Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#3701 Share marcin99023

marcin99023

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 04:25

W sprawie PROW co do ceny: to 3 albo 5% wartości zwrotu (już nie pamiętam dokładnie, ale w tych okolicach)
wtedy nas nic nie obchodzi dajemy tylko potrzebne dokumenty a oni zajmuja sie naszym wnioskiem do samego końca:)
:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 20:00
  •  

#3702 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 09:31

W sprawie PROW panie i panowie wie ktoś jak postępy w wlkp?? pozdrawiam
?
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#3703 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 10:09

W sprawie PROW Ja za wniosek płaciłem 2500 netto (jako stały klient) nowi płacili 3000netto (ceny z poprzedniego naboru)
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3704 Share marcin99023

marcin99023

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 17:51

W sprawie PROW u nas wyszło dokładnie 3,5%
a mam jeszcze takie jedno pytanie:D
dwie albo trzy strony temu było pisane o tym, że można połączyć etapy. to rozumiem, że moge sobie też podzielić na 2 etapy?
:)

#3705 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 18:36

W sprawie PROW Witam, ostatnio gdy byłem w ARIMR zapytałem się osoby rozpatrującej mój wniosek jak to jest z dobrostanem przy hodowli zwierząt. Gość powiedział, że ich to w sumie nie interesuje. Wystarczy, że mam zaświadczenie od weterynarii o spełnieniu minimalnych standardów i tyle - krótko mówiąc wymogi z SPO już nie obowiązują jeżeli chodzi o te bezsensowne wymiary stanowisk, oświetlenie itp.
Pisze o tym ponieważ wiem, że sporo osób pytało o to na forum (w tym ja), a konkretnej odpowiedzi nikt nie udzielił.

#3706 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 22 listopad 2009 - 18:44

W sprawie PROW tez o tym słyszłem ze wystarczy zaswiadczenie z weterynari. Jesli oni nie widza problemu to agencja sie nie czepia. Myslke czy nie złozyc wniosku na mame na dodatkowe graty tylko ze dofinansowanie 40% i ten vat :D

#3707 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 20:30

W sprawie PROW Ja miałem spełnić dobrostan jak brałem MR z pierwszego naboru to wystarczyła kopia zaświadczenia z weterynarii tzw. SPIWET ,który dostarczyłem do agencji a po miesiącu miałem kontrolę i zmierzyli mi płytę obornikową i obiekty hodowlane w moim przypadku gęśniki.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#3708 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 21:05

W sprawie PROW orientuje się ktoś ile czeka sie w podlaskim od złożenia poprawek(przyjmijmy że wszystko jest ok)do podpisania um owy

#3709 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 21:33

W sprawie PROW @bialy2005 dasz radę. Jeśli jest okazja to trzeba brać. A to tam pod Łukowem nie ma strefy nizinnej? Tak to 50% by było.

#3710 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 03:16

W sprawie PROW Jest ale poza moja gmina !!!!!!!! :D A obie sasiednie maja ONW. Ja na siebie mam praktycznie wszytkie działki z ONW :) Na mame zostało pewnie ze 2-3ha ONW. Chyba ze cos wymysle jescze :) BO włąsnie jak bedzie taka opcja to troche sie jescze kupi sprzetu :) A moze budowa jakas :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3711 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 11:10

W sprawie PROW Czy jak mam we wniosku ciągnik o mocy 90km, to mogę na 37ha wziąć 112km(25ha pod pług, reszta to pastwiska i łąki, mam hodowlę bydła ok. 50szt i świń ok.70szt.)?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#3712 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 11:21

W sprawie PROW jesli cena ci sie nie zmini to tak ale to chyba mało prawdopodobne- trzeba aneksowac umowe?? Jak miałes napisane w zestawieniu rzeczowo-finansowym ? Przedział mocy czy konkretnie 90KM ? Kupic mozesz mocniejszy po aneksowaniu z tym że arimr dopłaci ci tylko tyle o ile wnioskowałes. Cene mozesz podniesc maksymalnie do 10% wnioskowanej jeśli inne maszyny wyjda ci taniej i całe dofinansowanie sie nie zmieni. Wszytko powyżej wnioskowanej sumy nie bedzie kosztem kwalifikowanym.

#3713 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 12:10

W sprawie PROW Podlaskie nr 8xx po 2 turach poprawek przyszła umowa do podpisania.

#3714 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 15:03

W sprawie PROW do @farmermf mnie interesuje jaki czas był od złożenia poprawek do podpisania umowy (mógłbyś napisać)

#3715 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 16:11

W sprawie PROW od ostatnich poprawek mineło jakiś miesiąc ale miało być dłużej bo najpierw mieli wysłać do wszystkich czyli 2150 poprawki a dopiero potem zająć sie umowami ale widac szybko poszło.Jak miałes już poprawki to myśle że zostało tylko czekać .Tyle że od nowego roku podwyżki sprzętu :D

Edytowany przez andrzej2110, 23 listopad 2009 - 16:30.
Cytowanie poprzedniego posta

#3716 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 16:21

W sprawie PROW z tymi podwyzkami to ich juz całkiem pop.... :D dobrze ze w tym roku wszytko zaklepałem :) wiem ze np zetor podnosi ceny na forterze 125 10tys. od 1 stycznia. JAk rozmawiałem z delerem to jest taki najazd przez rolników na delerów że głowa boli. Pracuja do 22-23 zeby przerobic wszytko ( robia poprawki do wniosków) wiec co sie dziwic rolnik i tak kupi nawet 10% drożej :) Ale gdzie racjonalnosc tych podwyżek i kiedy koniec bo co roku do góry i do góry. CIekawe czy bedzie cos takiego jak z nawozami w tym roku :)

#3717 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 17:59

W sprawie PROW umnie na Proximie 5tyś ana Forterze 9tyś od nowego roku ale wiadomo że dostawa i tak
w styczniu czyli sie łapią wszyscy no chyba że goły model z placu .

#3718 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6301 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 listopad 2009 - 18:16

W sprawie PROW to że ceny idą w górę to fakt, słyszalem dzis o podwyżce zetorów. kverneleand nie będzie po stałym kursie niestety a teraz ponoć jest.

Co do poprawek - dziś zawiozlem a poczta jeszcze nie dostarczyła do ARiMR potwierdzenia że dostałem wezwanie do poprawek :D
Kobitka w Olsztynie powiedziała, że spokojnie w 2-3 dni przejrzy co i jak i posprawdza i sie odezwie.

Tylko wzrost tych cen maszyn mnie wkurzył mocno bo planowałem zakup we wniosku na luty-marzec 2010 :)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3719 Share maly1248

maly1248

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 18:36

W sprawie PROW A ja sobie zadatkowałem Zetorka Proxime 85 bo przedstawiciel z POM Augustów, z lekka Znajomy (Polecam Mareczka :D ) mówił że będą na bank podwyżki, wspominał podobnie też ok. 5 tysi. Wpłaciłem tyle samo choc nie mam jeszcze umowy. Zawsze można swój udział odstąpic ale mam nadzieje ze ciągnik wypali. Odbiór będzie Styczeń-Luty ale z ceną Gwarantowaną. Nad uzasadnieniem siedziałem całą nockę bo mam też ciągnik 78km Zetorka 7341 na 21ha. Prowadząca powiedział że chyba przejdzie nowy ale papier (czytaj bajer) musi byc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3720 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 18:38

W sprawie PROW Nikita@, a jakbyś zrobił zadatek lub zaliczkę na maszyny żeby ceny nie podnosili,
ja jak brałem to złożyłem zamówienie i liczyli mi po cenach w dniu składania zamówienia i nawet nie musiałem zaliczkować