cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

bialy2005    582

@ maniek416 ARIMR nie robi problemu z aneksowaniem a wniosek skłądasz jak tylko skonczysz realizacje to ze masz termin póznijszy to nic nie znaczy. Czas rozpatrywania zalezy tylko od ilosci wniosków czekajacych na rozpatrzenie.

 

@bobert21 muysisz brac dopłaty na dziłkii które mam we wniosku przez 5 lat czyli musisz je uzytkowac :P Własnosc moze sie zmienic aby dopłaty zostały.

 

 

Co do uzasadnien to 90% sukcesu to osoba prowadzaca. Ten areał co podałes to smiało 80-100 km dostniesz chyba ze masz stado innych młodych ciagników :) U nas jak byłem oststnio to nie rzadaj uzasadnin na pismi tylko podczas rozmowy im sie tłumaczy co do czego i po co :( JAk skłądałem wniosek o płatnosc to znajomy był na spotkaniu w sprawie poprawek i pytali go po co mu ładowarka i ten powiedziłą ze do wypychania obornika z obory bo ciagnik mu nie wchodzi( kupuje tez ciagnik z ładowaczem :( ) i do przywozenia paszy zwierzetom i prowadzacy powiedził ze to mu wystarczy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Dziś ojciec dzwonił do kolesia i pytał jak to uzasadniać po swojemu czy według tego IBMER. No i wziął nasz wniosek i powiedział, ja tutaj panu wyliczyłem że przysługuje panu ciągnik 79KM. I mówił że no pare koni więcej by przeszło. Chcemy agrofarma 410, ma on moc 85 km mocy maxymalnej, i co teraz? Ja chce DF

W uzasadnieniu chcemy napisac, że mawspółpracować z : agregat uprawowo-siewny 3m, pług 5-skibowy, samozbierająca z nożami (musze isć obliczyć ile

m3 ) Że w przyszłości chcemy ładowacz zamontować, aby móc łatwiej zadawać pasze zwierzętom. Jak sformułować można że poprzednie serie DF są ciągnikami ogrodniczymi i się nie nadają do pracy w polu z maszynami jakimi posiadam?

Co do glebogryzarki to mówił że przysługuje nam glebogryzarka 1,4m

A mamy podane 1,6m. Ojciec mu mówi że u nas nigdzie nie ma glebogryzarki 1,4m. A On wyszukałem że gdzieś jest taka. Zadzwoniłem do dilera i mówi że nie ma 1,4m tylko 1,25m. I co mam po całej polsce jeździć za glebogryzarką 1,4m??? Chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Panowie a powiedzcie proszę jak w Prowie jest ze zwrotem kasy po podpisaniu umowy -wyrabiają z czasem czy przedłużają.

Ja w SPO czekałem 1,5 miesiąca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

wiec widzę ze w tej ARiMR siedzi banda matołów i to nie tylko u mnie .Jak dzwoniłem do nich i pytałem się która moc biorą pod uwagę przy kupnie ciągnika znamionowa czy maksymalna to zdębieli. A dopiero ich zdziwienie wzięło jak się zapytałem w jakiej normie mierzonej :ECR24, ISO itp. :P Nie potrafili odpowiedzieć mi na te pytanie i stwierdzili krótko wszem i wobec ze do mocy ciągnika się tak nie czepiają , gorzej maszynami współpracującymi. Mi doczepili się do wielkości pługa i laptopa.A co do uzasadnienia dlaczego taki sprzęt to z tym jest rożnie, u mnie na pewno by nie przeszło coś takiego jak kolega pisze wyżej z tą ładowarka. Nieźle się musiałem napocić aby wytłumaczyć po co będzie mi potrzebna kamerka internetowa w laptopie i napęd Blurey.

 

 

Vril ja już czekam za kasą prawie 2 miechy i cisza jak narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

W arimr siedza ludzie którzy w wiekszosci nie mieli nic wspólnego z rolnictwem. Niektórzy tylko maja deko teori z uczelni rolniczych. Ich pojecie o sprzecie rolniczym i doborze maszyn jest takie jak wilkosc mózgu muchy :P Oni patrza tylko na wytyczne i te smieszne ekspertyzy z IBMER :( JAk trafisz na kogos spoko to przejdzie i duzo wiekszy sprzet bez zastrzerzen. Na szczescie mi sie udało na 34ha wziasc 140KM :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@bialy2005 te wytyczne może nie są do końca rzetelne, ale one chronią rolników, przed manią wielkości. :P Ludzie biorą na wyrost, a potem niestety d*pa mokra i płacz i lament bo się przesadziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MANIEK416    0

Dzięki bialy2005 trochę mnie pocieszyłeś a wiadomo ze każdemu zależy na jak wcześniejszym zwrocie, przy realizacji będę korzystał najprawdopodobniej z pomostówki lub pożyczki lisingowj tak że od odsetek będzie bolała głowa :P i będzie to niestety kosztowało.Jak rozmawiałem z ARiMR przy podpisaniu umowy to z aneksem (koszty w dół, lub zmiana firmy)nie powinno być problemu, ale mi zostanie trochę kasy i chce jeszcze jedną maszynę dołożyć i ciekaw jestem czy się zgodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

 

Vril ja już czekam za kasą prawie 2 miechy i cisza jak narazie

 

:P 2 miechy i cisza to przy kredycie i dużej kwocie inwestycji odsetki pomału zżerają dofinansowanie .

Pamiętacie pierwsze dofinansowania przed SPO .Nie pamiętam jak się nazywało ale w ostatnim roku tej lini

ludzie czekali po rok czasu za zwrotem -bankrutowali.

Mam obawy chciałem złożyć w tym roku wniosek w 2 etapach z realizacją w 4 latach ,i co w tedy będzie potem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Mój kuzyn czekał miesac od monemtu złozenia wnisoku o płątnosc w listpadzie za 2 tygodnie miał kontrole i na 21 grudnia kasa była na koncie. JA npa juz 3 misace płace odsetki po ponad 2500zł miesiecznie :P ale tak to czasem bywa w sumie to wina dealera bo czekałem na prase ponad 2 misace a miała na mnie czekac a nie ja na nia. Za to za miesac odsetek mi zeszli z ceny jeszcze - dobre i to:)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MANIEK416    0

bialy2005 a możesz powiedzieć u kogo brałeś kredyt i czy jesteś zadowolony z obsługi i jakie oprocentowanie i prowizja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Brałem w lokalnym BS gdzie mam rachunki i dobrze mnie znaja. Kredyt załątwiłem w ciagu tygodnia i wystrczyło 2 poreczycieli a sumka niemała :P

 

prowizja 1,8% oprocentowanie WIBOR 3M + 3 % marzy


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Hmm a jak by podać moc według normy jakiej podaje Zetor...

A wogóle w jakiej normie podaje DF bo nie mogę wyszukać, przekopałem cała stronę sdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

http://roltop.pl/prezentacja/DF_Agrotron_K_410_610.pdf na siódmej stronie pisze według jakiej normy jest podawana moc .>>>

2000/25 EG (wg anglojęzycznej pisowni: 97/68 EC lub 2000/25EC - jest to surowa norma, która zawiera specyficzne wartości graniczne w zakresie emisji spalin, które podaje się w jednostce g/kWh dla czterech różnych klas mocy. W przypadku większych silników wartości te są bardziej surowe. Najważniejsza granica to 130 kW. Jeśli ciągnik ma moc 129 kW, może emitować o 50% więcej sadzy niż ciągnik o mocy 130 kW. Aby kalkulacyjnie zmniejszyć udział substancji szkodliwych w przeliczeniu na kWh, pomiar mocy może odbywać się bez uwzględnienia wentylatora. Wartość mocy stanowi więc wartość brutto, którą można porównać z wartością wynikającą z normy ISO TR14396. A teraz norma ISO TR 14396 :( (wg tej normy podaje się moc brutto, jest to obowiązująca na całym świecie norma w zakresie pomiaru emisji spalin i mocy silnika, wiele firm wykazuje moc wg tej normy, jest ona bardzo powszechna. Pomiar odbywa się na uzbrojonym silniku, bez uwzględnia układu chłodzenia wentylatora, który jak jest załaczony powoduje utratę mocy 6-8 km) Myśle że taka odpowiedź w 100% powinna Cie zaspokoić :P. Pozdrawiam

Edit; ahh Ciebie interesowały agrofarmy a nie agrotrony http://roltop.pl/prezentacja/DF_Agrofarm_85_100.pdf na 9 stronie pisze według jakiej normy jest podawana moc :(


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Hee właśnie to czytam, czyli moc DF jest podana wartość brutto czyli bez układu chłodzenia. Jak by odjąć od tych 85km te 6km na układ chłodzenia to wyjdzie 79km tak jak chciał hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Tak mniej więcej wychodzi, tylko jeszcze jedna sprawa mnie ciekawi tam pisze bez układu chłodzenia ??? czyli mają na myśli tylko wiatrak czy również pompe wodną . I wychodzi na to że SDF troszke cfaniakuje z tą mocą w swoich produktach.

Edit: JD też podaje według tej samej normy co SDF :P jak inne marki nie wiem


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

wlkp nr 33xx dzisiaj przyszly pierwsze poprawki;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Mam takie pytanie, kiedy składaliście wnioski o PROW, jak długo się teraz czeka na rozpatrzenie?

 

Bo w pierwszym naborze to była porażka :(

 

Mam zamiar składać wniosek na nabór ten co ma ruszyć pod koniec marca albo na początku kwietnia na kombajn i nie wiem czy do żniw rozpatrzą mój wniosek i czy będę miał kombajn na żniwa :P


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

o kombajnie mozesz zapomniec w tym roku :P Chyba ze kupisz na włąsne ryzyko bo losowaniu kolejnosci mozna kupowac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Pronar82a

A jaki masz areał,jeśli masz poniżej 50ha to daj sobie spokuj.Mój wujek składał na prow nowego Claasa Dominatora na 48ha i lipa. :P

bialy2005

Zawsze można wziąść w Leasing .A następnie składać wniosek na PROW ,ale nie wiadomo czy to przejdzie.Jest to bardzo ryzykowne posunięcie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

wiec widzę ze w tej ARiMR siedzi banda matołów i to nie tylko u mnie .Jak dzwoniłem do nich i pytałem się która moc biorą pod uwagę przy kupnie ciągnika znamionowa czy maksymalna to zdębieli. A dopiero ich zdziwienie wzięło jak się zapytałem w jakiej normie mierzonej :ECR24, ISO itp. :P Nie potrafili odpowiedzieć mi na te pytanie i stwierdzili krótko wszem i wobec ze do mocy ciągnika się tak nie czepiają , gorzej maszynami współpracującymi. Mi doczepili się do wielkości pługa i laptopa.A co do uzasadnienia dlaczego taki sprzęt to z tym jest rożnie, u mnie na pewno by nie przeszło coś takiego jak kolega pisze wyżej z tą ładowarka. Nieźle się musiałem napocić aby wytłumaczyć po co będzie mi potrzebna kamerka internetowa w laptopie i napęd Blurey.

 

 

Vril ja już czekam za kasą prawie 2 miechy i cisza jak narazie

Kolego ??? noi jak Ci odpowiedzieli którą moc biorą pod uwage i według której normy??


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ja mam zamiar wziąć na różnicowanie, czyli działalność poza rolniczą, zawsze to 100 tyś jest, vat odliczę i mam już następne 50 tyś czyli razem 150 tyś, dokładam 150 tyś swojego i mam nowy kombajn NH TC 5040 :P


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekkk    0

Koledzy jak myślicie zakladając ze bedzie kolejny nabór na modernizacje gospodarstw rolnych w kwietniu to jest jakaś szansa aby ciągnik u mnie stał na wożeniee kukurydzy albo na oranie zimowe? Jestem z łódzkiego a tam nigdy nie ma za dużo wniosków.. W 2007 roku ciągnik stał u mnie w pazdzierniku myslisie ze w tym roku tez jest taka szansa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no ja tez myslałem o rónicowaniu z tym ze ja to raczej chciałbym 5070 a to juz innna cena i te 100tys to troche mało :P Moze poczekam do nowego programowania po 2013 bo modernizacje swoja wykorzystałem a przez te kilka lat pewnie przybedzie ha :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

To ma ruszyc w kwietniu nabor? Ja slyszalem ze albo pod koniec lipca albo w listopadzie dopiero bedzie.


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj