Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#3961 Share mlody1919

mlody1919

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 17:34

W sprawie PROW Witam

Robił ktoś z Was cesję wierzytelności na bank w obecnym naborze w oddziale mazowieckim?

W naborze 2007 cesję robili od ręki, a teraz już nie :unsure:. Wczoraj złożyłem wniosek o cesję z wymaganymi załącznikami i teoretycznie mają na to 14 dni i podobnież sami wysyłają już do banku.

Czy ktoś z Was już robił to na Mazowszu? Czy faktycznie czekają do ostatniego dnia, a może robią to szybciej?

Z góry dzięki za informację

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 13:11
  •  

#3962 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 20:28

W sprawie PROW mi sie wydaje ze plyta obornikowa jak i zbiornik na gnojowice jest obowiazkowy wszedzie bez wzgledu czy ktos jest w strefie OSN czy nie(wzajemna zgodnosc,dobrostan zwierzat itp. - napewno gdzies to jest zawarte wiec czy tak czy siak na pewno trzeba to miec myslac o jakiejkolwiek hodowli) z ta roznica ze w OSN na wiecej tak jak pisales.

#3963 Share czteryM

czteryM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 09:25

W sprawie PROW Na terenach OSN-ów płyta obornikowa oraz zbiornik na gnojówkę jest obowiązkowy(oprócz głebokiej sciółki). W tej chwili na pozostałych terenach nie jest wymagane posiadanie płyty oraz zbiornika, od 2011 będzie wymagane posiadanie zbiornika. Przy kupowaniu maszyn nie jest wymagane zaświadczenie od powiatowego lekarza weterynarii. Natomiast przy działaniach związanych z budynkiem w którym, utrzymywane są zwierzęta takie zaświadczenie jest potrzebne i wtedy zaczyna się zabawa...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3964 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 10:18

W sprawie PROW mozesz opisac ta zabawe?
jakie wymagania trzeba spelnic i jakie zaswiadczenia zalatwic?

#3965 Share czteryM

czteryM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 12:13

W sprawie PROW Chodziło mi o zaświadczenie o spełnianiu minimalnych warunków utrzymania zwierząt. Właśnie o to chodzi, żeby otrzymac to zaświadczenie potrzebna jest płyta i zbiornik. Więc jeśli chcemy założyć wentylacje w chlewni musimy posiadać płyte i zbiornik nawet jeśli nie jestesmy na OSN-ach.

#3966 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 13:46

W sprawie PROW Mam pytanie: czy możliwe jest łączenie programów w celu zakupu maszyny? Chodzi mi tutaj o nowy kombajn, ale z tego co wiem, moje gospodarstwo jest za małe, abym się zakwalifikował. Czy możliwe jest w takim wypadku zakup takiej maszyny nie tylko dla siebie, ale jednocześnie na świadczenie usług (program róznicowania w kierunku działalności nierolniczej)?

#3967 Share FISH

FISH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 18:31

W sprawie PROW Ja nie jestem w OSN. Na PROW złożyliśmy wniosek o wyciąg obornika, płytę i zbiornik. Wniosek został już poprawiony i czekamy na zaproszenie na podpisanie umowy.
Zaświadczenie od weterynarza zostało wydane właściwie od ręki.
Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

#3968 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 21 grudzień 2009 - 19:15

W sprawie PROW Mozesz korzystac z programu róznicowanie jesli masz za mało ha na nowy konbajn. Ale tam jest dofinansowanie maks 100tys( 50% netto) Programów nie można łaczyc. Jedynym wyjatkirm jest MR i MDR.

#3969 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 19:28

W sprawie PROW A jak to jest z przeliczaniem koni na ha (chodzi mi o konie mechaniczne)? Mam 33ha MTZ82km i ZETORA62km na jakiej mocy ciągnik mógłbym składać wniosek?
Albo czy jest sens startować na nowy kombajn?

#3970 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 19:51

W sprawie PROW Jakby dało rade z MGR i z różnicowania kase wziąć na nowy kobajn, to bym sie nie zastanawiał. Nie mam dużo pola, ale dużo po usługach sie robi. Sprzedałbym te moje dwa statki i kupiłbym jednego nowego i bym miał i chęć do żniw lepszą i spokój na pare lat. Póki co wszystko przede mną, gospodarstwo na ojca stoi jeszcze, on liczy na strukturalną, ale chyba nic z tego nie wyjdzie. W lipcu kończy 55. Chyba trzeba przejmować to i wyciagać kase ile sie tylko da.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3971 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 21 grudzień 2009 - 19:54

W sprawie PROW

Na terenach OSN-ów płyta obornikowa oraz zbiornik na gnojówkę jest obowiązkowy(oprócz głebokiej sciółki). W tej chwili na pozostałych terenach nie jest wymagane posiadanie płyty oraz zbiornika, od 2011 będzie wymagane posiadanie zbiornika. Przy kupowaniu maszyn nie jest wymagane zaświadczenie od powiatowego lekarza weterynarii. Natomiast przy działaniach związanych z budynkiem w którym, utrzymywane są zwierzęta takie zaświadczenie jest potrzebne i wtedy zaczyna się zabawa...

kolego 2 razy startowałem na prow i dwa razy było potrzebne zaświadczenie od powiatowego lekarza. Za pierwszym razem brałem tylko maszyny tak samo i w drugim mam złożone na kilka maszyn. Co lepsze czasem sprzedaje sie z gospodarstwa jakiegoś byczka więc badana była też jedna sztuka na zawartość we krwi jak to oni nazywają sterydów ;)

#3972 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 21 grudzień 2009 - 20:33

W sprawie PROW Ode mnie nikt takiego zaświadczenia nie chciał, a też kupuję na PROW maszyny i niby jedna Polska....
kto sieje ten zbiera....

#3973 Share oradek

oradek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 21:42

W sprawie PROW Dzisiaj w Agrobiznesie coś mówili o składaniu jakiś wniosków od 5 stycznia. Ktoś może wie o co chodzi, bo nie oglądałem tego tylko mi dziadek o tym mówił.

#3974 Share czteryM

czteryM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 08:26

W sprawie PROW

kolego 2 razy startowałem na prow i dwa razy było potrzebne zaświadczenie od powiatowego lekarza. Za pierwszym razem brałem tylko maszyny tak samo i w drugim mam złożone na kilka maszyn. Co lepsze czasem sprzedaje sie z gospodarstwa jakiegoś byczka więc badana była też jedna sztuka na zawartość we krwi jak to oni nazywają sterydów ;)

To co napisałem dotyczy modernizacji z 2009 roku, nie wiem jakie zasady były wcześniej.

#3975 Share tomek198402

tomek198402

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 21:17

W sprawie PROW

Możecie mi powiedzieć jak wygląda sprawa z pomocą na płytę obornikową? Mamy 30ha i 3 maciory ale nie ma plyty obornikowej a bez plyty nie ma szans na pomoc na maszyny przy hodowli. Jakie warunki trzeba spelnić i czy są jakies przyliczniki na wielkosć plyty co do wielkosci stada? Druga sprawa czy skladajac wniosek moge uwzglednić plyte obornikowa i np szambo za jednym razem? Szambo jest stare powojenne wiec nie wiem czy przeszloby jakąkolwiek kontrole.

Ja złorzyłem na płytę i zbiornik na gnojowiće w 2007 , i Ci powiem że na dzień dzisiejszy dawno złorzyłem wniosek o płatnośc i koleś sie ciągle czegos czepia do tej płyty i do zbiornika , robiłem systemem gospodarczym czyli sam, miałem tylko faktury za materiał i wynajety sprzet , i coś tam ciągle nie pasuje 4 kosztorysy robiłem co do tych budowli i ciągle żle , aż sie wku i powiedziałem im kilka słow żeby oni dali tego kto sie zna na kosztorysie ja zapłace i będzie z głowy to nie wiedzili co odp , jak Ci bedzie firma robic to ok bo masz tylko jedną fakture i mniejsze może problemy ale jak dla mnie to jak robisz coś za kilka set tys . to może warto a jak za kilka to daj se spokuj

#3976 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 22:43

W sprawie PROW podobno beda zmiany co do splaty kredytu... zamiast na raz splacac np. kredyt 300 tys zl to agencja od razu po rozpatrzeniu wniosku da 150 tys. zl (oczywisci suma zwrotu zalezna od wieku rolnika). chodzi tu o to aby banki nie zarabialy tyle.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#3977 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 23:25

W sprawie PROW Czyli płacą kasę przed wzięciem kredytu czy po? Bo jak po to wychodzi na to samo. A jak przed to dokładnie jaką część zwrotu?

#3978 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 08:49

W sprawie PROW juz jakis czas temu slyszalem ze zaraz po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i podpisaniu umowy przez rolnika agencja ma wyplacac caly zwrot aby rolnicy nie zaciagali takich duzych kredytow...

#3979 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 10:26

W sprawie PROW Od pierwszych naborów na MR też gadali o 75tyś zł. I jak dotąd to tylko gadanie. Wczoraj w agrobiznesie mówili że wpłyneło tylko 1000 wniosków na MR w tym roku. To kasy po 75tys by nie starczyło? Jak by dali więcej to może więcej rolników by skożystało.
Zawalili sprawę z rentami strukturalnymi i wielu gopodazy czeka z przekazaniem ziemi. Skutek tego taki ze pewnie rent i tak nie dostaną, ci którzy nie sa jeszcze młodymi rolnikami nie skorzystają z naboru na modernizację która prawdopodobne bedzie ostatnim naborem.
Więc z ich obietnicy nic nie wynika. A niepotwierdzone info o zwrocie kasy przed zakupem maszyn niejest potwierdzone więc jest wiadomo co warte.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3980 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 13:10

W sprawie PROW ale najprawdopodobniej takie cos wprowadza bo w tej chwili banki za duzo kasy zdzieraja z rolnikow bo jak sie kupuje maszyny np. za 300 tys. zl to rolnik musi calosc splacic bankowi a dopiero potem otrzymuje zwrot a jak by weszly te nowe przepisy to jak sie bedzie brac maszyny za te 300 tys. zl to rolnik po rozpatrzeniu wniosku przez agencje, dostaje zwrot np. 150 tys zl i nie musi brac kredytu na 300 tys zl tylko na 150.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy