Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#3461 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 20 październik 2009 - 19:39

W sprawie PROW Takie wymagania były w SAPARDZIE. Na ten nabór znieśli te przepisy. Gdyby tak było do ja mógłbym pomażyś o tym sprzecie :) Przyjeżdza weterynaż wystawia ci zaświadczenie o ddobrostanie zwierząt i jest git. Są tam pewne warunki ale wszystko do spełnienia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 21:38
  •  

#3462 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 20 październik 2009 - 20:00

W sprawie PROW Odnosnie tych odwołań od wniosków to dzisiaj dostałem takie pismo od dealera od ktorego miałem brac kombajn,wypisałem tylko numer wniosku,dane i wysyłam do ARiMR do Szczecina.Z tego co wiem to wozili takie odwołania do kazdego kogo wniosek został odrzucony z powodu braku pieniedzy,choc pieniadze mialy byc i zapewniali nas zeby kupowac maszyny bo kasa bedzie na 100%.Kazdy telefon do ARiMR zawsze konczył sie zapewnieniami zeby kupowac maszyny bo bedą przesuniecia pieniedzy miedzy wojewodztwami a dodatkowe 10% ktore były nadwyzka na cała polske miały byc pozyskane z KE.

Tak wiec sie pytam co sie stało z tymi zapewnieniami,czy była to taka cicha walka z kryzysem zeby ludzie sie wypłukali z kasy na maszyny a potem bóg wie z czego spłacali bo wniosek odrzucony.

#3463 Share maly1248

maly1248

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 20 październik 2009 - 20:34

W sprawie PROW Jak tam w Podlaskim z wnioskami leci? Na początku Września było coś ok. 800

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3464 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 21 październik 2009 - 09:58

W sprawie PROW właśnie jak tam w podlaskim ktoś wie???

#3465 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 21 październik 2009 - 13:15

W sprawie PROW

Odnosnie tych odwołań od wniosków to dzisiaj dostałem takie pismo od dealera od ktorego miałem brac kombajn,wypisałem tylko numer wniosku,dane i wysyłam do ARiMR do Szczecina.Z tego co wiem to wozili takie odwołania do kazdego kogo wniosek został odrzucony z powodu braku pieniedzy,choc pieniadze mialy byc i zapewniali nas zeby kupowac maszyny bo kasa bedzie na 100%.Kazdy telefon do ARiMR zawsze konczył sie zapewnieniami zeby kupowac maszyny bo bedą przesuniecia pieniedzy miedzy wojewodztwami a dodatkowe 10% ktore były nadwyzka na cała polske miały byc pozyskane z KE.

Tak wiec sie pytam co sie stało z tymi zapewnieniami,czy była to taka cicha walka z kryzysem zeby ludzie sie wypłukali z kasy na maszyny a potem bóg wie z czego spłacali bo wniosek odrzucony.

Co do kasy to nigdzie nie spotkałem się z zapewnieniem że kasa będzie dla wszystkich z drugiego naboru, gdyby tak miało być to by nie urządzali losowania. Tylko na wnioski z pierwszego naboru była kasa, ponieważ były opóźnienia w rozpatrywaniu wniosków i przesunęli kasę z kolejnych lat. Dilerzy za przeproszeniem pieprzą głupoty, bo w ich interesie jest sprzedać sprzęt, a że potem nie dostaniesz dofinansowania i kredyt i komornik Cię zabije to już nie ich zmartwienie. Osobiści do czasu podpisania umowy nie zaryzykowałbym żadnego zakupu sprzętu. Ja mam to szczęście, że się załapałem i mam już umowę podpisaną, z zakupami czekam do wiosny bo mam nadzieję że kurs Euro spadnie i sprzęt pójdzie w dół po za tym nie ma sensu wydawać dziś kasy bo i tak do wiosny sprzęt będzie stał a kredyty kosztują. Jak podpisywałem umowę i rozmawiałem z kierownikiem to powiedział że mamy wykorzystaną kasę za cały okres do 2013 roku, z tego naboru załapie się około 220 wniosków i jak nic nie przesuną lub nie dołożą kasy to o następnych naborach możemy zapomnieć.

#3466 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 21 październik 2009 - 13:22

W sprawie PROW W podlaskim Numery ok 1300 już dostały poprawki

#3467 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 21 październik 2009 - 13:44

W sprawie PROW Niezłe 2007-2013 a kasy brakuje juz na nastepny nabór ;)

#3468 Share thefarmer

thefarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 21 październik 2009 - 15:19

W sprawie PROW No kto wie czy rzad nie "zabrał" sobie naszych pieniedzy aby po cichu zmniejszyc kryzys,a teraz D.Tusk chełpi sie tyle zrobił dla naszego narodu aby uchronic go przed kryzzysem

#3469 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 21 październik 2009 - 17:42

W sprawie PROW w kuj-pom podobno 11% zostanie z puli nie wykorzystane i ma byc dogrywka.

czy można przełożyć część kwoty zaoszczędzonej z jednej maszyny na drugą(tak żeby przewyższyć ofertę podczas składania wniosku)???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3470 Share hans334

hans334

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 21 październik 2009 - 20:17

W sprawie PROW do 10% bez problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3471 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 21 październik 2009 - 20:28

W sprawie PROW ale czego 10%???całości kwoty, maszyny z której zaoszczędzimy czy maszyny do której chcemy dołożyć???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3472 Share butchless

butchless

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 21 październik 2009 - 20:51

W sprawie PROW Na Pomorzu zaczeli sprawdzac i sa dopiero na 400.wiec czekam na kwietnia na maszyne.

#3473 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 21 październik 2009 - 21:00

W sprawie PROW

Na Pomorzu zaczeli sprawdzac i sa dopiero na 400.wiec czekam na kwietnia na maszyne.

ale o jakim pomorzu mówisz,czy chodzi o województwo pomorskie czy może zach-pomorskie?

#3474 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 21 październik 2009 - 21:09

W sprawie PROW @adamj24 te jak to nazywasz głupoty nie usłyszałem od dealerów tylko od pracowników ARiMR ze Szczecina.W kazdej z chyba 4 rozmów telefonicznych zapewniali ze pieniadze bedą,zeby kupowac maszyny. Mamy na szczescie tyle oleju o głowie i nie władowalismy sie w kombajn za gotówke tylko czekalismy na pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Co do kursu euro to nie badz takim optymistą bo rzad podpisał jakis papierek o przyznanie euro do 2011 roku i musi utzrymac kurs euro na stabilnym poziomie przez 2 lata.Chodzi o wachania +/- 20gr od z góry ustalonego przez KE kursu i polski rzad zrobi wszystko zeby to utrzymac bo w 2012 mamy Euro i chca zeby wszyscy przyjezdni płacili juz w euro.

#3475 Share butchless

butchless

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 21 październik 2009 - 21:45

W sprawie PROW chodzi mi o wojewodztwo pomorskie

#3476 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 21 październik 2009 - 22:28

W sprawie PROW no to dzięki za info mój numerek 6xx i na razie cisza

#3477 Share AdrianFanDeutz

AdrianFanDeutz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 22 październik 2009 - 14:32

W sprawie PROW WIELKOPOLSKIE 58x numerek

W przyszłym tygodniu podpisujemy Umowę ;)

#3478 Share hans334

hans334

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 22 październik 2009 - 14:53

W sprawie PROW

ale czego 10%???całości kwoty, maszyny z której zaoszczędzimy czy maszyny do której chcemy dołożyć???

taniej mozesz kupic, a drozej bez dodatkowego uzasadnienia tylko o 10 % a po "zgodzie" arimr nevermind

#3479 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 22 październik 2009 - 14:56

W sprawie PROW no włąsnie bede chyba sie tłumaczył z siewnika ;) bo kupiłem o 10,5% drożej :) Albo puszka to bez kwestionowania bo to o 200zł chodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3480 Share przemo92

przemo92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 22 październik 2009 - 15:45

W sprawie PROW W mazowieckim nr 65X w przyszłym tygodniu podpisuje umowę ;)