Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#3981 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 15:26

W sprawie PROW Od kiedy trzeba spłacic całość i dopiero wtedy się dostaje zwrot? A jak ktoś niema kasy i spłaca kredyt np 5lat. I co dopiero po 5 latach ma zwrot?
Trzeba zwiąć kredyt na cała kwotę (chyba że masz kase ale z tym tez jest taki problem ż jak zaczynasz prowadzic działalnośc to Urząd Skarbowy może się zainteresować skąd masz ta kasę) potem wpłaca się cześć lub całość z własnych pieniędzy, a zwrot vatu i kasy z agencji przychodzi odrazu na spłatę kredytu do banku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 18:57
  •  

#3982 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 15:41

W sprawie PROW zwrot z agencji nie przychodzi wtedy jak splacisz kredyt tylko wtedy jak oni sie tam "wyrobia" teoretycznie pewnie moglbys dostac kase z agencji zaraz np za miesiac , ale w praktyce trza czekac dluzej i to jest przerabane bo jak masz kredyt na 300 tys to odsetki sa odpowiednio duze i do poki nie dostaniesz kasy z agencji to placisz wyliczone raty, a jakbys na samym poczatku splacania kredytu zwrocil jego polowe(caly zwrot z agencji) np 150 tys to pozniej masz mniejsze raty bo juz pol kapitalu masz splacone i w tym pomysle co jest opisany wlasnie o to chodzi zebyprzynajmiej pol zwrotu dostac juz odrazu to splacisz i juz raty mniejsze

#3983 Share Henius91

Henius91

Bad Moderator

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2690 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 15:55

W sprawie PROW mniej wiecej o to mi chodzili bo jeszcze sie nie spotaklem z tym ze agencja dala zwrot od razu.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Your Working Machine

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3984 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4252 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 23 grudzień 2009 - 16:37

W sprawie PROW Dokładnie całą róznica polegałaby tylko na wysokosci odsetek. bo płaciło by sie od kwoty pomnijszonej o zwrot z agencji. Bo jesli chodzi o kapitał to robic sie prolongate na np. 6 miesiecy ( przewidywany termin wpłyniecia kasy z agrimr) i nie ma problemu płacisdz tylko odsetki od całej sumy. No i róznica byłaby w wysokoci prowizji od kredytu. W m ojej sytuacji to nowe rozwiazanie spowodowałoby ze byłbym do przodu jakies 15tys ;) A tak bank je pochłonie. Ale kredyt lepiej wziasc bo US tez sie pyta rolników jak finansowali zakup srodka trwałego powyżej 200tys i wyedy pokazuje sie umowe kredytowa, po kłopocie - jesli jestesmy na vacie

#3985 Share mefiu890

mefiu890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 10:26

W sprawie PROW A czy są jakieś wnioski na utwardzanie podwórek typu założenie kostki pozbrukowej ?? Bo wiem ze kiedyś coś było dla tych co oczyszczalnie przydomowe zakładali to oni mogli się starać o połowę dofinansowania ja niestety się wtedy zgapiłem ;/

#3986 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4252 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 11:47

W sprawie PROW mozna jedynie z MGR na utwardzenie placu manewrowego

#3987 Share mefiu890

mefiu890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 14:54

W sprawie PROW bialy2005 a wiesz coś więcej na ten temat ??

#3988 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4252 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 15:16

W sprawie PROW sam z tego korzystałem. Jakbys przeczytał z 5-10 stron wczesnij to o tym było pisane. wymagania i formalnosci takie same jak przy zakupie maszyn dofinansowanie także takie samo.

#3989 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 15:46

W sprawie PROW Panowie wiecie może kiedy mniej więcej rozpocznie się nabór na modernizację gospodarstw 2010 ? ;)
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

#3990 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 17:28

W sprawie PROW Czy składając wniosek o dofinansowanie na zakup maszyn musze posiadać już płytę obornikową, zbiornik na gnojowicę i dobrostan zwierząt???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3991 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 13:32

W sprawie PROW

podobno beda zmiany co do splaty kredytu... zamiast na raz splacac np. kredyt 300 tys zl to agencja od razu po rozpatrzeniu wniosku da 150 tys. zl (oczywisci suma zwrotu zalezna od wieku rolnika). chodzi tu o to aby banki nie zarabialy tyle.

Troszke nie tak..... zaproponowano (projekt) aby w nowym naborze wypłacać Beneficjentom część poniesionych kosztów (zaliczkę) jeszcze przed realizacją projektu. Wysokość wypłacanych pieniędzy ma się ograniczyć do pieniędzy dokladanych z BUDŻETU PAŃSTWA (Polski). Zaliczki dla rolników na PROW - z budżetu państwa - Biznes i prawo gospodarcze - Gazeta Prawna - największy dziennik gospodarczy

#3992 Share Bizon1234

Bizon1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 17:27

W sprawie PROW Od kiedy może to obowiązować ???

#3993 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 21:10

W sprawie PROW

Panowie wiecie może kiedy mniej więcej rozpocznie się nabór na modernizację gospodarstw 2010 ? :lol:

Właśnie, nikt nic nie wie ?? mogliby dać dla ludzi na nastepne żniwa zakupy zrobić... :D

#3994 Share czteryM

czteryM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 12:21

W sprawie PROW

Troszke nie tak..... zaproponowano (projekt) aby w nowym naborze wypłacać Beneficjentom część poniesionych kosztów (zaliczkę) jeszcze przed realizacją projektu. Wysokość wypłacanych pieniędzy ma się ograniczyć do pieniędzy dokladanych z BUDŻETU PAŃSTWA (Polski). Zaliczki dla rolników na PROW - z budżetu państwa - Biznes i prawo gospodarcze - Gazeta Prawna - największy dziennik gospodarczy

Będzie to 20 % kosztów kwalifikowalnych.

#3995 Share kasztelan

kasztelan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 15:20

W sprawie PROW Czy budowa garażu na maszyny rolnicze może być kosztem kwalifikowanym.

#3996 Share czteryM

czteryM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 08:24

W sprawie PROW Budowa garażu na maszyny może być kosztem kwalifikowalnym, jeśli nie jest to inwestycja odtworzeniowa.

#3997 Share kasztelan

kasztelan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 20:07

W sprawie PROW Jeden garaż chciałem pobudować od podstaw, a drugi (już istniejący)przedłużyć o kilkanaście metrów. Kilka dni temu dostałem pismo z ARiMR, że garaże na maszyny rolnicze nie są kosztem kwalifikowalnym i proszą o usunięcie tych dwóch pozycji z wniosku. Cały wniosek był na cztery budynki.

#3998 Share czteryM

czteryM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 18:30

W sprawie PROW Według mnie powinno być uznane, proszę sobie przeczytać - http://www.arimr.gov...93_poz1397.pdf. Prosze przeczytać paragraf 9.1 punkt 1. Najlepiej zadzwoń do osoby prowadzącej i spytaj sie co ona na to, jeśli garaż nie przejdzie można zmienić np. na magazyn na słome, a pózniej w nim trzymac coś innego.

#3999 Share kasztelan

kasztelan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:26

W sprawie PROW Dzwoniłem do osoby prowadzącej(która jest panią)i powiedziała mi,że garaże w żadnym wypadku nie przejdą. Zdecydowałem (tak samo jak mi radzisz),że zmienię przeznaczenie/nazwę budynku i zobaczę co z tego wyjdzie.Argumentacja ARiMR jest poniżej jakiejkolwiek polemiki, wiec nie będę walczył z wiatrakami.Problem dla mnie jest naprawdę spory bo trzeba zmienić decyzję o warunkach zabudowy,kosztorys szczegółowy,nazewnictwo w planie i pozwolenie na budowę a wszystko do 11-stycznia (chyba poproszę o przedłużenie terminu). Najbardziej denerwuje mnie to, że wcześniej nikt mnie nie uprzedził o takich komplikacjach. Wniosek wypełniał mi pracownik ODR-u w konsultacjach z izbami rolniczymi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4000 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:52

W sprawie PROW

Według mnie powinno być uznane, proszę sobie przeczytać - http://www.arimr.gov...93_poz1397.pdf. Prosze przeczytać paragraf 9.1 punkt 1. Najlepiej zadzwoń do osoby prowadzącej i spytaj sie co ona na to, jeśli garaż nie przejdzie można zmienić np. na magazyn na słome, a pózniej w nim trzymac coś innego.

W paragrafie jest wyraźnie napisane że kosztem kwalifikowanym jest "budowy, przebudowy, remontu połączonego z modernizacją budynków lub budowli wykorzystywa-nych do produkcji rolnej oraz do przechowywania,magazynowania, przygotowywania do sprzedażylub sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych(łącznie ze zlokalizowanymi w tych budynkach po-mieszczeniami higieniczno-sanitarnymi) wraz z za-kupem, montażem instalacji technicznej, wyposa-żenia, koszty rozbiórki i utylizacji materiałów szko-dliwych pochodzących z rozbiórki pod warunkiem,że rozbiórka jest niezbędna w celu realizacji opera-cji, z zastrzeżeniem ust. 4;" garaże nie są budynkami wykorzystywanymi do produkcji rolnej i ani do przechowywania i magazynowania produktów rolnych więc ARiMR ma jak najbardziej rację, trzeba było inaczej nazwać budynki na etapie starania sie o pozwolenie na budowę np magazyn na produkty rolne np na ziemniaki, slome itd a potem mogłeś sobie tam trzymać ciągnik. Dziś albo zmienisz papiery o pozwolenie budowlane albo wyrzucisz te pozycje z wniosku niestety widać tu fachowość doradców z ODR-u, wystąp do nich z pismem o zwrot kasy za nienależycie wykonaną usługę.