Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#4641 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 10:16

W sprawie PROW Slyszeliscie, ze nabor na modernizacje w tym roku ma byc ostatnim w latach 07-13. Co ciekawe kiedys pisali, ze pieniadze maja byc podzielone na poszczegolne wojewodztwa i na lata... ciekawe jak to podzieli, ze 3 nabor bedzie ostatnim.

W zwiazku z tym mam pytanie. Czy mam jakies szanse w tym roku najpierw zlozyc wniosek o MR a potem jeszcze na MGR?
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 07:23
  •  

#4642 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 marzec 2010 - 10:36

W sprawie PROW

TAk chodziło mi o puste pola we wniosku o płatnośc. ...

Możesz mi napisać na któych stronach wniosku?
Wszędzie zer i kresek nie mogę wpisać bo to arkusz excela i będą błędy przy zliczaniu.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#4643 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 11:26

W sprawie PROW

A jak to jest w praktyce z "małymi" wnioskami, chciałbym kilka maszyn kupić za max zwrotu to ze 20-25 tyś bym dostał, czy takie wnioski są równo traktowane jak te duże, czy przy małej inwestycji warto się w to bawić i czy na 2 maszyny za małą kase to wogóle ktoś składa takie wnioski?

Ja w pierwszym naborze na PROW w 2007 roku składałem wniosek na około 25 tyś zwrotu i nie było z tym problemów i wydawało mi się że szybciej to poszło niż wnioski w których był większy zwrot. Teraz zamierzam składać wniosek na różnicowanie. Tylko wielka szkoda że w tym roku przed żniwami nie będę miał maszyny :)
Chłop ze wsi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4644 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 13:40

W sprawie PROW Kolego Pronar82a o ile pamientam to na kombajn będziesz składał?Trzeba wziąść pod uwage fakt że na różnicowanie każdą mtg trzeba rozliczyć faktórą i kosząc sobie to i tak musisz faktóre na kogoś wystawić.Mało tego jak sąsiad podpier..... cie do ARIMR że sobie kosisz tym kombajnem to masz bide :) To sie tyczy każdej maszyny branej na różnicowanie.Ja bym odrazu po zakupie oblukał który to kabelek od licznika godzin :)

#4645 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 14:05

W sprawie PROW Kolego @farmermf rozliczanie nie polega na stanie licznika mth kombajnu czy innej maszyny tylko na godzinach przepracowanych na usługach tu się tyczy dokładnie koszenia :) :) A że koszę u siebie to mogą mi naskoczyć bo kombajn nie będzie stał na tego co ma pole tylko innego osobnika domu. Tak się składa że już miałem kiedyś działalność założoną na kupno ciągnika i praktycznie mało co na usługach robiłem a więcej u siebie i jakoś nikt się do tego nie przyczepił. 5 lat minęło i teraz mogą mi figę z makiem zrobić :)

I coś słabo kolego jesteś poinformowany na jakich zasadach to działa :)
Czyli już mogę się spodziewać że pierwszy doniesiesz na mnie do ARiMR że będę kosił u siebie?? :)
Chłop ze wsi

#4646 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 14:48

W sprawie PROW No dobra ale jak na liczniku będzie 200godz a ty rozliczysz 10 a reszta co?Powiesz że sie docierał :) .Troche mało faktycznie jestem doinformowany w tym działaniu bo umnie to nieprzejdzie ponieważ zanim dojade do swego pola kombajnem to już przedstawiciel Arimr będzie namnie czekał na polu :lol
Mnie tam wisi gdzie i komu będziesz kosił :) Wytłumacz mi kolego doinformowany :) jak to jest z tą działalnością jak jestem na vacie?

#4647 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 15:27

W sprawie PROW Ale kto będzie sprawdzał stan licznika w kombajnie?? Przecież nikt tego nie sprawdza i oczywiście bez "jaj" nie będę pisał że zrobiłem tylko 10 godz na usługach a faktycznie zrobiłem 100.

Załóżmy że; kupujemy kombajn za 300 tyś netto to daje nam 66 tys vatu. Agencja zwraca nam tylko 100 tyś zł. Przechodzimy na vat, odliczamy sobie 66 tyś vatu i prowadzimy księgowość kwartalną. I wiadomo przez 3 kwartały nie płacimy podatku dochodowego bo go nie mamy, tylko w kwartale letnim czyli rozliczamy się z Lipca, Sierpnia i Września gdzie tylko dochody będą w lipcu i sierpniu. Przez okres 7 lat musimy być na vacie bo US liczy amortyzację maszyny. Podatku dochodowego nie możemy przekroczyć 2800 zł gdyż będziemy zmuszeni przejść z Krusu na Zus.
Chłop ze wsi

#4648 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 15:57

W sprawie PROW jak się złoży wniosek na kilka maszyn to jak przyjdzie co do czego to można z niektórych maszyn zrezygnować? czy dzieląc na 2 etapy to po pierwszym etapie jak się nie czuje finansowo to można zakończyć inwestycje i dostać zwrot tylko do tego pierwszego etapu, a 2gi sobie darować?

#4649 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 16:24

W sprawie PROW

Ale kto będzie sprawdzał stan licznika w kombajnie?? Przecież nikt tego nie sprawdza i oczywiście bez "jaj" nie będę pisał że zrobiłem tylko 10 godz na usługach a faktycznie zrobiłem 100.

Załóżmy że; kupujemy kombajn za 300 tyś netto to daje nam 66 tys vatu. Agencja zwraca nam tylko 100 tyś zł. Przechodzimy na vat, odliczamy sobie 66 tyś vatu i prowadzimy księgowość kwartalną. I wiadomo przez 3 kwartały nie płacimy podatku dochodowego bo go nie mamy, tylko w kwartale letnim czyli rozliczamy się z Lipca, Sierpnia i Września gdzie tylko dochody będą w lipcu i sierpniu. Przez okres 7 lat musimy być na vacie bo US liczy amortyzację maszyny. Podatku dochodowego nie możemy przekroczyć 2800 zł gdyż będziemy zmuszeni przejść z Krusu na Zus.

Noi krus podwójny ale za jeden kwartał czy za cały rok? .We wniosku trzeba sie określić ile ha sie zrobi i czy ile sie zarobi?Nieważne że oczywiście maszyna niezarobi na siebie? te 100tyś przy kombajnie to troche małowato :) ja to spróbuje pod prow jeszcze.A np. jak wziąść talerzówke na to działanie to zwrócą tylko 50% kwoty netto?Ja natwoim miejscu to jednak po zakupie poszukał tego kabelka od licznika, słyszałem jak łepek kupił ładowarke i troche poodśnieżał podwórek , nastukał 30 godz i musiał to rozpisywac bo jak przyjadą na kontrol to patrzą na licznik i na faktury.

#4650 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 16:52

W sprawie PROW Tak, krus podwójny przez cały rok. Tego to ja nie wiem czy we wniosku trzeba określić ile się zarobi itp bo będzie wniosek przygotowywał pan z doradztwa tak samo, jak zaniesie mój wniosek do agenci, i wszystkie poprawki on będzie robił, ja tylko pojadę na podpisanie umowy (jak przejdzie).
Co chodzi o tą talerzówkę to dostaniesz 50% kwoty netto.
Reasumując, jeśli chodzi o tek kabelek to nie warto, bo od 10 tyś kwoty netto zarobku po odliczeniu paliwa itp musowo 800 zł oddać do US, a ja myślę że zarobku nie będę miał większego jak te 15 tyś, to będę musiał oddać 1200 zł, to nie jest tak dużo a mam pewność że jakiś życzliwy sąsiad mnie nie podkabluje do US :)
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4651 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 17:02

W sprawie PROW Noi właśnie oto chodzi by byc krytym jak by co. :) To mi z talerzówką to sie nieopłaca bawić bo od 42tyś netto to tylko 21 oddadzą a bujać sie z krusem i US to niema sensu za takie pieniądze. Ja na vacie jestem i jak dojdą jeszcze sprawy dochodowe to zara kontrole itp.A jak kiedyś kupiłem kombajn i niechciałem robić usług to mnie podpie... do US że kosze i podatku nie płace, we wrześniu :).
Także w oczy kole co niektórych to próbują różne takie donosiki pisać.Masz racje jak od 10 000zł tylko 800zł podatku to niema co tylko zapłacić i tyle.

#4652 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 07:47

W sprawie PROW Chcąć skorzystać z PROWu trzeba koniecznie byc płatnikiem VATu???? :)

#4653 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 07:54

W sprawie PROW Nie trzeba, jeżeli ktoś chce to sobie przechodzi na VAT aby od liczyć podatek od kupionego sprzętu :)
Chłop ze wsi

#4654 Share BAGHIS1

BAGHIS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 11:48

W sprawie PROW Panowie, wczoraj odbyłem rozmowę z sąsiadem ( użytkownik Pronarek82) zakupił ostatnio całą masę sprzętu a mówił że w tym roku złoży wniosek i sprubuje kombajn zbożowy kupić. Mówi że wystarczy założyć działalność aby otrzymać zwrot bo na gospodarstwo ma za mało pola, co prawda gość ma kasy jak siana i dzianego wujka ale nie moę zrozumieć jak zamierza wpisać do wniosku sprzęt który już stoi na jego podwórku (zakupiony za własne pieniądze jakieś 2 miesiące temu) i mówi że otrzyma za to zwrot , moim zdaniem to jest nierealne żeby otrzymać zwrot za sprzęt zakupiony przed wydaniem decyzji ale może jest jakiś sposób?
assasasas

#4655 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 11:56

W sprawie PROW Wystarczy że wziął to kolego w leasing :) ot cała tajemnica;d
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#4656 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 14 marzec 2010 - 12:44

W sprawie PROW albo kupił za gotówke a faktura bedzie pózniej jako nowy sprzet :)

#4657 Share zibik1

zibik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 13:06

W sprawie PROW Złożyłem wniosek o płatność z MGR i ciekawi mnie jak to teraz jest z kontrolami ? Czy wszyscy mają kontrole czy tylko jakiś odsetek?

#4658 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 13:24

W sprawie PROW 10% wniosków jest losowane lub jeżeli podpadłeś to bez losowania do kontroli
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#4659 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 14 marzec 2010 - 13:25

W sprawie PROW zibik1
My wzieliśmy kilka maszyn na Prow z naboru 2009r .Kontroli jeszcze nie mieliśmy a pieniądze dawno wypłacone. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4660 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 14:27

W sprawie PROW Ale kontrole możesz mieć przez okres 5 lat od podpisania umowy, czyli jak podpisałeś umowę 10.10.2009 to do 10.10.2014 mogą przyjechać na kontrolę :)
Chłop ze wsi