Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#4101 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 21:34

W sprawie PROW PROW na lata 2007-13 sklada sie z 14 dzialan ,wiec jak juz sie pytacie o daty to przynajmniej pytajcie sie o konkretny program. Podejrzewam ze piszac PROW myslicie o MGR -a tego terminu nikt tu na forum raczej nie zna - wedlug mnie raczej nie w pierwszym polroczu 2010 bedzie nabor ,a jesli nawet bedzie to wnioski beda lezaly na kupce dluzszy czas nim skoncza te z naboru 2009...

Ehh no wlasnie dzierzawy na gebe - wywolana roznymi doplatami paranoja ... posiadajacy ziemie udaja rolnikow i ze ja uprawiaja , a Ci co rzeczywiscie ja uprawiaja nigdzie nie moga jej uwzglednic ...

Widocznie nie spelniacie minimalnych wymagan
System operacyjny:
Legalna wersja Windows XP/SP2, 2003, Vista oraz odtwarzacz Windows Media Player v10 (wraz z zalecanymi aktualizacjami) lub v11
Przeglądarka:
Internet Explorer 6 lub nowszy, Firefox 2 lub nowszy, Safari 3
Łącze internetowe:
W przypadku oglądania filmu online (streaming) łącze o minimalnej rzeczywistej przepustowości 512 kb/s.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 01:10
  •  

#4102 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 13:08

W sprawie PROW Witam wszystkich!! ;)

Dawno nie zaglądałem... :]

Jak się mają wnioski w śląskim?? Podpisał już ktoś umowę??

Na jakim numerze agencja jest?? ma ktoś może drugą poprawkę??

pozdrawiam wszystkich!!
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#4103 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 13 styczeń 2010 - 21:30

W sprawie PROW mam troche info na temat nastepnego naboru, mianowicie odbedzie sie znowu prawdopodobnie w kwietniu ale bedzie wymóg co do dochodowsci gospodarstwa, bedzie musialo miec 17 ESU wiec dla przykladu 30 krow mlecznych i jakies 15ha zboz

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4104 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 13 styczeń 2010 - 21:38

W sprawie PROW Jakos nie wierze żeby zrobili taki próg 17ESU. Pożyjemy zobaczymy co wymysla ;)

#4105 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 22:09

W sprawie PROW mysle ze 17 esu to granica zbyt duza - przy uprawie samych zboz i rzepaku musialoby gospodarstwo miec ~60ha zeby sie zalapac

#4106 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 13 styczeń 2010 - 22:17

W sprawie PROW ze zboza w lubelskim byłoby cieżko ze 100ha 17 esu uzyskac także to nie realne jakas plotka.

#4107 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 23:18

W sprawie PROW Do nie do końca tak.
Najważniejsza zmiana to wprowadzenie listy rankingowej zamiast losowania.
Osobna pula będzie dla operacji ukierunkowanych na restrukturyzację sektora mleczarskiego. Najprawdopodobniej pula ogólnokrajowa i nawet w województwach w których nie ma już kasy. Tam punktacja jest uzależniona od wielkości kwoty mlecznej.
W przypadku punktacji do zdobycia będzie 10 pkt.
Pierwsze 5 pkt jest za wartość ESU od 4 do 5 pkt jest za żywotność w przedziale 16-40 ESU z tym, że najwięcej jest za 28 pkt, liczy się dwóch miejsc po przecinku. Potem odpowiednio mniej punktów dla gospodarstw mniejszych do 4 ESU i większych do 70 ESU (powyżej 70 ESU 0 pkt). Dodatkowo inwestycje na wzrost GVA dostają na starcie 5 pkt. Po wstępnie ustalonej liście liczba punktów będzie mogła się tylko zmniejszać więc trzeba będzie porządnie obliczyć ESU.

Dodatkowo ma być możliwość przyznawania pomocy na grup gospodarstw. To znaczy dogadujecie się z sąsiadami i wszystkie wasze ziemie mogą być uzasadnieniem zakupu maszyn np. kombajnu. Ale tu jeszcze nie są dopracowane szczegóły np. forma umowy między członkami grupy.

Szczegóły w uchwale Komitetu Monitorujące PROW (Załącznik do Uchwały KM). Jest to zaakceptowane przez KE i w najbliższym czasie ma być przerobione na rozporządzenie.

#4108 Share czteryM

czteryM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 08:03

W sprawie PROW Zapomniałeś dodać o dodatkowych 10 % zwrotu dla gospodarstw mleczarskich(czyli do 70%). W gospodarstwach mleczarskich będą 2 wyjścia, albo likwidacja stada albo powiększenie. W normalnym naborze bedą punkty też za nieskorzystanie wcześniej z modernizacji(prow 2007-13).

#4109 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 08:40

W sprawie PROW a te zasady bede obowiazywac we wszystkich wojewodztwach czy tylko w tych gdzie fundusze sie kurcza?

#4110 Share piotkorol

piotkorol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 14:04

W sprawie PROW Witam szanownych kolegów.
Mam pytanie w związku z PROW. Jeżeli moj ojciec złoży powiedzmy w I kwartale wnisek na MGR ( o ile sie taki nabór odbędzie ) to czy będzie mógł w 2012 przejść na rentę strukturaną i gospodarstwo wraz z zobowiąaniem z PROW-u przekazać mojemu bratu, ktory bedzie miał wykształcenie rolnicze i będzie spełniał inne wymagania?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4111 Share czteryM

czteryM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 14:27

W sprawie PROW

Witam szanownych kolegów.
Mam pytanie w związku z PROW. Jeżeli moj ojciec złoży powiedzmy w I kwartale wnisek na MGR ( o ile sie taki nabór odbędzie ) to czy będzie mógł w 2012 przejść na rentę strukturaną i gospodarstwo wraz z zobowiąaniem z PROW-u przekazać mojemu bratu, ktory bedzie miał wykształcenie rolnicze i będzie spełniał inne wymagania?

Tak, będzie mógł.

#4112 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 15:03

W sprawie PROW Tylko, że najprawdopodobniej w 2012 nie będzie naboru na renty. Kasy jest niezbyt dużo i myślę, że starczy tylko na tegoroczny nabór.

#4113 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 14 styczeń 2010 - 15:39

W sprawie PROW

Tak, będzie mógł.

a mi sie wydaje że jest okres karencji.5 lat. tak mi się wydaje

#4114 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 15:44

W sprawie PROW a jak bylo dawniej z tymi rentami? jak wygladaly procedury? czy wniosek o rente itp skladalo sie po skonczeniu 55lczy moznabylo wczesniej? tak zeby w dniu skonczenia 55l ostatni podpis czy cos w tym stylu a nie zeby ciagnac zalatwianie pol roku albo dluzej

#4115 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 14 styczeń 2010 - 16:02

W sprawie PROW po skonczeniu 55 lat.troche to trwało

#4116 Share luk1512

luk1512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 16:29

W sprawie PROW Kolego@piotkorol...jesli Twój tata złoży wniosek na MGR to przez 5 lat musi posiadać gospodarstwo ,nie może przepisać,czy tam sprzedać maszyn które zakupił...w ciągu tych 5 lat możesz spodziewać się kontroli...owszem po 5 latach może to zrobić:przepisać czy tam sprzedac,tak jak kolega @filantrop mówi ..;)

Ale nie jestem w 100% pewien..;D

#4117 Share czteryM

czteryM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 17:30

W sprawie PROW

a mi sie wydaje że jest okres kaencji.5 lat. tak mi się wydaje

Powtarzam ponownie, ze jeśli następca spełnia kryteria, może przejąć zobowiązania osoby przekazującej (sprzedającej) gospodarstwo.

a jak bylo dawniej z tymi rentami? jak wygladaly procedury? czy wniosek o rente itp skladalo sie po skonczeniu 55lczy moznabylo wczesniej? tak zeby w dniu skonczenia 55l ostatni podpis czy cos w tym stylu a nie zeby ciagnac zalatwianie pol roku albo dluzej

Wniosek składa się po skończeniu 55 lat.Ps. nabór w tym roku będzie ostatnim do 2013.Kasy starczy na 3-6 tys. rolników.

#4118 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 18:23

W sprawie PROW jak sytuacja w wlkp?? wie ktos?? bylbym wdzieczny za odp;) pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#4119 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 19:07

W sprawie PROW Czy tu na serio nie ma nikogo z województwa śląskiego kto brał udzieł w MGR?? ;>

A co do przekazywania gospodarstwa, to wystarczy jakiś staż w gospodarstwie rolnym czy trzeba ukończyć szkołę rolniczą aby osoba która brała środki z PROW mogła przekazać gospodarstwo??

bardzo mnie to interesuje!! :]

pozdrawiam
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4120 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 19:43

W sprawie PROW z całym szaczunkiem dla wszystkich gospodarstw mlecznych ale to już jest troszkę przegięcie, przez pół roku sprzedawaliście na granicy opłacalnosći albo poniżej ( co w przypadku świń jest dokładnie odwrotnie było pół roku dobrej ceny (nawet za wyska była i znowu sie dużo sie na świnie nastawiło) a przez 2 lata to było bardzo krucho.i tu słyszę osobne pule MGR dla mleczarzy wyższy wartość zwrotu, dodatkowe punkty w tym całym rankingu, nie mówie że macie łatwy kawałek chleba ale teraz To macie niepowtarzalną okazje wydojenia środków przeznaczonych na PROW 07-13
A co do ustalania terminów realizacji to mnie przed podpisaniem umowy zapytano sie czy mają zostać te z wniosku czy chciałbym zmienić terminy i to wszystko żadnych poprawek stron.