Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#4421 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 21 luty 2010 - 22:31

W sprawie PROW w moim przypadku to chodziło o zbyt duży traktor do areału ale spisaliśmy umowy na dzierżawione działki no i uzasadnienie też musiało być dla czego tak duży ciągnik bo mają jakieś śmieszne wytyczne, a czas od wysłania ostatniej poprawki do podpisania umowy to jakieś 1,5 tygodnia ale to wszystko zależy ile wniosków ma akurat na biurku osoba która rozpatruje twój wniosek życzę powodzenia! :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 12:21
  •  

#4422 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 21 luty 2010 - 22:34

W sprawie PROW Potrafi mi ktos odpowiedziec na pytanie czy mozna usprzedac troche ziemii w trakcie lub po skorzystaniu z PROWu?
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#4423 Share MANIEK416

MANIEK416

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO, MOTORYZACJA, TECHNIKA itp.

Napisany 21 luty 2010 - 22:59

W sprawie PROW Witam, mam takie pytanko czy ktoś z was zmieniał plan rzeczowo-finansowy w PROW po podpisaniu umowy i się udało, oraz czy arimr godzi się na przyspieszenie realizacji inwestycji, tzn realizacje mam wpisana na grudzień a sprzęt powinienem mieć czerwiec - lipiec i chce po prostu złożyć jak najprędzej wniosek o płatność, ciekaw jestem jak to wyglądało u was?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4424 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 21 luty 2010 - 23:36

W sprawie PROW Teraz przy uzasadnieiu piszą że trzeba się odnieść do IBMER
Trochę przeczytałem i mam dość. Przerobił tą lekture już ktoś?
Mamy ponat 20 ha do tego bydło 30 szt i się zastanawiam co można jeszcze dopisać żeby dostać ciągnik w pzredziale mocy 80-100km
Z tego całego IBMER wychodzi że mogę ciągnik o mocy ok 40 kW, bo chyba dobrze interpretuje...

#4425 Share MANIEK416

MANIEK416

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 luty 2010 - 00:27

W sprawie PROW Kolego tej ekspertyzy to nie warto czytać tylko oczy bolą i papieru szkoda jak będą chcieli odrzucić to i tak odrzucą dużo zależy kto będzie rozpatrywał twój wniosek, zawsze możesz napisać że ciężkie gleby i góry ale jak masz hodowlę to powinno ci przejść. Będziesz się martwił jak przyjdą poprawki.

#4426 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 22 luty 2010 - 03:13

W sprawie PROW @ maniek416 ARIMR nie robi problemu z aneksowaniem a wniosek skłądasz jak tylko skonczysz realizacje to ze masz termin póznijszy to nic nie znaczy. Czas rozpatrywania zalezy tylko od ilosci wniosków czekajacych na rozpatrzenie.

@bobert21 muysisz brac dopłaty na dziłkii które mam we wniosku przez 5 lat czyli musisz je uzytkowac :P Własnosc moze sie zmienic aby dopłaty zostały.

Co do uzasadnien to 90% sukcesu to osoba prowadzaca. Ten areał co podałes to smiało 80-100 km dostniesz chyba ze masz stado innych młodych ciagników :) U nas jak byłem oststnio to nie rzadaj uzasadnin na pismi tylko podczas rozmowy im sie tłumaczy co do czego i po co :( JAk skłądałem wniosek o płatnosc to znajomy był na spotkaniu w sprawie poprawek i pytali go po co mu ładowarka i ten powiedziłą ze do wypychania obornika z obory bo ciagnik mu nie wchodzi( kupuje tez ciagnik z ładowaczem :( ) i do przywozenia paszy zwierzetom i prowadzacy powiedził ze to mu wystarczy.

#4427 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 22 luty 2010 - 10:20

W sprawie PROW Dziś ojciec dzwonił do kolesia i pytał jak to uzasadniać po swojemu czy według tego IBMER. No i wziął nasz wniosek i powiedział, ja tutaj panu wyliczyłem że przysługuje panu ciągnik 79KM. I mówił że no pare koni więcej by przeszło. Chcemy agrofarma 410, ma on moc 85 km mocy maxymalnej, i co teraz? Ja chce DF
W uzasadnieniu chcemy napisac, że mawspółpracować z : agregat uprawowo-siewny 3m, pług 5-skibowy, samozbierająca z nożami (musze isć obliczyć ile
m3 ) Że w przyszłości chcemy ładowacz zamontować, aby móc łatwiej zadawać pasze zwierzętom. Jak sformułować można że poprzednie serie DF są ciągnikami ogrodniczymi i się nie nadają do pracy w polu z maszynami jakimi posiadam?
Co do glebogryzarki to mówił że przysługuje nam glebogryzarka 1,4m
A mamy podane 1,6m. Ojciec mu mówi że u nas nigdzie nie ma glebogryzarki 1,4m. A On wyszukałem że gdzieś jest taka. Zadzwoniłem do dilera i mówi że nie ma 1,4m tylko 1,25m. I co mam po całej polsce jeździć za glebogryzarką 1,4m??? Chore

#4428 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 22 luty 2010 - 10:21

W sprawie PROW Panowie a powiedzcie proszę jak w Prowie jest ze zwrotem kasy po podpisaniu umowy -wyrabiają z czasem czy przedłużają.
Ja w SPO czekałem 1,5 miesiąca .

#4429 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 22 luty 2010 - 10:22

W sprawie PROW wiec widzę ze w tej ARiMR siedzi banda matołów i to nie tylko u mnie .Jak dzwoniłem do nich i pytałem się która moc biorą pod uwagę przy kupnie ciągnika znamionowa czy maksymalna to zdębieli. A dopiero ich zdziwienie wzięło jak się zapytałem w jakiej normie mierzonej :ECR24, ISO itp. :P Nie potrafili odpowiedzieć mi na te pytanie i stwierdzili krótko wszem i wobec ze do mocy ciągnika się tak nie czepiają , gorzej maszynami współpracującymi. Mi doczepili się do wielkości pługa i laptopa.A co do uzasadnienia dlaczego taki sprzęt to z tym jest rożnie, u mnie na pewno by nie przeszło coś takiego jak kolega pisze wyżej z tą ładowarka. Nieźle się musiałem napocić aby wytłumaczyć po co będzie mi potrzebna kamerka internetowa w laptopie i napęd Blurey.

Vril ja już czekam za kasą prawie 2 miechy i cisza jak narazie

#4430 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 22 luty 2010 - 10:51

W sprawie PROW W arimr siedza ludzie którzy w wiekszosci nie mieli nic wspólnego z rolnictwem. Niektórzy tylko maja deko teori z uczelni rolniczych. Ich pojecie o sprzecie rolniczym i doborze maszyn jest takie jak wilkosc mózgu muchy :P Oni patrza tylko na wytyczne i te smieszne ekspertyzy z IBMER :( JAk trafisz na kogos spoko to przejdzie i duzo wiekszy sprzet bez zastrzerzen. Na szczescie mi sie udało na 34ha wziasc 140KM :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4431 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 luty 2010 - 10:54

W sprawie PROW @bialy2005 te wytyczne może nie są do końca rzetelne, ale one chronią rolników, przed manią wielkości. :P Ludzie biorą na wyrost, a potem niestety d*pa mokra i płacz i lament bo się przesadziło.

#4432 Share MANIEK416

MANIEK416

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 luty 2010 - 11:00

W sprawie PROW Dzięki bialy2005 trochę mnie pocieszyłeś a wiadomo ze każdemu zależy na jak wcześniejszym zwrocie, przy realizacji będę korzystał najprawdopodobniej z pomostówki lub pożyczki lisingowj tak że od odsetek będzie bolała głowa :P i będzie to niestety kosztowało.Jak rozmawiałem z ARiMR przy podpisaniu umowy to z aneksem (koszty w dół, lub zmiana firmy)nie powinno być problemu, ale mi zostanie trochę kasy i chce jeszcze jedną maszynę dołożyć i ciekaw jestem czy się zgodzą.

#4433 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 22 luty 2010 - 11:07

W sprawie PROW

Vril ja już czekam za kasą prawie 2 miechy i cisza jak narazie

:P 2 miechy i cisza to przy kredycie i dużej kwocie inwestycji odsetki pomału zżerają dofinansowanie .
Pamiętacie pierwsze dofinansowania przed SPO .Nie pamiętam jak się nazywało ale w ostatnim roku tej lini
ludzie czekali po rok czasu za zwrotem -bankrutowali.
Mam obawy chciałem złożyć w tym roku wniosek w 2 etapach z realizacją w 4 latach ,i co w tedy będzie potem ???

#4434 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 22 luty 2010 - 11:19

W sprawie PROW Mój kuzyn czekał miesac od monemtu złozenia wnisoku o płątnosc w listpadzie za 2 tygodnie miał kontrole i na 21 grudnia kasa była na koncie. JA npa juz 3 misace płace odsetki po ponad 2500zł miesiecznie :P ale tak to czasem bywa w sumie to wina dealera bo czekałem na prase ponad 2 misace a miała na mnie czekac a nie ja na nia. Za to za miesac odsetek mi zeszli z ceny jeszcze - dobre i to:)

#4435 Share MANIEK416

MANIEK416

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 luty 2010 - 11:26

W sprawie PROW bialy2005 a możesz powiedzieć u kogo brałeś kredyt i czy jesteś zadowolony z obsługi i jakie oprocentowanie i prowizja?

#4436 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 22 luty 2010 - 11:32

W sprawie PROW Brałem w lokalnym BS gdzie mam rachunki i dobrze mnie znaja. Kredyt załątwiłem w ciagu tygodnia i wystrczyło 2 poreczycieli a sumka niemała :P

prowizja 1,8% oprocentowanie WIBOR 3M + 3 % marzy

#4437 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 22 luty 2010 - 11:35

W sprawie PROW Hmm a jak by podać moc według normy jakiej podaje Zetor...
A wogóle w jakiej normie podaje DF bo nie mogę wyszukać, przekopałem cała stronę sdf

#4438 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 22 luty 2010 - 12:03

W sprawie PROW http://roltop.pl/pre...n_K_410_610.pdf na siódmej stronie pisze według jakiej normy jest podawana moc .>>>
2000/25 EG (wg anglojęzycznej pisowni: 97/68 EC lub 2000/25EC - jest to surowa norma, która zawiera specyficzne wartości graniczne w zakresie emisji spalin, które podaje się w jednostce g/kWh dla czterech różnych klas mocy. W przypadku większych silników wartości te są bardziej surowe. Najważniejsza granica to 130 kW. Jeśli ciągnik ma moc 129 kW, może emitować o 50% więcej sadzy niż ciągnik o mocy 130 kW. Aby kalkulacyjnie zmniejszyć udział substancji szkodliwych w przeliczeniu na kWh, pomiar mocy może odbywać się bez uwzględnienia wentylatora. Wartość mocy stanowi więc wartość brutto, którą można porównać z wartością wynikającą z normy ISO TR14396. A teraz norma ISO TR 14396 :( (wg tej normy podaje się moc brutto, jest to obowiązująca na całym świecie norma w zakresie pomiaru emisji spalin i mocy silnika, wiele firm wykazuje moc wg tej normy, jest ona bardzo powszechna. Pomiar odbywa się na uzbrojonym silniku, bez uwzględnia układu chłodzenia wentylatora, który jak jest załaczony powoduje utratę mocy 6-8 km) Myśle że taka odpowiedź w 100% powinna Cie zaspokoić :P. Pozdrawiam
Edit; ahh Ciebie interesowały agrofarmy a nie agrotrony http://roltop.pl/pre...farm_85_100.pdf na 9 stronie pisze według jakiej normy jest podawana moc :(
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#4439 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 22 luty 2010 - 12:26

W sprawie PROW Hee właśnie to czytam, czyli moc DF jest podana wartość brutto czyli bez układu chłodzenia. Jak by odjąć od tych 85km te 6km na układ chłodzenia to wyjdzie 79km tak jak chciał hehe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4440 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 22 luty 2010 - 12:29

W sprawie PROW Tak mniej więcej wychodzi, tylko jeszcze jedna sprawa mnie ciekawi tam pisze bez układu chłodzenia ??? czyli mają na myśli tylko wiatrak czy również pompe wodną . I wychodzi na to że SDF troszke cfaniakuje z tą mocą w swoich produktach.
Edit: JD też podaje według tej samej normy co SDF :P jak inne marki nie wiem
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.