Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#4161 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 17 styczeń 2010 - 16:03

W sprawie PROW to maciue porabana agencje!!!!!!! oni nie moga tobie rozkazywac kiedy masz złozyc wnisoek o płatnoisc, nie ma takiego przepisu. W umowie tez nie masz takiegoi zapisu. skłądasz po skaczeniu i jesli jest wniosek poprawny to maja 3 miesaice i łaski nie robia ! Mój kuzyn złożył wniosek w listopadzie i 21 grudnia kasa byłą na koncie!!!!! Juz jest po całej akcji PROW bo i vat wrócił kredyt spąłcony :) kontrole miał po 2 tygodniach od poprawki wniosku o płatnosc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 07:16
  •  

#4162 Share JoHnyDD

JoHnyDD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 16:07

W sprawie PROW czy ktoś z was brał dotację MG np na wyposażenie hali udojowej? Chodzi mi o to, żeby wziąć dotację na system udojowy a nie chciałbym żeby była z tego rozliczana cała inwestycja jako budynek a jedynie jego wyposażenie którym miałby być robot udojowy. Myślicie że to by przeszło? Druga sprawa to jak sądzicie czy biorąc kredyt na budowę obory w BS mogę jako wymagane 20% własnego wkładu przedstawić umowę z agencja na dotowanie sprzętu?

#4163 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 16:11

W sprawie PROW mozesz tak zrobic juz kilka osób tak robiło które znam i nie było problemu. A co do wkłądu własnego to ten numer nie przejdzie. musisz im pokazac kase na koncie lub powiedzmy zaliczki lub faktury na materiały do budowy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4164 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 16:50

W sprawie PROW nie wiem czy dobrze tutaj pisze bo jestem nowy proszę nie zamykać temetu.powiedzcie mi wszyscy po co wy bierzecie takie dłuże pienadze na zakupy tych maszyn jak myśliśćie wyjdziecie na prosto.przecierz wiecie jakie wszystko jest tanie.proszę nie zamykać tematu pozdrawiam

#4165 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 16:52

W sprawie PROW Po co piszesz takie posty bez sensowne? Kazdy robi co mu sie podoba !!!!!!!!

#4166 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 17 styczeń 2010 - 16:57

W sprawie PROW Jestem prawie pewien że przejdzie wniosek , mamy udokumentowane 46 ha , a wpisany ciągnik 115 KM oraz kompaktowa brona talerzowa 3 m, nie mamy hodowli , ale za to w zestawieniu mam tylko ciągnik jeden 63 KM rolniczy , a drugi 60 KM , ale sadowniczy . Ale uważam że problemów nie będzie , a jak u was z tym stosunkiem mocy do ha ?? Co myślicie o moim przypadku??
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#4167 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 17 styczeń 2010 - 17:43

W sprawie PROW

to maciue porabana agencje!!!!!!! oni nie moga tobie rozkazywac kiedy masz złozyc wnisoek o płatnoisc, nie ma takiego przepisu. W umowie tez nie masz takiegoi zapisu. skłądasz po skaczeniu i jesli jest wniosek poprawny to maja 3 miesaice i łaski nie robia ! Mój kuzyn złożył wniosek w listopadzie i 21 grudnia kasa byłą na koncie!!!!! Juz jest po całej akcji PROW bo i vat wrócił kredyt spąłcony :) kontrole miał po 2 tygodniach od poprawki wniosku o płatnosc.

To jeżeli podpiszę umowę powiedzmy jutro, maszyny też to pojutrze mogę składać wniosek o płatność i mają 3 miechy na zwrot? Czy oni ustalają?
Mamy zamiar zaliczkować niedługo ciągnik, drugie poprawki dostarczone i powinno być ok, ciekawe kiedy umowa?

#4168 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 17:48

W sprawie PROW No szczerze to my mamy udokumentowane ok 50ha do tego troche hodowli i bierzemy ciągnik o mocy 115 KM jeszcze nic nie mówili co do mocy, a poprawki pierwszy juz dawno zawiezione, myślę że jak to rozpatrzą to już tylko umowa będzie do podpisania, ale zobaczymy...

a ja mam jeszcze pytanie, jeśli w wniosku było zakłamanie (niezgodne z prawdą dane) to można to jakoś sprostować??
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#4169 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 18:08

W sprawie PROW co do mocy do ha to u mnie był taki stosunek 32 ha ornej i 6 ha łąk i na to mogłem wziąść 145km, i to sam prowadzący tak powiedział

#4170 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 18:57

W sprawie PROW Co do sprostowan pomyłek to w czasie poprawek mozesz to zmienic bez konsekwencji wyjatkiem jest zestawienie R-F tego nie mozesz zmieniac.

@pestus123

Tak mozesz nawet nastepnego dnia po podpisaniu umowy skłądac wniosek o płatnosc bo przeciez maszyny mogłes kupic nawet w czerwcu :) To co wpisałes we wniosku jako date zakonczenia relizacji inwestycji to data koncowa choc i to mozna wydłużyc jakbys sie nie wyrabiał. Wniosek o płątnosc możesz składac zaraz po zakonczeniu inwestycji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4171 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 17 styczeń 2010 - 19:36

W sprawie PROW

to maciue porabana agencje!!!!!!! oni nie moga tobie rozkazywac kiedy masz złozyc wnisoek o płatnoisc, nie ma takiego przepisu. W umowie tez nie masz takiegoi zapisu. skłądasz po skaczeniu i jesli jest wniosek poprawny to maja 3 miesaice i łaski nie robia ! Mój kuzyn złożył wniosek w listopadzie i 21 grudnia kasa byłą na koncie!!!!! Juz jest po całej akcji PROW bo i vat wrócił kredyt spąłcony :) kontrole miał po 2 tygodniach od poprawki wniosku o płatnosc.

podpisując umowę z agencją sam określasz kiedy wniosek o płatność złozysz więc może to być za miesiąc lub za trzy od podpisania umowy. Jak złozysz ok a jak nie to wszystko przepadło. Jest to prosty układ i dobry.
p.s podchodzcie do tych postów z dystansem bo niektóre to plotki i nie mają żadnego poparcia.

#4172 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 20:23

W sprawie PROW Wniosek o płatność można złożyć wcześniej niż jest zapisane w umowie, ale wtedy nie masz żadnej gwarancji wypłaty w ciągu trzech miesięcy. Przeczytajcie dokładnie paragrafy 7 i 8 umowy. Najczęściej jednak Agencja sprawdza wcześniej, ale to też zależy od Oddziału.

#4173 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 21:19

W sprawie PROW Ile u was w województwach jest % mniej więcej umów podpisanych?
Przyszły nabór ma być w pierwszym kwartale tego roku tak? Były takie informacje, ale to chyba plotka... Niech oni lepiej się uporają z tymi wnioskami, bo jeżeli tak dalej pójdzie to w pomorskim do 2013 się nie wyrobią :)

#4174 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 21:42

W sprawie PROW województwa w których było najwiecej wniosków i które wyczerpały limit raczej nie bedzie naboru wiec to nie bedzie problemem ze nie skoncza zabawy z wnioskami z naboru 2009 :) Mysle ze jednak nabór w woj gdzie jest kasa w 2010 bedzie w kwietniu

#4175 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 18:29

W sprawie PROW wie ktoś może jak sytuacja wygląda w dolnoślaskim? przy jakim mniej więcej są nr.
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#4176 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 19:26

W sprawie PROW Jak sprawa w pomorskim wyglada ? wiadomo coś ?

#4177 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 19:31

W sprawie PROW jak wygląda sytuacja w wielkopolsce?

#4178 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 20:30

W sprawie PROW

Jak sprawa w pomorskim wyglada ? wiadomo coś ?

A więc my mamy 44x druga poprawka złożona tydzień temu, a umowe to sam nie wiem, pewnie w marcu...
Znajomy złożył poprawki w grudniu jest na 37x i narazie nic

#4179 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 21 styczeń 2010 - 00:27

W sprawie PROW czy przy wyliczaniu wartości esu bierze się pod uwagę też te działki, które sie ma w dzierżawe od osób prywatnych? czy tylko swoje ewentualnie dzierżawa z urzędu gminy/arr/itd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4180 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 08:52

W sprawie PROW bierze się wszystko co masz na papierze (nie na słowo) dzierżawa na min. 5 lat
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P