Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#4121 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 14 styczeń 2010 - 19:51

W sprawie PROW skad macie wogóle te wszystkie info o tych esu, terminach,procentach, wymaganiach???

znowu ktoś, cos w tivi chlapnął czy to są jakieś sprawdzone informacje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 20:33
  •  

#4122 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:28

W sprawie PROW koledzy-wiem, że czytałem już o tym w tym temacie, ale nie pamietam na której stronie może być więc znów pytam:na jakie grupy podzielono rośliny w programie rolnośrodowiskowym? i czy siejąc czysty jęczmien, czystą peluszkę i mieszankę zbożowo strączkową uzyskam trzy grupy czy nie?
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#4123 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:36

W sprawie PROW z tego co wiem to nie. musiałbys dorzucic okopowe jakies buraki lub zimniaki porpawcie jak sie myle bo dla mnie miesznka zbhożowa i zoboża to bedzie pod jedna grupe.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4124 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:40

W sprawie PROW a właśnie jak my sie pytaliśmy o rolnośrodowiskowe to powiedziano nam, że mieszanki zbożowo-strączkowe są zaliczane jako osobna grupa czyli tak jak napisał kolega @ahme99 siejąc czyste zboża, czyste strączkowe i mieszanke tych roślin łapiemy sie na program rolnośrodowiskowy...

#4125 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:50

W sprawie PROW analogicznie do tego co pisałem możnaby kwalifikowac nastepująco: zbożowe, strączkowe, pastewne-ale to tylko optymistyczne załozenia-teraz potrzebuję dowodów...;)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#4126 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:51

W sprawie PROW ja sobie odpusciłem zrównoważone i tylko miedzyplon scierniskowy sieje. Co za dużo to nie zdrowo ;) I tak tzreba wszytkiego pilnowac i juz nie sije sie jak pasuje tylko tak jak w planie, nie mam gdzie obornika wozic na jesieni itd. sporo komplikuje mi ten miedzyplon ;)

#4127 Share piotkorol

piotkorol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 21:04

W sprawie PROW Dzisiaj dla pewności tata zadzwonił do arimr i jakis koleś powiedział że można będzie przekazać następcy gosp wraz z zobowiązaniami z prow-u wcześniej tylko jest jeden wymóg: mój brat będzie musiał w dniu przekazania spełniać wszystkie wymogi. Dzięki za odp ;)

#4128 Share JoHnyDD

JoHnyDD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 22:28

W sprawie PROW Powiedzcie skąd braliście środki na zakup maszyn (czy innych rzeczy branych na MG) zanim arimr przelała wam pieniążki na konto? Kredyt na wysoki procent? Przy 300 tys dotowanych uzbiera się spora sumka odsetek, które trzeba zapłacić bankowi.

#4129 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 22:35

W sprawie PROW no spora spora ale nic nie poradzisz i jeszce na vat trzeba miec lub tez kredyt ;) kredyt wychodzi koło 9% jak dobrze negocjujesz tzn 7,5% i Prowizja. Co znaczy w moim przypadku koło 2700 miesiecznie odsetek ;)

#4130 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 10:24

W sprawie PROW to jest bardzo duża kasa, ten PROW to jest wielkie zasilenie dla banków, powinni to jakoś zmienić... :/ bo mniejsze gospodarstwa muszą sie zadłużać jeszcze bardziej

ale jak chcesz kupić co nowego to weź tutaj nie skorzystaj dotacji, z jednej strony to fajnie wygląda, a z drugiej bardzo nieładnie :/
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4131 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 10:35

W sprawie PROW no nie ma co sie oszukiwac kredyt kosztuje ale nie znam osoby która korzysta z PROW na wieksza skale i nie bierze kredytu. W moim przypadku jak wszytko dobrze pójdzie to koszt kredytu to jakies 15 tys - jakas dobra maszyna by jeszcze była

#4132 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 12:04

W sprawie PROW mam pytanie czy rolnik przekazując gospodarstwo na rentę strukturalną wystarczy że wydzierżawi ziemie na dziesięć lat czy musi ją sprzedać i kiedy ruszają strukturalne z góry dzięki za odpowiedź

#4133 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 15 styczeń 2010 - 12:09

W sprawie PROW nie musi sprzedać ale przepisać notarialnie np. na kogoś z rodziny

#4134 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 13:35

W sprawie PROW A jak wyglada postepowanie przy staraniu sie o MGR? Skladam wniosek, pozniej podpisuej sie umowe. I dopiero robi sie inwestycje , sklada wniosek o platność i czeka na zwrot. Czy tak?

Jesłi jest sie Vat-owcem to po ilu miesiacach od zakupu zwracaja VAT? I po ilu miesiacach agencja zwraca te 50% dofinansowania?
A i skad macie te inforamcje o ESU, listach rankingowych, o tym ze gospodarstwa mleczarskie 10 % wiecej i wogole.

#4135 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 14:34

W sprawie PROW tak taki jest cały plan składasz wniosek, -> poprawki -> umowa -> inwestycja -> wniosek o płatność i -> zwrot

Agencja na zwrot tych % ma 3 miesiące od dnia słorzenia wniosku o płatność.
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#4136 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 14:52

W sprawie PROW @bialy2005 w jakim banku brałeś, że masz taki procent? W naszym przypadku w BS 6,18%+prowizja

#4137 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 15:00

W sprawie PROW Tez w BS. ALe tak to jest w kazdym banku wszytko zalezy od prezesa i zarzadu ;) U mnie warunki wyjsciowe to WIBOR 3M był 4,21% + 3 % marży + 3% prowizji. udało mi sie jedynie zbic prowizje na 1,8% miało byc na 1,5% ale zarzad nie zgodził sie na to ;) Z tym że ja załatwiłem kredyt w ciagu tygodnia :P

#4138 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 17:24

W sprawie PROW

nie musi sprzedać ale przepisać notarialnie np. na kogoś z rodziny

mi chodzi raczej o to czy wchodzi w rachubę długoletnia dzierżawa, bo na tą rentę chce przejść sąsiad który nie ma żadnej rodziny,ja znowu nie mam teraz kasy żeby w tej chwili kupić od niego ziemię i najlepszym wyjściem w tej sytuacji była by dzierżawa tylko nie wiem czy jest taka możliwość

#4139 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 15 styczeń 2010 - 18:08

W sprawie PROW a nie lepiej kredyt dofinansowywany z agencji, % tylko 1,2

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4140 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 15 styczeń 2010 - 18:21

W sprawie PROW w pierwszych naborach na renty mozna bylo dzierzawe i u nas tak porobili na 10 lat co jeszcze dawali po 1500 a teraz juz nie mozna wycwanili sie w arimr