Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#361 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 09:56

W sprawie PROW W czasie żniw to nie to widły w rękach cały czas są bo trzeba słomę itp wozić ;)
Ja czekam i nie kupuję sprzętu wcześniej ale i tak nie mogę już się doczekać, tyle wytrzymałem to i jeszcze trochę wytrzymam :)
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 01:06
  •  

#362 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 11:29

W sprawie PROW U mnie tez sie wstrzymujemy z zakupami. Gdyby coś nie wypaliło to wtedy byłoby nieprzyjemnie a sprzet mniej by cieszyl pewnie. te dwa moze trzy miesiące na podpisanie umowy to poczekam. Bez ryzyka bez stresu...

#363 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 18:56

W sprawie PROW a ja moze i dobrze ze nie kupilem traktora jeszcze na wniosek.wypatrzylem ze z USA mozna sciagnac johna deera 40 tys taniej niz w polsce a serwis itak musza uznac gwarancyjny ,tak mowil kolo z usa. sie sk.....bance;-)nasi dorabiaja na naszych tylkach .ni dam sie.rolnik mobilny jes ;-] The world wide web ;)musze tylko kolnac do celnego ile cla zaplace i jak z rejestracja na 100 % i w kontener jelenia :]

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share nigger nigger

nigger
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 lipiec 2008 - 21:10

W sprawie PROW Stary, jak nie masz kogoś tam w Usa co by ci ten ciągniczek zapakował na kontener i dopilnował żeby dokładnie go zabezpieczyć, i pozalatwiac wszystkie sprawy papierkowe to lepiej daj sobie spokój!, to nie jest wszystko takie piękne jak ktos mowi "w kontener i do Polski" , a z tą gwarancja to musiałbyś się dowiedzieć gdzies z bardzo pewnego żródła najlepiej z JD z USA bezpośrednio u nich, bo nie wydaje mi się aby udzielali gwarancji na europę na ciagniki przeznaczone na rynek amerykański, kwestia dowiadywania się. Ale najlepiej jechać samemu wykupić kontener zapakować i czekać na ciągniczek.

PZDR>

#365 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 lipiec 2008 - 13:54

W sprawie PROW W przyszłym tygodniu będą wysyłane zawiadomienia z prośba o uzupełnienie wniosków i poprawienia ewentualnych błędów. Dla osób które brały oferty w Fino dodatkowa robota, zmiana oferty, bo w tej złożonej nie było napisane że maszyny są nowe ;)

#366 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 29 lipiec 2008 - 14:40

W sprawie PROW do wszystkich po koleji czy jakos tak stopniowo grupami??? My nie mielismy wogóle złozonych ofert! Teraz dopiero sie zacznie.

#367 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 lipiec 2008 - 16:27

W sprawie PROW to na jakiej podstawie wyceniliście maszyny???

#368 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 29 lipiec 2008 - 22:57

W sprawie PROW Najlepsze jest to ze zrobił się taki szał na maszyny ze na niektore modele trzeba czekać nawet kilka miesięcy. Ja zamówiłem maszyny juz dwa miesiące temu bo sa mi potrzebne na żniwa za dwa tygodnie mam do odbioru. A jeśli wniosek przejdzie pozytywnie to skorzyścią dla mnie.

#369 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 30 lipiec 2008 - 01:06

W sprawie PROW NO MOJ SZfAGIER MA RODZINE TAM.BIEGLE ZNA ANGIELSKI I DZWONIL DO DEALERA TAM I KAZAL PRZYLATYWAC C I NEGOCJOWAC UMOWE.TAK JAK U NAS PODPISUJE SIE I WPLACA ZALICZKE.POTEM RESZTA HAJSU I CIAGNIKNA TRANSPORT. WZYWALI JUZ KOGOS W SPRAWIE prow ???

#370 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 30 lipiec 2008 - 08:03

W sprawie PROW

to na jakiej podstawie wyceniliście maszyny???

Przeciez zeby podac cene traktorka nie trzeba miec oferty. wystarczy sie dowiedziec telefoniczie i nieco podwyzszyc cene i taka wpisac we wniosku. Na zebranie porządnych ofert było o wiele za mało czasu. wogóle co są warte oferty z przed prawie roku? Moim zdaniem niewiele.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Informatyka<br />rolnictwo<br />turystyka

Napisany 30 lipiec 2008 - 09:50

W sprawie PROW Dokładnie, oferty były składane w listopadzie przez ten czas dużo mogło sie pozmieniać w sprzęcie(nowe modele ciągników, nie sa dostępne już np DF K110) dużo mogło się pozmieniać w samych gospodarstwach, oj będą mieli co robić w ARiMR.

#372 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 30 lipiec 2008 - 20:13

W sprawie PROW Ale i ceny non stop idą w górę średnio od nowego roku maszyny podrożały o 10% a na jesieni znowu podwyżki dlatego nie warto czekać na agencje tylko kupywać i koniec

#373 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 30 lipiec 2008 - 20:50

W sprawie PROW A jak kupisz maszyny i odrzucą twój wniosek i zostaniesz na lodzie, i będziesz musiał sam wszystko spłacać. Ja wole poczekać i nie żyć w stresie że wniosek mi odrzucą i będę musiał sam wszystko spłacać
Chłop ze wsi

#374 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 30 lipiec 2008 - 20:57

W sprawie PROW Maszyny i tak muszę kupić. A jeśli z Prow nie wypali to trudno bedzie trzeba zaciągnąc pasa.

#375 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 30 lipiec 2008 - 21:57

W sprawie PROW Mi tak bardzo nie są potrzebne maszyny tylko chcę nowe kupić a starsze sprzedać ;) :)
Chłop ze wsi

#376 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 31 lipiec 2008 - 10:37

W sprawie PROW Ja dzisiaj bede miał na placu ciągnik i agragat.
Nie czekam na ARiMR, wniosku nie odrzucą teraz tylko korekty we wnioskach, w maju ARiMR odrzuciła 1000 wniosków w całej polsce, pracownicy agencji sami mówią że teraz nie ma juz mowy o odrzucaniu wniosków, będą tylko zmiany we wnioskach.No chyba że ktoś zapisał we wniosku 150km ciągnik na 30ha to nie ma co sie dziwić.
Wystarczy zadzwonic do oddziały regionalnego i popytać pracownika który weryfikował wasz wniosek, to powie co i jak. ja tak zrobiłem, teraz jestem pewien że wszystko ok. Kupiłem ten sam sprzęt co mam we wniosku, bez żadnych zmian, nie biore jedynie opryskiwacza który był zapisany we wniosku, bo już sobie kupiłem używke, z tym też nie będzie problemu.

#377 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 31 lipiec 2008 - 12:51

W sprawie PROW Ja tam nie był bym tak pewny siebie jak ty ze na 100% przejdzie i nie odrzucą, wolę poczekać, tyle poczekałem to i jeszcze poczekam troszkę
Chłop ze wsi

#378 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 31 lipiec 2008 - 13:16

W sprawie PROW My tu piszemy tyle ale co z tego.... nadal cisza i nikt nic nie dostaje

#379 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 31 lipiec 2008 - 14:56

W sprawie PROW tak jak pisałem wcześniej, oddział lubelski ARIMR będzie wysyłał wezwania już w przyszłym tygodniu, w pierwszej turze do nr 900.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 31 lipiec 2008 - 16:29

W sprawie PROW najważniejsze byc dobrej myśli !
Bedzie dobrze !