Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#4441 Share MANIEK416

MANIEK416

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO, MOTORYZACJA, TECHNIKA itp.

Napisany 22 luty 2010 - 12:44

W sprawie PROW Z normami to wszyscy cfaniakują, wszystko jest ładniejsze na papierze polecam do porównania normę OECD (moc na wom) tu troche pisałem na ten temat http://www.agrofoto....d/page__st__160
A co do doboru to dobre tłumaczenie powinno wystarczyć a jak co to możesz się podeprzeć tą normą, tu moce są zawsze niższe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 10:39
  •  

#4442 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 22 luty 2010 - 15:40

W sprawie PROW wlkp nr 33xx dzisiaj przyszly pierwsze poprawki;)
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#4443 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 22 luty 2010 - 19:45

W sprawie PROW Mam takie pytanie, kiedy składaliście wnioski o PROW, jak długo się teraz czeka na rozpatrzenie?

Bo w pierwszym naborze to była porażka :(

Mam zamiar składać wniosek na nabór ten co ma ruszyć pod koniec marca albo na początku kwietnia na kombajn i nie wiem czy do żniw rozpatrzą mój wniosek i czy będę miał kombajn na żniwa :P
Chłop ze wsi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4444 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 22 luty 2010 - 19:47

W sprawie PROW o kombajnie mozesz zapomniec w tym roku :P Chyba ze kupisz na włąsne ryzyko bo losowaniu kolejnosci mozna kupowac.

#4445 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 22 luty 2010 - 20:02

W sprawie PROW Pronar82a
A jaki masz areał,jeśli masz poniżej 50ha to daj sobie spokuj.Mój wujek składał na prow nowego Claasa Dominatora na 48ha i lipa. :P
bialy2005
Zawsze można wziąść w Leasing .A następnie składać wniosek na PROW ,ale nie wiadomo czy to przejdzie.Jest to bardzo ryzykowne posunięcie. :(

#4446 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 22 luty 2010 - 20:38

W sprawie PROW

wiec widzę ze w tej ARiMR siedzi banda matołów i to nie tylko u mnie .Jak dzwoniłem do nich i pytałem się która moc biorą pod uwagę przy kupnie ciągnika znamionowa czy maksymalna to zdębieli. A dopiero ich zdziwienie wzięło jak się zapytałem w jakiej normie mierzonej :ECR24, ISO itp. :P Nie potrafili odpowiedzieć mi na te pytanie i stwierdzili krótko wszem i wobec ze do mocy ciągnika się tak nie czepiają , gorzej maszynami współpracującymi. Mi doczepili się do wielkości pługa i laptopa.A co do uzasadnienia dlaczego taki sprzęt to z tym jest rożnie, u mnie na pewno by nie przeszło coś takiego jak kolega pisze wyżej z tą ładowarka. Nieźle się musiałem napocić aby wytłumaczyć po co będzie mi potrzebna kamerka internetowa w laptopie i napęd Blurey.

Vril ja już czekam za kasą prawie 2 miechy i cisza jak narazie

Kolego ??? noi jak Ci odpowiedzieli którą moc biorą pod uwage i według której normy??
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#4447 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 22 luty 2010 - 20:39

W sprawie PROW Ja mam zamiar wziąć na różnicowanie, czyli działalność poza rolniczą, zawsze to 100 tyś jest, vat odliczę i mam już następne 50 tyś czyli razem 150 tyś, dokładam 150 tyś swojego i mam nowy kombajn NH TC 5040 :P
Chłop ze wsi

#4448 Share Piotrekkk

Piotrekkk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 22 luty 2010 - 20:41

W sprawie PROW Koledzy jak myślicie zakladając ze bedzie kolejny nabór na modernizacje gospodarstw rolnych w kwietniu to jest jakaś szansa aby ciągnik u mnie stał na wożeniee kukurydzy albo na oranie zimowe? Jestem z łódzkiego a tam nigdy nie ma za dużo wniosków.. W 2007 roku ciągnik stał u mnie w pazdzierniku myslisie ze w tym roku tez jest taka szansa?

#4449 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 22 luty 2010 - 20:42

W sprawie PROW no ja tez myslałem o rónicowaniu z tym ze ja to raczej chciałbym 5070 a to juz innna cena i te 100tys to troche mało :P Moze poczekam do nowego programowania po 2013 bo modernizacje swoja wykorzystałem a przez te kilka lat pewnie przybedzie ha :(

#4450 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 22 luty 2010 - 21:14

W sprawie PROW To ma ruszyc w kwietniu nabor? Ja slyszalem ze albo pod koniec lipca albo w listopadzie dopiero bedzie.
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4451 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 22 luty 2010 - 21:21

W sprawie PROW zgadnac kiedy bedzie nabór to tak jak trafic 5 w totolotka :P Oficjalnie nic nie wiadomo reszta to plotki i przypuszczenia :(

#4452 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 22 luty 2010 - 21:21

W sprawie PROW Pronar82a
Jeśli tak to zwracam honor.Ale będziesz musiał założyć działalność gospodarczą.Będziesz musiał płacić składki ZUS-owskie :P .Ile trzeba mnieć minimum ziemi żeby sie załapać-bo rozumiem że będziesz wykonywał usługi nowym kombajnem zbożowym. :(

#4453 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 22 luty 2010 - 21:36

W sprawie PROW Składek ZUS-owskich nie płaci się tylko płaci się jeszcze jeden Krus, 6 lat temu brałem Zetora właśnie na usługi i trzeba było się rozliczać z US.
Nie ma określonego areału aby wziąć kombajn czy też inny sprzęt na różnicowanie, po prostu zakłada się działalność i rozlicza się z US
Chłop ze wsi

#4454 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 22 luty 2010 - 21:39

W sprawie PROW Nie zus tylko podwójny KRUS do 2800zł podatku dochodowego rocznie ( kwota ta co roku sie zminia, zwieksza) Ziemi nie trezba miec duzo wystrczy pare ha . NIe ma wymogów aby tylko biznesplan pokazywał ze to sie opłaca i przyniesie dochód :P

#4455 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 22 luty 2010 - 21:49

W sprawie PROW Najśmieszniejsze jest to że inna osoba która też rozpatruje wnioski powiedziała że mogę wziąć ciągnik nawet ponat 110 km, bo jestem na obszarach ONW. Czyli tam pracują matoły, krowe to widzieli na obrazku, a cwaniakują. Ale powiedział że 85km to Panu przepuszcze z wielką łaska, nie bede juz mu afery robił...

#4456 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 22 luty 2010 - 23:31

W sprawie PROW Czyli załóżmy że kupisz ten kombajn i będziesz robił usługi np.70ha u nas za 1ha bieże się ok.250zł=1750 zarobku.Odliczająć paliwo ,olej,smar ,części itp,itd. zostaje Ci 10 koła,odjąć podatek dla US.Jak myślicie przeszło by coś takiego aby móc się starać o nowy kombajn.Musisz mieć podpisane jakieś umowy że komuś będziesz wykonywał usługi.Przez jaki okres trzeba płacić podwójny KRUS ,przez okres 5lat .Tak jak jest np.w Prowie że nie możesz sprzedawać maszyn w tym okresie. :P

#4457 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 22 luty 2010 - 23:36

W sprawie PROW

Kolego ??? noi jak Ci odpowiedzieli którą moc biorą pod uwage i według której normy??

w tym sęk że mi nie odpowiedzieli, bo zielonego pojęcia o tym nie mają . A pytałem się według której normy biorą bo miałem ofertę na Class w ISO a kupiłem Fendta i tam podają moc w ECR24

#4458 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 luty 2010 - 07:24

W sprawie PROW

Mam takie pytanie, kiedy składaliście wnioski o PROW, jak długo się teraz czeka na rozpatrzenie?

Bo w pierwszym naborze to była porażka :P

Mam zamiar składać wniosek na nabór ten co ma ruszyć pod koniec marca albo na początku kwietnia na kombajn i nie wiem czy do żniw rozpatrzą mój wniosek i czy będę miał kombajn na żniwa :(

Też bede składał na kombajn ale jeśli nawet przyznają to dopiero pod następne żniwa.Co jak co ale w 2 miechy po naborze to oni jeszcze umów nigdy niepodpisywali a pozatym okres wakacyjny.

#4459 Share fernie476

fernie476

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 23 luty 2010 - 12:23

W sprawie PROW Czy można składać wnioski na budowę obory? Kiedy rusza nabór w tym roku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4460 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 23 luty 2010 - 19:16

W sprawie PROW Szanowni użytkownicy, mam do was pytanie. Z racji że składałem pierwszy raz wniosek na PROW (już podpisałem umowę), we wniosku maszyny były na wartość 105 tys zł brutto. Maszyny pozostały takie jakie miały być *wszystkie parametry zachowane) lecz ulepszyłem opryskiwacz i wyszło mnie 130 tys zł brutto. Czy Agencja nie doczepi się do tego. Tą nadwyżkę zapłacę oczywiście z własnej kieszeni???????
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl