cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

dc231    0

Właśnie, jak to w praktyce wygląda? Te poprawki to tylko pod względem formalnym, czy jednak można jeszcze zmienić przedmiot wniosku?

 

Najpierw dostajesz pismo P-3 z prośbą o uzasadnienie wielkości maszyny (14 dni). Jeśli uzasadnienie jest dla pracownika AriMR niewystarczające, to dostajesz pismo P-4 z prośbą o zamanę szerokości/mocy/objętości (21 dni) z sugestią, co możesz kupic. Jak sobie sam przytniesz to wszystko jest ok, jak olejesz, to wywalają maszynę z projektu. Teoretycznie w rozporządzeniu jest mowa, że do podpisania umowy nic nie można zmieniac w zestawieniu rzeczowo-finansowym (tylko na polecenie ARiRM), ale są kruczki pozwalające na ominięcie tego. Ale to wszystko wychodzi podczas weryfikacji wniosku, więc nie da się napisac, co zrobic w takiej, a takiej sytuacji.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

dc231

Hehe, a jeśli wszystko ok dostajemy pismo P-6 i podpisujemy umowę. Widzę, że kolega z tej branży ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

czy jest szansa by na 10 ornych i 2 łąki (0 zwierząt) dostac ciągnik 70-75KM?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

lukas84 (i inni :D) jak myślisz, u mnie z hodowlą 25 szt byków, 20 haktarów traw na gruntach ornych i 3 ha zboża nie będzie problemu ze 100 konnym ciągnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Jak dobrze uzasadnisz to spoko, bo bez tego to się nie obejdzie i zależy też od Twojego szczęścia, bo jeden da Ci te 100km, a drugi bedzie miał problem do 80 konnego, niestety... Pracują, tam ludzie i ........

Wiem z własnego doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

a czy morze wiadomo coś na temat nowego naboru wnioskow na modernizacje, na poczatku pażdziernika mialo coś ruszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

ponawiam-jakie mam szanse dostać 70-75 KM na 10 ornych(1ha ziemniaków reszta zboża) i 2 łąki ? wszystkie ciągniki starsze niż 20 lat.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Jeżeli bez żadnej hodowli, to będzie ciężko... Lepiej wziąć na różnicowanie, to byłoby bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

a do kiedy mają byc przyjmowane wnioski na różnicowanie?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Czekam MGR jak zbawienia biore teraz na maxymalną pule jak mnie przepchną.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Ta osoba z którą rozmawiałem przygotowała grubo ponad 60 wsniosków , także chyba wie co mówi. To jeśli nie posiadam na siebie żadnego ciągnika to jak niby jednym miałbym np.: umieszać wóz paszowy o który też bede się starć , wywozić obornik (posiadam obore na głebokiej ściółce na 50 DPJ) o innych pracach nie wspomne. Przy tej oborze dostane rozrzutnik 8t gdzie do współpracy potrzebny jest ciagnik 100km , także koło sie zamyka. Poprostu trzeba dobrze przedstawic wykorzystanie maszyny. Pozatym moje gospodarstwo znajduje sie na terenach ONW. A co ilości hektarów to można napisać że w niedługim czasie planuje powiekszenie gospodarstwo , co akurat jest w miom przypadku prawdą.

To, czy gospodarstwo jest na ONW akurat nie ma najmniejszego znaczenia - chyba, że jest teren górski. A co do planowanego powiększenia? No cóż. Każdy może sobie powiedziec lub napisac, że za pół roku będzie miał dodatkowo 100 ha. Jak nie ma papieru potwierdzającego, to nie ma areału. Proste. Tylko nie pisz, że ktoś zrobił ponad 60 wniosków, bo to dla mnie żaden argument. Po pierwsze każdy doradca gada jaki to on jest doświadczony i jakie ma kontakty, a po drugie - faktycznie znam partaczy, którzy po 50 wniosku nadal nie wiedzą, jak powienien wyglądac poprawny.

 

ponawiam-jakie mam szanse dostać 70-75 KM na 10 ornych(1ha ziemniaków reszta zboża) i 2 łąki ? wszystkie ciągniki starsze niż 20 lat.

 

Jeśli jest tak jak piszesz, to powienieneś dostac bez problemu. Bo jeden ciągnik to i tak mało, a moc jest również niezbyt duża.

 

 

a do kiedy mają byc przyjmowane wnioski na różnicowanie?

 

No gratuluję szybkiej pobudki. Do wyczerpania puli 120% środków w Twoim województwie + jeden dzień, więc dzwoń do oddziału i się pytaj, ile kasy jest już zarezerwowane.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hehe wiesz co kolego może i jest troche racji w tym co mówisz. Ale powiedz co ma dla ciebie znaczenie , skoro doświadczenie osoby z wieloletnim starzem nie ma dal ciebie wogóle. Czyżbyś był takim eskpertem, może sam napisałem wiecej wnioksów?? , a może pracujesz w ARIMR jednak musze przyznać ,że osoby tam pracujące orłami też nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

jedno pytanie - ankieta monitorująca.

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/185/185a/Ankieta121.xls

 

Pytanie do tych co już kasę rozliczyli - wypełnialiście to?

Z MR przypominam sobie że ARiMR sama przysłała mi jakąś ankietę a ankiety z linka nie przypominam sobie abym ją im wysyłał.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

@Nikita_Bennet - ankieta monitorująca.

 

W modernizacji obowiązek wypełnienia ankiety jest za pierwszy pełny rok kalendarzowy po wypłacie pomocy do 31 stycznia następnego roku (drugi rok kalendarzowy - patrz par. 5 pkt. 5 umowy). Więc raczej na pewno jeszcze takiego obowiązku u ciebie nie było. Oczywiście Agencja ma obowiązek wysłać aktualny formularz, najczęściej jest to gdzieś pod koniec roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

fragment z umowy też przeczytałem tylko się zastanawiam czy przyślą mi (i nie będę musiał o tym pamiętać) czy też będę musiał to pamiętać ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Hehe wiesz co kolego może i jest troche racji w tym co mówisz. Ale powiedz co ma dla ciebie znaczenie , skoro doświadczenie osoby z wieloletnim starzem nie ma dal ciebie wogóle. Czyżbyś był takim eskpertem, może sam napisałem wiecej wnioksów?? , a może pracujesz w ARIMR jednak musze przyznać ,że osoby tam pracujące orłami też nie są.

 

Fakt. Doświadczenie nie ma dla mnie znaczenia, bo dla mnie liczy się co kto ma w głowie, a nie ile wniosków zrobił. Jak mechanik naprawia samochody od 20 lat to znaczy, że robi to dobrze? Często popada się w rutynę i działa schematycznie. Zresztą sam powiedz czy ONW (poza górskimi) i potencjalne nabycie działek może miec wpływ na wielkość maszyn? Liczy się to, co jest w rzeczywistości, a nie potencjelnie. Wtedy analiza techniczno - ekonomiczna nie miałaby żadnego znaczenia, bo każdy by sobie pisał, że za jakiś czas dokupi działki. Więc jak doradca mówi, że w uzasadnieniu trzeba będzie napisać, że się dokupi działki i gospodarstwo jest na ONW, to jest słaby.

 

A w ARiMR są zarówno nieuki, jak i niezłe mózgi. Jak wszędzie.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fakt. Doświadczenie nie ma dla mnie znaczenia, bo dla mnie liczy się co kto ma w głowie, a nie ile wniosków zrobił. Jak mechanik naprawia samochody od 20 lat to znaczy, że robi to dobrze? Często popada się w rutynę i działa schematycznie. Zresztą sam powiedz czy ONW (poza górskimi) i potencjalne nabycie działek może miec wpływ na wielkość maszyn? Liczy się to, co jest w rzeczywistości, a nie potencjelnie. Wtedy analiza techniczno - ekonomiczna nie miałaby żadnego znaczenia, bo każdy by sobie pisał, że za jakiś czas dokupi działki. Więc jak doradca mówi, że w uzasadnieniu trzeba będzie napisać, że się dokupi działki i gospodarstwo jest na ONW, to jest słaby.

 

A w ARiMR są zarówno nieuki, jak i niezłe mózgi. Jak wszędzie.

 

Przyznaje Ci rację ,bo nie głupio mówisz :D

Ale nigdzie nie napisałem ,że o powiększeniu godpodarstwa i ONW powiedział mi doradca. Poprostu czytając wcześniejsze posty innych osób to wywnioskowałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Przyznaje Ci rację ,bo nie głupio mówisz :D

Ale nigdzie nie napisałem ,że o powiększeniu godpodarstwa i ONW powiedział mi doradca. Poprostu czytając wcześniejsze posty innych osób to wywnioskowałem .

Maszynę musisz uzasadniac pod kątem warunków w gospodarstwie, posiadanych maszyn, zwierząt, sposobu hodowli, upraw, itd. Poprostu musisz pracownika weryfikującego przekonac, że właśnie ta maszyna będzie idealna dla Ciebie - ale na podstawie stanu rzeczywistego.

 

fragment z umowy też przeczytałem tylko się zastanawiam czy przyślą mi (i nie będę musiał o tym pamiętać) czy też będę musiał to pamiętać :D

 

Powinieneś o tym pamiętac, ale jak zapomnisz to ARiMR Ci głowy nie urwie i powinna przesłac ankietę za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Przecież to, że gospodaruję na terenach ONW oznacza również, że mam trudniejsze warunki uprawy aniżeli rolnicy mieszkający poza tymi obszarami. Potrzebuję więc np. ciągnika o większej mocy (a co najmniej mam argument dla ARIMR, że "przysługuje mi" ciągnik o większej mocy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

A właśnie takie pytanko : jeśli np mam 50 ha w dwóch działkach po 25 ha to jaki ciągnik by mi przysługiwała a jaki jakbym miał też 50 ha ale teren pagórkowaty (nie ONW) i działki od 0,5 ha do 3ha średnio 1,5ha w którym przypadku dostałbym więkrzy ciągnik?? I te całe wytyczne to się tyczą nie wiem takich wiekszych działek czy mniejszych? (wiecie o co mi chodzi ) np Jakbym miał 300ha powiedzmy w 10 kawałkach to myśle że ciągnikiem 240 konnym można by legalnie wszytko obrobić(produkcja roślinna) ale jeśli ten sam areał miałbym obrobić ale nie w 10 kawałkach ale powiedzmy w 200 to już by był problem i to nie lichy :D Jak agencja tą sprawe widzi?


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

znajomy przymierza sie juz do pisania wniosku bo podobno mowili ze nabor jest w listopadzie... ile w tym prawdy to nie wiem...

 

moze mi ktos powiedziec jaki ciagnik w koncu mogl bym wziac?? bo moj tata jezdzil dzis MFem 5455 znajomego i znajomy mowil, ze takiego ciagnika bysmy nie dostali :D mamy ok. 40 ha swojego i troche dzierzaw na papierze, zadnego ciagnika mlodszego niz 20 lat a chcielibysmy ciagnik ok. 110 KM, dalo by sie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj