cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Vitasem    155

Ja dostałem po dwóch miesiącach od złożenia wniosku o płatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wawer    0

Jest możliwość zrezygnowania z maszyny i przerzucenia, dodania kasy (tej co była przeznaczona na maszynę z której zrezygnuje) na drugą np.ciągnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

tak wykaz srodków trwałych musisz dorzucic ;)

Gdzieś tak pisze że wykaz środków trwałych trzeba?Skąd to wziąść jak jeszcze kwartał niezakończony toi faktóry niepoksięgowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

a co to ma wspólnego kwartał ze srodkami trwalymi. a druga sprawa to rozlicza sie wiekszoswc mieisecznie. ja tez miałem faktury z lutego pojechałem do biura naniesli je na srodki trwałe i wydrukowali zestawienie i tyle, a rozliczenie bedzie do 25 marca


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

panowie w jakim terminie agencja wypłaca wam kase po złożeniu wniosku o płatność ja składałem w kuj. pomorskim na początku lutego wniosek i cisza

 

 

Ja czekam od 29 grudnia 2009r i na razie cisza. mam nadzieje ze jak ktoś tu napisał ze po równych 2 miechach przelewają , bo już mam zabukowane maszyny z drugiego etapu i na wiosnę chce z nimi w pole ruszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

a co to ma wspólnego kwartał ze srodkami trwalymi. a druga sprawa to rozlicza sie wiekszoswc mieisecznie. ja tez miałem faktury z lutego pojechałem do biura naniesli je na srodki trwałe i wydrukowali zestawienie i tyle, a rozliczenie bedzie do 25 marca

Ale wykaz tylko tych środków trwałych co sie tyczy maszyn co idą do zwrotu?Czy wszystkich środków trwałych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

My złożyliśmy wniosek o płatności 30.11.2009 a kasa z Agencji była już przed nowym rokiem.Mieliśmy podzielony wniosek na 2 etapy pierwszy to pług i siewnik do zboża.Drugi to opryskiwacz i rozsiewacz do nawozu.Drugi etap miał być w sierpniu 2010r ale kasy starczyło i wszystko na raz kupiliśmy.Po złożeniu płatności za pierwszy i drugi etap agencja wypłaciła kase.Nie musieliśmy czekać.Dodam że mieszkam w woj.Opolskim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a co to ma wspólnego kwartał ze srodkami trwalymi. a druga sprawa to rozlicza sie wiekszoswc mieisecznie. ja tez miałem faktury z lutego pojechałem do biura naniesli je na srodki trwałe i wydrukowali zestawienie i tyle, a rozliczenie bedzie do 25 marca

 

Thx bialy2005.

Ja właśnie rozliczam się kwartalnie z US i mam termin złożenia wniosku od 15 marca 2010 w ARiMR.

Na dniach idę do księgowej z fakturami aby wniosła mi to na ewidencje środków trwałych, zabieram jej faktury i wypis z ewidencji środków trwałych (taka kartka z programu do księgowania z jej podpisem) i jadę do OR ARiMR złożyć wniosek o płatność (kopie faktur zostaną u nich) a później pod koniec kwartału zanoszę je ponownie do księgowej aby wypełniła kwity do skarbówki.

Ot i cała filozofia :)

 

 

Gdzieś tak pisze że wykaz środków trwałych trzeba?Skąd to wziąść jak jeszcze kwartał niezakończony toi faktóry niepoksięgowane.

nie musisz kończyć okresu roliczeniowego w US - księgowa bez łaski powinna nanieść do ewidencji to co kupiłeś a rozliczenie zrobisz na koniec kwartału.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

do nikita benet nie kupuj czasami mtz ja miałem i stwierdzam fakt że to złom no może silnik wyczymały i oszczędny ale reszta szajst teraz kupiłem proxime statek jak nie wiem mtz to by obskoczył 2 razy.nie gniewaj się ale to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Tak czytam umowę i się zastanawiam czy tak jest w rzeczywistości - chodzi mi o ten punkt:

Oryginały faktur i dokumentów o równoważnej wartości dowodowej, przed ich skopiowaniem,

zostaną oznaczone adnotacją „Przedstawiono do refundacji w ramach Programu Rozwoju

Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013”.

 

Czyli zawożę im oryginały - oni opieczętowują i później sami kserują?

Jak to u was wyglądało

 

lukas84 - wiem co robię :)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

dokłądnie tak pieczatka i robia sobie ksero


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

thx


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

załóżmy ze robimy zakupy na MR i MGR w wysokości 350 tys netto i jestesmy na vacie ogolnym

ile kasy bedzie trzeba wylozyc z wlasnej kieszeni(nie liczac premii MR) jesli zalozymy zwrot z PROW 50% i premia 50 tys

a ile jesli zwrot 60% i premia 75 tys

 

zaznaczam ze mam swoje wlasne obliczenia ale wydaja mi sie zbyt optymistyczne dlatego chce je skonsultować z Wami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Policzenie tego to matematyka szkoła podstawowa ale niech tam policzę

 

Wariant I inwestycja 350 netto zwrot 50% i 50 tys MR to musisz mieć 350tys+ 77 tys VAT. Razem 427 tys z tytułu zwrotu dostaniesz VAT 77 t + MR 50 t + 50% 175 t Musisz mieć 427-302 = 125 tys

Warian II zwrot 60% i MR 75 tys Musisz mieć 427-(210+75+77) = 65 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

no wlasnie i to nazywam zbytnim optymizmem, dochodza przeciez jeszcze odsetki i pewnie inne koszty dlatego rzucilem takie pytanie bo ktos kto korzstal ostatnio z PROW bedzie mniej wiecej wiedzial ile tych innych kosztow moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekosse    7

mam pytanko, jak kupię sprzet pod PROW, jestem na vacie, i dostaję fakturę do reki to co najpierw:?? niosę ją do ksiegowej co mnie rozlicza ale to dopiero w nastepnym miesiącu, czy najpierw udaję sie do Agencji zeby przedstawic tą fakturę zeby szybciej dostac zwrot? i czy dostane to fakture z powrotem zeby miec ją do US??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

no wlasnie i to nazywam zbytnim optymizmem, dochodza przeciez jeszcze odsetki i pewnie inne koszty dlatego rzucilem takie pytanie bo ktos kto korzstal ostatnio z PROW bedzie mniej wiecej wiedzial ile tych innych kosztow moze byc

 

To trzeba było napisać o co Ci chodzi bo nic o kosztach dodatkowych nie wspominasz, wyliczenia pokazują ile powinieneś mieć własnej kasy. Teraz co mamy z fusów wróżyć ile masz własnej kasy a ile potrzebujesz kredyty i w jakim banku będziesz go załatwiał i na ile lat spłaty, bo od tego zależy ile zapłacisz w sumie odsetek, to już musisz sobie sam policzyć przyjmij wersję najmniej optymistyczną prowizja od udzielonego kredytu 2 procent i odsetki w skali roku na poziomie 10% to będziesz miał tu trochę zapasu bo dziś można znaleźć bank z 1 procentem prowizji i oprocentowaniem około 7-8% w skali roku. I ważne oprocentowanie podane jest w skali roku nie mylić z kosztem kredytu na rok bo to dwie różne sprawy. A i jeszcze mogą być koszty typu ubezpieczenie i rejestracja np ciągnika, transport zakupionych maszyn itd ale tu też nic nie wiemy o rodzaju inwestycji więc pozostaje wwróżenia z fusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

słyszeliście chłopaki w agrobinesie mówili że starczy kasy dla wszystkich którzy złożyli prawidłowo wypełniony wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

No cos tam wspomnieli ze tylko w wielkopolskim jest jeszcze problem bo w pozostałych rolnicy nie wykorzystywali pełnej deklarowanej kwoty zwrotu i kasa sie znalazła z tych oszczednosci. Jedynie wielkopolskie jeszcze dla wszystkich nie skołowało kasy ale pewnie cos wymysla. No i maja plan ogłaszac nobory w róznych terminach w róznych województwach. W tych co wiecej jest kasy zapewne wydłuża czas przyjmowania. Kolejnosc według rankingu oceny punktowej wniosku ( byłą o tym mowa kilka stron wczesnij tego tematu).


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

a co to ma wspólnego kwartał ze srodkami trwalymi. a druga sprawa to rozlicza sie wiekszoswc mieisecznie. ja tez miałem faktury z lutego pojechałem do biura naniesli je na srodki trwałe i wydrukowali zestawienie i tyle, a rozliczenie bedzie do 25 marca

Byłem dziś u księgowej i tu niespodzianka .Dowiedziałem sie że rolników niedotyczy prowadzenie ewidencji srodków trwałych :) Więc wziołem książke do środków trwałych i wpisałem co wieksze maszyny z 6 lat.Trzeba pamiętać że środki trwałe są liczone od 3.5tyś.Ale sam juz niewiem czy trzeba prowadzić tą ewidencje bo pewnie jak zwykle co US to i inna interpretacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Byłem dziś u księgowej i tu niespodzianka .Dowiedziałem sie że rolników niedotyczy prowadzenie ewidencji srodków trwałych :) Więc wziołem książke do środków trwałych i wpisałem co wieksze maszyny z 6 lat.Trzeba pamiętać że środki trwałe są liczone od 3.5tyś.Ale sam juz niewiem czy trzeba prowadzić tą ewidencje bo pewnie jak zwykle co US to i inna interpretacja.

Księgowa prowadzi ewidencje środków trwałych - zwykła kartka po wydruku z kompa.

Środek trwały musi mieć wartość minimum 3500 i jego okres wynosi co najmiej 12 miesięcy.

 

W wamińsko - mazurskim 3 tygodnie temu ostatnia osoba dostała wezwanie do poprawek i ta osoba odwoływała się i uznali odwołanie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

To jest może szansa że nabór w woj Lubelskim będzie na początku kwietnia lub w połowie :)

Bo w woj Lubelskim zawsze jest najmniej wniosków :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

A czy ktos slyszal o tegoroczny naborze wnioskow bo podobno maja byc na bardzo korzystnych warunkach. Powiem co ja slyszale ale wcale nie twierdze ze wlasnie tak bedzie... Znajomy ktory pracuje w ODR-ze powiedzial mi ze agencja planuje dawac rolnikom wlasne kredyty wlasnie z agencji i maja byc to kredyty bez odsetek tylko warunek jest taki ze musisz oddac pelny zwrot jaki otrzymasz na maszyny( z reszta chyba kazdy oddaje zwrot do banku na splate kredytu). Nie wiem ile jest w tym prawdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ja słyszałem w agrobiznesie jakiś czas temu że ma być coś w rodzaju zaliczki nawet do 50% zwrotu.

miało by to wyglądać tak: podpisujemy z agencją umowę inwestycja za 200 tyś, zwrotu z tego mamy 100 tyś., jeżeli bank udzieli nam poręczenia do możemy dostać 50% zwrotu w tym przypadku 50tyś, przed kupnem maszyn, a wiec kredyt będzie automatycznie pomniejszony o ta kwotę...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj