Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#3541 Share HUBERT22

HUBERT22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:myślistwo rolnictwo komputery sport motoryzacja

Napisany 29 październik 2009 - 22:13

W sprawie PROW gdzie najlepiej brać pożyczkę która pokryje 100% wartości kosztów w jakim banku najlepiej pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 20:17
  •  

#3542 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 30 październik 2009 - 10:52

W sprawie PROW

gdzie najlepiej brać pożyczkę która pokryje 100% wartości kosztów w jakim banku najlepiej pozdrawiam

Nie obraź się, ale może od razu wniosek do komornika. Nie masz ani złotówki na inwestycje i chcesz 100% skredytować. Odsetki będą sporo kosztowały i prowizje też, Banki dziś biorą prowizje od 2 do 3 procent od udzielonego kredytu plus odsetki. Można też skorzystać z finansowania oferowanego przez dealerów. Ja korzystałem z pożyczki z firmy leasingowej John Deera było taniej jak w banku i mniej zachodu z dokumentami, jakie wymagali. Można też sfinansować VAT. Na całość będzie wymagane udokumentowanie odpowiednich dochodów. Musisz się liczyć że VAT przyspieszony odzyskasz po około 2 miesiącach i masz na 100% kontrolę z US musisz mieć zapłacone wszystkie faktury a na kasę z agencji czekasz do 3 miesięcy od dnia złożenia kompletnego wniosku o płatność. W moim przypadku zapłacili mi już po dwóch miesiącach od dnia złożenia wniosku pomimo kilku poprawek. W tym okresie od pożyczki płacisz wysokie raty na co musisz się przygotować, dopiero po spłacie VAT-tu i dopłacie z agencji raty ci spadną wiec na 3-4 miesiące musisz sobie zapewnić sporą kasę na zwiększone raty

#3543 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 30 październik 2009 - 13:12

W sprawie PROW o co chodzi z tym przyspiezonym VaTem od czego to zależy?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3544 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 30 październik 2009 - 14:01

W sprawie PROW Przyspieszony zwrot Vatu to zwrot w ciagu 30 dni bodajże a normalnie to 60 dni. czyli jak zakupy robisz w miesiącu styczniu, deklarację składasz w lutym to na zwrot możesz liczyc w marcu lub normalnie nie wcześniej niż w kwietniu. Na przyspieszony zwrot Vatu składasz wniosek do US.

#3545 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 30 październik 2009 - 14:13

W sprawie PROW A jak myślisz czy przykład podany przez piotr2691 jest realny?tzn czy diler poszedłby na takie coś że wypisuje mi fakture VAT na ciągnik który dopiero mam kupić ja lece z tą faktura i z wnioskiem o dopłate do agencji a agencja przelewa kase po jakimś tam czasie na konto i dopiero jak kasa bedzie na koncie biore ten ciągnik?

#3546 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 30 październik 2009 - 14:30

W sprawie PROW Wątpię bo dealer od wystawionej faktury musi zapłacić VAT do US a nie będzie czekał na kasę kilka miesięcy i cię kredytował, no chyba, że ma tyle kasy, że na to pójdzie. Niestety PROW jest tak skonstruowany, że musisz najpierw wyłożyć sam 100% a potem czekać na zwrot Vatu i dotacje z agencji. Lobbing bankowców miał swój udział w ustalaniu takich warunków i tak nabijamy im kasę, bo musimy posiłkować się kredytami bo mało kto ma gotówkę. W przypadku firm poszli dalej i firma musi do wniosku o finansowanie załatwiać sobie w banku promesę kredytową. Po za tym agencja przed wypłatą dotacji może cię sprawdzić czy masz u siebie zakupiony sprzęt, protokół odbioru itp. a dealer nie da ci sprzętu jak nie zapłacisz za fakturę. Przy zakupie ciągnika do wniosku o płatność dołączasz ksero dowodu rejestracyjnego.

#3547 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 30 październik 2009 - 15:19

W sprawie PROW A urząd skarbowy może przyczepić sie do mnie że 100 tysięcy które mam na ciągnik czyłi połowe ceny netto ciągnika pochodzi od rodziców które mogą udowodnić fakturami?Pytam bo jestem zielony w tych sprawach a w styczni mam zamiar przejśc na VAT

#3548 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 październik 2009 - 15:33

W sprawie PROW a co urząd skarbowy obchodzi skąd masz te 100tys PLN?
Jakby byli dociekliwi to mówisz że z nierządu a te pieniądze są nieopodatkowane :D
Naprawdę chciałbym mieć tylko taki problem przy tym całym PROWie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3549 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 30 październik 2009 - 16:49

W sprawie PROW najkorzystniej jest sporządzić z rodzicami umowę pożyczki, tylko należy pamiętać o zgłoszeniu jej w US, w innym przypadku należy odprowadzić podatek

#3550 Share HUBERT22

HUBERT22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 październik 2009 - 19:43

W sprawie PROW

Nie obraź się, ale może od razu wniosek do komornika. Nie masz ani złotówki na inwestycje i chcesz 100% skredytować. Odsetki będą sporo kosztowały i prowizje też, Banki dziś biorą prowizje od 2 do 3 procent od udzielonego kredytu plus odsetki. Można też skorzystać z finansowania oferowanego przez dealerów. Ja korzystałem z pożyczki z firmy leasingowej John Deera było taniej jak w banku i mniej zachodu z dokumentami, jakie wymagali. Można też sfinansować VAT. Na całość będzie wymagane udokumentowanie odpowiednich dochodów. Musisz się liczyć że VAT przyspieszony odzyskasz po około 2 miesiącach i masz na 100% kontrolę z US musisz mieć zapłacone wszystkie faktury a na kasę z agencji czekasz do 3 miesięcy od dnia złożenia kompletnego wniosku o płatność. W moim przypadku zapłacili mi już po dwóch miesiącach od dnia złożenia wniosku pomimo kilku poprawek. W tym okresie od pożyczki płacisz wysokie raty na co musisz się przygotować, dopiero po spłacie VAT-tu i dopłacie z agencji raty ci spadną wiec na 3-4 miesiące musisz sobie zapewnić sporą kasę na zwiększone raty

nie obrażam się tylko że ja z całej puli nie korzystam potrzebuje 100 tyś a dotacji mam 60 tyś więc dam rade tylko w jakim banku dostane 100% wartości wiem że to wszystko wygląda jak bym się rzucał z motyką na słońce ale jestem dobrej myśli :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3551 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 30 październik 2009 - 20:00

W sprawie PROW dostać dostaniesz tylko jak ktoś trafnie zauważył odsetki prowizje pociągną ciebie i to mocno bo wiadomo że banki żyją z pożyczania pieniędzy.

#3552 Share HUBERT22

HUBERT22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 październik 2009 - 20:14

W sprawie PROW

dostać dostaniesz tylko jak ktoś trafnie zauważył odsetki prowizje pociągną ciebie i to mocno bo wiadomo że banki żyją z pożyczania pieniędzy.

wiem że żyją banki z pieniędzy trochę mnie to wszystko przeraża ale w razie wu to mam las spuszczę go i spłacę kredyt ale mój bank spółdzielczy nie da mi sto procent wartości i szukam banku który mi da kredyt na 100% może wiecie jaki?

#3553 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 30 październik 2009 - 20:22

W sprawie PROW popytaj w bgż oni chętni do pochwycenia klienta

#3554 Share radosharks

radosharks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 31 październik 2009 - 15:26

W sprawie PROW siemanko chcialbym sie dowiedziec ile mniej wiecej trzeba poczekac od dnia podpisania umowy o dana maszyne??ile czekaliscie w poprzednim roku od czego to zalezy ja w pon jade z rodzicami podpisac umowe o ciagnik wniosek zostal pozytywnie rozpatrzony.za wszelkie info bede wdzieczny

#3555 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 31 październik 2009 - 18:39

W sprawie PROW jesli kupisz ciagnik z placu to nie czekasz :D jesli pod zamówienie to zalezy od marki. w CASE to jakies 3-6 miechy z tego co mi wiadomo pewnie NH bedzie podobnie. Wszytko tez zalęzy od modelu i wyposazenia.

#3556 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 31 październik 2009 - 22:13

W sprawie PROW Czasem coś się znajdzie od ręki bo dealerzy sprowadzają też trochę w ciemno, są też ciągniki testowe

#3557 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 09:28

W sprawie PROW Koledzy jak wygląda sytuacja z podpisywaniem i weryfikowaniem wniosków w woj Lubuskim?? Ja narazie dostałem powiadomienie z ARiMR że łapie sie w tych 100%150%

#3558 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 12:28

W sprawie PROW Marian ja miesiąc temu podpisałem umowę nr 1xx, kierownik mówił, że jak nie dołożą kasy to wystarczy do nr ok 250 i koniec kasy na cały prow do 2013 roku.

#3559 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 16:17

W sprawie PROW Oj kolego to mnie nie pocieszyłeś ja mam prawie 300 numer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3560 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 19:07

W sprawie PROW Może dorzucą trochę kasy bo nasza koperta finansowa jest najmniejsza ze wszystkich województw nieproporcjonalnie do liczby rolników, nie wiadomo jak te koperty finansowe były ustalane. Ja miałem trochę więcej szczęścia w losowaniu.