cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Henius91    1542

no wlasnie, popieram kolege @farmermf, rodzice byli w ARiMR i jedna pani pytala sie tam o to czy bedzie w tym roku nabor na MGR, to pani z ARiMR powiedziala wskazujac na liste PROW, ze teraz wazniejsze sa renty i MR i dla nich trzeba najpierw przeznaczyc pieniadze i powiedziala, ze sklamala by jakby powiedziala, ze nabor napewno na MGR odbedzie sie w tym roku. najprawdopodobniej bedzie on na poczatku przyszlego roku, moze w lutym a moze nawet w kwietniu. wiec nie szalejcie tak z tymi ofertami bo jeszcze nic nie wiadomo, przeciez oglosza nabor gdzies 2 tygodnie przed wiec raczej bedzie czas, wstepnie to wiadomo ze mozna pozbirac jakies ceny ale nie zeby od razu szalec. mi zalezy zeby w ogole ten nabor sie odbyl, nie obchodzi mnie czy bedzie on w pazdzierniku, listopadzie czy kwietniu, wazne zeby sie odbyl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

ja i tak celuje w kombajn więc oferty zbieram jak nie MGR to kredyt MR albo w ostateczności leasing.

Tak czy siak trzeba być gotowym


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Yacenty a na ile ha udokumentowanych chcesz ten kombajn dostać?Kiedyś słyszałem że na Kredyt MR to też dużo ha trzeba wykazać na kombajn.Też będę celował w kombajn ale jestem pewien że na następny sezon to i tak się nie kupi.Nawet jak złożymy wnioski na początku roku to rozpatrywanie potrwa pół roku a na kombajn trzeba czekać kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

mysle ze koło 50ha

ja bede liczył na fart i bede szedł dwutorowo

 

na kredyt dla MR sa takie same wytyczne co do maszyn jak i na PROW - tak ojcu powiedzieli goście z ODR


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

To mamy podobne hektary przy najmniej na papierze i ten sam problem. B) Najlepszym wyjściem było by kupienie w grupie np. z teściem B) lub szwagrem tak by tylko ha użyczyli a kombajn mieć na wyłączność.Po ostatnich żniwach pewnie każdy by chciał kosić jak tylko pogoda a na usługodawców trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie ajak myslicie jak bezie z przyznawaniem pieniedzy z mgr patrzac pod katem esu?? ja mam na siebie ponad 30ha pola bez hodowli i zadnego ciagniki z mojego pola wychodzi mi 6 esu co jest nawet ponizej sredniego poziomu i bez sensu gdyby mi nic nie przyznali a przyznali komus kto ma np 10ha i 300swin... ja mam swinki ale na rodzicow 40loch w cyklu zamknietym ale ze wzgledu na urzad skarbowy i pozniejsze rozliczanie hodowla pozostanie na mojego tate.moim zdaniem ten podzial na esu nie do konca jest w porzadku i napewno nie jest to sprawiedliwe......


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

chodzi wlasnie o to ze mowia ze bedzie uwzgledniane:( miejmy nadzieje ze beda podchodzic do tego bardziej rozsadnie...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

mysle ze koło 50ha

 

powinien bez problemu przejśc kombajn 90 kW i heder 4 m

 

 

moze to ESU nie bedzie uwzgledniane przy MGR.

 

Będzie uwzględniane.

 

4 ESU – 5 pkt.

16 ESU - 9 pkt.

28 ESU – 10 pkt.

40 ESU - 9 pkt.

70 ESU - 5 pkt.

powyżej 70 ESU - 5 pkt.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

a jaka firma robi kombajny 90km?

ile musze miec ha na kombajn tc 5050 - 170km i heder 3.9m?

co jesli mam kawałki po 1ha, wydajność w pszenicy to około 7.5-8 ton, kombajn będzie z sieczkarnią oraz pola są mocno pofałdowane - pagórkowate? co jesli pogoda w ostatnich latach nie pozwalała mi zebrac zboża dobrej jakości - zawsze zbierałem paszówkę bo późno było koszone?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Parę dni temu mówili, że Sawicki podpisał jakiś papierek no i powodzianie będą mieli do 300 tyś zł. na odnowienie produkcji itp... Modernizacja pewnie się opóźni, no bo agencja pewnie nie obrobi tych dwóch programów na raz, poza tym kasa... Nie jestem pewien z jakich działań przesuną fundusze na powodzian. Zobaczymy co z tego wyniknie...

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

 

Będzie uwzględniane.

 

4 ESU – 5 pkt.

16 ESU - 9 pkt.

28 ESU – 10 pkt.

40 ESU - 9 pkt.

70 ESU - 5 pkt.

powyżej 70 ESU - 5 pkt.

A nie wiesz czy jest zapis czy to ESU będzie sprawdzane rokrocznie?

Mam teoretycznie 200swinek w chwili podpisywania umowy, miesiąc później wszystko wysprzedaje.

Na 1 miesiąc (lub kiedy tam przypadnie jakiś papier im wysłać) przed zakończeniem umowy (5lat) zakupuje 200 swinek.

Załóżmy że mam 30-40ha.

Ładne wyjdzie mi ESU mimo że przez te 5 lat nie miałem takiego (bo świnek de facto nie miałem) :)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

@yacenty tc 5050 170KM i heder 4,5m z szarpaczem słomy powinieneś mieć ok 66ha rocznie do koszenia w RPT 7/8 2010 jest artykuł na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

a jak rozumieć sytuację kiedy heder jest oczko mniejszy czyli poniżej 4m? a moc silnika większa?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Parę dni temu mówili, że Sawicki podpisał jakiś papierek no i powodzianie będą mieli do 300 tyś zł. na odnowienie produkcji itp... Modernizacja pewnie się opóźni, no bo agencja pewnie nie obrobi tych dwóch programów na raz, poza tym kasa... Nie jestem pewien z jakich działań przesuną fundusze na powodzian. Zobaczymy co z tego wyniknie...

 

Pozdrawiam!

 

"Papierek" został podpisany 13 września i mówi, że nie tak łatwo będzie dostac te 3 stówki. Będzie system punktowy zależny od kwoty wnioskowanej pomocy i wysokości strat w gospodarstwie. Podstawowymi warunkami formalnymi będą: przynajmiej 30% strat średniej rocznej produkcji i przynajmniej 10 tys. zł strat w budynkach, maszynach, plantacjach wieloletnich lub zwierzętach. Kwota dofinansowania wynosi 90% kosztów kwalifikowalnych i wynosci do 130% wartości strat w gospodarstwie, nie więcej, niż 300 tys. zł.

 

 

A nie wiesz czy jest zapis czy to ESU będzie sprawdzane rokrocznie?

Mam teoretycznie 200swinek w chwili podpisywania umowy, miesiąc później wszystko wysprzedaje.

Na 1 miesiąc (lub kiedy tam przypadnie jakiś papier im wysłać) przed zakończeniem umowy (5lat) zakupuje 200 swinek.

Załóżmy że mam 30-40ha.

Ładne wyjdzie mi ESU mimo że przez te 5 lat nie miałem takiego (bo świnek de facto nie miałem) :P

 

Jak się wyrobią w tym roku to najprawdopodobniej ważny będzie stan na dzień 1 stycznia 2010 r. Jak się nie wyrobią i nabór będzie w 2011, to będzie to stan na dzień 31.12.2010 r.

 

a jak rozumieć sytuację kiedy heder jest oczko mniejszy czyli poniżej 4m? a moc silnika większa?

 

To zależy od oddziału ARiMR, ale zasada jest taka, że heder jest ważniejszy, niż moc. Jeśli heder Ci się zmiejszy, a moc silnika nieco zwiększy, to nic nie powinno się stac. Jak jest odwrotnie to może byc kłopot.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

to ile ha musze miec dla kombajnu o mocy: 129/175 (kw/km) i hederku 3.9?

a ile w przypadku 136km i 158km przy hederze 3.6 i 3.9?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego bylo by dobrze jakbys dostal ten 100 konny bo na ten drugi nie masz co liczyc, masz za malo ha. zeby zakuoic obydwa ciagniki musialbys miec ok. 50 ha... rozrzutnik raczej powinienes dostac tak jak i paszowoz...

 

 

Bylem niedawno w ODR-że i powiedzeli mi ,że bez problemu powinno przejść (100km i pomocniczy 80km) przy odpowiednio napisanym wniosku. Nie wspomniałem ,że nie mam na siebie żadnego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

to ile ha musze miec dla kombajnu o mocy: 129/175 (kw/km) i hederku 3.9?

a ile w przypadku 136km i 158km przy hederze 3.6 i 3.9?

 

Jaki teren, czy dużo działek, z szarpaczem czy bez?

 

Bylem niedawno w ODR-że i powiedzeli mi ,że bez problemu powinno przejść (100km i pomocniczy 80km) przy odpowiednio napisanym wniosku. Nie wspomniałem ,że nie mam na siebie żadnego ciągnika.

 

Ja to bym się nie zakładał czy tak bez problemu przejdzie, a w ODR'ach to czasem takie głupoty gadają, że ręce opadają i zadają takie pytania, że człowiek zastanawia się czy żartują.

 

Poprostu musisz iśc do jakiegoś dobrego cwaniaka, który zna wewnętrzne procedury i wytyczne ARiMR i będzie wiedział jak zrobic wniosek, żeby w przypadku odrzucenia jednego ciągnika nic nie stracic.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

Bylem niedawno w ODR-że i powiedzeli mi ,że bez problemu powinno przejść (100km i pomocniczy 80km) przy odpowiednio napisanym wniosku. Nie wspomniałem ,że nie mam na siebie żadnego ciągnika.

 

 

to w takim razie ile ja bym dostal tez 2 ciagniki, pierwszy 130 KM drugi 100 KM bo mam 45 ha swojego z dzierzawami udokumentowanymi :P jak wspomial kolega wyzej nieraz w ODRach opowiadaja bajki... raczej dostaniesz tylko ten jeden ciagnik. jesli chcialbys te 2 ciagniki to wychodziloby ze mialbys 6 KM/ha wiec juz troche przesada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Z tego co sie orientuje to w rozporzadzeniu jest mowa o KW a nie o KM, ale nie mam pewnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Co się dzieje w przypadku gdy we wniosku mam napisany ciągnik o mocy 160 KM, lecz po weryfikacji ARiMR dochodzi do wniosku, iż taki ciągnik jest dla beneficjenta za duży ??? Odrzucają cały wniosek ??? Czekają na sensowne uzasadnienie czy proszą o zamianę na mniejszy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

Jaki teren, czy dużo działek, z szarpaczem czy bez?

są górki i pagórki ale nie jesteśmy położeni powyżej 500m npm

jeśli chodzi o działki to mam 11ha, 7.32, 5.38, 2.6, 1.15, 0.92ar oraz kilka dzierżaw - one są małe bo większosc oscyluje w okolicy 1-2ha.

oczywiście kombajn z szarpaczem.

czy ma to znaczenie ze na polu - 7.32 ostatnio głównie siejemy 2 różne rzeczy? np rzepak i pszenice, pszenice i jęczmień, albo czasem 2 różne odmiany czy to rzepaku czy pszenicy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to w takim razie ile ja bym dostal tez 2 ciagniki, pierwszy 130 KM drugi 100 KM bo mam 45 ha swojego z dzierzawami udokumentowanymi :D jak wspomial kolega wyzej nieraz w ODRach opowiadaja bajki... raczej dostaniesz tylko ten jeden ciagnik. jesli chcialbys te 2 ciagniki to wychodziloby ze mialbys 6 KM/ha wiec juz troche przesada...

 

Ta osoba z którą rozmawiałem przygotowała grubo ponad 60 wsniosków , także chyba wie co mówi. To jeśli nie posiadam na siebie żadnego ciągnika to jak niby jednym miałbym np.: umieszać wóz paszowy o który też bede się starć , wywozić obornik (posiadam obore na głebokiej ściółce na 50 DPJ) o innych pracach nie wspomne. Przy tej oborze dostane rozrzutnik 8t gdzie do współpracy potrzebny jest ciagnik 100km , także koło sie zamyka. Poprostu trzeba dobrze przedstawic wykorzystanie maszyny. Pozatym moje gospodarstwo znajduje sie na terenach ONW. A co ilości hektarów to można napisać że w niedługim czasie planuje powiekszenie gospodarstwo , co akurat jest w miom przypadku prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Co się dzieje w przypadku gdy we wniosku mam napisany ciągnik o mocy 160 KM, lecz po weryfikacji ARiMR dochodzi do wniosku, iż taki ciągnik jest dla beneficjenta za duży ??? Odrzucają cały wniosek ??? Czekają na sensowne uzasadnienie czy proszą o zamianę na mniejszy ???

 

Właśnie, jak to w praktyce wygląda? Te poprawki to tylko pod względem formalnym, czy jednak można jeszcze zmienić przedmiot wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj