Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#3941 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 18 grudzień 2009 - 13:43

W sprawie PROW kolego to zależy na kogo trafisz u mnie za pierwszym razem poza maszynami na które składałem to zaglądali wszędzie od miejsca gdzie składuje nawozy po kolczyki u bydła także.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 09:40
  •  

#3942 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 17:10

W sprawie PROW Witam wszystkich.
Dostałem wezwanie do uzupełnienia wniosku na modernizacje więc z rozpatrywaniem jest lepiej niż się spodziewałem. Mam numer coś ok. 32xx w mazowiecki oddziale.

We wniosku poza zakupem kilku maszyn mam też wpisaną modernizację budynków inwentarskich.
Modernizacja budynków będzie głównie polegała na wymianie ETERNITU na blachę może jeszcze jakieś świetliki zamontuję.
W związku z tym jeśli ktoś realizował już podobny projekt.To będę wdzięczny za wypowiedzi .
Czy trzeba taką modernizację zgłaszać w starostwie?
Czy do wniosku są wymagane jakieś szczegółowe kosztorysy , czy może wystarczy oferta na wykonanie roboty .

Z góry dziękuję za wszystkie informacje.

Pozdrawiam,
Paweł

#3943 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 grudzień 2009 - 18:17

W sprawie PROW

tak tylko sprawdzaja maszyny. jak masz kwot od weterynari to nie moga go podwarzyc :blink: To nie SPO czy SAPARD :unsure: Kuzyn miał juz kontrole a ma krowy i tak jak mówiłem tylko spisali dane z tabliczek z maszyn.

A spotkałeś się z czymś takim że mogą nie przyjechać przed przekazaniem płatności na konto?
Usłyszałem coś takiego żebym się nie zdziwił jak nie przyjada bo mają straszne obłożenie ale sprawdzą mnie w ciągu tych 5 lat (kontrola się odbędzie po otrzymaniu płatności).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3944 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 18 grudzień 2009 - 19:11

W sprawie PROW masz racje kontrol może pojawić się u ciebie nawet za 4 lata więc jeśli trzymasz maszyny na które składałeś wniosek to ok ale jak sprzedasz przed upływem 5 lat od daty przelania zwrotu na twoje konto no to trzeba zwrócić kwotę którą otrzymałeś plus odsetki od tej kwoty :unsure:

#3945 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 19:19

W sprawie PROW

Po 40 czy tam 50lat masz 40% + onw 10%. ONW licza wtedy gdy ponad połowa ziemi jest na ONW. Działka siedliskowa nie musi byc na ONW. Teraz tez medytuje żeby moze na mame złozyc ale 40% zwrotu i jest w dodatku na ryczałcie :unsure: I sam nie iwem troche mało te 40% bo onw ma tylko kilka dziłek :blink:

a młody rolnik na ONW może dostać 55 czy 60% zwrotu netto?

kiedy jest nowy nabór i jak myślicie czy dało by się wyrobić z maszynami zielonkowymi przed sezonem, czy mozna np. kupić prasę po złożeniu wniosku ale zanim coś tam rozstrzygną?

#3946 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 18 grudzień 2009 - 19:21

W sprawie PROW takich kontroli mozesz miec nawet 10 w ciagu tych 5 lat :unsure: A co do kontroli przed wypłata to bedzie na 100% jesli przekraczasz pewna kwote zwrotu bodajrze 100tys, juz nie pamietam dokłądnie wiem ze ja bede miał na 100% kontrole.

60%

#3947 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 19:35

W sprawie PROW he ja musze teraz zrobić inwestycje na tyle że ewentualnego zwrotu było by ze 20 tyś to warto się w to bawić wogóle, bo gosp. jest na ojca to i zwrot nie duży, a na czerwiec nie wyrobie się pewnie? no i kiedy ten nabór może być? czy przez te 5 lat można przepisać gosp. na następce?

#3948 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 19:41

W sprawie PROW @bialy2005 no właśnie po aneksie będe miał poniżej 100 tys PLN zwrotu i może dlatego usłyszałem to co usłyszałem (płatność bez kontroli a kontrola będzie później). Co do innych kontroli to czytałem tę umowę kilka razy zanim podpisałem i wiem że mogą być kilka razy z ARiMR i nie tylko od nich.

@Ferdek07 - ja pierwotnie zakładałem że zwrotu będę miał nie wiele więcej niż ty a teraz wyszło wg papierków prawie 5 razy tyle.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#3949 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 12:59

W sprawie PROW Możecie mi powiedzieć jak wygląda sprawa z pomocą na płytę obornikową? Mamy 30ha i 3 maciory ale nie ma plyty obornikowej a bez plyty nie ma szans na pomoc na maszyny przy hodowli. Jakie warunki trzeba spelnić i czy są jakies przyliczniki na wielkosć plyty co do wielkosci stada? Druga sprawa czy skladajac wniosek moge uwzglednić plyte obornikowa i np szambo za jednym razem? Szambo jest stare powojenne wiec nie wiem czy przeszloby jakąkolwiek kontrole.
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#3950 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 14:39

W sprawie PROW jesli nie jestes na OSN nie mylic z ONW to nie musisz miec płyty. Do dofinansowania maszyn z prow wytarczy zaswidczenie od powiatowego weterynarza i arimr nawet tego nie sprawdza tylko liczy sie papier.Ale jesli chcesz to mozesz jednoczesnie złozyc wniosek na budowe płyty, zbiornika i zakup maszyn tylko powiedzmy maszyny w 2 etapie lub wszytko w jednym etapie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3951 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 15:22

W sprawie PROW Z tym zbiornikiem to wyjaśnijmy sobie jedną rzecz - jeżeli jest to szambo czyli zbiornik na gnojówkę czy gnojowicę to owszem należy pisać na PROW.
Jeżeli jest to jednak szambo czyli bezodpływowy zbiornik na nieczystości z domu to raczej się nie da z PROWu na to wyrwać kasy ale można próbować z Urzędu Gminy wyrwać pieniądze na POŚ.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#3952 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 16:10

W sprawie PROW Nikita chodzi mi o zbiornik na gnojowice. A co z oborą jakie są wymagania bo ojciec twierdzi ze na PROW na maszyny nie mamy co liczyc do puki jest hodowla. Czy moge liczyc na ciągnik 100KM (np forterra) z ładowaczem. Jest mozliwosc dzierzawy od rodziny 22ha ale w tedy potrzebny jest drugi traktor zarejestrowany z ładowaczem (Big Bagi). na razie jest na stanie Belarus 820 i c360.

#3953 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 16:30

W sprawie PROW bialy2005 jestes pewny ze tylko na terenach objetych OSN musisz miec plyte i odpowiednio duzy i szczelny zbiornik??

wydaje mi sie ze ten przepis objemuje wszystkich ktorzy zajmuja sie hodowla
do tego wiem i to jest pewne ze sa okreslone przeliczniki co do pojemnosci ziobrnika w stosunku do ilosci i rodzaju hodowanych zwierzat

#3954 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 16:33

W sprawie PROW @mtz_820

Belarus 820? Ile on ma lat? Napewno mniej niż 20.
Ile ha?

Ciągnik/maszyny albo nowe albo nie starsze niż 5 lat (ale nie wiem czy w chwili składania wniosku, podpisania umowy, wniosku o płatność). Musisz przejrzeć ten wątek bo naprawdę nie chce wprowadzić Cię w błąd.

Co do hodowli i brania maszyn - w tym wątku pisano że się da nie mając płyty wziąć maszyny ale płyta i zbiornik i tak będzie do zrobienia.

@MartineZ
jest taka tabela wg której przelicza się zwierzaki na DJP i później z tego bierze sie kubaturę i wielkość płyty.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#3955 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 16:42

W sprawie PROW Belarus ma jakies 6lat. O tym ze nie moga byc starsze nic 5lat to wiem. Na razie jest 38ha ale tak jak pisze jesli okaze sie ze mogzemy dostac zwrot to dojdzie te 22ha.

#3956 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 16:42

W sprawie PROW Wiadomo juz jakich zmian mozna sie spodziewac w przyszlym roku w programach: MGR i MR?

W przypadku gdy zloze wniosek jak rolnik, a pozniej zarejestruje dzialanosc gosp. beda mogl od tych maszyn "odciagnac" vat?
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#3957 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 19 grudzień 2009 - 16:59

W sprawie PROW Nie wiecie kiedy może byc nowy nabór PROW, na Modernizacje Gospodarstw Rolnych???
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#3958 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 17:05

W sprawie PROW Nikita ale to obowiazuje tylko rolnikow znajdujaych sie na terenach objetych OSN czy wszytskich

#3959 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 17:11

W sprawie PROW Na OSN musisz miec mozliwosc magazynowania na 6 miesiecy a poza na 4 misace takze sa inne przeliczniki na OSN i reszte terenów. NIe chce mie sie szukac i czytac ale z tegop co wiem to teraz nie ma koniecznoisci płyty ale w innych zobowiazaniach moze byc konieczna np. wzajemna zgodnosc ( cross-compilance) od któregos tam roku. Ja kiedys zrobiłem płyte i zbiornik ze starego PROW wiec bardzo sie nie zagłebiam w szczegóły

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3960 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 19 grudzień 2009 - 17:27

W sprawie PROW

takich kontroli mozesz miec nawet 10 w ciagu tych 5 lat :unsure: A co do kontroli przed wypłata to bedzie na 100% jesli przekraczasz pewna kwote zwrotu bodajrze 100tys, juz nie pamietam dokłądnie wiem ze ja bede miał na 100% kontrole.

60%

Ja miałem zwrot 200 tys w sierpniu i do dziś jeszcze kontroli nie miałem, więc mit o obowiązkowej kontroli powyżej 100 tys obalony.