Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#4341 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 14 luty 2010 - 19:39

W sprawie PROW a w ogole to te programy mleczarskie beda?? bo cos watpie zeby to wypalilo...
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 23:02
  •  

#4342 Share Piotrekkk

Piotrekkk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 14 luty 2010 - 19:56

W sprawie PROW A jak złożylem wniosek w restrukturyzacji gospodarstw rolnych o maszyny, to bede mogł zlozyć wniosek w PROW na inne maszyny? I czy macie pewność ze bedzie w kwietniu nabor na MGR?

#4343 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 14 luty 2010 - 21:01

W sprawie PROW tego czy bedzie nabor w kwietniu nikt nie jest pewny

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4344 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 15 luty 2010 - 00:05

W sprawie PROW Mozesz dorzucic maszyny ale pod warunkim ze wnioskowana kwota dofinansowania nie bedzie wieksza od tej która wpisałes we wniosku w pierwszej wersji. tzn. ze jak powiedzmy wpisałes maszyn na zwrot 250tys to tychj 50 tys co ci zostały jzu nie mozesz tym razem wykorzystac tylko muisz składac kolejny wniosek w nastepnym naborze.

Co do tych programów mleczarskich to czarno to widze ^^

#4345 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 15 luty 2010 - 11:31

W sprawie PROW no wlasnie i teraz nie wiem czy czekac na te programy mleczarskie czy od razu skladac na PROW...

#4346 Share Piotrekkk

Piotrekkk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 15 luty 2010 - 11:42

W sprawie PROW Jak będzie w kwietniu nabór na PROW to ja radze złożyc. Bo z tymi mleczarskimi to do końca nic nie wiadomo

#4347 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 15 luty 2010 - 12:42

W sprawie PROW no wlasnie tylko zeby na 100% bylo wiadomo ze w kwietniu bedzie nabor... jak bedzie to musze juz zaczynac wszystko przygotowywac, pomierzyc budynki gospodarskie itd. w najblizszym czasie jade do dilera maszyny ogladac ale nie wiem kiedy je bedzie mial na placu. to bedzie moja ostatnia szansa zeby wziac maszyny na PROW.

#4348 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 15 luty 2010 - 13:38

W sprawie PROW henius91 w agrobiznesie wypowiadal sie Ławniczak że z rewizji wspolnej polityki rolnej uni polsce przyznano 100 mln euro i ma to byc dodane do PROW dla mleczarzy ale ciekaw jestem czy na ten prow zdaza

#4349 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 15 luty 2010 - 14:52

W sprawie PROW sektor mleczarski to jest naj lepiej zarabiająca branża z rolników mleko ponad 1zł za litr a co mają powiedzieć rolnicy którzy chodują żywiec wiepszowy i sprzedawają na dzień dzisiejszy po 3zł.czemu pomaga sie najbogadszym a nie naj biedniejszym.

#4350 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 15 luty 2010 - 14:56

W sprawie PROW Kolego spokojnie ^^ jak ogłosza termin naboru to smiało sie w tym czasie wyrobisz z załatwieniami :P
No dzis mówili o tym w TV ale wkur... mnie z tymi dopłatami do gospodarstw mlecznych bo bedzie po 4,5ty tylko dla rolników do 40lat !!! i powyzej 50tys kwoty. A uzasadnienie to wrecz smieszne ( dla rolników którzy sie rozwijaja inwestyja, czyli taki co ma 45 to juz nie inwestuje ?? i jemu juz nie przydałoby sie 4,5tys !!!!!) Wczesniej wprowadzili dopłaty dla małych co maja do 10 krów teraz dla inne grupy a reszta to musi sobie radzic sama :D

A te 100 baniek ma byc do prowu tak jak pisał kolega moze bedzie poprostu zwrot wiekszy o powiedzmy 10% tak jak to ktos juz pisał to by było sprawiedliwe po mojemu.

Co do tej opłacalnosci to kolego nie jest tak różowo. Widzisz cudze, zauwaz tez ile jest pracy przy krowach a ile przy swiniach jak drogie sa maszyny zielonkowe, ile kosztuje budowa i wyposazenie obory. Zeby zbudowac stado z prawdziwego zdarzenia to trzeba nad tym pracowac kilka-kilkanascie lat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4351 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 15 luty 2010 - 15:08

W sprawie PROW Wiadomo, że nie jest różowo, jak w całym polskim rolnictwie. Chodzi tylko to, że mimo wysokich kosztów ponoszonych przez mleczarzy jest to i tak narazie bardziej opłacalna produkcja niż trzoda czy nawet zboże. moim zdaniem nie powinno się w ten sposób wspierać jednej tylko gałęzi produkcji, każdy powinien być traktowany tak samo.
Na pewno przy krowach jest dużo roboty, ale przecież w rolnictwie wszedzie trzeba się narobić, a to co robimy to tylko nasz wybór.

#4352 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 15 luty 2010 - 15:15

W sprawie PROW ja wiem tyle ze przy zbozu masz zime wolna i nie tylko, przy swiniach tez mozesz 1 dzin zrobic wolnego i nic sie nie stanie a przy krowach ???
Mozliwe ze w pl mleczarstwo najgorzej nie stoi ale ogólnie w unii jest nie za ciekawie z mleczarstwem i dlatego unia to próbuje ratowac. Wiele sie mówi ze w anglii, holandii wiele gospodarstw mlecznych splajtowało lub zmieniłlo kierunek produkcji i jakby to szło takim tempem to za kilka lat by brakowało mleka i produkty były by bardzo drogie.

#4353 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 15 luty 2010 - 15:32

W sprawie PROW Tam plajtują bo oddzielili im dopłaty od produkcji taj jak to było do tej pory(chociaż nie jestem pewien). jak splajtują to wtedy będzie pole do popisu dla nas ^^ . Owszem przy zbożu nie ma aż tyle roboty, ale weź np produkcję prosiąt, tam często nawet w nocy trzeba czuwać, ogólnie to tam gdzie jest produkcja zwierzęca to nie ma wolnego i trzeba zap....

#4354 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 15 luty 2010 - 17:53

W sprawie PROW Henius91 uważasz że będzie jeszcze jeden nabór w naszym województwie?
Śpiewają że nie ma kasy, i na dodatek w kwietniu? Chyba w 2011, przecież zanim oni się uporają z tymi co mają to zastanie ich następna zima...

#4355 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 15 luty 2010 - 19:40

W sprawie PROW w tym roku na pewno bedzie, ale nie wiem czy w kwietniu czy moze w listopadzie, tego chyba nikt nie wie. ale nawet mi sie nie chce wiezyc ze w pomorskim nie ma juz kasy. to w takim razie w wielkopolskim juz rok temu nie powinno byc funduszy. w pomorskim na nabor przypada okolo 1500 wnioskow (w przypadku ostatniego naboru 1100) a w wielkopolskim jest ponad 5000 wnisokow. bardzo dziwne...

#4356 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 15 luty 2010 - 19:50

W sprawie PROW musisz wiedzieć, że pieniędzy nie jest równo w każdym województwie. Automatycznie na pewno w wielkopolskim będzie (było) jej więcej niż w pomorskim

#4357 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 15 luty 2010 - 20:00

W sprawie PROW teraz powinni reszte pieniedzy podzielic rowno miedzy wojewodztwa...

#4358 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 15 luty 2010 - 20:05

W sprawie PROW Ja nie podzielam twego pomysłu @henius91 :P Tam gdzie zostało kaski powinni dalej robić nabory aż kasa się wyczerpie . Niektórzy wcześniej nie mogli skorzystać to skorzystali by w przyszłych naborach ^^ Ja liczę na taką szansę.

#4359 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 15 luty 2010 - 20:11

W sprawie PROW pomorskie numer 6xx podpisana umowa nareszcie ^^

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4360 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 15 luty 2010 - 21:54

W sprawie PROW

Ja nie podzielam twego pomysłu @henius91 ^^ Tam gdzie zostało kaski powinni dalej robić nabory aż kasa się wyczerpie . Niektórzy wcześniej nie mogli skorzystać to skorzystali by w przyszłych naborach :D Ja liczę na taką szansę.

ja dodam ze niestety tez nie moglem skorzystac z PROWu w poprzednich naborach, to bedzie pierwszy raz kiedy moge zlozyc wniosek i mam nadzieje ze to wypali bo jak nie to moge sie pozegnac z nowym sprzetem...