cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmermf    80

Noi właśnie oto chodzi by byc krytym jak by co. :) To mi z talerzówką to sie nieopłaca bawić bo od 42tyś netto to tylko 21 oddadzą a bujać sie z krusem i US to niema sensu za takie pieniądze. Ja na vacie jestem i jak dojdą jeszcze sprawy dochodowe to zara kontrole itp.A jak kiedyś kupiłem kombajn i niechciałem robić usług to mnie podpie... do US że kosze i podatku nie płace, we wrześniu :).

Także w oczy kole co niektórych to próbują różne takie donosiki pisać.Masz racje jak od 10 000zł tylko 800zł podatku to niema co tylko zapłacić i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Nie trzeba, jeżeli ktoś chce to sobie przechodzi na VAT aby od liczyć podatek od kupionego sprzętu :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAGHIS1    1

Panowie, wczoraj odbyłem rozmowę z sąsiadem ( użytkownik Pronarek82) zakupił ostatnio całą masę sprzętu a mówił że w tym roku złoży wniosek i sprubuje kombajn zbożowy kupić. Mówi że wystarczy założyć działalność aby otrzymać zwrot bo na gospodarstwo ma za mało pola, co prawda gość ma kasy jak siana i dzianego wujka ale nie moę zrozumieć jak zamierza wpisać do wniosku sprzęt który już stoi na jego podwórku (zakupiony za własne pieniądze jakieś 2 miesiące temu) i mówi że otrzyma za to zwrot , moim zdaniem to jest nierealne żeby otrzymać zwrot za sprzęt zakupiony przed wydaniem decyzji ale może jest jakiś sposób?


assasasas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że wziął to kolego w leasing :) ot cała tajemnica;d


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

albo kupił za gotówke a faktura bedzie pózniej jako nowy sprzet :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibik1    0

Złożyłem wniosek o płatność z MGR i ciekawi mnie jak to teraz jest z kontrolami ? Czy wszyscy mają kontrole czy tylko jakiś odsetek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10% wniosków jest losowane lub jeżeli podpadłeś to bez losowania do kontroli


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

zibik1

My wzieliśmy kilka maszyn na Prow z naboru 2009r .Kontroli jeszcze nie mieliśmy a pieniądze dawno wypłacone. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ale kontrole możesz mieć przez okres 5 lat od podpisania umowy, czyli jak podpisałeś umowę 10.10.2009 to do 10.10.2014 mogą przyjechać na kontrolę :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mi powiedzili ze bede miałna 100% bo duzy zwrot. kuzyn tez miał 300tys zwrotu i tez miał kontrole. JA zawiozłem w piatek poprawki do wniosku o płatnosc i powiedzili mi ze w ciagu tygodnia powinna byc kontrola i moze nawet przed swietami kasa na koncie :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibik1    0

To teraz tak szybko wypłacają kase że do świąt będzie kasa na koncie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Tak mówił mi prowadzacy od wniosku o płatnosc. mysle ze przed swietami to kasy nie bedzie ale z tydzien po powinna byc. kuzyn dostał 2 tygodnie po kontroli. Takie tempo jest w lubelskim.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

jaka wielkość co do wartości stada ma być wpisana w kalkulatorze wyliczenia Wartości Ekonomicznej Gospodarstwa (ESU) w poprawkach prowadząca prosi o średnią wartość ale skąd taką wziąć?? jak to policzyć czy co zrobić?? faktycznie w roku bazowym miałem 67 tuczników sprzedanych więc myślę że tyle trzeba tam wpisać... na następny rok przeszły mi 32 sztuki ze stada więc ile wpisać w Kalkulatorze?? jak myślicie około 80?? czy to będzie lekka przesada... jak to u was wyglądało??


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

piotr nie możesz pisać ile chcesz tuczników bo oni wiedzą ile miałeś zarejestrowanych sztuk u siebie w agencji.ja wpisałem około 300szt a agencja sprawdziła to i się okazało że w mojej agencji zarejestrowanych sztuk było kilkanaście mniej i musiałem wtedy w wniosku zminić ilość sztuk i oczywiście zmniejszyć esu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Musisz wpisać tą ilość sztuk która była zarejestrowana w ARiMR na ostatni dzień roku bazowego (w poprzednim naborze 31 XII 2008).


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

muisz podjechac do powiatowego arimr i tam ci dadza te dane których potrzebujesz z systemu IRZ


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Pronar82a

Doskonale wiem że kontrole możemy mieć przez okres 5 lat :) .Chodziło mi tylko o to że zibik1 pytał czy wszyscy mieli kontrole przed wypłatą z Agencji.ARIMR robi również kontrole krzyżowe czy np. nie brałeś ciągnika lub maszyn na kredyt preferencyjny i na Prow równocześnie .

A ty po jakim okresie miałeś kontrol. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ja jeszcze nie miałem, miną już prawie rok a kontroli nie było :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

ja myślałem że co do tych danych to mam wpisać tą wartość która jest w księdze zwierząt po zsumowaniu wszystkich pozycji z kodem S (sprzedaż) czyż nie tak to ma być??

 

wiem że oni wiedzą dlatego piszę tak jak w księdze mam :] i nie wiem dlaczego mi sie tego czepiają i piszą że średnio mam wpisać...


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

we wniosku musi byc tak jak jest w systemie IRZ takze lepiej miec dane z tamtad :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Miałem już 3 wnioski na spore sumy i niemiałem jeszcze żadnej kontoli z arimr, teraz złożyłem wniosek o płatnośc i sie zastanawiam czy wkońcu mnie odwiedzą.I tu pytanie czy wcześniej zadzwonią czy znienacka zaatakują? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam mam pytanie czy premia dla młodego rolnika jest do końca 2013 roku czy jeszcze dłużej a czy PROW też bedzie do 2013 czy to przedłużom prosił bym o informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

co bedzie po 2013 - tego nie wie nikt

a co do kasy na MR z bierzacych programow PROW 2007-13 to beda zdaje sie jeszcze 2 nabory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj