arimr ale i tam pewnie nie beda wiedziec bo oni sami musza przejsc najpierw szkolenia z tego zakresu, a ze wspólne kupowanie to bedzie nowosc to nikt ci nie odpowie mozna jedynie gdybac i przypuszczac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio46    0

Dzis sie dowiedziałem , że w wielkopolsce z naboboru 2009 r kasy starczy na ok. 4100 wniosków, a co z resztą ? Po co rozpoczynać nowy nabór jak nie ma funduszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dla mleczarzy jest osobna pula !!!!! i dlatego bedzie nabór tez w WLKP


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anas120    0

pula dla mleczarzy ma wynosić niby 100 mln euro czyli przy średnim zwrocie 100 tys. zł wychodzi mniej niż 4000 wniosków na całą Polskę to rewelacji nie ma ;) ;)

 

Słyszał ktoś coś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio46    0

@pio46, a gdzie się dowiadywałeś?

Dzwoniłem do ARIMR w Poznaniu. Sam mam numer ok 4200, pierwsze poprawki miałem w kwietniu i od tego czasu cisza. Powiedzieli mi też, że mogą się znaleść jakies wolne środki ale to dopiero pod koniec roki i to jeszcze nic pewnego.Oficjalnie starczy numeru ok 4100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

coś tu mieszasz bo teraz to się głównie rozchodzi op nabór w 2011 roku więc napewno nikt ci numeru nie przyznał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

A ja mam takie pytanie odnośnie prac budowlanych, np. zmiana dachu, budowa garażu. Czy musi wykonywac to firma, czy moze być wykonanie własne? Bo sie z tatą o to spieram i nie wiem kto ma racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Z budową jest delikatna sprawa.

Ja mogę powiedzieć jak robiłem to w przypadku ojca domu, w temacie nadbudowy.

Masz dwie opcje już na etapie kosztorysu:

1)budowa we własnym zakresie ale jest potrzebny kosztorys szczegółowy (opcja mało opłacalna, i nie polecam)

2)budowa w systemie zleconym, wtedy kosztorys uproszczony tzw inwestorski i robi wtedy firma (ja polecam, pod warunkiem , że masz znajomych którzy maja firmę budowlaną i wystawią Ci fakturę VAT, a ty sam zrobisz to co uważasz ewentualnie ktoś kto ma trochę pojęcie o budowlance)

 

Ja to robiłem na potrzeby różnicowania (agroturystyka) ale jeszcze nie skończyłem prac więc finału Ci nie powiem.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

ja mam takie pytanie- czy jeżeli ktoś korzysta z modernizacji to czy podpisuje jakieś oświadczenie czy coś podobnego że będzie prowadził gospodarstwo dalej przez x lat? Tak jak jest to w MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

podpisujesz umowę która zawiera taki punkt,, nabyte maszyny nie mogą byś sprzedane przed upływem 5 lat od daty wypłacenia środków z unii,, czyli jak unia ci wypłaci pomoc z modernizacji to musisz sprzęt trzymać 5 lat od tego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

A jak to jest z tym dla mleczarzy? Oni patzą pod wzglendem kupowanych maszyn czy specjalizacji gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podpisujesz umowę która zawiera taki punkt,, nabyte maszyny nie mogą byś sprzedane przed upływem 5 lat od daty wypłacenia środków z unii,, czyli jak unia ci wypłaci pomoc z modernizacji to musisz sprzęt trzymać 5 lat od tego dnia.

ostatnio czytałem gdzieś że zmienili to i lata liczą się od dnia zakupu który jest na fakturze ,ale nie jestem do końca pewien, najlepiej spytać a ARiMR choć oni też nie będą pewnie do końca wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Ale nawet jeśli znajomy, to czy będzie chciał wystawiac fakturę, od której będzie musiał odprowadzić podatek? No chyba, że będzie się od niego materiał kupować, to moze na coś takiego pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

a czy jeżeli właściciel gospodarstwa jest zatrudniony na innym etacie, odprowadza ZUS a nie KRUS to czy są jakiekolwiek szanse na dostanie dotacji? Oczywiście posiada gospodarstwo, kwotę mleczną numer stada itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Dzwoniłem do ARIMR w Poznaniu. Sam mam numer ok 4200, pierwsze poprawki miałem w kwietniu i od tego czasu cisza. Powiedzieli mi też, że mogą się znaleść jakies wolne środki ale to dopiero pod koniec roki i to jeszcze nic pewnego.Oficjalnie starczy numeru ok 4100

W wielk. kasy starczy do ok. 4500 wniosków,ja jestem na etapie uzasadniania zakupu ekonomicznie maszyn, złożyłem to i czekam na ich odpowiedz, a mam nr.41xx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
a czy jeżeli właściciel gospodarstwa jest zatrudniony na innym etacie, odprowadza ZUS a nie KRUS to czy są jakiekolwiek szanse na dostanie dotacji? Oczywiście posiada gospodarstwo, kwotę mleczną numer stada itd
ja dostałem, choć umowę podpisałem na kilka tygodni przed podpisaniem umowy o pracę.

Pytałem w ARiMR, można.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Czy po dostaniu dofinansowania w ciągu pięciu lat można zmniejszyć powierzchnie gospodarstwa? Tzn. odpisać kilka ha.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie mozesz chyba ze ci przybedzie bo musisz utrzymac strukture na jaka podpisałes umowe


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

to raczej będzie na zasadzie oddajesz mleko do mleczarni masz kwotę to korzystasz pierwszy

 

A cze jest jakos okreslone ile trzeba miec tej kwoty mlecznej? jesli ja mam 3 krowy to moge startowac na MGR jako mleczarz?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj