cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pawel250    2

Dzisiaj w programie Tydzień minister rolnictwa Marek Sawicki powiedział że będzie nabór na modernizacje gospodarstw rolnych troche póżniej ponieważ Ci co składają na Młodego Rolnika mogli również złożyć na modernizacje gospodarstw rolnych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus1988s    0

dlaczego oni prędzej o tym nie pomyśleli ja składałem młodego rolnika w 2008 sierpień w 2009 zrobili nabór w kwietniu na mgr i jeszcze nie mogłem składać bo nr gospodarstwa nie miałem bo młody rolnik się ciągnął teraz czekam na nabór i chyba się nie doczekam ciągle go przekładają i w końcu kasy braknie i wcale nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Drodzy Użytkownicy mam pytanie. Jak uzasadnialiście(pomyślnie) zakup pługa, agregatu uprawowo-siewnego, przedsąsacza karuzelowego oraz wozu asenizacyjnego ze względu na wądpliwości co do celowości i konieczności uzasadnienia techniczno-ekonomicznego zakupu wymienionych maszyn do mojego gospodarstwa ?

 

I chcesz, żeby Ci na forum ktoś w kilku zdaniach odpisał? Każde uzasadnienie jest inne i zależy od sytuacji w gospodarstwie, areału , liczby zwierząt i sposobu chowu, odległości pomiędzy działkami, innymi posiadanymi maszynami, zwięzłości gleb, technologi produkcji, rodzaju i wielkości poszczególnych upraw, warunków klimatycznych, itd. Jak nie wiesz jak napisac to zapłac komuś stówkę, dwie i będziesz miał problem z głowy. Zresztą jak już dostajesz pismo P-3 na ocenie techniczno - ekonomicznej, to znaczy że mają co do tych maszyn wątpliwości i czasem tak jest, że nawet najlepsze uzasadnienie nie wystarczy i należy spodziewac się pisma P-4 redukującego ich wielkośc.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

dlaczego oni prędzej o tym nie pomyśleli ja składałem młodego rolnika w 2008 sierpień w 2009 zrobili nabór w kwietniu na mgr i jeszcze nie mogłem składać bo nr gospodarstwa nie miałem bo młody rolnik się ciągnął teraz czekam na nabór i chyba się nie doczekam ciągle go przekładają i w końcu kasy braknie i wcale nie będzie

też mnie to zastanowiło ale żeby Młody Rolnik wziął pierwsze dopłaty/złożył o nie wniosek to trochę czasu minie i czy nie oznacza to że MGR będzie przesunięte do przyszłorocznych wakacji?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie musi wziasc dopłat :) w takiej sytuacji wystrczy akt włąsnosci nabytej ziemi i umowy dzierzaw na które składał dopłaty.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dew    0

Dzisiaj w programie Tydzień minister rolnictwa Marek Sawicki powiedział że będzie nabór na modernizacje gospodarstw rolnych troche póżniej ponieważ Ci co składają na Młodego Rolnika mogli również złożyć na modernizacje gospodarstw rolnych .

 

Nie oglądałem, ale potwierdzam - taka informacja pojawiła się dziś na stronie ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

"Marek Sawicki zapowiedział również uruchomienie nie później niż w listopadzie br. naboru wniosków o wsparcie na "Modernizację gospodarstw rolnych". Ujawnił, że był proszony o maksymalne odłożenie tego naboru przez beneficjentów działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom", którzy chcą też skorzystać z działania "Modernizacja Gospodarstw"."

 

Wreszcie coś konkretnego!!! Też jest fragment o tym, że będzie się starał o przesunięcie kasy z mniej popularnych programów (nie wiem o które dokładnie chodzi) na modernizację gospodarstw rolnych oraz na różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej. Ogólnie jest szansa!

:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

nie musi wziasc dopłat :) w takiej sytuacji wystrczy akt włąsnosci nabytej ziemi i umowy dzierzaw na które składał dopłaty.

 

I wypis z rejestru gruntów.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wypis nie potrzebny przynajmnij ja nie musiałem dołaczac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

wypis nie potrzebny przynajmnij ja nie musiałem dołaczac.

 

Jak nie było jeszcze składanego wniosku o dopłaty obszarowe to jest potrzebny do sprawdzenia ile jest użytków rolnych (kol. 10 tabeli III.A wniosku o przyznanie pomocy w ramach moderniacji). No ale co oddział ARiMR to obyczaj.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vaflos    0

Mam pytanie. Czy w województwie wielkopolskim osoby, które dostaną premię "młody rolnik", będą mogli skorzystać z modernizacji...? Kiedyś było, że niby środki w Wielkopolsce na modernizację się już skończyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Mam pytanie. Czy w województwie wielkopolskim osoby, które dostaną premię "młody rolnik", będą mogli skorzystać z modernizacji...? Kiedyś było, że niby środki w Wielkopolsce na modernizację się już skończyły.

Będą mogły (a nawet powinny), bo kasa na modernizację jeszcze jest.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hati    0

witam orientuje się ktoś który numer podpisał umowę na modernizację w wielkopolsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Witam. Moze ktos sie orientuje, czy przy skladaniu wniosku na modernizacje, pola dzierzawione, dzierzawa musi byc zawarta w formie aktu notarialnego, czy wystarczy umowa napisana miedzy soba tj. dzierzawiacym i wydzierzawiajacym, a tylko podpisy zlozone przed notariuszem.Wlasnie ostatnio notariusz tak mi mowil , ze wystarcza tylko podpisy zlozone w jego obecnosci, ze cos sie pozmienialo w prawie, ale dobrze by bylo jakby to ktos jeszcze potwierdzil. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie musi byc przy tym notariusza. robisz zwykłą pisemna umowe i tylko podpis twój i wydzierzawiajacego. nikt wiecej nie jest potrzebny. wazny jest tylko czas umowy czyli minimum 5 lat od wypłaty kasy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Czy korzystając z młodego rolnika (75 tys) moge jednocześnie skorzystać z PROW?? Chciałbym zrobić tak - zakupić Ciągnik za 130tys do niego sprzęt za 20 i kosiarkę dyskową za 20. Razem wyszłoby 170tys. 50% zwróciliby mi z PROW czyli miałbym maszyny za 85tys, do tego 75tys młody rolnik = maszyny za 10 tys. Czy jest taka możliwość????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak sam to przerobiłem tylko ze 50tys :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Przy racjonalnosci zakupu biora pod uwage tylko grunty orne czy tez UZ? Jesli tez UZ to przypada na nie taka sama ilosc koni?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

uzytki zielone sa brane pod uwage jak kupujesz sprzrty zielonkowy, prase ciagnik ale wiadomo ze nie do pługów :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ano jasne;) Dzieki!


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

No dobrze czyli najpierw przyznają mi premię 75tys, potem otrzymam papiery z prow, zakupię maszyny, przedstawię faktury i otrzymam zwrot. Tak? I jeszcze jedno... gdzie bierzecie kredyt? bo ja nie mam tych 100tys które muszę włożyć zanim otrzymam zwrot...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

kredyt to do banku sie udaj :D Mysle ze zanim ci kasa wpłynie z młodego rolnika to bedziesz tez juz miał rozpatrzony wniosek na modernizacje. bo to wyglada tak ze najpier musisz podpisac umowe z młodego rolnika póżnij składasz wniosek o płatnosc tej premi. i czekasz kilka miechów na kase. taka sama sytuacja jest z modernizacja czyli umowa-> zakupy->wniosek o płatnosc i czekanie kolejne kilka miechów na kase


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

bo to wyglada tak ze najpier musisz podpisac umowe z młodego rolnika póżnij składasz wniosek o płatnosc tej premi. i czekasz kilka miechów na kase.

Tzn że zakupu dokonujesz dopiero po wypłacie pieniędzy z MR? Bo ktoś mi kiedyś mówił że najpierw trzeba zainwestować te 75 tys, ale chyba pomyliło mu się z PROW-em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj