Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#3521 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 29 październik 2009 - 20:37

W sprawie PROW 2 etapy polegaja na tym że dzilisz inwestycje na 2 czesci wpisujesz sobie terminy realizacji, 2 etap ,musi byc conajmnij 25% wartosci inwestycji. podpisujesz umowe i idziesz do banku tam dostajesze kredyt wypłacany w 2 transzach procentowo tak jak masz podzielone w umowie z agencji. Konczysz pierwszy etap składasz wniosek o płatnosc kasa wraca do banku i kupujesz nastepne maszyny z 2 etapu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 20:20
  •  

#3522 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 29 październik 2009 - 20:46

W sprawie PROW Ja na mc. Michalk bym poszedł do banku wynegocjować warunki i że kredyt wezmę w jakims tam okresie (coś podobnego jak biały napisał) ale po podpisaniu umowy nie brałbym zaraz tego kredytu tylko z dealerem podpisał umowe i on wystawić moze fakture w której jest zaznaczone że nie odebraliśmy jeszcze sprzętu bo nie ma zapłaty, po przyjściu kasy z Agencji biore kreduty ile trzeba płacę maszynę i nie mam dużo zadłużenia i odsetek a maszyna jest, mozę 3 miesiące trzeba czekać ale zawsze poczekać można w szczególności teraz gdy zima idzie!! :]

moze dałoby sie to tak ominąć (te wysokie kredyty), no chyba że ktos na już maszynę potrzebuje :]
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#3523 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 29 październik 2009 - 20:52

W sprawie PROW Karolu apowiedz mi czy to finansowanie CNH to tez bez problemu moge wziac ten kredyt i PROW mi zwroci nie gryza sie??

aha Bialy bardzo Ci dziekuje teraz juz wiem jak to wyglada w poniedzialek pojade do banku dowiem sie i napisze co sie dowiedzialem:) piotr a czy diler zgadza sie na takie cos??i jak moze wystawic fakture skoro nie zaplacilem mu za sprzet??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3524 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 29 październik 2009 - 20:59

W sprawie PROW sprawa wyglada troche inaczej. możesz zrobiuc tak że jak masz umowe to idziesz do banku załtwiasz formalnosci i kasy nie bierzesz czyli nie płacisz odsetek. kasie bierzesz dopiero wtedy gdzy wszytkie maszyny sa juz u dealera - czasem na ciagnik sie czeka do 5 mieisecy :D To jest jedyny sposób na uniknicie dłuższego płącenia odsetek. Nie wiem czy agencja przyjmnie faktury na zakup z tewrminem płatniości i bez zapłaty. ja powiedzmy mam fakture na ciagnik z pocztku pazdziernika a termin płatnosci do konca listopada. ciagniok juz niby zarejestrowałem :) tam nie chcieli dowodu zapłaty. Ale nie wiem jak to jest z agencja.

#3525 Share hans334

hans334

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 29 październik 2009 - 21:03

W sprawie PROW czyli do 400 tys netto dajesz wkladu własnego 15% czyli 60 tys + wykladasz na vat 90 tys -kredytu zaciagasz 340 tys z czego po 2 miesiacach oddajesz vat 90 tys a po 6 miesiacach 200 zwrotu czyli zastaje Ci 50 tys kredytu........
w banku pytaj o kredyt pomostowy pod prow. jezeli masz 150 tys got to nie bedzie problemu

#3526 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

W sprawie PROW nie no jasne kredyt dopiero jak sprzet bedzie stal u dilera a |Ty bialy podpisywales umowe juz skladales wniosek o platnosc|?? co jeszcze bierzesz oprocz ciagnika?? hans bardzo ladnie to opisales ale np biorac kredyt moge wplacic taka duza sume na raz??nie jest to tak ze musze splacac przez iles lat??

#3527 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

W sprawie PROW Z tego co wiem to jest właśnie finansowanie pod prow ale jeśli chcesz się upewnić zadzwoń do przedstawiciela 510009450. Kolega hans się pomylił w obliczeniach bo trzeba w tym przypadku wziąść 430000 kredytu jeśli 60tys to wkład własny a 400000 to kwota netto inwestycji

#3528 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 29 październik 2009 - 21:06

W sprawie PROW w sumie na 500netto. czekam na umowe. w domu mam ciagnik i siewnik, reszta czeka u delera. włąsnie od poniedziłku robimu kostke na podwórku ( plac manewrowy). Musze jutro ich tam pogonic bo czas leci :D zaraz dealer bedzie mnmie scigał o kase :)

#3529 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 29 październik 2009 - 21:12

W sprawie PROW to ladna inwestycja bierzesz jakis sprzet jeszcze czy tylko podworko?? a jak wkoncu z tym utwardzeniem?? za swoje bedziesz te czesc przy rodzicow utwardzal?? karolu bardzo Ci dziekuje jutro do niego zadzwonie zapytam jak to wyglada:)a jesli chodzi o ten wklad to po prostu przy 400tys byl by mniejszy wklad wlasny:)

#3530 Share hans334

hans334

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 29 październik 2009 - 21:16

W sprawie PROW

Z tego co wiem to jest właśnie finansowanie pod prow ale jeśli chcesz się upewnić zadzwoń do przedstawiciela 510009450. Kolega hans się pomylił w obliczeniach bo trzeba w tym przypadku wziąść 430000 kredytu jeśli 60tys to wkład własny a 400000 to kwota netto inwestycji

wklad wlasny to 150 tys
bank nie da na inwestycje wiecej niz kwota netto.........
ale ro***erducha w temacie prow:-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3531 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 29 październik 2009 - 21:20

W sprawie PROW aha czyli te 60tys to poprostu czesc pieniedzy tak a potem 90 to reszta ale dopiero po zwrocie vatu ale czy bank sie zgodzi w ten sposob??ze bedzie czekal na pieniadze dopiero po zwrocie vatu?? watpie...?jak Ty to widzisz? i jaka ro***erducha caly czas piszemy i prow:) i oczywiscie ze nie da wiecej niz kwota netto po prostu te moje pieniadze daje na vat a potem po zwrocie oddaje bankowi tak??

#3532 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 29 październik 2009 - 21:21

W sprawie PROW tak 120 m niby za swoje. troche podciagne koszty ze swojej czesci także z 10tys bede musiał dołożyc. Jescze ma byc płud 4 obr V&N, rozrzutnik cynkomet 8t, agregat talerzowy upr-siew, opryskiwacz 800x15m, prasa case, dmuchawa pom ssaco-tłoczaca chyba wszytko :D JAk sie uda to jeszcze mieszalnik ze srutownikiem i zmijke ukryje jak styrczy kasy

#3533 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 29 październik 2009 - 21:24

W sprawie PROW ladnie ladnie dales czadu a jakie brales ofert na realne ceny wtedy czy cos zawyzales??jaki agregat czemu nie aktywny|??

#3534 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 29 październik 2009 - 21:28

W sprawie PROW kredyt mozesz wziasc 85% kwoty netto wiec cały vat musisz pokryc z innego kredytu lub swojej kasy. 15% z 400 to 60tys, wiec jak masz 150 swoich to te 90 co ci zostaje przeznaczasz na vat i bierzesz 340tys kredytu. Pózniej jak masz fakturki skłądasz o zwrot vatu - około 3 miechy chyba że masz dowód zapłaty za dane faktury to około 2 miesiecy. I ta kase wpłacasz na poczet kredytu to zamo ze zwrotem z agencji.

#3535 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 29 październik 2009 - 21:33

W sprawie PROW tzn moge wplacic pieniadze na poczet kredytu w kazdej chwili nie ze np 20tys rocznie i ani grosza wiecej??

#3536 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 29 październik 2009 - 21:39

W sprawie PROW ceny były zawyżane na wszelki wypadek o 10% dzieki temu moge ukryc rozrzutnik i mieszlnik ze srutownikei mi zmijke. agregat u mnie akltywny nie potrzebny.

Co do spłaty kredytu to muszis włąsnie o tym pamietac w momencie ustalkania szczegółow umowy żeby ci nie dowalili kary za wczesnijsza spłate.

#3537 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 29 październik 2009 - 21:41

W sprawie PROW no tak kurcze gryzie mnie strasznie cala ta sytuacja musze jakos to zalatwic wszystko... zobaczymy co z tego wyniknie dzieki chlopaki za pomoc i licze na was jeszcze jak czegos nie bede wiedzial:)bialy jeszcze taka sprawa do wniosku dokladnie ile masz swojego pola z dzierzawa?? i przy kredycie ile przedstawiales pola??

#3538 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 29 październik 2009 - 21:57

W sprawie PROW podałem ze mam 45ha do kredytu bo mam umowy "na gebe" a obrabiam teraz prawie 60 ha

#3539 Share HUBERT22

HUBERT22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:myślistwo rolnictwo komputery sport motoryzacja

Napisany 29 październik 2009 - 22:04

W sprawie PROW

2 etapy polegaja na tym że dzilisz inwestycje na 2 czesci wpisujesz sobie terminy realizacji, 2 etap ,musi byc conajmnij 25% wartosci inwestycji. podpisujesz umowe i idziesz do banku tam dostajesze kredyt wypłacany w 2 transzach procentowo tak jak masz podzielone w umowie z agencji. Konczysz pierwszy etap składasz wniosek o płatnosc kasa wraca do banku i kupujesz nastepne maszyny z 2 etapu

mam pytanie składałem wniosek w tym roku na maszyny nie będę miał wkładu własnego gdzie najlepiej wziąć pożyczkę która pokryje 100% kosztów inwestycji pozdrawiam prosze o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3540 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 29 październik 2009 - 22:08

W sprawie PROW rozmawiałem na taki temat ze swoim dealerem i mówił ze gosciu wzioł na 500tys maszyn bez włąsnej złotówki tylko kosztowąło go to 1-2 % wiecej w postaci odsetek. ale nie znam szczegółow najprawdopodobnij to bedzie jakisz fundusz