cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość pawelek   
Gość pawelek

to trochę skomplikowane, z tego co wiem jeśli ktoś korzysta z PROW-u to misi prowadzić gospodarstwo przez 5 lat, więc chyba nie może przepisać, trzeba jeszcze wziąć poprawkę na to, że żyjemy w kraju w którym prawo zmienia się z dnia na dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

można przepisać tyle tylko, że jest też sprawa wywiązywania się zobowiązań przez następce. Czy cos w tym stylu, ja to już w ogólnie nie wiem czy warto myśleć o tego rocznej MGR bo już słyszałem od ludzi z agencji, że żadnych naborów nie będzie. kto wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

dzisiaj jak rozmawiałem z ludźmi a arimr i mówili mi że raczej do 2013 nie będzie naborów na MGR jedynie ma być jakaś modyfikacja tego programu ale tylko dla producentów mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dew    0

No ale skąd takie informacje że nie będzie ? Oficjalnie jeszcze nie wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dew    0

Mi powiedziano żeby czekać bo nabór może się odbyć. Oczywiście nie musi, sam się zastanawiam czy nie złożyć wniosku na różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej. No ale korzyści z niego znacznie mniej niż z MGR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

A ja się pytałem czy podczas naboru na MGR będą w jakiś sposób premiowane gospodarstwa produkujące mleko to powiedzieli że puki co to nie ma niczego podobnego i to co dane gospodarstwo produkuje nie ma nic do rzeczy jedynie ESU czy jakoś tak się liczy.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

witam! nabór wniosków na różnicowanie za tydzień a w poznańskim oddziale arimr dzisiaj utworzył sie komitet kolejkowy, ponieważ nie dla wszystkich ma wystarczyć kasy a decyduje kolejność składania wniosków. ciekawi mnie czy w innych oddziałach też tak jest? dlaczego nie zrobiono losowania?! teraz wszyscy po kolei będą na zmiany dyżurować przed agencją żeby nie było jakiś przekrętów i żeby nie utworzyła się jakaś inna kolejka. to wszystko jest jakieś chore!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Koledzy a jak wygląda sytuacja w Gorzowie Wlkp??? Podobno bardzo dużo jest chętnych do złożenia wniosku na różnicowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandman    0

czyli w sprawie MGR to nawet nic najstarszi bace nic nie wiedzą?;[ a czy w poprzednich latach można bylo korzystaćz MGR posiadając wyłacznie grunty dzierżawione ? lub czy taka opcja jest przewidywana w przyszłych latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

byłem dziś w poznaniu składać na MR i komitet kolejkowy na różnicowanie nabił już prawie 1000osób jak odchodziłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

A co do esu to ile trzeba go mieć tak minimum żeby starać się o dofinansowanie? Obliczając ESU i mając dzierżawy zapisane rejentalnie uprawy które są na wydzierżawionych działkach też się liczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

ja natomiast słyszałem że już w Poznańskim zapisują na listę rezerwowych bo już msc nie ma.. ;/ wszystko jakieś dziwne... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Jak nabór na Różnicowanie rusza dopiero w przyszłym tygodniu no to powinni ustawiać kolejkę od dnia naboru anie tydzień przed naborem, normalnie śmiechu warte, takie rzeczy tylko w Polsce ;[


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

przy MGR licza sie te działki które masz w dopłatach lub beda juz w kolejnych latach i conajmniej 5lat wtedy wezma je pod uwageprzy doborze maszyn. Do esu licza sie tylko z dopłat z ubiegłego roku. A cos wiecie na temat kolejek w lublinie na róznicowanie ??


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

działki na czas nieokreslony sa brane pod uwagę jako działki własnościowe wiec też sie liczą pod mgr, wiem po swoim przykładzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Wytłumacz mi ktoś o co chodzi w "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej"

1- Czy my posiadając gospodarstwo możemy się o to obiegać?

2- Co za to można kupić maszyny?

3- Kto może się to ubiegać?

Jak ktoś może to niech mi wytłumaczy na czym polega ta cała operacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dew    0

Możesz kupić maszyny, ale musisz rozpocząć działalność gospodarczą (ZUS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek255    24

A jakie Dokumenty są potrzebne na Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej??


Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

A jakie Dokumenty są potrzebne na Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej??

Przede wszystkim wniosek. Następnie załącznik tu długa lista i zależna od rodzaju inwestycji ale na pewno biznesplan, zaświadczenie z KRUS (ubezpieczenie od co najmniej roku !!!), oświadczenie o pomocy de minimis, w przypadku zakupów oferty (od 50 tys. zł dokładnie opisane w instrukcji) przy budowlance - pozwolenie lub zgłoszenie wraz z kosztorysem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj