Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#4261 Share 151e

151e

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 luty 2010 - 20:36

W sprawie PROW

Koledzy orjentujecie się jak ma sie sprawa w Lubuskim?? Na ile starczy im kasy??

Jak nie dostałeś pisemka że kasy dla ciebie nie starczył to może się załapiesz. zęść już dostała takie pisma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 09:33
  •  

#4262 Share minik89

minik89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 02 luty 2010 - 22:00

W sprawie PROW Witam, ja mialem nr 3xx w lodzkim i w czwartek podpisanie umowy. Pierwsze poprawki byly na koniec listopada a lacznie bylo ich 3. Powiem wam ze jak popatzyłem jak te sko......ny pracuja to sie nie da opowiedziec. Tylko z batem stac nad nimi to by wszystkie wnioski zrobili w 4 miesiace a nie rok. Z tego co moj prowadzacy mowil to sa na etapie podpisywania umow z numerami 300-500 a numery 1200 i w gore dostaja dopiero wezwanie na pierwsze poprawki. A wszystkich wnioskow jak sie dobrze orientuje bylo cos kolo 1500.

#4263 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 03 luty 2010 - 15:49

W sprawie PROW A ja mam pytanie czy w tym roku mozna bedzie jeszcze skladac wniosek na MGR w malopolskim.WE wczesniejzych latach nie moglem a a teraz chcialbym kupic ciagnik a przyczepe.Mam 11ha i zborze i marzywa.Prosze napiszcie jak cos wiecie co i jak i jak tak to kiedy?Z gory dzieki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4264 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 03 luty 2010 - 19:47

W sprawie PROW kiedy beda kolejne nabory i czy w pomorskim jeszcze w ogole beda??
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#4265 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 03 luty 2010 - 20:10

W sprawie PROW Niestety w Pomorskim na MGR nie będzie już naboru :) , w agrobiznesie tak mówili...
Żeby tylko w tym naborze wszyscy dostali

#4266 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 03 luty 2010 - 20:21

W sprawie PROW W Pomorskim z tego naboru dla wszystkich na pewno starczy. Nabór nowy też raczej na pewno będzie tylko ciężko powiedzieć na ile wniosków starczy kasy. Na chwilę obecną stawiam jakieś 400 umów. Więc raczej będzie ciężka walka o punkty i zajęcie odpowiedniego miejsca na liście. Wnioski bez poprawy GVA raczej będą bez szans. Termin nowego naboru raczej się mocno opóźni. Najpierw ma być nabór na wnioski mleczarskie, a potem dopiero regularny nabór.

#4267 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 03 luty 2010 - 21:33

W sprawie PROW a jednak bedzie nabor na wnioski mleczarskie?? wlasnie na to chce kupic maszyny ale w agrobiznesie mowili ze beda to raczej male sumy... bede probowal na to zlozyc a jak nie to bede probowal PROW zlozyc, bo musze kupic nowe maszyny, a predzej nie moglem bo nie mialem 18 lat, a gospodarstwo jest przepisane czesciowo na mnie. kiedy dokladnie beda te nabory??

#4268 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 03 luty 2010 - 21:34

W sprawie PROW orientuje się może ktoś kiedy ruszają renty strukturalne za wszelkie info z góry dziękuje

#4269 Share bekba

bekba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 03 luty 2010 - 22:06

W sprawie PROW Może mi ktos podac szczegóły tego programu mleczarskiego?

#4270 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 03 luty 2010 - 22:50

W sprawie PROW jesli myslimy o tym samym, to w tym programie zbiera sie jakies punkty i w ten program moga wejsc rolnicy co oddaja rocznie chyba ponad 150 czy 160 tys litrow mleka i wiecej. nie wiem czy koledze @Dlok o to chodzi ale ja na to chcialem zlozyc wniosek. to jest prawie to samo co PROW tyle ze tylko dla mleczarzy. nie wiem o co z tymi punktami chodzilo, musialbym sie zapytac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4271 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 04 luty 2010 - 09:25

W sprawie PROW Program mleczarski to jest to samo co MGR, z tym że środki będą tylko dla gospodarstw mleczarskich. Będą też punkty z tego co pamiętam to chyba głównie za wielkość kwoty mlecznej (pisałem o tym kilka strony wcześniej).
Nie będzie tego specjalnie dużo jakieś 10 % normalnej kwoty na nabór z tego działania.

#4272 Share wacek

wacek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 luty 2010 - 13:18

W sprawie PROW A ja mam takie pytanie 300 tyś zł to jest maksymalna kwota zwrotu, ale to jest 40% od ceny netto czy brutto? Czyli mogę wziąć maszyny za 700 tyś netto czy 546 netto (700 brutto)?

I czy przejdzie kombajn claas avero(ok. 198KM) i ciągnik claas 640 (155KM) na gospodarstwo 75ha, bez produkcji zwieżęcej?

#4273 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 04 luty 2010 - 14:07

W sprawie PROW koszty na bank netto. vat nie jest kosztem kwalifikowanym. czyli liczy sie cena netto.
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#4274 Share casejx80

casejx80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 04 luty 2010 - 15:45

W sprawie PROW ja w łodzi i mi przeszedł miałem nr 80x i małem 1 poprawke termin wniosku o płatnosc mam do maja :blink:

ja ci powiem ze tak 600 tys brutto mozesz maksa złozyc a nie wiem czy ci komajn przejdzie na tyle ha trzeba by sie spytac zadwon do nich albo przedstawiciela sie spytaj on bedzie wiedzial :huh:

#4275 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 04 luty 2010 - 19:22

W sprawie PROW

Program mleczarski to jest to samo co MGR, z tym że środki będą tylko dla gospodarstw mleczarskich. Będą też punkty z tego co pamiętam to chyba głównie za wielkość kwoty mlecznej (pisałem o tym kilka strony wcześniej).
Nie będzie tego specjalnie dużo jakieś 10 % normalnej kwoty na nabór z tego działania.

czyli ile moge dostac kasy maksymalnie?? bo jak sie dowiedzielismy ze jest to to samo co PROW to od razu postanowilismy kupic maszyny, ale w Top Agrar przeczytalem ze beda to raczej male kwoty, a ja chcialem wziac maszyny na 250-300 tys zl... jezeli to sie nie uda to bede probowal na ten ostatni PROW, bo rodzice powiedzieli, ze nowy ciagnik i maszyny do siana musza byc teraz kupione bez dwoch zdan...

#4276 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 04 luty 2010 - 21:06

W sprawie PROW z tym dofinansowaniem to jeszcze nic pewnego nie ma co sie podniecac. Jak zrobia tak jak pisza w topie to żadna to rewelacja. Trzeba czekac az wyjda jakies rozporzdzenia i wtedy bedzie sie myslec :blink:

#4277 Share a1980

a1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 luty 2010 - 18:06

W sprawie PROW mam przyznany ładowacz czołowy o udżwigu 1500 kg lecz chciałbym kupić o ładowności 1600 za tą samą kwote .czy moge to zrobić bez aneksu?

#4278 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 05 luty 2010 - 18:33

W sprawie PROW Nie wiem czy w dobrym temacie piszę ale chcę się spytać kiedy będzie nabór na Różnicowanie w woj Lubelskim?? Potrzebuję pinie informację.
Chłop ze wsi

#4279 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 05 luty 2010 - 20:09

W sprawie PROW

mam przyznany ładowacz czołowy o udżwigu 1500 kg lecz chciałbym kupić o ładowności 1600 za tą samą kwote .czy moge to zrobić bez aneksu?

chyba możesz bo zwiększasz mniej niż 10 % w twoim wypadku 10% to 150 kg wiec powinno być oki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4280 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 05 luty 2010 - 21:02

W sprawie PROW potrzebuje informacji. Kto wie jak odblokować arkusz zestawienia rzeczowo - finansowego operacji wniosku na modernizacje bo jest chroniony? Jak ktoś zna hasło to proszę o info. Pozdrawiam Paweł.