Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#3861 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 09 grudzień 2009 - 23:22

W sprawie PROW umowa moze byc ale według instrukcji nie mozesz wpisac dzierzaw do tabeli jesli nie brałes dopłat na te dziłki. W instrukcji jest o tym napisane.jak masz kuku to pisz ja na zilonke bo wtedy jest duza nadwyzka 3000 na ha ja miałem 3ha kuku 1 ha łaki i 16-17 ornych i wychodziło 4,6 esu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 19:38
  •  

#3862 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 grudzień 2009 - 08:21

W sprawie PROW

no ale jak ja mam umowy itd to tez nici?? kurde kicha... bo mowil mi doradca ze spoko mozna tak...

jeżeli są to DD czyli powyżej 5 lat po zakończeniu inwestycji to może przejdą ;)

Ogólnie jest tak jak pisze biały2005 czyli wpisuje się we wniosku to co miałeś w dopłatach za rok bazowy. Można wpisać (ja tak zrobiłem) działki których byłem właścicielem ale kupiłem je po złożeniu wniosku o płatności bezpośrednie więc nie ma ich w systemie dopłat na mnie - wtedy zerujesz te działki w tabeli z działkami + papier na jakiej podstawie to użytkujesz i to pomaga czasem jak brakuje trochę do wyrwania wiekszej maszyny.
Podobnie z dzierżawami KK, niby się nie liczą, no niby nie ale jak masz wypis z rejestru gruntów+umowę na 3 lata a działka jest wydzierżawiona z urzędu gminy (a oni dzierżawią tylko na 3 lata, nie dłużej niż 3 lata) to jest to spory atut szczególnie jak to jest te kilka hektarów dzięki którym możesz wyrwać np. większy ciągnik.

Co do przejęcia gospodarstwa czy ziemi po złożeniu wniosku o płatności bezpośrednie - przeczytajcie instrukcję od tego wniosku - tam jest jak dostać część dopłat (przynajmniej w starych instrukcjach było). Problem jest taki że jeżeli ktoś zdecyduje sie na takie zabawy to termin wypłacenia będzie dłuższy a to czasem nie jest opłacalne.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3863 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 10 grudzień 2009 - 08:38

W sprawie PROW dzieki nikita mi wlsasnie mowil moj doradca ze dzierzawy przejda pod warunkiem ze umowy bede mial na dluzej niz 5 lat i wciagne dzierzawy do obszarowych w tym roku i to wystarczy a gosc nie jest laik tylko bardzo duzo wnioskow robi, dlatego mysle ze powinni byc ok tak jak on mowil. A jesli chodzi o doplaty to spoko ojciec juz ma decyzje wiec za 2-3tyg kasa na konto mu wpadnie wiec moze spokojnie na mnie przepisac:) dzieki bardzo za pomoc pzdr.;)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3864 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 10:33

W sprawie PROW kolego ale tu nie chodzi o dobór maszyn bo tam to biora pod uwage wiele rzeczy ale chodzi konkretnie o ESU. DO żywotnosci nie mozesz wziasc dzierżaw jesli nie brałes na nie dopłat obszarowych. Zadzwon sobie do arimr lub do tego kolesia od wniosków i konkretnie zapytaj o ESU.

#3865 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 11:09

W sprawie PROW bialy no wlasnie ja z nim rozmawialem o esu i mi brakowalo ze swojego i mowil mi ze wpiszemy dziierzawe potem ja wciagne do wnisku i juz bedzie uznana tylko na conajmniej 5 lat musi byc od daty zlozenia wniosku ale ja i tak bede mial dluzsze dzierzawy:) dlatego wlasnie ja z nim juz niejednokrotnie ten temat poruszalem i mowil ze spomkojnie bedzie ok a on nie jest glupi chlop bo radzi sobie i naprawde robil juz bardzo duzo wnioskow...;)

nawet w MR mam tak zastrzezone ze zwieksze zywotnosc ekonomiczna gospodarstwa poprzez dzierzawy sasiedzkie do co najmniej 4 ESU w 2010roku dlatego bo jak robilismy ten wniosek to juz z mysla o skladaniu kolejnego na modernizacje i wlasnie te esu byly wazne i tak mi pan Marcin doradzil i tak zesmy zrobili we wniosku na MR mam wpisane ze bede mial 22ha z dzierzawa i z tego juz jest 4 ESU ale ja bede mial wiecej dzierzawy mysle ze jak dobrze pojdzie to nawet pod 30 powinno byc bo reszta to tzw "na gebe" a na reszte normalnie bede mial umowy i wciagne w doplaty i to wystarczy. mam nadzieje ze pan Marcin sie nie myli:)

#3866 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 12:48

W sprawie PROW To juz sam nie wiem. Wiem że jak złozyłem wniosek w 2007 a zimie dostałem dosłownie tydzin przed złozeniem to w poprawkach odrazu napisali zebym przedstwił inne dokumenty własnosci na podstwie których wyliczyłem ESU a dałem im odrazu akt notariualny i umowy dierzaw. Nawet do mnie dzwonili i jak rozmawiałem z prowaqdzacym to powiedził że włąsnie do ESU nie moge wliczyc DD jesli nie było na nie dopłat. TAkze moze cos pozminili i teraz inczej do tego podchodza. A w arimr zmiany to normalka ;)

#3867 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 13:28

W sprawie PROW Witam.....

Właśnie wróciłem ze szkolenia nt. PROW..... i gratuluje tym co wykorzystali jak najwięcej.. teraz już tak łatwo nie będzie...

1. zostaje wprowadzona punktacja wniosku która ma na celu wyodrębnienie wniosku do realizacji zgodnego z programem PROW (modernizacja)
np. punktacja w zależności od ESU gospodarstwa -- optymalne esu 28 liczba punktów 5 i teraz im większe lub mniejsze ESU liczba punktów mniejsza (mają być ustalone widełki np 4-15 15-40 40-70

np. punktacja w zależności od celu realizacji inwestycji (pierwszeństwo dla zwiększenia wartości dodanej) najmniej punktów poprawa bezpieczeństwa.....

preferowane gospodarstwa mleczne...

pierwszeństwo dla gospodarstw niekorzystających Z MODRNIZACJI

nowością jest w kilku działaniach możliwość uzyskania części pieniędzy przed realizacją (niepamiętam czy dotyczy modernizacji)

te wszystkie informacje to oczywiście projekt który ma być zatwierdzony.....

zmiany w rentach strukturalnych - wprowadzają punktacje w zależności od pow. (gosp. które zostaje powiększone) niema to wpływu na wysokość renty tylko na to czy renta zostanie przyznana chyba że przekazywane gospodarstwo jest większe od średniej (krajowej chyba) to wtedy + 102zł

wiele wiele innych zmian .. to co zapamiętałem to napisałem...

#3868 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 13:45

W sprawie PROW wcześniej już gdzieś o tych zmianach słyszałem, ale to były tylko plotki. Teraz to już chyba pewne. Trochę martwią te nowe wymagania ,ale z drugiej strony dobrze, że wogóle bedzie nowy nabór.

#3869 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 grudzień 2009 - 15:31

W sprawie PROW

bialy no wlasnie ja z nim rozmawialem o esu i mi brakowalo ze swojego i mowil mi ze wpiszemy dziierzawe potem ja wciagne do wnisku i juz bedzie uznana tylko na conajmniej 5 lat musi byc od daty zlozenia wniosku ...

od daty złożenia wniosku? Chyba 5 lat od otrzymania płatności końcowej.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3870 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 17:49

W sprawie PROW tak Nikita masz racje pokrecilem:) miejmy nadzieje ze bedzie nabor i ze cos wyciagne bo do tej pory zadnego wniosku nie skladalem... tylko rodzice plyte gnojowa robili:) dzieki za pomoc panowie pozdrawiam:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3871 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 19:27

W sprawie PROW no dzisiaj zobaczyłem zwrot na kącie ;) ale kontroli nie było

#3872 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:02

W sprawie PROW

wcześniej już gdzieś o tych zmianach słyszałem, ale to były tylko plotki. Teraz to już chyba pewne. Trochę martwią te nowe wymagania ,ale z drugiej strony dobrze, że wogóle bedzie nowy nabór.

spytałem się prowadzącego kiedy będzie nabór.... to przedstawił listę województw które wykorzystały pieniądze .. ale kiedy i czy w ogóle będzie to nie wiadomo ...

#3873 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:15

W sprawie PROW Mam znajomego w pewnej instytucji finansowej i kilka dni temu zadzwonił do mnie z wiadomością, że właśnie był na spotkaniu w ARIMR i będzie nowy nabór na początku roku. Myślę, żę to pewna informacja, ale wiadomo jak jest w Polsce, tu wszystko się może zdażyć.

#3874 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:21

W sprawie PROW a jeszcze w sprawie gruntów jesli składam dopłaty na pewien obszar a nie mam umowy dzierżawy to one sie liczą do wniosku ?

#3875 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 21:37

W sprawie PROW @dodi, a kiedy składałeś wniosek o płatność?

#3876 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 15:31

W sprawie PROW składałem 4 listopada

#3877 Share rom19

rom19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 16:19

W sprawie PROW do kiedy w grudniu można składać wniosek o płatność??

#3878 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 11 grudzień 2009 - 17:52

W sprawie PROW do 31 grudnia, możesz wysłać pocztą

#3879 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 20:16

W sprawie PROW a nie orietuje sie ktos czy nowy nabor bedzie przed skladaniem wnioskow obszarowych czy moze po??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3880 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów