Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#4501 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 28 luty 2010 - 16:20

W sprawie PROW Ja dostałem po dwóch miesiącach od złożenia wniosku o płatność

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 17:00
  •  

#4502 Share wawer

wawer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 28 luty 2010 - 16:24

W sprawie PROW Jest możliwość zrezygnowania z maszyny i przerzucenia, dodania kasy (tej co była przeznaczona na maszynę z której zrezygnuje) na drugą np.ciągnika ?

#4503 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 28 luty 2010 - 17:20

W sprawie PROW

tak wykaz srodków trwałych musisz dorzucic ;)

Gdzieś tak pisze że wykaz środków trwałych trzeba?Skąd to wziąść jak jeszcze kwartał niezakończony toi faktóry niepoksięgowane.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4504 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 28 luty 2010 - 17:32

W sprawie PROW a co to ma wspólnego kwartał ze srodkami trwalymi. a druga sprawa to rozlicza sie wiekszoswc mieisecznie. ja tez miałem faktury z lutego pojechałem do biura naniesli je na srodki trwałe i wydrukowali zestawienie i tyle, a rozliczenie bedzie do 25 marca

#4505 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 28 luty 2010 - 17:57

W sprawie PROW

panowie w jakim terminie agencja wypłaca wam kase po złożeniu wniosku o płatność ja składałem w kuj. pomorskim na początku lutego wniosek i cisza

Ja czekam od 29 grudnia 2009r i na razie cisza. mam nadzieje ze jak ktoś tu napisał ze po równych 2 miechach przelewają , bo już mam zabukowane maszyny z drugiego etapu i na wiosnę chce z nimi w pole ruszyć

#4506 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 28 luty 2010 - 18:05

W sprawie PROW

a co to ma wspólnego kwartał ze srodkami trwalymi. a druga sprawa to rozlicza sie wiekszoswc mieisecznie. ja tez miałem faktury z lutego pojechałem do biura naniesli je na srodki trwałe i wydrukowali zestawienie i tyle, a rozliczenie bedzie do 25 marca

Ale wykaz tylko tych środków trwałych co sie tyczy maszyn co idą do zwrotu?Czy wszystkich środków trwałych ?

#4507 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 28 luty 2010 - 18:06

W sprawie PROW My złożyliśmy wniosek o płatności 30.11.2009 a kasa z Agencji była już przed nowym rokiem.Mieliśmy podzielony wniosek na 2 etapy pierwszy to pług i siewnik do zboża.Drugi to opryskiwacz i rozsiewacz do nawozu.Drugi etap miał być w sierpniu 2010r ale kasy starczyło i wszystko na raz kupiliśmy.Po złożeniu płatności za pierwszy i drugi etap agencja wypłaciła kase.Nie musieliśmy czekać.Dodam że mieszkam w woj.Opolskim :)

#4508 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6296 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 luty 2010 - 18:11

W sprawie PROW

a co to ma wspólnego kwartał ze srodkami trwalymi. a druga sprawa to rozlicza sie wiekszoswc mieisecznie. ja tez miałem faktury z lutego pojechałem do biura naniesli je na srodki trwałe i wydrukowali zestawienie i tyle, a rozliczenie bedzie do 25 marca

Thx bialy2005.
Ja właśnie rozliczam się kwartalnie z US i mam termin złożenia wniosku od 15 marca 2010 w ARiMR.
Na dniach idę do księgowej z fakturami aby wniosła mi to na ewidencje środków trwałych, zabieram jej faktury i wypis z ewidencji środków trwałych (taka kartka z programu do księgowania z jej podpisem) i jadę do OR ARiMR złożyć wniosek o płatność (kopie faktur zostaną u nich) a później pod koniec kwartału zanoszę je ponownie do księgowej aby wypełniła kwity do skarbówki.
Ot i cała filozofia :)

Gdzieś tak pisze że wykaz środków trwałych trzeba?Skąd to wziąść jak jeszcze kwartał niezakończony toi faktóry niepoksięgowane.

nie musisz kończyć okresu roliczeniowego w US - księgowa bez łaski powinna nanieść do ewidencji to co kupiłeś a rozliczenie zrobisz na koniec kwartału.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#4509 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 28 luty 2010 - 18:44

W sprawie PROW do nikita benet nie kupuj czasami mtz ja miałem i stwierdzam fakt że to złom no może silnik wyczymały i oszczędny ale reszta szajst teraz kupiłem proxime statek jak nie wiem mtz to by obskoczył 2 razy.nie gniewaj się ale to prawda

#4510 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6296 postów

Napisany 28 luty 2010 - 19:09

W sprawie PROW Tak czytam umowę i się zastanawiam czy tak jest w rzeczywistości - chodzi mi o ten punkt:
Oryginały faktur i dokumentów o równoważnej wartości dowodowej, przed ich skopiowaniem,
zostaną oznaczone adnotacją „Przedstawiono do refundacji w ramach Programu Rozwoju
Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013”.

Czyli zawożę im oryginały - oni opieczętowują i później sami kserują?
Jak to u was wyglądało

lukas84 - wiem co robię :)
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4511 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 28 luty 2010 - 19:26

W sprawie PROW dokłądnie tak pieczatka i robia sobie ksero

#4512 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6296 postów

Napisany 28 luty 2010 - 19:48

W sprawie PROW thx
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#4513 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 11:47

W sprawie PROW załóżmy ze robimy zakupy na MR i MGR w wysokości 350 tys netto i jestesmy na vacie ogolnym
ile kasy bedzie trzeba wylozyc z wlasnej kieszeni(nie liczac premii MR) jesli zalozymy zwrot z PROW 50% i premia 50 tys
a ile jesli zwrot 60% i premia 75 tys

zaznaczam ze mam swoje wlasne obliczenia ale wydaja mi sie zbyt optymistyczne dlatego chce je skonsultować z Wami :)

#4514 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 01 marzec 2010 - 12:13

W sprawie PROW Policzenie tego to matematyka szkoła podstawowa ale niech tam policzę

Wariant I inwestycja 350 netto zwrot 50% i 50 tys MR to musisz mieć 350tys+ 77 tys VAT. Razem 427 tys z tytułu zwrotu dostaniesz VAT 77 t + MR 50 t + 50% 175 t Musisz mieć 427-302 = 125 tys
Warian II zwrot 60% i MR 75 tys Musisz mieć 427-(210+75+77) = 65 tyś

#4515 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 12:42

W sprawie PROW no wlasnie i to nazywam zbytnim optymizmem, dochodza przeciez jeszcze odsetki i pewnie inne koszty dlatego rzucilem takie pytanie bo ktos kto korzstal ostatnio z PROW bedzie mniej wiecej wiedzial ile tych innych kosztow moze byc

#4516 Share wojtekosse

wojtekosse

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 12:54

W sprawie PROW mam pytanko, jak kupię sprzet pod PROW, jestem na vacie, i dostaję fakturę do reki to co najpierw:?? niosę ją do ksiegowej co mnie rozlicza ale to dopiero w nastepnym miesiącu, czy najpierw udaję sie do Agencji zeby przedstawic tą fakturę zeby szybciej dostac zwrot? i czy dostane to fakture z powrotem zeby miec ją do US??

#4517 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 01 marzec 2010 - 13:12

W sprawie PROW

no wlasnie i to nazywam zbytnim optymizmem, dochodza przeciez jeszcze odsetki i pewnie inne koszty dlatego rzucilem takie pytanie bo ktos kto korzstal ostatnio z PROW bedzie mniej wiecej wiedzial ile tych innych kosztow moze byc

To trzeba było napisać o co Ci chodzi bo nic o kosztach dodatkowych nie wspominasz, wyliczenia pokazują ile powinieneś mieć własnej kasy. Teraz co mamy z fusów wróżyć ile masz własnej kasy a ile potrzebujesz kredyty i w jakim banku będziesz go załatwiał i na ile lat spłaty, bo od tego zależy ile zapłacisz w sumie odsetek, to już musisz sobie sam policzyć przyjmij wersję najmniej optymistyczną prowizja od udzielonego kredytu 2 procent i odsetki w skali roku na poziomie 10% to będziesz miał tu trochę zapasu bo dziś można znaleźć bank z 1 procentem prowizji i oprocentowaniem około 7-8% w skali roku. I ważne oprocentowanie podane jest w skali roku nie mylić z kosztem kredytu na rok bo to dwie różne sprawy. A i jeszcze mogą być koszty typu ubezpieczenie i rejestracja np ciągnika, transport zakupionych maszyn itd ale tu też nic nie wiemy o rodzaju inwestycji więc pozostaje wwróżenia z fusów

#4518 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 15:29

W sprawie PROW słyszeliście chłopaki w agrobinesie mówili że starczy kasy dla wszystkich którzy złożyli prawidłowo wypełniony wniosek

#4519 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 15:55

W sprawie PROW No cos tam wspomnieli ze tylko w wielkopolskim jest jeszcze problem bo w pozostałych rolnicy nie wykorzystywali pełnej deklarowanej kwoty zwrotu i kasa sie znalazła z tych oszczednosci. Jedynie wielkopolskie jeszcze dla wszystkich nie skołowało kasy ale pewnie cos wymysla. No i maja plan ogłaszac nobory w róznych terminach w róznych województwach. W tych co wiecej jest kasy zapewne wydłuża czas przyjmowania. Kolejnosc według rankingu oceny punktowej wniosku ( byłą o tym mowa kilka stron wczesnij tego tematu).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4520 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 16:46

W sprawie PROW

Byłem dziś u księgowej i tu niespodzianka .Dowiedziałem sie że rolników niedotyczy prowadzenie ewidencji srodków trwałych :) Więc wziołem książke do środków trwałych i wpisałem co wieksze maszyny z 6 lat.Trzeba pamiętać że środki trwałe są liczone od 3.5tyś.Ale sam juz niewiem czy trzeba prowadzić tą ewidencje bo pewnie jak zwykle co US to i inna interpretacja.