Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#3681 Share marcin99023

marcin99023

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 18:07

W sprawie PROW @qazi
bez najmniejszego problemu:)z tych co wymieniłeś to właśnie kupiliśmy pług i 2 biny.
:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 11:31
  •  

#3682 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 19 listopad 2009 - 20:23

W sprawie PROW @qazi z tym rezygnowanim powiedzmy z ciagnika to mozliwe ale pod warunkiem że nie koliduje to z wpisanym celem projektu. powiedzmy jak ja wpisałem jako cel poprawa infrastruktury technicznej poprzez budowe placu manewrowego i stworzenie parku maszynowego to juz nie mogłem zrezygnowac z placu bo bym nie spełnił celu wpisanego we wniosku. Także musisz sobie to od razu wziasc pod uwage przy robieniu wniosku. Co do terminów to maksymalnie przy I etapie masz 2 lata na realizacje a przy 2 etapach do 3 lat. Z tym że 2 etap musi stanowic conajmnij 25% wartosci całej inwestycji. Wiec mozesz sobie zrobic tak że drobne graty bierzeesz w I etapie rozliczasz to a powiedzmy za rok czy dwa kupujesz ciagnik i rozliczasz II etap. Co do czasu miedzy złozeniem a umowa to tego nawet najstrsi górale nie wiedza :D zalezy od losowania i tempa w agencji. U mnie mineło prawie 7 miesecy jak dobrze licze od złozenia wniosku do podpisania umowy a miałem nr w srodku puli. A inni z wiekszymi numerami podpisali umowy juz 2 miechy temu także to loteria :).

#3683 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 22:32

W sprawie PROW

Nikita, na pewno rok 2009 nie może być rokiem bazowym !!!

A właśnie, że może!!! Ja miałem 2008 i musiałem poprawić na 2009. Powód: w 2008 nie miałem 4 ESU a w tym roku już mam.

Poza tym rok 2009 wpisać też mogli rolnicy, którzy w tym roku przejęli gospodarstwo i składają równocześnie wniosek na "Młody rolnika".

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3684 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 22:41

W sprawie PROW dzięki wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi,
z tym celem to trzeba będzie się dobrze zastanowić, bo bez nowego ciągnika jakoś się przeżyje, najważniejsza jest w tym wszystkim dojarka i schładzalnik, bo to i tak musimy kupić

bym zapomniał jeszcze,
zakładając rozłożenie realizacji na 2 etapy, w których ten owy ciągnik byłby w 2 etapie , to czy istniała by możliwość rezygnacji z tego po zrealizowaniu i rozliczeniu etapu pierwszego?

#3685 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 listopad 2009 - 23:47

W sprawie PROW

A właśnie, że może!!! Ja miałem 2008 i musiałem poprawić na 2009. Powód: w 2008 nie miałem 4 ESU a w tym roku już mam.

Poza tym rok 2009 wpisać też mogli rolnicy, którzy w tym roku przejęli gospodarstwo i składają równocześnie wniosek na "Młody rolnika".

moje pytanie spowodowane było tym że bardziej mi pasował rok 2009 za bazowy :D
wystarczająco więcej ziemi aby dostać ciągnik o te parę KM większy.

@quazi - mam właśnie tak zrobiony wniosek - pierwszy etap troche maszyn, drugi etap ciągnik i pytałem kobitki w arimr i kumpla w innym oddziale i oboje zgodnie powiedzieli że się da zrezygnować. umowa to umowa - tylko jest dokładnie określone co i jak.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3686 Share mati1987

mati1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:sport motoryzacja mechanizacja

Napisany 19 listopad 2009 - 23:49

W sprawie PROW witajcie koledzy jestem tu nowy i chciałem sie dowiedziec czy moge uzyskac jakies dopłaty do kupionego używanego ciagnika? zamierzam tez jeszcze dokupic pług i moze cos jescze jak pozwola fundusze. Jest szansa zebym uzyskał jakies dofinansowanie? z góry dziekuje za pomoc

#3687 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 10:27

W sprawie PROW @nikita_bennet to o czym piszesz to nie problem bo ja tez tak robiłem w bazowym miałem 21ha w 2009 na wiosne przybyło mi 2,5ha i teraz na jesieni 11ha w postaci spisania umów z ludzmi gdzie miałem umowy na gebe. Oni biora pod uwage te nowe działki pod warunkiem że beda one w dopłatach przez najbliższe 5 lat. W tabeli z dziłkami te nowe dziłki wpisujessz tylko w oststniej kolumnie zerujesz tak żeby wyszła powierzchnia jaka byłą w bazowym a we wczesnijszej kolumnie wychodzi ci ta wieksza powierzchnia no i w oststnij kolumnie wpisujesz DD i date zawarcia umowy jesli to dzierzawa lub włąsnosc od jakiejs tam daty.. W planie rozwoju tez robisz 2008 jak było a w 2009 uwzgledniasz te nowe dziłki.

#3688 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 10:45

W sprawie PROW Ile sie czeka od momentu przeslania wniosku o platnosc z OR do Warszawy na wyplate pieniedzy ??

#3689 Share rushlee

rushlee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 14:04

W sprawie PROW Witam. Ma ktoś może wzór jak ma wyglądać tablica informacyjna, co trzeba na niej napisać

#3690 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 19:18

W sprawie PROW na stronie agencji jest cały artykuł o tym :D JA zamówiłem na aalegro za 148zł z przesyłka takie z naklejanymi napisami sa po 110 ale podobno nie wytrzymuje 5 lat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3691 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 19:20

W sprawie PROW nawet na Allegro można znaleźć wzory odnośnie tablic np. Tablica - Modernizacja Gospodarstw Rolnych - PROW (750141660) - Aukcje internetowe Allegro
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#3692 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 21:08

W sprawie PROW Nikita_Bennet @ napisałeś że wniosek można wypełnić samemu, a czemu Ty dałeś komuś żeby Ci prowadził??? Więc "polecasz" wniosek sporządzić i prwadzć samemu czy wziąć kogoś z od-u np...???

bialy2005@ więc Tobie powierzchnie liczyli jako 21ha tak??? Czy na taką powierzchnie ewentalnie dostałbym ciągnik ok 120km??? A to się robi coś takiego jak we wniosku na MR, taki jakby biznesplan... wartość czy tam powierzchnie gospodarstwa teraz i po wszystkim???

I jeszcze mam pytanie... Czy składając wniosek na MR, nie bedzie za dużo komplikacji że ma się te dwa wnioski lub jest się dopiero "początkującym" rolnikiem???

#3693 Share tomekjas

tomekjas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 21:10

W sprawie PROW

Ile sie czeka od momentu przeslania wniosku o platnosc z OR do Warszawy na wyplate pieniedzy ??

Jeśli nie będą cię oficjalnie wzywać do uzupełnienia wniosku to trzy miesiące.Tak masz napisane w umowie.

#3694 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 22:52

W sprawie PROW

Nikita_Bennet @ napisałeś że wniosek można wypełnić samemu, a czemu Ty dałeś komuś żeby Ci prowadził??? Więc "polecasz" wniosek sporządzić i prwadzć samemu czy wziąć kogoś z od-u np...???

Wniosek robisz sam. Składasz w ARiMR. I tam trafia na biurko pracownika i ten pracownik to osoba prowadząca - dostajesz pismo kto nim jest i z nim ustalasz poprawki itp.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#3695 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 03:36

W sprawie PROW ESU licza z bazowego ale do obliczania maszyn biora pod uwage te dodatkowe hektary. Na 21 ha 100-120km moze sie udac zalezy od województwa. Ja kupiłem 140km na 34ha. Poza wnioskiem wypełniasz plan rozwoju wszytko na drukach arimr. Nie ma problemu ze bedziesz miał 2 wnioski. Jedynie zaznaczasz w modernizacji ze korzystasz czy juz skorzystałes z MR i nic wiecej.

#3696 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 10:49

W sprawie PROW

Jeśli nie będą cię oficjalnie wzywać do uzupełnienia wniosku to trzy miesiące.Tak masz napisane w umowie.

Troche nie zrozumiales mojego pytania . To ze agencja ma 3 miesiace od poprawnego wniosku to ja wiem .
Ja sie pytam ile sie czasu czeka od momentu gdy oddzial regionalny wysle papiery (po kontroli administracyjnej i kontroli na miejscu ) do centrali w Warszawie - tam podobno jest kolejka i chcialbym wiedziec ile sie w niej czeka... dodam ze moje papiery poszly do Wwy 2 listopada

#3697 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 17:02

W sprawie PROW Z tego co się tata dowiedział to pieniądze w WLKP starczą do numeru 37XX.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#3698 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 21 listopad 2009 - 22:15

W sprawie PROW witam mam pare pytań
Jestem kompletnie zielony w tych procedurach wiec prosze o wyrozumiałość.
1) Gdybym chciał złożyć wniosek w nowej turze która ruszyła by np w maju to przepuszczalnie kiedy te maszyny stały by u mnie na podwórku (przyjmijmy że wszystko przebiegło ok)
2) czy gdy dostane potwierdzenie pozytywnego rozpatrzenia mojego wniosku to jaki mam czas na skorzystanie z tej dotacji (czyli jak długo moge zwlekać z zakupem maszyn)
3) kto może mi pomóc w wypełnienu wniosku i ile tak przyjemnośc kosztuje
z góry dzieki

#3699 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 22:56

W sprawie PROW 3. kumplowi za wypełnienie wniosku (z błędami) babka z ODRu co to robiła krzyknęła 400-500PLN ale części tabel nie wypełniła, no i nr gospodarstwa zły wpisała i NIP także.
Jak jeździłem zbierać oferty handlowe to słyszałem że od 500-1200PLN potrafią krzyknąć. Tak więc ODRy napewno wypełnią wniosek za kasę (a nie jak pie****li w magazynie TYDZIEŃ że doradztwo jest bezpłatne) i napewno firmy sprzedające maszyny mają dostęp do ludzi którzy mogą Ci takie wnioski przygotować (znajomi znajomych) bo sam dostałem taką propozycję od jednego handlowca.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3700 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 04:10

W sprawie PROW Wiekszosc dealerów robi to za "free" jesli podpiszesz umowe ze u nich bierzesz sprzet :) A co do ceny za wniosek to profesjonalne firmy biora od wartosci projektu i wierz mi sa to tysiace :D słyszałem o takim przeliczniku że nap jak masz zwrot 300 to chca 3 tys.

Co do wczesnijszych pytan to dosłownie kilka postów wyrzej było pisane o tym, tzn. ja pisałem.