Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#4221 Share adam85235

adam85235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 12:34

W sprawie PROW A w podlaskim odbędzie się nowy nabór wniosków na modernizacje gospodarstwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 15:02
  •  

#4222 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 12:55

W sprawie PROW dzisiaj mówili w agrobiznesie, że w 5 woj. nie ma już pieniędzy.

#4223 Share adam85235

adam85235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 13:03

W sprawie PROW A mógłbyś dokładniej podać w których wojewudctwach nie ma już pieniędzy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4224 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 26 styczeń 2010 - 14:27

W sprawie PROW to wejdz na strone agrobiznesu i obejrzyj odcinek

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#4225 Share husqvarna

husqvarna

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 15:58

W sprawie PROW

A mógłbyś dokładniej podać w których wojewudctwach nie ma już pieniędzy.

-zachodnio - pomorskie
-wielkopolskie
-lubuskie
-warmińsko - mazurskie
-pomorskie

#4226 Share pepino

pepino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:10

W sprawie PROW Witam numer mojego wniosku na Modernizację w wielkopolsce 37xx , dzisiaj otrzymałem pismo z Agencji o przesunięci rozpatrzenia wniosku do 27.06.2010.

#4227 Share eryk9431

eryk9431

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 15:51

W sprawie PROW Witam ja mam nr. 31xx też w wielkopolsce i dzisiaj otrzymałem również takie pismo lecz, o przesunięciu do 27.03.2010r. pozdro. :D

#4228 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 16:14

W sprawie PROW My mamy numer 35XX w WLKP i też dostaliśmy pisemko że do końca czerwca mają czas... szkoda gadać.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#4229 Share QuasiFarmer

QuasiFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 19:11

W sprawie PROW WKLP Nr ponizej 2700 przyszły poprawki pierwsze....

#4230 Share raz

raz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 21:39

W sprawie PROW Maszyny można (za)zmieniać, dobierać, ujmować bezproblemowo do podpisania umowy, np w trakcie poprawek. Później ewentualnie aneksować. Niewolno tylko przekroczyć kosztów kwalifikowanych z wniosku...ale jeśli się nie udało to nadwyżka z własnej kieszeni. Przy przekroczeniu ceny o 10% do wniosku o płatność dostarczałem oświadczenie z jakiego to powodu dana maszyna podrożała. Tak to się bynajmniej odbywało w moim przypadku z naboru 2007.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4231 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 22:57

W sprawie PROW Moja agencja w Opolu leci sobie nieżle w Chusteczke.Drugi raz dostaje pismo z poprawkami i drugi raz domaga sie o dostarczenie wypisu z rejestru gruntów mimo że na 100% były dostarczone zarówno przy składaniu wniosku jak i w pierwszych poprawkach.Nie wiem co jest grane ale jak pierwszym razem pojechałem z poprawkami do kobiety która prowadzi mój wniosek to byłem troche zdziwiony że brakuje kilku dokumentów.

#4232 Share QuasiFarmer

QuasiFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 23:04

W sprawie PROW a ja mam pytanie do tych którzy składali poprawki: spotykaliście sie osobiscie z osoba która prowadzi wniosek czy poprostu dostarczaliscie dokumenty do agencji? Bo mam trudnosci z porozumieniem sie telefonicznie w sprawie poprawek, a dana osoba "nie ma czasu" spotakać sie osobićie...

#4233 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 27 styczeń 2010 - 23:13

W sprawie PROW ja zawsze uzgadniałęm co zgrubsza przez tel a pózniej jechałem do agencji prosiłem prowadzacego i przychodził i juz na spokojnie wyjasnialismy niejasnosci i mówił co jeszcze zmienic co dowiesc itd. Przynajmnij takie podjejscie jest w Lublinie tak postepuje kazdy z prowadzacych i łaski nie robi. A w sumie to lezy tez w jego interesie bo szybciej załatwi wniosek jak rolnik bedzie wiedził co ma konkretnie jeszcze poprawic. Takze musisz jechac i prosic w sekreteriacie prowadzacego w sprawie poprawek i tyle. Powinien przyjsc bez problemów. U nas to nawet jak przyjezdzałem z dokumentami które juz wczesnij uzgodnilismy ze dowioze to najpierw sprawdzał czy jest juz oki i wtedy kazał to zdac przez kancelarie.

#4234 Share QuasiFarmer

QuasiFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 23:29

W sprawie PROW no wlasnie. czegos takiego oczekiwałem. chciałem pojechac a pracownik do mnie, że mam przesłac poprawki i tyle. normalnie mnie zagotowało. Człowiek chce zeby wszystko gładko poszło a tutaj takie akcje.

#4235 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 09:01

W sprawie PROW do kolegów "pechowców" co agęcja wam odmówiła kasy na modernizacje, zapraszam was do dyskusji na ten właśnie temat http://www.agrofoto....a/page__st__100 bo niektórzy uważają że sprawiedliwie... zapraszam
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#4236 Share Mati171892

Mati171892

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 10:40

W sprawie PROW ja miałem już 2 razy poprawki pierwszą we wrześniu a drugą w grudniu a we wtorek jadę podpisac umowe:)

#4237 Share klopocik91

klopocik91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:To i tamto ;)

Napisany 28 styczeń 2010 - 12:40

W sprawie PROW miał może ktoś z was kontrolę w gospodarstwie odnośnie składanych wniosków?

#4238 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 13:18

W sprawie PROW @aadams7 nikt nie napisal ze sprawiedliwie ze nie dostali ci co im odmowiono, nie przekrecaj
pisze sie zeby nie zabierac innym wojewodztwom i dawac tym co sie skonczylo, albo o tym ze jesli ktos nie skladal to nie znaczy ze sie bal czy co tylko moze czekal na warunki jak np @pabloooo

mi tez jest zal ludzi ktorym braklo kasy, tak samo jak zal jest ludzi gdzie np ojciec dal synowi czesc gospodarstwa zostawiajac sobie na pozniejsze przekazanie za rente pare hektarow, teraz srednia podniesli i ojciec bez renty zostanie bo ma za malo hektarow

jedni i drudzy zostali wyrolowani przez agencje, i co teraz agencja ma wyrolowac kolejnych rolnikow i zabrac kase z wojewodztw gdzie ona jest i pozniej sie okaze w 2013 to juz nigdzie naboru nie bedzie

#4239 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 13:37

W sprawie PROW

@aasams7 a ja powiem to tak odczepcie się od kasy która wam się nie należy. Jest wyznaczony limit na poszczególne województwa i wtedy jest sprawiedliwie. Jakim prawem bogatsza część Polski ma sie bogacić kosztem biedniejszej. A to że dużo gospodarzy złożyło wniosków to jest wasza sprawa- nie wiem bijcie się o to jak chcecie kasy :D. Tam gdzie limit nie był wyczerpany to wina leży po stonie obawiających sie rolników (chodzi tu o to czy poradzą sobie ze spłaceniem kredytu- takie są wschodnie strony)- ale do czasu jak jeden rolnik który się obawiał podejrzy drugiego co wziął coś na PROW to wtedy ten pierwszy nabierze chęci :(
Według ciebie milioner powinien oddać ci część kasy (albo ktos wygrał w totka) bo on ma nadmiar a ty masz mniej???!!! :( :D

a to co jest?? chodzi oto że ja i niektórzy powiedzieli że zamiast dać kasę na kolejny nabór bo niektóre województwa kasy nie wykorzystały dać ją po prostu dla tych co wnioski złożyli ale kasy nie dostaną bo mieli pecha w losowaniu, i uważam to za wielką niesprawiedliwość dlaczego niektórzy złożyli i niedostaną a niektórzy mają dwie szanse na składanie wniosków...
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4240 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 14:30

W sprawie PROW no i nigdzie nie pisze ze sprawiedliwie ze tamci nie dostali:)

cytowana przez ciebie wypowiedz tez nie jest zbyt fortunna i nie zgadzam sie z nia , jesli ktos nie skladal wniosku wczesniej to wcale niekoniecznie z obawy ze nie splaci kredytu czy zeby podejrzec jak komus sie uda(patrz @pabloooo- czekal na co innego)

owszem niesprawiedliwe jest to ze czesc ludzi z tych wojewodztw nie dostanie kasy bo braklo , ale przyznaj ze jesli ktos czeka na okolicznosci od 2007r i planuje w 2010 czy 2011 czy 2012 zlozyc wniosek a tu nie bedzie kasy bo wzieli do innych wojewodztw , to co to jest fair?