Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#3741 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 18:51

W sprawie PROW Czy dzierżawa od rodziny (od taty) też się zalicza do powierzchni jak składam wniosek na PROW???

Mógłby ktoś opisać jakie są poszczególne etapy przy skałdaniu wniosku... Chodzi mi o to np. kiedy się podpisuje umowe (czy po kupie maszyn czy też przed, lub bez różnicy), kiedy kupić maszyny i jaki jest czas na to...
A dokładną oferte od dilera (na konkretny ciągnik, cena,wyposażenie itd.) to dostarczyć po złożeniu wniosku, przed podpisaniem umowy z arimr...??? :( Czy ktoś to opisze???
Z góry dzięki :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 17:04
  •  

#3742 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 19:38

W sprawie PROW jeśli Ty i twój tata macie osobne gospodarstwa to dzierżawa taka może być uwzględniona we wniosku na PROW, pod warunkiem, że pobierasz również na te grunty dopłaty z ARiMR.
Jeśli chodzi o procedurę:
- składasz wniosek na konkretne przedsięzięcie (do wniosku musisz załączyć między innymi ofertę handlową na interesujące Cię maszyny z podaniem cen tych maszyn i jeszcze kilka innych załączników)
- po pozytywnej weryfikacji zostajesz zaproszony na podpisanie umowy i wtedy przystępujesz do realizacji inwestycji
- po zrealizowaniu inwestycji lub jej etapu składasz wniosek o płatność (czyli o zwrot naliczonej i wskazanej w umowie kwoty

To jest tak w wielkim skrócie przedstawione

#3743 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 21:07

W sprawie PROW ile czasu czekaliście od zlożenia poprawek(bez błędów)do czasu aż sie z wami skontaktowano w celu podpisania umowy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3744 Share butchless

butchless

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 16:58

W sprawie PROW Może ktoś wie jak tam wygląda sprawa na pomorzy z tymi wnioskami?? :(

#3745 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 17:10

W sprawie PROW opolskie nr 40x przyszły poprawki

#3746 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 18:57

W sprawie PROW

ile czasu czekaliście od zlożenia poprawek(bez błędów)do czasu aż sie z wami skontaktowano w celu podpisania umowy

u mnie trwało to bardzo długo, ponieważ wniosek składałem w naborze 2007

#3747 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 27 listopad 2009 - 19:36

W sprawie PROW Czy musi byc płyta obornikowa do nowego PROW na obaszarze ONW? :(
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#3748 Share mareckii2006

mareckii2006

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 19:37

W sprawie PROW Koledzy mam pytanko:bedzie dodatkowy nabor wnioskow na PROW?
Pozdrawiam

#3749 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 20:07

W sprawie PROW z tego co się orientuje to będzie jeszcze nabór na "Modernizację gospodarstw....", ale w dwóch lub trzech województwach środki już są wykorzystane w całości, więc tam prawdopodobnie takiego naboru już nie będzie (tak jest w wielkopolsce)

#3750 Share mareckii2006

mareckii2006

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 20:38

W sprawie PROW Tak ,zgadza sie;)ja mieszkam w lodzkim i gdzies na stronach arimr widzialem ze u nas srodki wykorzystano w 50%.Pytam bo jakby co nie chce przegapic tego dodatkowego terminu;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3751 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 27 listopad 2009 - 21:01

W sprawie PROW Ja mam pytanie
Mam dwa etapy i drugi musi mieć minimum 25% całości, A że mam na pierwszy ciągnik a na drugi maszyny, to od ciągnika muszę odjąć. A więc chcę poprawić wszystko na jeden etap. I tu pytanie jeżeli kupię sam ciągnik i zaraz złoże o płatnosć to czy w ciągu 3 m-cy przeleją kasę? Czy musze kupić wszystkie maszyny, aby mi przesłali kase?
Jeżeli ktos nie zrozumie to pisać....

#3752 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 22:27

W sprawie PROW W województwie lubelskim najprawdopodobniej będzie w pierwszym kwartale 2010 roku, tak mówił gościu z ODR-u.

#3753 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 08:47

W sprawie PROW Najprawdopodobniej w poniedziałek podpisze umowę w woj. lubelskim (nr 14xx) i teraz mam takie pytanie, bo biorę sprzęt w 2 etapach i w pierwszym etapie wartość sprzętu to około 250 tys. netto, (ceny są oczywiście zawyżone kilka procent) jeżeli sprzęt kupię załóżmy za 220 tys. to czy za pozostałą kwotę będę mógł kupić jeszcze jakąś maszynę w tym pierwszym etapie czy nie można tak kombinować i pozostała kasa przepada? chodzi mi o owijarkę samozaładowczą którą chciałbym kupić a której nie mam w ogóle wpisanej we wniosku.

#3754 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6296 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 listopad 2009 - 09:32

W sprawie PROW Pytanie jest czy na tę owijarkę potrzebujesz fakturę i czy firmy gdzie bierzesz sprzęt będą w stanie ukryć ją w kosztach pozostałych maszyn. Było o tym parę stron temu.
Tak wyglądałoby kombinowanie po stronie handlowców.
A jak wygląda od stony ARiMR to nie wiem
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3755 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 28 listopad 2009 - 11:07

W sprawie PROW Jeździłęm za używanym sprzętem za 50tys i same wraki, więc chyba będe starał się na PROW o ciągnik 80KM, ale czy mi przyznają na 15ha, mam hodowle tuczników, ale pola bardzo oddalone od siebie (ok.8km a nawet 15km) niestety nie mam płyty obornikowej, i nie wiem czy bez niej można sie ubiegac? Mam ok. 20tys, na reszte musze sprzedac swojego 7211 tylko później jak już nowy będzie stał na podwórku, bo wyjdzie tak że nie będe miał sie czym ruszyc w pole. :( Czy jest jakiś kredyt, taki na 6 miesięcy ok. 100tys? Czy warto się starac? Zakład gdzie sprzedają nowe ciągniki, zaoferował mi pomoc, ale jak to wygląda? Czy ktoś z was korzystał z takiej usługi u dilera? Co mogą sprawdzic na kontroli z PROW-u?
Z góry dziekuje
Pozdrawiam Dawid777
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#3756 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 11:28

W sprawie PROW Ja brałem na 20ha 90- konnego i przeszło to bez problemu, natomiast gdybym chciał100- konnego to już byłyby problemy. Wiem, że ARiMR ma jakieś przeliczniki KM/ ha (nie wiem dokładnie ile to jest ale chyba coś koło 4 lub 5 KM na 1 ha)
Jeśli chodzi o płytę obornikową to ja miałem, ale mój sąsiad nie ma a złożył wniosek i kasę dostał (ale on chyba w tym wniosku również zadeklarował budowę tej płyty)
Kredyt możesz zaciągnąć na taką inwestycję ale tylko komercyjny (oprocentowanie około 9%, jeśli wynegocjujesz inaczej to może trochę niżej)

Najprawdopodobniej w poniedziałek podpisze umowę w woj. lubelskim (nr 14xx) i teraz mam takie pytanie, bo biorę sprzęt w 2 etapach i w pierwszym etapie wartość sprzętu to około 250 tys. netto, (ceny są oczywiście zawyżone kilka procent) jeżeli sprzęt kupię załóżmy za 220 tys. to czy za pozostałą kwotę będę mógł kupić jeszcze jakąś maszynę w tym pierwszym etapie czy nie można tak kombinować i pozostała kasa przepada? chodzi mi o owijarkę samozaładowczą którą chciałbym kupić a której nie mam w ogóle wpisanej we wniosku.

jeśli sprzedawca wystawi Ci faktury na 220 tyś to ARiMR obniży ci proporcjonalnie kwotę zwrotu. Jeśli natomiast dogadasz się ze sprzedającym, że faktury wystawi ci na 250 tyś a owijarkę kupisz bez faktury to wtedy otrzymasz pełną kwotę dofinansowania :(

#3757 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 28 listopad 2009 - 12:04

W sprawie PROW Fakture na owijarek dostanie tylko za 1zł :) JA kupiłem rozrzutnik za 1zł :( I mam na to papier którego nikomu nie pokazuje bo dealer musi ten rozrzutnik zdjac ze stanu magazynowego :) MAm nawet napisane w umowie że ciagnika za tyle i tyle a w ramach upustu cenowego rozrzutnik za 1zł :( Ja w ten sposób mam zrobione na ponad 60tys netto. No ale maszyn wziąłem na 450netto.

#3758 Share mareckii2006

mareckii2006

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 19:11

W sprawie PROW A jak to jest :najpierw podpisujemy umowe i pozniej inwestujemy czy najpierw inwestycja a potem umowa?

#3759 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 28 listopad 2009 - 19:32

W sprawie PROW Kupić sprzęt możesz przed, ale kasa w ciągu 3 m-cy po umowie....
Dobrze pisze? :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3760 Share mareckii2006

mareckii2006

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 19:46

W sprawie PROW Wlasnie o to chodzi;)jak podpisuje umowe to juz wiem ze kase dostane;)tylko czy musze kupic sprzet przed podpisaniem umowy(ryzykujac tym samym)czy moge kupic juz po umowie majac tym samym pewnosc ze zwrot dostane?