Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#4361 Share JoHnyDD

JoHnyDD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 15 luty 2010 - 22:26

W sprawie PROW Jak to będzie z tymi zaliczkami w tym roku? To będzie tak, że od razu zrobią przelew na całą kwotę którą wspierają inwestycje czy tylko jakąś określoną cześć tej kwoty?
Czy kupując np maszyny z linii modernizacja gospodarstw mogę na drugą część kwoty całej inwestycji wziąć kredyt niskoprocentowy (wspierany przez agencję)? Czy muszę brać normalny tzw pomostowy na 8%?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 02:29
  •  

#4362 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 15 luty 2010 - 22:39

W sprawie PROW szczerze powiem to mam dosc tego typu pytan bo w tym temacie jest takich samych pewnie kilkadziesiat!!!!!! nikomu nie chce sie uzyc opcji szukaj!!!!!

#4363 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 16 luty 2010 - 11:58

W sprawie PROW według mnie to też jestem zdania że powini znaleść jeszcze jakąś dodatkową kase i dać wszystkim kturzy złożyli prawidłowo wypełniony wniosek.premie dla młodych rolników powinny zostać na tym samym poziomie 50tyś a te co chcą dołożyć 25tyś powinni przeznaczyć na modernizacje i wtedy by może starczyło dla wszystkich a nie tak że jeden dostanie pomocy 75tyś bo jest młodym rolnikiem a drugi nie dostanie wogule bo brakło kasy na modernizacje gospodarstw np województwo wielkopolskie około 4,5tyś pewne a około 1tyś odmownie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4364 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 16 luty 2010 - 13:31

W sprawie PROW Wie ktoś jak się ma sprawa w dolnośląskim? Przy jakim są nr?
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#4365 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 16 luty 2010 - 13:45

W sprawie PROW dziś a w agrobiznesie mówili już, że naboru nie będzie w trzech województwach - niestety nie podano o które województwa chodzi.

#4366 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 16 luty 2010 - 14:22

W sprawie PROW Powiedzieli że prawdopodobnie nie będzie. A zapewne chodzi o te co już wykorzystały limit jednym z nich jest Wielkopolskie.
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#4367 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 16 luty 2010 - 18:40

W sprawie PROW A ja mam takie pytanie, szczerze nie wiem na jakiej podstawie określają racjonalność zakupu rozrzutnika obornika, dodam tylko tyle że mam 32 ha ornej ale nie mam zwierząt na siebie!!. Ktoś ma jakieś doświadczenie i wie co można z tym zrobić

#4368 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 16 luty 2010 - 18:44

W sprawie PROW Mój deler mówił że miał podobna sytuacje i jakos to tak umotywował ze przeszło :D Moze wystrczy podsunac jakies umowy odbioru obornika czy cos w tym stylu + wykorzystanie jako przyczepe. JA zrobiłem to w inny sposób tzn rozrzutnik poszedł w cene ciagnika.

#4369 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 16 luty 2010 - 18:44

W sprawie PROW

pomorskie numer 6xx podpisana umowa nareszcie :)

David85: już umowa podpisana? :) Miałeś jakieś poprawki? My mamy 44x i cisza...
Czyżby stało się tak jak u mojego kolegi że poprawki zgubili :D

#4370 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 16 luty 2010 - 21:19

W sprawie PROW

A ja mam takie pytanie, szczerze nie wiem na jakiej podstawie określają racjonalność zakupu rozrzutnika obornika, dodam tylko tyle że mam 32 ha ornej ale nie mam zwierząt na siebie!!. Ktoś ma jakieś doświadczenie i wie co można z tym zrobić

ja slyszalem ze rozrzutnik daja wedlug wielkosci plyty obornikowej i wielkosci stada... i dlatego moze byc Ci ciezko wziac jakikolwiek rozrzutnik. mam nadzieje ze mi przyznaja Tytana 8 plus, ale raczej powinni, bo jak na takie stado i plyte obornikowa to chyba nawet Tytana 10 lub 12 bym dostal. i pamietaj ze nigdy nie podajesz starych maszyn jakie posiadasz bo wtedy masz zagwarantowane ze nie dostaniesz...
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4371 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 16 luty 2010 - 21:33

W sprawie PROW dzięku poprostu na początku marca będzie stał już ciągnik i pług i poprostu zostanie mi jakieś 30tyś zł nie wykorzystanych funduszy ze wzgledu na inny kurs euro no i niższe ceny i tak myślałem żeby zrobić aneks i dodać rozrzutnik do drugiego etapu który będzie w czerwcu, jutro będe dzownił do ARiMR

#4372 Share kapitan1

kapitan1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 16 luty 2010 - 22:29

W sprawie PROW

A ja mam takie pytanie, szczerze nie wiem na jakiej podstawie określają racjonalność zakupu rozrzutnika obornika, dodam tylko tyle że mam 32 ha ornej ale nie mam zwierząt na siebie!!. Ktoś ma jakieś doświadczenie i wie co można z tym zrobić

Ja nie mam hodowli a dostałem tytana 12 poprostu napisz z kimś umowę ze w zamian za oddanie jemu słomy bedziesz odbierał obornik i stosował go w zamian za drogie nawozy mineralne czy coś w tym stylu

#4373 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 16 luty 2010 - 22:33

W sprawie PROW niech Ci diler większe faktury wystawi :D

#4374 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 16 luty 2010 - 22:58

W sprawie PROW Wieksze faktury zeby wyciagnac kase sa bez sensu bo od tej wyzszej kwoty trzeba odprowadzic 22% vat i 19 dochodowego wiec zostaje ci całe gów... A jak wezmiesz za ta kwote maszyne to inna sprawa. TAkze albo zrób aneks tak jak mówisz albo jesli miałes oferty duzo wyzsze niz faktycznie wyszło to pogadaj z delerem niech ci maszyne zrobia w ramach upustu cenowego za 1zł a wartosc dorzuca do maszyn które masz we wniosku. Chyba ze juz masz wystawione faktury to tylko aneks. JA mam kilka maszyn zrobione tak jak pisałem wyzej ( upust cenowy) i faktura za 1zł :D

#4375 Share brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 17 luty 2010 - 10:40

W sprawie PROW

Wieksze faktury zeby wyciagnac kase sa bez sensu bo od tej wyzszej kwoty trzeba odprowadzic 22% vat i 19 dochodowego wiec zostaje ci całe gów... A jak wezmiesz za ta kwote maszyne to inna sprawa. TAkze albo zrób aneks tak jak mówisz albo jesli miałes oferty duzo wyzsze niz faktycznie wyszło to pogadaj z delerem niech ci maszyne zrobia w ramach upustu cenowego za 1zł a wartosc dorzuca do maszyn które masz we wniosku. Chyba ze juz masz wystawione faktury to tylko aneks. JA mam kilka maszyn zrobione tak jak pisałem wyzej ( upust cenowy) i faktura za 1zł :D

ale to tobie zwracają 22% VATU jak na nim jesteś. najpierw go płacisz ale po miesiącu zwrócą i masz kase na spłate kredytu albo dla siebie

#4376 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 17 luty 2010 - 13:04

W sprawie PROW No z tym vatem to sie zakreciłem, jest tak jak bysmy mówili o kwotach brutto i w przypadku bycia na ryczałcie, bo na ogólnym to vat odzyskujemy. ALe tak czy siak to 19% idzie do US a mozna tego uniknac.

Ciagnik kupujesz za 200netto ale chcesz wyciagnac wiecej kasy wiec firma wystawia ci fakture na 250netto. Od tych 50tys firma musi odprowadzic 19% dochodowego. WIec lepiej umówic sie na maszyny za te 50tys bo wtedy firma nie odprowadza podatku od dochodu fo robi sobie koszt kupujac ta dodatkowa maszyne.

#4377 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 17 luty 2010 - 23:17

W sprawie PROW cyba coś nie zerozumiałem. kupująć nowy sprzęt do gospodarstwa treba zapłacić podatek od wzbogacenia????

#4378 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 18 luty 2010 - 09:49

W sprawie PROW Panowie mam pytanko. Zakładając że mój ojciec złożył by wniosek na modernizację, to czy w ciągu 5 lat mógł by przepisać część ziemi na swojego syna. Czy w ogóle da się to jakoś pogodzić teraz modernizacja i np. za 2-3 lata przepisanie części ziemi.

A i jak sądzicie czy może być jeszcze dotacja "Młody rolnik" w 2012 i 2013r ?
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#4379 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 18 luty 2010 - 10:52

W sprawie PROW te hektary które poda we wniosku musza byc w jego urzytkowaniu przez 5lat. Moze przepisac ale całosc i nastepca musi przejac zobowiazania które podpisałby twój ojciec podczas podpisywania umowy na modernizacje.

CO do tego podatku to kolego chodziło o to że firma handlujaca musi odprowadzic te 19% od kwoty netto wyzszej faktury a to oznacza ze nie oddali by ci całej tylko pomnijszona o te 19% czy nawet wiecej bo za free to tego nie beda robic :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4380 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 18 luty 2010 - 12:09

W sprawie PROW A z tym przejmowaniem zobowiązań to jest pewne na 100 % ???
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250