Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#4581 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 17:24

W sprawie PROW Ku..wa nie wpier...j się w GVA w planie w tabeli 1.1 zaznaczasz pozycję 3 a w tabeli 1.2 nic nie zaznaczasz, inaczej musisz liczyć GVA i polegniesz(abstrahując od tematu w tegorocznych wnioskach jak już się doczekamy naboru obowiązkowe będzie liczeni GVA bo się dopatrzyli że ich w wała na tym robimy...)
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 04:05
  •  

#4582 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 marzec 2010 - 17:25

W sprawie PROW @piotr2691
inaczej - ja nie wpisywałem nic w tabeli 1.2 bo: Operacja wpływa na wzrost GVA w gospodarstwie rolnym
a u mnie nic nie wzrośnie :blink:
Nic nie zaznaczałem bo taki miałem przykaz od kumpla z arimru i tak mówi instrukcja (tam też jest napisane ile trzeba wypełnić jak to się zaznaczy).

---edit----
Zresztą właśnie ze RolnikSprzedawca dokładnie wyjaśnił to co próbowałem Ci powiedzieć :huh:
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#4583 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 17:26

W sprawie PROW No właśnie... jak kolega powyżej... zadzwoń do niej i spróbuj wybrnąć z tego liczenia GVA chyba że bardzo tego chcesz...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4584 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 17:39

W sprawie PROW no nie chcę tego, właśnie w wniosku pamiętam wpisywałem że nie wzrośnie GVA o więcej niż 10%, więc nie muszę tutaj nic z tym robić i tyle??

a co do instrukcji to ona jest...

no nie będę się wyrażał :]
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#4585 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 19:44

W sprawie PROW rozpoczęcie naboru na modernizacje gospodarstw ma być rozpoczęte w czerwcu ( tak mi powiedział kierownik arimir) i qniec :blink: żadnych naborów przez 4 lata , a przyjmowanie wniosków na młodego rolnika kwiecień maj noi nareszcie te 75 tyś przeszło.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#4586 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 21:02

W sprawie PROW A ja dalej z tym swoim mlecznym PROW-em :blink: Coś wyczytałem w tym rozporządzeniu kilka linków wyżej o restrukturyzacji sektora mleczarskiego... nigdzie indziej nie mogłem informacji o tym znaleźć... Ma ktoś jakieś konkretne informacje na ten temat (wyłożone takim zwykłem, ludzkim językiem;) ?

:huh:

#4587 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 07 marzec 2010 - 21:53

W sprawie PROW nabor dla mleczarstwa bedzie pierwszy, na poczatku czerwca
reszta tak samo jak dla PROW, maszyny modernizacja budynkow, 100mln euro do rozdania, mozliwosc skladania wnioskow we 2

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#4588 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 21:57

W sprawie PROW A mam takie pytanie ( sorry jesli juz bylo na nia odp): Czy wniosek na Prow mozna skladac na malzonka no bo tak jak w moim przypadku wuj ma >40 lat a ciotka <40 i w kredycie na MR no to daloby sie wziac na nia kredyt (a zapisane sa na nia jakies ha ale nie hodowla) i czy na PROW mozna byloby na nia skladac i po prostu ha oraz hodowla liczona na nia z racji malzenstwa bo jesli tak to zwrotu byloby 60% a na wuja jedynie 50%? Sorry za to zagmatwanie ale mam nadzieje ze jakos zrozumieliscie i pomozecie? Z gory dzieki z wszystkei odp.
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#4589 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 22:02

W sprawie PROW jeśli jest rozdzielność majątkowa i dwa numery to nie ma problemu, w innym przypadku będą problemy

ja z kolei proszę o pomoc w kwestii wykonawcy, otóż czy ARiMR może mieć jakieś przeciwwskazania w kwestii wykonawcy usług budowlanych jeśli nosi on takie samo nazwisko jak beneficjent (ale jest to daleka rodzina)

#4590 Share kukulka

kukulka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 22:34

W sprawie PROW Witam. Jestem tu nowy . Mam pytanie . Jak myślicie przyznają mi 80 KM traktor z turem na 12 ha z produkcjo zwierzęco ( trzoda chlewna 350 sztuk rocznie )dodam ze posiadam tylko c330 z 1985 r . Z modernizacji.?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4591 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 22:37

W sprawie PROW Była wielokrotnie już o tym mowa. Jeśli masz produkcję zwierzęcą i do tego 12 ha to powinieneś spokojnie takowy ciągnik dostać. :blink:
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#4592 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 22:46

W sprawie PROW

no nie chcę tego, właśnie w wniosku pamiętam wpisywałem że nie wzrośnie GVA o więcej niż 10%, więc nie muszę tutaj nic z tym robić i tyle??

a co do instrukcji to ona jest...

no nie będę się wyrażał :]

Chłopie zadzwoń do osoby prowadzącej wniosek i pogadaj, instrukcja jest trudna wiem ale wszystko w niej jest... i jak się na to zgodzi to nic, żadnego wzrostu GVA poprawa bezpieczeństwa pracy i tyle...nie plącz się W GVA bo się zaplączesz a szkoda bo poco...

#4593 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 23:14

W sprawie PROW Wnioski na modernizację wypełniacie sami? Czy zanosicie komuś? Jak tak to ile liczą?

#4594 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 23:19

W sprawie PROW no ja to trochę ich wypełniam :blink: chociaż teraz się trochę obawiam tego liczenia GVA bo ponoć będzie obawiązkowe i będą się gorzej czepiać(tak jak teraz przy różnicowaniu już jest) Bo jakoś będzie trzeba wyliczyć że zakup jest ekonomicznie uzasadniony a w niektórych przypadkach za chol..e nie chce wyjść że jest ekonomicznie uzasadniony...

#4595 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 08 marzec 2010 - 02:52

W sprawie PROW GVA to porazka :blink: chyba mógłbym sam sobie nie dac rady juz z tym wnioskiem. Bo jesli chodzi o wnioski bez GVA to spokojnie ktos majacy głowe na karku i jako takie pojecie to da sobie rade sam. Jak cos jest zle to sa od tego poprawki :huh: Instrukcja w dłon i jedziesz punkt po punkcie :D JAK nie iwesz jak cos interpretowac to telefon do przyjaciela lub arimr ( w miare chetnie pomogaja)

#4596 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 16:36

W sprawie PROW przecież GVA to jest prościzna nawet umiejętność dodawania jest zbyteczna, gdyż arkusz liczy wszystko sam!! sztuka polega na odpowiednim rozłożeniu upraw, tak aby przyrost wystąpił

#4597 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 17:12

W sprawie PROW Udam się kolego na szkolenie do Ciebie :blink: a na poważnie że problem w tym że będą to porównywać z obszarówką i tak dalej a zawsze to więcej komplikacji niż do tej pory

#4598 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 19:22

W sprawie PROW witam ma ktoś może nowe wieści co słychać w wielkopolsce?chodzi mi czy kasy starczy dla wszystkich?

murtek na 12hektarów dostaniesz spokojnie 80koni nawet na 10hektarów byś dostał bo masz dużo zwierząt i będziesz miał czym uzasadnić

#4599 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 19:59

W sprawie PROW lukas84
Ja 80- konnego nie potrzebuję. Mam 40 ha i nie mam produkcji zwierzęcej. :blink:
Takowy ciągnik potrzebuje użytkownik @kukulka, ale dzięki za zainteresowanie.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4600 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 08 marzec 2010 - 20:11

W sprawie PROW miroM1984
U nas wypełniał znajomy który pracuje w ARIMR ,za wniosek chciał 1tyś.,nam było to na rękę. :blink: