Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#4621 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 18:28

W sprawie PROW

A kiedy dostałes wniosek do poprawki?? i na co wogóle ten wniosek składałes? bo wlkp-sce wszyscy dopłat nie dostaną jezeli chodzi o modernizacje rolnictwa bo zamało kasy mają :)

wniosek w tym tygodniu, a numerek to ponad 4000... a wniosek na maszyny ;):):)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 13:06
  •  

#4622 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 20:52

W sprawie PROW cichy 94 co ty za głupoty piszesz skąd wiesz że w wielkopolsce nie starczy kasy dla wszystkich?przecież wiceminister rolnictwa powiedział kilka dni temu że będo sie starać żeby starczyło kasy dla wszystkich i tak napewno będzie tylko czeba uzbroić w cierpliwość

#4623 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 13:40

W sprawie PROW dziś w agrobiznesie mówili ze nabór na prow na przełomie września i października
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4624 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 13:47

W sprawie PROW A więc mósimy uzbroić się w cierpliwość, ważne że wogóle będzie.

#4625 Share rob334

rob334

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 17:18

W sprawie PROW A czy wiecie coś na temat tych zaliczek? Czy jeśli mam podpisaną umowę na MGR to mogę liczyć na zaliczkę, czy mnie to nie dotyczy?

#4626 Share kubus

kubus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 19:11

W sprawie PROW Hej zamierzam postawić oborę na PROW i mam pytania:
Jakie muszę załatwić dokumenty potrzebne do złożenia wniosku na budowę ?(pozwolenia itp.)
Ile jest czasu na budowę po podpisaniu umowy?
Czy dofinansowanie będzie dopiero po odbiorze budynku?;)
Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

#4627 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 19:35

W sprawie PROW tak dofinansowanie dostaniesz jak będzie budynek oddany do urzytku.

#4628 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 11 marzec 2010 - 20:08

W sprawie PROW lukas84.No własnie tez słyszałem ze niby mają byc pieniądze ale nie na wlkp tylko na zachodnio-pomorskie i lubuskie a wlkp. niby nie ,ale nie wiem dokładnie ;) tzn ze ci co nie dostali kasy to ich wnioski bedą rozpatrywane z tych trzech wojewóctw??

#4629 Share thomek

thomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 20:21

W sprawie PROW

Hej zamierzam postawić oborę na PROW i mam pytania:
Jakie muszę załatwić dokumenty potrzebne do złożenia wniosku na budowę ?(pozwolenia itp.)
Ile jest czasu na budowę po podpisaniu umowy?
Czy dofinansowanie będzie dopiero po odbiorze budynku?;)

pozwolenie na budowę będzie ci potrzebne ale w dniu składania wniosku nie koniecznie,możesz je pózniej dostarczyć po wezwaniu przez agencje.Musisz mieć zrobiony kosztorys inwestorski szczegółowy lub uproszczony w zależnosci jaką metodą wykonujesz budowę.Masz chyba 24 miesiące na budowę po podpisaniu umowy

#4630 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 20:25

W sprawie PROW cichy nie wiem dokładnie ale słyszałem że będą chcieli znaleść jakąś dodatkową kase i rospatrzyć wszystkie prawidłowe złożone wnioski z wszystkich województw jedno jest pewne w 3 województwach już napewno nie będzie kolejnego naboru.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4631 Share zibik1

zibik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 21:17

W sprawie PROW Witam Złożyłem wniosek o płatność dziesięć dni temu i dzisiaj dzwoniła pani żebym dostarczył Ewidencję środków trwałych żebym wziął od księgowej która mnie rozlicza i im zawiózł ksero tej strony na której są maszyny które kupiłem na dofinansowanie w poprzednim naborze i tak sobie myśle żeby jakiejś gafy nie walnąć bo we wniosku o dofinansowanie nie miałem podane tyle maszyn ile mam podane do urzędu skarbowego Co wiecie na ten temat panowie

#4632 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 11 marzec 2010 - 21:28

W sprawie PROW lukas84. To by było fajnie jakby dokonca rozpatrzeli wnioski i przyznali kase ;) A co do tych województw to napewno lubuskie nie bedzie mogło startowac do nastepnych naborów bo miało chyba 240% wykorzystanej kasy.

#4633 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 21:59

W sprawie PROW A jak to jest w praktyce z "małymi" wnioskami, chciałbym kilka maszyn kupić za max zwrotu to ze 20-25 tyś bym dostał, czy takie wnioski są równo traktowane jak te duże, czy przy małej inwestycji warto się w to bawić i czy na 2 maszyny za małą kase to wogóle ktoś składa takie wnioski?

#4634 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 11 marzec 2010 - 22:37

W sprawie PROW no ja tam mysle ze nie powinno sie deprecjonowac roli miejszych gospodarstw i wnioski powinny byc rozpatrywane rowno bez wzgledu na sume zwrotu ale podobno te wieksze wnioski sa lepiej widziane
Ja sam mam zamiar zlozenia wniosku w nowym PROWie na okolo 110 tys z czego zwrot to jakies 50 tysi (jeszcze nie liczylem wiec co do tysia nie wiem:)) i mam nadzieje ze sie uda :)

#4635 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 08:33

W sprawie PROW

Witam Złożyłem wniosek o płatność dziesięć dni temu i dzisiaj dzwoniła pani żebym dostarczył Ewidencję środków trwałych żebym wziął od księgowej która mnie rozlicza i im zawiózł ksero tej strony na której są maszyny które kupiłem na dofinansowanie w poprzednim naborze i tak sobie myśle żeby jakiejś gafy nie walnąć bo we wniosku o dofinansowanie nie miałem podane tyle maszyn ile mam podane do urzędu skarbowego Co wiecie na ten temat panowie

Dobrze zrozumiałeś że chodzi o maszyny z poprzednaiego naboru a nie tego do którego składałeś wniosek o płatność?Ja składałem tydzień temu i jest to już muj 3 wniosek i xero zrobili tej strony na której są maszyny kupione na ostatni wniosek.Nikt mnie niepytał o maszyny kupywane z dotacją w poprzednich naborach

#4636 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 12 marzec 2010 - 08:37

W sprawie PROW tez wydaje mi sie ze chodziło im o ewidencje maszyn z tego naboru. u mnie lepszy numer bo przyszły poprawki i zarzadali strony tytułowej ewidencji :) A dostali wydruk tylko ta strone gdzie były maszyny bo ewidencja prowadzona jest w wersji elektronicznej. No i biuro rachunkowe musiało napisac mi oswiadczenie ze tak jest i strony tytułowej nie ma :) Normalnie takich dupereli sie czepiaja ze szkoda gadac. Co do innych błedów to np czepili sie ze w pustych polach nie było zer lub kresek a wiem ze innym to przechodziło :)

#4637 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 marzec 2010 - 22:24

W sprawie PROW

...Co do innych błedów to np czepili sie ze w pustych polach nie było zer lub kresek a wiem ze innym to przechodziło :)

Jakich zer i kresek? Bo w poniedziałek wiozę wniosek i bym ewentualnie poprawił co trzeba :)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#4638 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 23:41

W sprawie PROW Białemu2005 chyba chodzi o puste pola w tabelkach, ze nie było wpisane 0 lub -

--------------------------

A ja mam problem...
a mianowicie w poprawkach muszę uzasadnić zakup oprogramowania Agrar-Office

pani która prowadzi mój wniosek mówi że dla nas jest to chyba zbyteczne bo jesteśmy małym gospodarstwem, ja myślę wręcz przeciwnie, bo to ma być dobra archiwizacja wszystkich działań... więc jak to dobrze uzasadnić??

Po drugie... na początku umieściłem we wniosku (poz. III.A.) wszystkie działki które mam na dopłaty, ale wycofałem sie teraz i chcę tylko dać własne grunty (przeszło 32ha) muszę teraz napisać jakieś oświadczenie, że działki tamte (te które chcę usunąć - dzierżawione) nie są we współposiadaniu czy coś w tym stylu... słyszał ktoś już o takim czymś i jak to ma wyglądać, jak to sformułować??

jeszcze co do tabeli 3.1,3.4 i 3.5 w PRG - potrzebowałbym lekkiej pomocy, ale to później dopytam

aha co do tego GVA to nie muszę tego wszystkiego liczyć w tabeli 1.1 wybrałem 3 pozycję Prowadząca powiedziała ze o to właśnie chodziło w piśmie które otrzymałem w sprawie poprawek.
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#4639 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 13 marzec 2010 - 03:08

W sprawie PROW TAk chodziło mi o puste pola we wniosku o płatnośc.

Oj chyba musisz podac wszytkie dziłki na które bierzesz dopłaty. nie mozesz sobie usuwac dzierżaw. jesli sa krutkoterminowe to poprostu nie beda one brane pod uwage podczas oceny ekonomiczno-technicznej( dobór maszyn)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4640 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 09:52

W sprawie PROW A jak ma wyglądać takie uzasadnienie?? Robi się osobne pismo z tym czy jak?? bo we wniosku chyba nie ma takiego pola aby to tam umieścić (?).
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.