Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#4561 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 18:38

W sprawie PROW

Aha. No mnie ta dzisiejsza informacja od dealera trochę zbiła z tropu, ale w sumie jeszcze nikt oficjalnie chyba nie ogłosił że w m. in. zachodniopomorskim prowu nie będzie. Ciekawe skąd on ma takie informacje. Bez prowu to ani rusz z tymi maszynami...

W zachodniopomorskim naprawde nie będzie naboru taką informacje uzyskałem od babki z agencji w warszawie.

oficjalnie nikt tego nie ogłosił ale raczej w tych 3 województwach nie będzie naboru... a ogólnie w całej Polsce jest wykorzystane 75% kasy co miała być przeznaczona na nabory co roku aż do 2012. tak wiec ten nabór będzie najprawdopodobniej ostatnim...

Nie do 2012 tylko do 2013. Nie wiem ile jest wykorzystanej kwoty wiem że na województwo Mazowieckie będzie w tym roku 53 mln euro, z tego 14 mln euro na nabór dla producentów mleka a dla reszty 39 mln euro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 15:47
  •  

#4562 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 05 marzec 2010 - 18:42

W sprawie PROW butchless
A jaki ciągnik Cię interesuje . ;)

#4563 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 20:08

W sprawie PROW

GREMLIN
Masz całkowitą rację. Nie ma co się spieszyć z tymi maszynami na PROW. Gdy zniknie dofinansowanie maszyny automatycznie stanieją i zaczną produkować jak należy, a nie robią "masówki" pod PROW. Rozmawiałem z kilkoma przedstawicielami handlowymi pewnych firm i oni są w 100% przekonani że dofinansowanie UE się tak szybko nie skończy (ciekawe co nie ?). Twierdzili że Polska jak Polska, ale kraje starej UE będą temu przeciwne. Niby oni mają nowoczesny sprzęt, jednak się już "przyzwyczaili" do wymiany na nowy co ok 5 lat.

Najlepiej jakby zlikwidowali te doplaty i kazdy zarobil tyle na ile zapracowal. Przez te doplaty to tylko sa kretactwa i zlodzejstwa. Po 40 latach odnajduja sie wlasciciele ziemi bo przypomnialo im sie ze kiedys ta ziemia byla ich. a co robili przez te 40 lat. Poza tym totalnie beznadziejne przepisy utrudniajace gospodarowanie. Ludzie polecieli po kase!!! Jak Samoobrona bedzie startowac w wyborach to ja glosuje na nia.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4564 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 20:38

W sprawie PROW Samoobrona wojowała bardzo dobrze, lecz jak doszła do władzy strasznie zmiękła i się uspokoiła. Jedynie szkoda mi Leppera, miał chłop charyzmę, jak ceny szły na dół od razu organizował blokady dróg, strajki i o rolnictwie było głośno, a teraz co ....

A co do PROW-u że będzie ostatni to różne plotki słyszałem. Pierwsza opcja jest taka jaką podał Mariusz650 (ja przynajmniej w to nie wierzę) natomiast według drugiej PROW będzie do końca czyli 2013 r, gdyż jest jeszcze sporooo funduszy na ten cel. A jak będzie zobaczymy. Ja przynajmniej nie będę się spieszył (choć mam w planie poważne inwestycje). W tym PROW-ie złożyłem wniosek dosłownie za 7 min 12.00 (a do 12.00 była ARiMR otwarta) i co ? Został pozytywnie rozpatrzony i dostałem dofinansowanie. ;)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#4565 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 05 marzec 2010 - 21:10

W sprawie PROW

kubus na 22hektary to możesz wziąść jakieś 130koni kolega właśnie takiego wziął bez żadnych uzasadnień

jak jest produkcja zwierzęca to na 10hektarów można wziąść jakieś 90koni tylko czeba troch pouzasadniać czemu taki jest poczebny

To zależy kto będzie rozpatrywał: nam na tyle samo ha i 30szt bydła ciągnik w przedziale 80-100km i co? Musielismy uzasadnić pełne wykorzystanie ciągnikia... Jak ojciec zadzwonił to koleś mu powiedział że przysługuje Panu 79km, i z łaską powiedział że 85km przepuści jak dobrze uzasadnimy... Dodam że żadnych ciągników które mają mniej jak 20 lat nie mamy... Najlepsze z tego że inny człowiek który też rozpatruje wnioski powiedział że możemy nawet ponat 120km wziąc bez problemu...
Więc wwszystko zależy od rozpatrującego... Kolega biały2005 już pisał że 90% zależy od rozpatrującego i się z tym zgodze

#4566 Share Piotrekkk

Piotrekkk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 21:19

W sprawie PROW A wiecie na jakich zasadach ma być ten Prow mleczarski? czy wogóle bedzie? czym będzie sie różnil od zwyklego PROW?

#4567 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 22:38

W sprawie PROW

Najlepiej jakby zlikwidowali te doplaty i kazdy zarobil tyle na ile zapracowal. Przez te doplaty to tylko sa kretactwa i zlodzejstwa. Po 40 latach odnajduja sie wlasciciele ziemi bo przypomnialo im sie ze kiedys ta ziemia byla ich. a co robili przez te 40 lat. Poza tym totalnie beznadziejne przepisy utrudniajace gospodarowanie. Ludzie polecieli po kase!!! Jak Samoobrona bedzie startowac w wyborach to ja glosuje na nia.

kto by nie startował w wyborach to i tak to nic nie zmieni. Dlatego jak glosuje to idę oddać nieważny głos, bo prawie nikt z nich się tam nie nadaje. do puki będziemy glosować na partie a nie na konkretna osobę nic się nie zmieni i nie będzie lepiej. Jak już bym miał na kogo glosować to na partie która jak najszybciej wprowadzi euro, żeby mi nikt kitu nie wciskał że coś jest na zachodzie tańsze niż u nas i żeby nie słyszeć że euro tanie to się opłaca sprowadzać.Bo nie ma się co oszukiwać jest wolny rynek i nikt tego nie zmieni(kapitalizm).

#4568 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 11:02

W sprawie PROW masz racje dopłaty powinny być zlikwidowane bo na nich bogacą sie tylko naj bogatsi.unas w wielkopolsce wnioski na modernizacje w 90%składają ci kturzy mają krowy bo oni mają co miesiąc kase i sobie mogą pozwolić.praktycznie każdy nowa obora na minimum 50szt i 2 nowe ciągniki a naj ciekawsze jest to że naj więcej narzekają.

#4569 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 06 marzec 2010 - 15:08

W sprawie PROW To tez buduj obore kupuj ciagniki kto ci broni !!!!!!! ? Wszytko ładnie wyglada z boku popatrzec bo ma iles krów i nowy sprzet to jest bogaty. Zapytaj sie ile ma kredytu w banku i co miesiac lub kwartał musi oddac rate ;)

Krowy to łancuch u szyji !!!! TEz z tego narazie zyje widze ze jest z tego pieniadz ale nie widze przyszłosci nie chce tyrac całe dnie w oborze. Nawet problem na głupie wesele sie wybrac a co mówic o wakcjach nawet na tydzin :D

#4570 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 marzec 2010 - 15:57

W sprawie PROW Dokładnie - jak wam żal d*pę ściska że chłop podpisuje weksle i kupuje sprzęt a po nocach pracuje aby pospłacać kredyty i mieć przyzwoity warszat pracy to sami bierzcie kredyty i zobaczcie ilu z was odpuści po pierwszych miesiącach.
U nas zrezygnowaliśmy z krówek dawno temu z powodu który wymienił bialy2005.

Co do dopłat - mi się podoba schemat norweski, tylko że jak przeciętnemu Kowalskiemu przyjdzie zapłacić więcej za żywność to powie że lepiej niech będą te dopłaty.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4571 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 18:44

W sprawie PROW biały musze ci przyznać racje z tymi krowami tak właśnie jest.tylko wkurza mnie takie coś że spotkasz się z takim jednym czy drugim mówi ci że z mleka nie ma nic zysku a na następny rok stoi nowa obora za milion złotych nowy ciągnik i cały osprzęt no to skoro nic zysku niema to poco takie inwestycje.ja nikomu nie zazdrożcze też niedawno przyprowadziłem proxime jeszcze z pierwszego naboru a teraz czekam za rozpatrzeniem wniosku na kilka maszyn których mi brakuje.

biały musze ci przyznać racje z tymi krowami tak właśnie jest.tylko wkurza mnie takie coś że spotkasz się z takim jednym czy drugim mówi ci że z mleka nie ma nic zysku a na następny rok stoi nowa obora za milion złotych nowy ciągnik i cały osprzęt no to skoro nic zysku niema to poco takie inwestycje.ja nikomu nie zazdrożcze też niedawno przyprowadziłem proxime jeszcze z pierwszego naboru a teraz czekam za rozpatrzeniem wniosku na kilka maszyn których mi brakuje.

#4572 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 00:49

W sprawie PROW Dzięki za informację, ale czy zna ktoś jakieś konkrety na temat tego "mlecznego" PROW-u??

#4573 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 09:48

W sprawie PROW mi się wydaje że wszystko się nie bawem rozstrzygnie gdzie będzie jeszcze dodatkowy nabór a gdzie nie.wuja ma numer około 3tyś zrobił poprawki i czeka za podpisaniem umowy tak wygląda sytuacja w wielkopolsce.słyszałem że w 3 województwach już nie będzie napewno naboru bo kasa jest wykorzystana aż do 2013roku a pużniej już pewnie będzie powszystkim.

#4574 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 10:04

W sprawie PROW Nie domyslajcie sie czy bedzie czy nie bedzie w jakim wojewodztwie kiedy wszystko jest podane czarno na bialym ... co prawda projekt ale wersja ostateczna zapewne nie wiele sie bedzie roznic jesli wogole

http://www.bip.minro...x?item_id=41895

#4575 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 07 marzec 2010 - 10:08

W sprawie PROW lukas84
Widze że mentalność w naszym kraju pozostaje taka sama :blink:

#4576 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 15:48

W sprawie PROW tzn?
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#4577 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 15:49

W sprawie PROW Przed wczoraj przyszły do nas poprawki (śląskie nr.: 4XX) i mam już dla was dzisiaj pytanie w tej sprawie...

Pani która prowadzi mój wniosek zaznaczyła w Planie Rozwoju Gospodarstwa nam rubrykę dotyczącą Produkcji roślinnej w tabeli 1.2
Kupujemy ciągnik (znaczy sie chcemy) i w tabeli mamy zaznaczone:

*zmniejszenie kosztów produkcji, oraz *inne, jakie: ochrona środowiska (mniejsza emisja spalin)

Jak myślicie o co prowadzącej może chodzić??

do tego jeszcze mam pytanie, który rok jest rokiem bazowym w Planie Rozwoju Gospodarstwa (tabela 2.2) i uprawy z którego roku mają być zamieszczone w dokumencie "wyliczenie wartości ekonomicznej gospodarstwa"?? i czy daje się tam także ten areał który zostaje przeznaczony na paszę (np.: mieszanka zbożowa)??

z dokumentu wyliczenia wartości ekonomiczne gospodarstwa:
Objaśnienia do tabeli:
1. Wartości SGM "2004" zawarte w tabeli odpowiadają 12 - miesięcznemu okresowi produkcji, w przeliczeniu na jednostki miar
podane w tabeli.
2. W tabeli kursywą wyróżniono działalności produkcji roślinnej nietowarowej, które biorą udział w bilansie powierzchni paszowej
kraju, według zasad UE.
3. Rośliny paszowe mogą być uwzględnione w Tabeli SGM "2004", jeżeli są przeznaczone na sprzedaż.
Np. w przypadku prowadzenia produkcji zwierzęcej (np. bydło mleczne), rośliny paszowe mogą być uwzględnione w Tabeli
SGM "2004", jeżeli są przeznaczone na sprzedaż a rolnik posiada dowody sprzedaży (np. faktury umowy).
* wartość 1200 euro przemnożona przez 4,3177 według kursu euro przyjętego do obliczania wartości SGM "2004"

Mieszanka zbożowa moze być umieszczona, gdyż jest ona przeznaczona na paszę dla zwierząt, które później sprzedajemy i mamy na to faktury, czy dobrze interpretuję powyższy punkt 3??
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#4578 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 16:05

W sprawie PROW nie moze byc uwzgledniona ta mieszanka jesli dajesz ja swoim zwierzetom - albo zuzywasz na pasze<wtedy ta mieszanka jest uwzgledniona ekonomicznie w utrzymaniu zwierzat> albo sprzedajesz <te mieszanke>i musisz miec dokument na to.

a co do watpliwosci z ciagnikiem zadzwon jutro do tej pani i sie spytaj o co jej chodzi ...

#4579 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 16:19

W sprawie PROW

do tego jeszcze mam pytanie, który rok jest rokiem bazowym w Planie Rozwoju Gospodarstwa (tabela 2.2) i uprawy z którego roku mają być zamieszczone w dokumencie "wyliczenie wartości ekonomicznej gospodarstwa"?? i czy daje się tam także ten areał który zostaje przeznaczony na paszę (np.: mieszanka zbożowa)??

2008 chyba że przejąłeś gosp później to wtedy masz chyba 2009, dane o zwierzętach są na koniec grudnia 2008 z tego co pamiętam.

było o tym tak między 170 a 215 stroną tego wątku chyba :blink:
Tylko nie wiem po co.

Co do mieszanek, TUZ i wpisywaniu ich do SGM - zależy od sprawdzającego.

Sam poprawiam wniosek kumpla i ma dostarczyć oświadczenia współwłaścicieli jednej działki której do dopłat nikt nie podaje a wspówłścicieli jest 10ciu.

Co do wypełniania GVA - pani chce Cię wpakować w szambo dokumentów żebyś nie wyrobił się z wnioskiem i poprawkami - w tej edycji mało kto to liczy bo każdy stawia na "poprawę sytuacji w zakresie warunków higieny i bezpieczeństwa produkcji" i tyle
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4580 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 16:57

W sprawie PROW @Nikita_Bennet:

nie rozumiem zbytnio twojej wypowiedzi na temat tego GVA??

mozesz to jakoś dokładniej określić... o co moze babce chodzić??

ja zaznaczyłem w tab. 1.1 poprawę sytuacji w zakresie ochrony środowiska oraz zwiększenie wartości dodanej brutto w gospodarstwie, a to o czym Ty mówisz babka zakreśliła i mam to poprawić, żeby było tez zaznaczone...

a co z tym GVA może być??
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.