cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kobra89    71

Oferty mam ważne 3 miesiace od dnia jej wydrukowania, niektóre firmy daja bezterminowe oferty a ja takie staram sie brac. Arimr nie patrzy na date oferty interesuja ich za to dane maszyny itp.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a już wiadomo jakie dokumenty będą potrzebne do tego naboru? takie jak do poprzedniego czy inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

chłopcze oferty to najmniejszy problem zresztą wniosek też najgorsze jest to że już teraz to może dostanie dofinansowanie co 10osoba bo co nabór to wniosków coraz więcej a kasy bardzo mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

dlatego trzeba dokładnie wiedzieć jaki chce się sprzęt lub jakie inwestycje zrobić, oferty wtedy to 1 dzień i są, wniosek 2-4 dni i się napisze raczej.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Tak mowisz oferty jeden dizen chyba se jaja robisz, zawsze potem sa tkaie kolejki ze sie wam w glowach nie miesci jak ktos nie skladal, u mnie zrobienie wniosku to 2-3 godziny, natomiast papiery beda wszystkie takie same moze jaki bonus doleci to wtedy wskocze i wezme.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

a czy juz wiadomo jakie dokumenty zaświadczenia bedą potrzebne do nowego naboru i w jakiej kolejności bedą rozpatrywane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

kobra czyli jakie papiery masz już załatwione?

 

Nie ogłosili jeszcze jakie będą po trzebane wiec na pewno coś dojdzie więcej albo czegoś nie będzie potrzeba.

A ofertę można mieć w godzinę, przecież oferta nie musi być na sprzęt jaki sie chce kupić i wystarczy wziąć cokolwiek na kwotę wyższą niż sprzęt który się chce kupić. Można podjechać do najbliższego dilera np New Hollanda i wziąć ofertę na np ciągnik 150KM o cenie 300tyś netto a kupić John Deera za 270tyś netto.

 

denzel wiadomo tylko że będzie punktacja więc możesz przyjechać na luzie ostatni i pierwszy wziąć sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Tak mowisz oferty jeden dizen chyba se jaja robisz, zawsze potem sa tkaie kolejki ze sie wam w glowach nie miesci jak ktos nie skladal, u mnie zrobienie wniosku to 2-3 godziny, natomiast papiery beda wszystkie takie same moze jaki bonus doleci to wtedy wskocze i wezme.

Byłem wczoraj w jednym miejscu gdzie brałem trochę sprzętu i uzgodniłem na co będę chciał ofertę a co wezmę w rzeczywistości. Jeden telefon i aktualna oferta zostanie mi wysłana dnia następnego. A ci co będą jeździć i sraczkować się to i tak postoją sobie w kolejeczkach za ofertami :unsure:


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jak firma szanuje klienta to ofertę do domu przywiezie i bez olejki.A Jak nie to chyba słaba firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

to za taka oferta trzeba stac w kolejce?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

dzisiaj byl pan z mfka i wszystko sobie spisal oferty na luzie dostane w przyszlym tyg na meila a jak ruszy bedzie wiadomo konkretnie kiedy nabor to przywiezie mi juz w oryginale opieczetowane i podpisane a do samego wniosku bede mial na kompie:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Mnie już zaczynają wkurzać telefony czy jakieś oferty mają przygotować, a kilka firm to przysyła przedstawicieli co kilka dni z kalandarzami, ulotkami, czapeczkami itp, że niby był w okolicy i miał kilka gadżetów to wpadł coś zostawić i pogadać co u mnie, tak chcą się przypodobać żebym się innymi firmami nie interesował.

 

Jednym słowem to przedstawiciele teraz latają jak małe samochodziki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

Dzisiaj w agrobiznesie mówili że przy Modernizacji Gospodarstw Rolnych o dostaniu dotacji będą liczyć się punkty więc nie każdy skorzysta z funduszu .

W radiu słyszałem że mają zaostrzyć wymogi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Ok zakopałem topór wojenny w sprawie mleka, ale zrozumcie sprawa jest wkurzająca gdzie w Wielkopolsce przy naborze są równi i równiejsi! Poniewaz już na 99 % nie będzei naboru dla "niemleczarzy" i nie piszcie że narzekam na cenę. Po prostu mam taką sytuację że dopiero teraz miałbym możliwość skorzystania z fuduszy. Sorki za to że mnie trochę poniosło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszMewa    0

A czy mogę złożyć wniosek o mgr na ciągnik

rolniczy jak jestem młodym rolnikiem i dopiero wkrótce będe miał zapisane gosp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ciekawe jak to będzie.Czy jak ktoś ma mućki to składa w pierwszym naborze a w drugim dla INNYCH to już krowiarze nie będą?Jeśli tak to jeszcze w sumie może być .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Sorki może głupie pytanie, może już było :unsure: ale gdzie mogę sprawdzić jaki sprzęt, jakiej mocy, jakiej wydajności? mogę kupić na PROW na moje hektary?? Dzięki za odpowiedzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

Drodzy koledzy mam takie pytanie chcąc skorzystać z PROW to na dzień składania wniosku trzeba spełniać ten tzw. "dobrostan zwierząt" i kto to sprawdza. Tzn..czy jest odpowiednia dł. i szer. stanowisk czy jest odpowiedni dostęp światła itp. Będę bardzo wdzięczny za informacje.


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Odnośnie wymogów co do maszyn to znajdziesz je w "Zasady doboru maszyn rolniczych" - wydana w 2008 r. przez Instytut Budownictwa Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa

@martini89 raczej naboru u nas (wielkopolska, lubuskie i zachodniopomorskie) dla nie mleczarzy nie będzie, ale wiesz jak to bywa, czasami może coś zawieje inaczej i ochłapy rzucą, także być może będziemy mogli chociaż złożyć wniosek, a czas na jego przygotowanie był by nawet w ciągu tych 2 tygodni od naboru ze 3 stycznia. Co do punktacji to jestem za, w końcu dostali by ci co potrzebują. Sam gospodaruję na 117ha i mam 60szt bydła, a ze sprzętu mam tylko przetrząsarkę i owijarkę, także pkt było by dużo. To taka moja cicha nadzieja, i wiem czyją jest ona matką :unsure:


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli masz zaswiadczenie od weterynari to juz jest wszytko oki. ale to zaswiadczenie mozesz doreczyc w czasie poprawek wniosku podobnie jak odpis z kasiag wieczystych. dobrostanu pilnuje weterynaria nie arimr.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

kmienik89 ale ci którzy posiadają mniej ziemi i mniejszą hodowle mogą sięw ten sposób nie załapać, wszystko ma swoje plusy i minusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

szkoda że przesuneli ten nabór. już byłem nakręcony konkretnie a tu klops. trzeba czekać. ale co sie odwlecze to nie uciecze. w zasadzie mam złożony wniosek na różnicowanie ale jednak z MGR można dużo więcej skorzystać, a że jestem z wlkp i mam krowy więc chyba się uda. tylko nie wiadomo na jaki sprzęt sie zcecydować, wszystko by sie przydało bo sprzęt już wysłużony z lekka. ale obecne ceny mleka nie nastawiają zbyt optymistycznie( 1,10zł/litr). pożyjemy zobaczymy. moge sie tylko cieszyć że 3 lata temu zrezygnowałem z hodowli świń i nastawiłem sie na krowy :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj