Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#4541 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 21:24

W sprawie PROW Aha. No mnie ta dzisiejsza informacja od dealera trochę zbiła z tropu, ale w sumie jeszcze nikt oficjalnie chyba nie ogłosił że w m. in. zachodniopomorskim prowu nie będzie. Ciekawe skąd on ma takie informacje. Bez prowu to ani rusz z tymi maszynami...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 10:15
  •  

#4542 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 07:43

W sprawie PROW oficjalnie nikt tego nie ogłosił ale raczej w tych 3 województwach nie będzie naboru... a ogólnie w całej Polsce jest wykorzystane 75% kasy co miała być przeznaczona na nabory co roku aż do 2012. tak wiec ten nabór będzie najprawdopodobniej ostatnim...
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#4543 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 16:00

W sprawie PROW wczoraj byłem w ARiMR aneksować umowę i myślałem ,że normalnie wyjdę z siebie. Aneks-owanie poszło sprawnie i w 3 min mógłbym wracać do domu , gdybym nie zapytał się o mój wniosek o płatność który złożyłem 29 grudnia 2009 roku. Ponad 2 miesiące wniosek leżał u nich i praktycznie nie zrobiono w nim nic.Ktoś go tam sprawdzał i wykrył jakieś drobne błędy, ale nikt nie raczył odezwać się do mnie w tym terminie przez ponad 2 miesiące gdy rozpatrzenie trwa 3 miesiące. Najlepsze było stwierdzenie pani która ten wniosek obsługiwała , ze przez pewien czas mój wniosek się zagubił i nie wiadomo gdzie był(budynek jedno piętro z kilkoma pokojami)i już dawno powinien być rozpatrzony. Tych ludzi chyba nikt nie nauczył, że to oni są dla nas , a nie my dla nich, bo jak nas nie będzie to i ich nie powinno być. No i najlepsze na koniec, teraz pani weźmie się ostro do pracy i postara się aby kasa w terminie przyszła, bo jak to stwierdziła sama jest naciskana przez centrale aby do marca jak najwięcej kasy wypłacić.O mało nie spadłem z krzesła,ale żeby tak było to praktycznie na rzęsach muszę stanąć .Co jest najlepsze obsługą wniosków zajmują się 2 osoby w województwie gdzie złożono 535 wniosków na modernizację gospodarstw , podpisano około 200 umów (lubuskie).Tak nie kompetentnych osób już dawno nie widziałem.....Najlepsze jest to że nawet zbytnio nie możesz się odezwać bo dostaniesz pisemko o przesunięciu płatności z tytułu niekompletnego wniosku.Ludzie mają zaciągnięte kredyty itp , a te barany , sku....... bo inaczej nie umie ich określić wala sobie w ch... i myślą że rolnik ma tyle kasy ,że głowa boli. Dobrze tylko że coś takiego przeczuwałem i nie dałem się omamić tym iż agencja zwraca nawet po miesiącu kasę

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4544 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 17:01

W sprawie PROW ja jeszcze zadnych wniosków nie skladalem ale w symulacjach zakladam ze dopiero po roku dostane zwrot

#4545 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 18:04

W sprawie PROW I tu kolego miroM1984 się mylisz, ja już miałem składane 4 wnioski i zawsze płatność otrzymywałem do 2 miesięcy. Teraz planuję składać następny wniosek, bo skoro dają to trzeba skorzystać bo to się szybciej skończy niż nam się to wydaje :)
Chłop ze wsi

#4546 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 03 marzec 2010 - 18:20

W sprawie PROW Nie ma bardzo co płakać i kupować co się da, potrzebne nie potrzebne, jak się fundusze skończą to ceny spadną minimum o 30%, bo nikt tego nie będzie kupował, chyba że zamkną fabryki a wcześniej czy póżniej wieś się nasyci tym żelastwem i usługi stanieją bo każdy będzie miał swoje, ludzie nabiorą kredytów i oby się na nich nie przejechali

#4547 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 19:11

W sprawie PROW ma ktoś nowe wieści co w wielkopolsce chodzi mi konkretnie czy starczy kasy dla wszystkich?mam numer około 5tyś.a drugie pytanie ile czasu wcześniej czeba przejść na wat żeby go odzyskać?dziękuje za odpowiedż

#4548 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 19:18

W sprawie PROW GREMLIN
Masz całkowitą rację. Nie ma co się spieszyć z tymi maszynami na PROW. Gdy zniknie dofinansowanie maszyny automatycznie stanieją i zaczną produkować jak należy, a nie robią "masówki" pod PROW. Rozmawiałem z kilkoma przedstawicielami handlowymi pewnych firm i oni są w 100% przekonani że dofinansowanie UE się tak szybko nie skończy (ciekawe co nie ?). Twierdzili że Polska jak Polska, ale kraje starej UE będą temu przeciwne. Niby oni mają nowoczesny sprzęt, jednak się już "przyzwyczaili" do wymiany na nowy co ok 5 lat.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#4549 Share karolek5340

karolek5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja sport

Napisany 03 marzec 2010 - 19:48

W sprawie PROW A gdzie mam sie starac o informacje o tym prow mleczarskim a arimr czy gdzies w mleczarni??

#4550 Share hans334

hans334

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 19:56

W sprawie PROW pabloooo ty badz lepiej grzeczny bo tym razem jak wniosek wpadnie za szafe to sie juz nie odnajdzie............... :D ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4551 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 20:25

W sprawie PROW pabloooo współczuje... i tak że jesteś taki cierpliwy...
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#4552 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 21:33

W sprawie PROW My wniosek o płatność złożyliśmy 1 grudnia, 12 lutego, po jednej poprawce pieniądze na koncie bez kontroli.

#4553 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 21:43

W sprawie PROW @Pronar82a ja zakładam tak długi okres bo wole byc dobrze obstawiony
a do tej pory nie składałem wniosków bo gospodarka ojca była i czekał na rente, a że w tym roku koniec rent a on dopiero za rok to postanowił się zrzec i żebym ja skorzystał z MR i MGR,

Jeszcze takie pytanie:
Załóżmy ze podpisano umowe na MGR , robie inwestycje i wniosek o platność i gdzies po drodze jest kontrola i wynik negatywny i zwrotu nie bedzie. I co wtedy? Czy w umowie jest jakiś zapis ze w przypadku nie przyznania kasy sprzedaje maszyny, ziemie etc zeby kredyt splacic. Czy umowa dalej obowiazuje i musze gospodarstwo do 5 lat prowadzic?
Mial ktos z was negatywny wynik kontroli?

#4554 Share kubus1988s

kubus1988s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 20:26

W sprawie PROW koledzy czy mam szanse na 22 ha wziąść 100konego ciągnika nie mam żadnego ciągnika ani żadnej chodowli mam tylko 3 maszyny które zakupiłem na młodego rolnika agregat upr siew 3 m i siewnik 3m i opryskiwacz 500l na tej ziemi jest prowadzony program rolnośrodowiskowy

#4555 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 04 marzec 2010 - 20:47

W sprawie PROW u mnie by przeszło a byłem w podobnej sytuacji jak ty tylko ze MR wziołem jako wkład w MGR. JAk byłem na poprawkach miałem wstepnie 22 ha to powiedziłze 100-110 by przeszło wiuec dorzuciłem 12 ha i wzioęłm 140km ;) tak było w lubelskim w pazdziernik-listopad

#4556 Share xxModzelxx

xxModzelxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Ile tu tego...
    ;)

Napisany 04 marzec 2010 - 20:58

W sprawie PROW Witam!
Mam 14hektaroiwe gospodarstwo zajmuję się chodowlą krów. Czy miałbym szansę dostać dofiansowanie do ciągnika 80km.
A i czy ktoś wie czy w tym roku w woj. PODLASKIM to wogóle ruszy.
A i jak się składa to jakie informacje trzeba podać i jakie papiery.
Z góry dzięki Modzel
:D

#4557 Share kubus1988s

kubus1988s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 21:01

W sprawie PROW no ja jeszcze nie kupiłem tych maszyn bo czekam na nabór na mgr i też jako wkład bedzie ale te maszyny mam zapisane
wiec jest już plus to że do 3 m agregattu upr siew potrzeba 100km ja ogółem obrabiam 40 ha ale 22 moge udokumentowac bo te reszte to ojcaa a jak jest z ładowaczem czołowym czy mógbym wziąśc jak nie mam hodowli (nie mam dla arimr w rzeczywistości mamy 300 szt tucznika ale to na ojca jest:)

#4558 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 04 marzec 2010 - 21:02

W sprawie PROW mozesz bo potrzebny ci do słomy, siana, załadunku zboża itd. ;) masz bardzo podobna sytuacje do mojeje z tym ze ja obrabiam 60 a teraz mam udukumentowane w arimr 34 reszta to mamy i dzirzawy których nie podawałem.

#4559 Share butchless

butchless

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 21:35

W sprawie PROW To jeśli mam 50ha i posiadam 20 sztuk krów to ciągnik o jakiej mocy mi przysługuje.?

To jeśli mam 50ha i posiadam 20 sztuk krów to ciągnik o jakiej mocy mi przysługuje.?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4560 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 13:49

W sprawie PROW kubus na 22hektary to możesz wziąść jakieś 130koni kolega właśnie takiego wziął bez żadnych uzasadnień

jak jest produkcja zwierzęca to na 10hektarów można wziąść jakieś 90koni tylko czeba troch pouzasadniać czemu taki jest poczebny