cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam mam takie pytanie Czy jak nabrałem maszyny nie starsze jak pięcioletnie z za granicy,odliczyłem od nich tylko Vat to mam szanse na jakiś zwrot z Prowu, maszyny były brane w ciągu ostatniego roku.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Niema możliwości odzyskania pieniędzy z PROW-u ponieważ w PROW-ie trzeba najpierw podpisać umowę a potem kupować maszyny. Nie można dostać zwrotu na maszyny które kupiliśmy przed podpisaniem umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Nie można dostać zwrotu na maszyny które kupiliśmy przed podpisaniem umowy.

Nie do końca to jest prawda, bo koszty można ponosić od dnia losowania, a w nowym naborze od dnia ogłoszenia pierwszej listy rankingowej, z tym, że na własne ryzyko.

W przypadku maciek031993 i tak nie ma znaczenia, bo rozumiem, że wniosku nie złożył, więc za te maszyny nie dostanie zwrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Witam i ja serdecznie wszystkich. Mam takie pytanka:

1. Kiedy będzie nabór na różnicowanie??

2. Czy jak kupię kombajn przed złożeniem wniosku to czy uznają mi go??

3. Czy jak złożę wniosek na różnicowanie i kupię kombajn przed rozpatrzeniem wniosku to uznają mi ten zakup??


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Z tego co mi wiadomo to:

 

Ad1.Na przełomie 3 z 4 kwartałem

Ad2.Prawo nie działa wstecz

Ad3.Prawo nie działa wstecz

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

1. Kiedy będzie nabór na różnicowanie??

Miał być w II kwartale, ale będzie najprawdopodobniej gdzieś w lipcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Witam i ja serdecznie wszystkich. Mam takie pytanka:

1. Kiedy będzie nabór na różnicowanie??

2. Czy jak kupię kombajn przed złożeniem wniosku to czy uznają mi go??

3. Czy jak złożę wniosek na różnicowanie i kupię kombajn przed rozpatrzeniem wniosku to uznają mi ten zakup??

Kombajn możesz kupić po złożeniu wniosku. Kupujesz wtedy na własne ryzyko. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie i podpiszesz umowę to będzie uznany jako koszt kwalifikowany do którego przysługuje Ci dotacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

witam chciał bym kupić stodołę po skr czy dostane na to z PROW jakąś kasę na remont chciał bym to przerobić na oborę do krów mięsnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Dzięki za wcześniejsze wypowiedzi, tak też myślałem ale chciałem się przekonać :)

 

Ale to nie koniec, mam następne pytanie, czy mógłbym wziąć kombajn w leasing a później przejść z tym jakoś na Różnicowanie?? Bo coś takiego mi dealer mówił ale nie wiem czy to prawda i jak to z tym jest do końca :)

 

Bo mam w dobrej cenie TC5050 i muszę coś wykombinować do piątku... :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Leasing to rozpoczęcie inwestycji a tego nie można zrobić przed złożeniem wniosku, ale ale....:) musisz tak się dogadać z dealerem żeby po złożeniu wniosku z powrotem wrócił do niego w papierach a potem znowu do ciebie. Możesz też wziąć na wydanie zewnętrzne - tzw wz-tke, dealer wypisze Ci ją bez faktury, a pokwitowanie zapłaty wypisze ci jako zaliczka na kombajn, gdy będziesz chciał wyfakturować on Ci odda tą zaliczkę, a Ty z powrotem ją mu zapłacisz i dostaniesz fakture. Uważaj tylko żeby nie zamotać z urzędem skarbowym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Mój znajomy chce kupić nowego Zetora Forterre125 ,plug obracany UG 4 skibowy ,agregat uprawowo siewny Kuhn i siewnik do nawozu Amazone ok. 1000l.Ma 50ha ziemi ornej ale dodatkowo pracuje jako Strażak i odprowadza składki do ZUSU.Pytał mnie czy może skorzystać z Prowu .Czy jest ktoś z was zorientowany czy mógłby skorzystać z Prowu ,dodam że jest na Vacie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

krus nie jest wymagany do modernizacji jak dobrze pamietam.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

poczytaja na stronach arimr nie cche mi ise szukac albo strzelac


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalx75    0
... dodatkowo pracuje jako Strażak i odprowadza składki do ZUSU.Pytał mnie czy może skorzystać z Prowu .Czy jest ktoś z was zorientowany czy mógłby skorzystać z Prowu ,dodam że jest na Vacie. ;)

Jeśli masz na myśli Modernizacje gospodarstw to na 100 % może. Mam taką samą sytuację i nie było problemów, nie ma wymogu w tym programie ubezpieczenia w KRUS.

Oczywiście musi spełniać inne kryteria zawarte w programie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nr 14xx lubelskie wreszcie doczekałem sie na zwrot kasy z pierwszego etapu. Ściągali z wypłatą do ostatniego dnia, ale w terminie sie wyrobili całe szczęscie:) Zaczynam realizować drugi etap:)

Jak myślicie kiedy beda następne nabory wniosków? Mi sie wydaje ze z powodu powodzi to w tym roku sie nie uda bo nie wyrobia sie z kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

jeśli wniosek jest wieloetapowy to jest wymóg gwarancji bankowych na finansowanie drugiego etapu ? bo słyszałem że tak jacekkombajnista może sie podzieli swoimi spostrzeżeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt ode mnie nie wymagał żadnych gwarancji o których mówisz. Pierwsze słysze w ogóle o takim czyms zeby agencja ządała gwarancji. W moim przypadku nie wymagali tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

kasa za pierwszy etap wpłyneła 16 dni po złożeniu poprawnego wniosku o płatność, także łądnie im poszło w przyszłym tygodniu składam za drugi etap i gdyby też tak szybko wypłacili to byłoby pięknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Mój znajomy chce kupić nowego Zetora Forterre125 ,plug obracany UG 4 skibowy ,agregat uprawowo siewny Kuhn i siewnik do nawozu Amazone ok. 1000l.Ma 50ha ziemi ornej ale dodatkowo pracuje jako Strażak i odprowadza składki do ZUSU.Pytał mnie czy może skorzystać z Prowu .Czy jest ktoś z was zorientowany czy mógłby skorzystać z Prowu ,dodam że jest na Vacie. ;)

 

Mój Ojciec jest w tej sytuacji i już podpisaliśmy umowe... :] (woj. śląskie)

 

wszystko bez problemu xDD (ale my nie jesteśmy na VAT-cie)


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin99023    0

Witam:) mam pytanie, czy mam szanse na ciągnik w następnym naborze majac cos ponad 30 ha i nowy 140 konny ciagnik? interesuje mnir taki 60-70 koni...


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj