Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#4461 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 23 luty 2010 - 19:34

W sprawie PROW jak wyglada sprawa w wlkp ? ktore numerki juz sa do poprawek:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 02:43
  •  

#4462 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 23 luty 2010 - 19:50

W sprawie PROW murtek3
Agencja odda Ci tylko co miałeś napisane we wniosku.A że kupiłeś więcej maszyn to nie ich problem a ty będziesz musiał pokryć je z własnej kieszeni.Agencja refunduje tylko cene Netto. :P

#4463 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 23 luty 2010 - 20:36

W sprawie PROW kamil900830
A jeśli we wniosku miałem opryskiwacz ze zwykłymi lancami, a teraz zmieniłem na hydrauliczne to czy się do tego nie doczepią (w końcu zmieniłem parametry, ale za nie płacę z własnej kieszeni)?????
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4464 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 23 luty 2010 - 22:16

W sprawie PROW napiszesz wyjasnienie jesli odchyłka ceny jest wieksza niz 10%. Co do wyposazenia to nie bedzie chyba uwzglednione na fakturze wiec nawet nie beda o tym wiedziec. A w wyjasnieniu napiszesz ze dla wygody wziołes hydrauliucznie rozkładane lance.

#4465 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 23 luty 2010 - 22:42

W sprawie PROW Cytat z instrukcji wypełniania wniosku:

14. W przypadku złożenia wniosku nieprawidłowo wypełnionego lub bez wymaganych załączników określonych we wniosku oraz niniejszej instrukcji w Informacji o załącznikach w części pt. Pozostałe załączniki wymagane do przeprowadzenia weryfikacji wniosku, OR ARiMR wzywa w formie pisemnej wnioskodawcę do uzupełnienia wniosku w terminie 21 dni kalendarzowych od dnia otrzymania wezwania. Brakujące dokumenty należy dostarczyć do OR ARiMR właściwego terytorialnie dla miejsca realizacji operacji. W przypadku, gdy dostarczone w trybie uzupełnienia dokumenty wymagają poprawienia lub wyjaśnienia, OR ARiMR może ponownie wezwać wnioskodawcę do dostarczenia poprawnych dokumentów lub złożenia wyjaśnień w terminie 21 dni kalendarzowych od dnia otrzymania wezwania.Bez wezwania ze strony ARiMR, złożony wniosek nie może być zmieniany w zakresie planowanych kosztów operacji lub zestawienia rzeczowo-finansowego operacji.

Moje pytania:

1.Czy składał ktoś podanie o przedłużenie terminu składania załączników do wniosku . Czy rozpatrują je pozytywnie.
2. Jak dobrze rozumie ostatnie zdanie z pkt.14 instrukcji to po wezwaniu ARIMR można dokonać zmian w zestawieniu rzeczowo finansowym .

Ja mam wezwanie do poprawienia zestawienia R-F a chcę zrobić w tym zestawieniu małe "przemeblowanie" jak myślicie przejdzie czy się czepną o to.

#4466 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 23 luty 2010 - 22:45

W sprawie PROW mozesz zrobic te zmiany które karze ci arimr zero swojej inwencji twórczej :P

#4467 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 23 luty 2010 - 23:18

W sprawie PROW Odnośnie tych zmian w zestawieniu to sprawa wygląda w ten sposób. Mój wniosek składa się z dwóch części : zakup maszyn i modernizacja 3 budynków. Teraz się okazało że jeden budynek się nie kwalifikuje do wniosku . Nowy kosztorys jest na niższą kwotę i żeby nie zmniejszać ogólnej kwoty we wniosku chciałbym w to miejsce wpisać dodatkową maszynę .

Tak wstępnie się pytałem prowadzącego mój wniosek czy mogę coś zmienić w R-F przed podpisaniem umowy czy tylko aneks po podpisaniu umowy to powiedział , że niby nie można nic zmieniać przed podpisaniem umowy ale właśnie wezwanie agencji oni traktują jako przyzwolenie na zmiany (tylko się nie dopytałem w jakim zakresie)

#4468 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 23 luty 2010 - 23:25

W sprawie PROW nic nie wykombinujesz musisz zanizyc kwote o ta która ci zakwestionowali. miałem to samoi z placem manewrowym zakewestionowali mi 120m2 ale ja naszczescie oferty miałem na 570netto i odjecie tych 120m2 nie spowodowało obnizenia kwoty dofinansowania ponizej 300tys :P

#4469 Share MateuszG100

MateuszG100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 24 luty 2010 - 20:43

W sprawie PROW Koledzy proszę o pomoc interesuje mnie dofinansowanie PROW czy ktoś może mi powiedzieć czy już ruszyły wnioski w Małopolsce bo jestem z okolic Miechowa a u nas w agencji nie wiedza z czego żyją gdzie mógłbym sprawdzić kiedy można składać wnioski i jakie są wymogi z góry dziękuje i liczę na was

#4470 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 24 luty 2010 - 21:09

W sprawie PROW przeczytaj ten temat z 5 stron w tył i wszystkiego się dowiesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4471 Share kubus1988s

kubus1988s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 25 luty 2010 - 09:12

W sprawie PROW cześć koledzy byłem w warszawie w ministerswie rolnictwa na na spotkaniu izby rolniczej z ministrem Ławniczakiem i zapytany minister o date nabory na modernizacje powiedział że nie prędzej niz po złożonych wnioskach bezpośrednich dlatego że biura doradcze miały by za dużo pracy i w biurach arimr powstało by zamieszanie wielkie i dodał że działanie to zostało wykorzystane w 89 procentach :P

#4472 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 25 luty 2010 - 10:26

W sprawie PROW Mam pytanie odnośnie różnicowania czy kupując ciągnik można go zarejestrować na osobę czy trzeba na firmę?

#4473 Share Piotrekkk

Piotrekkk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 25 luty 2010 - 12:31

W sprawie PROW Dziś w Agrobiznesie móili ze nabór na renty strukturalne realnie moze byc kolo czerwca.. Więć na MGR tez pewnie wtedy..

#4474 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 25 luty 2010 - 12:38

W sprawie PROW Ciagnik i wszystko co kupujesz na róznicowanie jest na firme i tym swiadczysz usługi.

#4475 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 25 luty 2010 - 12:44

W sprawie PROW

Dziś w Agrobiznesie móili ze nabór na renty strukturalne realnie moze byc kolo czerwca.. Więć na MGR tez pewnie wtedy..

ale to nic pewnego i MRIRW może przedkładać to jeszcze na inne terminy ...
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#4476 Share Piotrekkk

Piotrekkk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 25 luty 2010 - 12:48

W sprawie PROW Ake przynajmniej wiemuy ze wcześniej niż w czerwcu naboru nie ma co sie spodziewac.

#4477 Share hans334

hans334

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 25 luty 2010 - 12:50

W sprawie PROW

Ciagnik i wszystko co kupujesz na róznicowanie jest na firme i tym swiadczysz usługi.

mozesz tez kupic na gospodarstwo i normalnie rejestrowac - imiennie

#4478 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 25 luty 2010 - 12:53

W sprawie PROW chyba nie bo do tego programu specjalnie trzeba zakładać działalność i to cały sprzęt musi być zarejestrowany na firmę
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#4479 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 25 luty 2010 - 13:22

W sprawie PROW

Ciagnik i wszystko co kupujesz na róznicowanie jest na firme i tym swiadczysz usługi.

Tak wiem o co chodzi w tym programie faktura musi być na pewno wystawiona na firmę Jan Kowalski tylko nie wiem czy ciągnik można zarejestrować na osobę właściciela firmy Jana Kowalskiego. Przy rejestracji na firmę nie ma zniżek przy ubezpieczeniu z tego co się orientuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4480 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 25 luty 2010 - 15:57

W sprawie PROW mozna, a nawet trzeba zarejestrowac na osobe wlasciciela firmy. jeszcze nie spotkalem sie aby auto firmowe bylo zarejestrowane pod nazwa firmy...