Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#4141 Share tomek198402

tomek198402

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 19:20

W sprawie PROW Witam dziś byłem w arimr i podsuchałem rozmowe !!! Podbobnierz agencja juz wypisała rolnika pisma od 3tys ze rozpatrywanie przedłuzy sie do końca czerwca , i z tego co wiem to pózniej w czerwcu znów wypisza reszta rolnikom do 4,5 ty do konca roku . I tam sprawa sie ma jak tam mówlili ale co i jak to niewoadomo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 15:57
  •  

#4142 Share JoHnyDD

JoHnyDD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 20:58

W sprawie PROW @tomek198402 mógłbyś jaśniej? A może ktoś przetłumaczy... ;)

#4143 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 21:42

W sprawie PROW Podejrzewam ze chodzi mu o rozpatrywanie wnioskow w wielkopolsce -rolnicy z numerami od 3000 w gore dostana pismo ze do konca czerwca przedluzony termin , a potem w czerwcu wysla kolejne pismo do rolnikow z numerem <4500 ze przedluzaja do konca 2010 .
ja tylko przetlumaczam - nic w temacie nie wiem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4144 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 15 styczeń 2010 - 21:50

W sprawie PROW no tak tylko kiedy nabor bedzie:)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#4145 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 23:12

W sprawie PROW Nie można z dopłatą agencji brać, bo to jest pomoc, a w oświadczeniu z wniosku o płatność pisze, że nie było z żadnych funduszy uzyskiwanej pomocy.

#4146 Share tomek198402

tomek198402

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 09:16

W sprawie PROW tak chodzi tu o wlkp. sory że nie napisałem o które arimr chodzi, czyli jak kos ma ponad 4tys wniosek to tylko w cierpliwośc trzeba się uzbroić

#4147 Share Adam21B

Adam21B

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 11:59

W sprawie PROW Panowie mam takie pytanie . na jakiej zasadzie bierze sie maszyny na PROW bo nie dawno przekazano mi gospodarstwo i chciał bym wziąsc nowy ciagnik i nie wiem czy na PROW czy na zwyły kredyt.BO jesli bym sie zdecydował na kredyt to na ile lat jest wziasc go najkorzystniej. Chodzi mi o ciagnik MTZ Belarus diler miesci sie w ciechanowie . Dzieki za odpowiedz .

#4148 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 13:25

W sprawie PROW Panowie czy jest tutaj na forum ktos z małopolskiego kto bral cos na PROW? Jak wyglada sprawa czy trzeba dlugo czekac na podpisanie umowy itp. Pytam sie bo pewnie w różnych województwach jest różnie a malopolsce chyba malo ludzi korzysta z prow-u

#4149 Share maly1248

maly1248

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 15:09

W sprawie PROW Właśnie wróciłem z Białegostoku z podpisaną Umową, żniwa jak nic do podpisują nawet w soboty. I najciekawsze (czytaj najbardziej WK......... :) ) że rozpatrywanie wniosku o płatność nie wcześniej jak od 1 Lipca! Taki podobno tłok ze nie da się wcześniej. Wniosek o płatność można już było by składać, ale kosa i tak wcześniej nie będzie. Chyba trzeba brać sprzęt już teraz, Zetorka troszkę szlifować i choć na zwrot VATu czekać.

#4150 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 10:58

W sprawie PROW Witam, zauważyłem komunikat na stronie ARiMR dotyczący tablicy reklamowej jeśli kożysta sie z linii 123 w PROW

lecz nie można otworzyć załącznika, czy ktos moze wie jak ta tablica ma wyglądać??

tutaj link do komunikatu na stronie ARiMR: komunikat
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4151 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 12:05

W sprawie PROW @maly1248 ile miałeś poprawek i który masz numerek (jak długo czekałeś od ostatniej poprawki do podpisania umowy?)

#4152 Share kris23

kris23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 14:48

W sprawie PROW Witajcie. powiedzcie mi jak długo czeka sie na zwrot tych 40-60% na modernizacje gospodarstwa, od podpisania umowy na zakup maszyn??

#4153 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 15:18

W sprawie PROW to zalezy kiedy zrealizujesz inwestycje , na kiedy Ci dadza termin skladania wniosku o platnosc i kiedy wniosek bedzie rozpatrzony jako poprawny - w dzisiejszcyh realiach - jak podpiszesz umowe jutro to kasa kolo sierpnia- wrzesnia jest realna

#4154 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, uprawa roślin.

Napisany 17 styczeń 2010 - 15:22

W sprawie PROW a ktoś zna jakąś przybliżoną datę naboru wniosków Prow na ten rok ???
Pijany balet: tyle wad co zalet....

#4155 Share kris23

kris23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 15:29

W sprawie PROW

to zalezy kiedy zrealizujesz inwestycje , na kiedy Ci dadza termin skladania wniosku o platnosc i kiedy wniosek bedzie rozpatrzony jako poprawny - w dzisiejszcyh realiach - jak podpiszesz umowe jutro to kasa kolo sierpnia- wrzesnia jest realna

A masz na mysli ze jak bym jutro podpisal umowe z agencą czy juz z danym delerem??? Bo patrz sytuacja jest taka, z agenca powinnismy podpisac umowe lada dzien , zakup maszyn mamy zaplanowany do konca marca.

#4156 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 17 styczeń 2010 - 15:35

W sprawie PROW Ile czekaliście na zwrot z PROW ?? Mam teraz wniosek i nie wiem co robić , rozpatrzenie nie przychodzi , a ciągnik jak dziś dam zaliczkę to w połowie marca bedzie , a potem jeszcze gorzej będzie z terminami , i co myślicie ? płacić zaliczkę w ciemno czy czekać na umowe/poprawki , przed świętami koleś 20 nr. przedemną zaniósł poprawki , a u mnie cisza . Jakbym miał fakturę na marzec to Vat bym miał na czerwiec , a to by mi się przydało bo to kupa kasy , a ja dopiero w lipcu mam pierwszy dochód , a na czerwiec mam raty . I jak w łodzkim to wygląda ??
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#4157 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 15:37

W sprawie PROW Z tego co wiem to agencja daje teraz terminy realizacji na czerwiec <przynajmniej w moim regionie>, wiec wczesniej za Twoj wniosek o platnosc itak sie nie zabiora... sprawa wyglada tak ze agencja ma na wyplate 3miesiace od zlozenia poprawnego wniosku o platnosc i sie tak wyrabia-te 2-3 miechy - wszystko zalezy na kiedy wyznacza ci termin skladania wniosku o platnosc wtedy bedzie kasa , no jesli oczywiscie zrealizujesz inwestycje i nie bedziesz przekladal...

do kolegi wyzej skad jestes dokladnie? przed pierwszymi poprawkami ja bym nie ryzykowal - chyba ze jestes pewien ze nie zakwestionuja np.wielkosci maszyn do wielkosci gospodarstwa...

#4158 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 17 styczeń 2010 - 15:46

W sprawie PROW to jak kupisz maszyny skałdasz wnisek o płatnosc i i momentu gdy wnisek o płatnosc bedzie poprawny arimr ma 3 miesiace na wypłate.

#4159 Share kris23

kris23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 15:46

W sprawie PROW Ale mozna zrobic takie cos, w umowie dają podpunkt ze jezeli nie dostaneisz dofinansowania z Agencji to rezygnujesz z maszyny a oni ci oddają wpłaconą zaliczke. Kazda firma powinna ci sie zgodzic bez żadnego problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4160 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 15:58

W sprawie PROW

to jak kupisz maszyny skałdasz wnisek o płatnosc i i momentu gdy wnisek o płatnosc bedzie poprawny arimr ma 3 miesiace na wypłate.

tylko ze jak zlozy przed terminem wskazanym w umowie to itak wniosek bedzie lezal na kupce i czekal na swoj czas.

Faktycznie wiekszosc dealerow powinno pojsc na takie cos jak piszesz , ale warto byloby wiediec czy agencja akceptuje maszyny o ktore wnosisz...